Podbrezová – Šamorín 3:0 (kon.) | Prešov – Šaľa 3:0 (kon.) | L. Mikuláš – R. Sobota 2:3 (kon.)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
2:3 (2:1)
MŠK Rimavská Sobota
Sobota 16.11.2013, 13:00MONACObet liga

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok soboty. (14:54:37)

Je dobojované... Po výsledku 2:3 si z Liptovského Mikuláša všetky tri body odnášajú hráči z Rimavskej Soboty. Najmä v prvom polčase to bol výborný zápas, keď domáci bleskovo odpovedali na presný zásah Kostúrika.

Po prestávke to už nebolo také "akčné", v hlavnej úlohe bola efektivita Rimavskej Soboty, ktorá dvoma gólmi otočila skóre.

Zhrnuté a podčiarknuté: hostia získali v dobrom zápase bohatom na gólové korenie všetky tri body, no osobne mám za to, že deľba bodov by bola spravodlivejšia. Futbal sa šak hrá na góly.

90
    Rozhodca nastavil ešte dve minúty.

89
    Striedanie v tíme MŠK Rimavská Sobota: z ihriska odchádza Kostúrik, prichádza Hruboš.

89
    Hostia sa teraz určite aj prežehnali. Obrovskú šancu mal hlavičkujúci Brčák, zblízka loptu ale posiela mimo bránky.

88
    Chystá sa nám ďalšie striedanie, hra je v závere rozkúskovaná.

87
    Striedanie v tíme MŠK Rimavská Sobota: z ihriska odchádza Kurák, prichádza Kobol..

86
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Milunovič, prichádza Moravčík.

84
    Vyrovnať! Vyrovnať! Vyslyšia domáci hráči prianie svojho fanklubu?

83
    Striedanie v tíme MŠK Rimavská Sobota: z ihriska odchádza Jánošík, prichádza Rubint.

79
    Latiakov priamy kop smeruje po Kucharčíkovej hlavičke mimo priestoru Kostolanského bránky.

79
    Žltú kartu dostává Sivčevič (MŠK Rimavská Sobota).

77
    Latiak bude zahral na krátko rohový kop, ale šanca z toho nebola.

75
    "Ešte máme 15 minút, poďme!," povzbudzuje svojich domáci výkonný riaditeľ Martin Pohlod.

73
    Mužstvá ešte v dnešnom zápase nestriedali. Osobne by som túto možnosť odporúčal využiť domácemu koučovi Vavrovičovi.

70
    Rimavská Sobota dala gól!
    Veľká radosť na strane hostí, ktorí z minima vyťažujú maximum. JÁN KOSTÚRIK využíva prihrávku od Válovčana na strelenie tretieho gólu hráčov Rimavskej Soboty.

70
    Tatran ožil, hoci sa teraz hrá na polovici hostí, šanca sa nezrodila.

67
    Staš teraz si loptu presunul z jednej na druhú nohu viac ako decentne, nahral Fujákovi, ktorý ale akciu nedotiahol do zdarného konca.

66
    Gálik posiela loptu do pokutového územia, tam si ale pre ňu neprišiel žiadny spoluhráč.

65
    Žltú kartu dostává Kurák (MŠK Rimavská Sobota).

62
    Toto zatiaľ nie je ten Tatran. ako v úvodnom dejstve.

59
    Dnešný duel sleduje 260 divákov, dal svetu na známosť hlásateľ Pavol Tomčík mladší.

58
    Pastva teraz v dobrom zákroku zabránil pokusu hostí.

57
    Strela Kubenu potom, čo Milunkovič vyhral súboj, končí rohovým kopom – Kostolanský ju s hoci problémami, vyrazil.

56
    Žltú kartu dostává Milaš (MŠK Rimavská Sobota).

55
    Macíkovi vypadla lopta, po závere v jeho blízkosti sa k strele dostali hostia, no míňajú bránku.

52
    Mário Kurák teraz vyrovnal po prudkej krížnej strele k pravej žrdi, svedomie si môže spytovať aj domáca obrana.

49
    Škoda škoda, že Milunovič teraz nedotiahol na Latiakov center.

47
    Nilaš teraz z väčšej vzdialenosti nepresne vystrelil.

46

Ešte že som si pred zápasom hodinku zdriemol, lebo priznám sa, tomuto by som asi len ťažko uveril... Máme za sebou výborný prvý polčas, v ktorom prakticky nebolo hluchého miesta. Hostia sa dostali do vedenia po Kostúrikovom presnom zásahu v 18. minúte, no Tatran obratom vyrovnal. Keď Hoferica v 22. minúte premenil pokutový kop, zápas nabral ešte lepšie grády. Kto si našiel cestu na štadión, určite neľutuje. Kto vidí Tatran dnes prvý raz, zrejme dlho bude hľadať odpoveď na otázku, prečo je v tabuľke posledný. Ostáva len dúfať, že obe mužstvá aj po prestávke prispejú k výbornej úrovni.

45
    Macík pekne vyrazil dobre umiestnenú strelu Migaľu.

45
    Rozhodca nastaví ešte jednu minútku.

44
    Staš pekne vystrelil, no strela mladého talentu z dielne MFK Tatran zastihla Kostolanského pripraveného.

43
    Tatran pri chuti, použijem otrepanú frázu "radosť pozerať."

41
    Neviem veru, či nejdem využiť tiesňovú linku Hasičského a záchranného zboru, lebo si myslím, že trávnik o chvíľu začne horieť. Tatran hrá veľmi aktívne, keby tak bolo počas celej sezóny, isto nepozerá na súperov z poslednej priečky...

39
    Gálik z vnútra pokutového územia tesne vedľa Macíkovej bránky, ten strelu v páde mal pod kontrolou.

37
    Kubena sa teraz pekne dostal do šance, no k tejto "strele" si do denníka môže napísať "nevyšla mi". Slabučký ťuk míňa bránku.

36
    Ofsajd zastavil únik Kostúrika.

35
    Žltú kartu dostává Pastva (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

34
    Jánošík prudko vystrelil, Macík vyrazil.

32
    Priamy kop Kuráka odvrátil Milunovič.

30
    Staš teraz vystrelil do nebies a to vôbec nepreháňam.

30
    Tatran pri chuti! Milunovič spoza šestnástky skúšal síce pomocou prudkej strely, brankár bol však dobre postavený.

29
    Ďalekonosný center končí na hlavičke Milunoviča, tá, hoci je dobre mierená, končí v náručí brankára Rimavskej Soboty.

28
    Ako som spomínal nižšie, obe mužstvá do zápasu vstúpili aktívne, na radosť fanúšikov futbalu aktivitu pretavili aj do golov. Myslím si, že zápas ma zatiaľ viac ako solídnu úroveň.

25
    Dva domáce góly za 22. minút, to si veru dlho nepamätám a to som celkom poriadne zalovil v pamäti.

22
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    PETER HOFERICA premenil pokutový kop, ktorý rozhodca nariadil po faule na Fujáka.

20
    Doslova blesková odpoveď Tatranu! ANDREJ BRČÁK vyrovnáva na 1:1. Milunovičov center doklepol do siete Brčáka a na radosť domácich divákov vyrovnáva.

18
    Rimavská Sobota dala gól! Gól strelil KOSTÚRIK. Využil voľné miesto v odkrytej bránke, potom čo domáci gólman vybehol zrejme až priveľmi...

17
    Macíka z asi 20 metrov vyskúšal Kostúrik, domáci gólman loptu na dvakrát chytil.

15
    Tatran opäť bojuje s koncovkou, s ktorou sa trápi celú sezónu. Len aby na nepremenené šance nedoplatil (aj) v dnešnom zápase.

14
    Opäť Fuják. Po prihrávke Brčáka trafil sieť, na smolu domácich len z bočnej strany..

12
    Fuják sa výborne zorientoval v súboji, perfektne našiel mladíka Staša, ten z vnútra šestnástky netrafil priestor bránky.

10
    Oba tímy hrajú od úvodu aktívne, diváci sa majú na čo pozerať.

8
    Z hranice šestnástky vystrelil Kostúrik, mieril však mimo Macíkovej bránky.

6
    Brčák teraz z hranice šestnástky pekne vystrelil, Kostolanský prudký pokus chytil.

4
    Kucharčík posiela v poslednej chvíli posiela loptu do bezpečia, keď sa k Macíkovi rútil jeden z hráčov súpera. Následný roh hostia nevyužili na príležitosť.

2
    Milunovič sa dostal pred bránkou Kostolanského k lopte, no pálil nad.

2
    Strelu Kostúrika z pokutového územia zastavilo jeho postavenie v ofsajde.

1
    Loptu v stredovom kruhu rozohrali domáci hráči.

1

Na Tatrane všetko nahotované, mužstvá práve vybiehajú na hraciu plochu.

Pozdravujem zo štadiónu MFK Tatran, nech sa páči, úvodné zostavy:

MFK Tatran: Macík – Kubena, Kucharčík, Latiak, Staš, Brčák, Fuják, Milunovič, Pastva, Hoferica, Jurky.

MŠK: Kostolanský – Gálik, Poliach, Zvara, Nilaš, Kostúrik, Jánošík, Válovčan, Sivčevič, Kurák, Migaľa.

V stretnutí 18. kola druhej futbalovej ligy si sily zmerajú hráči MFK Tatran Liptovský s MŠK Rimavská Sobota.

Výsledky Mikulášanov sú pre fanúšikov sklamaním, veď na jeseň získali len osem bodov a v tabuľke sú na poslednej pozícii. Jediné víťazstvo si vybojovali práve na domácom trávniku v ostatnom kole, keď najtesnejším rozdielom zdolali Šaľu. Dlhodobým problémom je žalostná koncovka – Tatran napol sieť súpera v sedemnástich dueloch len deväť krát!

Rimavskej Sobote zatiaľ patrí pokojný stred tabuľky, s bilanciou päť víťazstiev, osem remíz a štyri prehry je na šiestej pozícii s vyrovnaným skóre 17:17. V uplynulom kole zdolala trnavských juniorov 3:2, no predtým doma podľahla Dubnici a naprázdno sa vracala aj zo Šale.

Tatran v uplynulom kole najtesnejším rozdielom prehral v Dubnici nad Váhom. „Po nešťastnej prehre sme sa počas týždňa už sústredili na duel s Rimavskou Sobotou. Cieľom bolo udržať pozitívnu náladu mančaftu a pozitívne myslenie jednotlivých hráčov,“ uviedol tréner Roman Vavrovič.

Proti Rimavskej Sobote nebude môcť počítať s Balluchom, Lišivkom, Mizerákom a Trnovským.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 13:00.