Buffalo – LA Kings 3:2 (2:0 po s.n.) | NY Islanders – Nashville 3:1 (kon.) | NY Rangers – NJ Devils 2:3 (kon.)
Washington – Columbus 4:3 (po pr.) | Carolina – Colorado 2:1 (kon.) | Montreal – Tampa Bay 1:2 (0:1 po s.n.)
Ottawa – Philadelphia 0:5 (kon.) | Detroit – Winnipeg 2:3 (1:2 po s.n.) | Florida – Anaheim 3:2 (kon.)
St. Louis – Arizona 2:3 (po pr.) | Calgary – San Jose 2:3 (po pr.)
Calgary Flames
2:3 (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
San Jose Sharks
cz Streda 13.11.2013, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Ještě jednou vítejte u dnešního utkání kanadsko-americké NHL. Dnes budeme mimo jiné sledovat vývoj utkání mezi domácím mužstvem Calgary Flames, na jehož hřiště zavítají hosté ze San Jose Sharks. Dnešní duel začíná krátce po třetí hodině ranní.

Domácí Calgary je po 17 odehraných zápasech se 14 body na kontě až na předposlední 13. pozici v tabulce Západní konference a z tabulkového postavení tak nastupuje dnes do utkání jako jasný outsider. Poslední 3 zápasy v řadě na hřištích soupeřů nedokázali Flames získat ani jediný bod.

Ovšem po vynikajícím vstupu do sezóny zažívají také Sharks své horší období. Již pětkrát v řadě se San Jose nepodařilo zvítězit, ačkoli třikrát z toho prohráli Žraloci až po samostatných nájezdech a jednou po prodloužení. Aktuálně jsou na 5. místě s 25 body a dnes budou chtít konečně prolomit sérii a zvítězit.

Posledních 5 vzájemných utkání

San Jose Sharks – Calgary Flames 6:3
    San Jose Sharks – Calgary Flames 2:1
    Calgary Flames – San Jose Sharks 4:1
    Calgary Flames – San Jose Sharks 1:4
    Calgary Flames – San Jose Sharks 3:2 pr.

Češi na ledě

Dnešní zápas bude z pohledu fanouška českého hokeje velmi zajímavý. Za domácí nastupuje letos zatím nejúspěšnější český útočník Jiří Hudler. Dále je na soupisce domácích napsaný český obránce Ladislav Šmíd.

Za San Jose pak nastupuje pro změnu letos zatím nejsledovanější český hráč v NHL Tomáš Hertl, doprovázen zkušeným Martinem Havlátem.

00:01

00:41
    Jonesovu střelu vyráží Stalock.

01:32
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hosté se ujímají rychlého vedení, když se k puku dostal před brankou nikým nebráněný LOGAN COUTURE, který dává úvodní branku zápasu. Asistence: Patrick Marleau, Tyler Kennedy.

02:28
    McCarthy svým pokusem prověřuje Berrovu pozornost.

04:17
    Další střelecký pokus Demerse kryje Berra. Domácí brankář má zatím v úvodní třetině poměrně hodně práce, na rozdíl od jeho protějška ve druhé brance.

04:47
    A pro změnu Kennedyho pokus chytá Berra.

05:37
    Beartschi za domácí vyzkoušel pozornost Stalocka, který s jeho pokusem neměl žádné problémy.

06:08
    Komerční přestávka.

06:24
    Stalock musel vyjet z branky a rychle rozehrávat, ale udělal to bezchybně a hosté mohou jít dopředu.

07:22
    Postavení mimo hru domácích.

07:38
    Po vhazování v útočném pásmu hostí musí znovu zasahovat Berra.

07:57
    Český obránce Ladislav Šmíd dostává menší trest za přestupek proti Martinu Havlátovi. První početní výhodu si tak zahrají hosté.

09:08
    Hosté kombinují v útočné třetině.

09:28
    Tomáš Hertl se po kombinaci s Havlátem dostal do dvou dobrých příležitostí, ale domácí gólman nenechal českého útočníka zvýšit skóre.

09:57

11:50
    Zakázané uvolnění Flames, které se domácím moc nelíbí, jelikož Jones měl velmi blízko ke kotouči, ale hra se přesouvá před Berru.

12:27
    Žraloci drží útočnou třetinu, ale domácí je nepouštějí dál od mantinelů.

12:59
    Wingels se nakonec dostal ke střele, ale také on narazil na domácího gólmana.

13:00

13:32
    Hráči San Jose znovu obsadili soupeřovo pásmo a drží kotouč.

14:31
    Couture vystřelil, ale Berra výborně zasáhl a skóre se tak nemění.

14:47
    Domácí posunuli kotouč do středního pásma a Jones teď dokonce vybojoval buly v útočném pásmu.

16:13
    Zakázané uvolnění Calgary.

16:48
    Hráči Flames sice teď hosty k ničemu nepouští, ale ani jim samotným se nedaří více prosadit.

17:12
    Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

18:16
    Postavení mimo hru Flames.

18:55
    Sharks drží útočné pásmo a rozhodčí signalizuje vyloučení jednoho z domácích hráčů.

18:58
    Matt Stajan dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

19:04
    Přesilovku velmi rychle využívá přesnou střelou švihem PATRICK MARLEAU. Asistence: Joe Pavelski, Joe Thorton.

20:00

V první části jsme viděli jasnou převahu San Jose, které svého soupeře takřka k ničemu nepustilo a samo neustále zaměstnávalo domácího gólmana. Hosté vstřelili celkem dvě branky. Na začátku třetině získal vedení domácím Couture a pro změnu v samotném závěru využil přesilovku Marleau. Hosté tak po první třetině vedou 2:0.

Další třetina začne přibližně ve 4:04.

20:01

20:48
    Marleau z mezikruží prověřil Berru.

21:21
    Baertschi dokázal sám získat útočnou třetinu a málem ohrozil Stalocka, ale obránci hostí u něj byli včas a na těsno.

22:00
    Vhazování po Stalockovo pravé straně.

22:53
    První útočná formace San Jose nedokázala získat útočné pásmo a do protiútoku se dostal Jones, který nebezpečně ohrozil brankáře Stalocka.

24:16
    Hosté se teď musejí bránit, ale zatím nepouštějí svého soupeře k ničemu nebezpečnějšímu.

24:48
    A po střele Desjardinse se bude vhazovat před Berrou.

25:53
    Tomáš Hertl vystřelil od modré a snažil se najít svého spoluhráče, který by tečoval puk, ale je z toho pouze další vhazování před Berrou.

26:47
    San Jose zamklo svého soupeře ve vlastní třetině.

26:49

27:22
    Hudlerovu střelu Stalock vyráží.

28:43
    Zakázané uvolnění Flames.

29:17
    Domácí se řítili do nebezpečného protiútoku, ale finální přihrávka nevyšla a dopředu šel pro změnu Martin Havlát, jehož bekhendový pokus Berru neohrozil.

30:51
    Marleau vystřelil tvrdě z mezikruží, domácí gólman výborně zasáhl.

31:29
    Hertlův nebezpečný pokus, ovšem brankou nekončí.

32:16
    Proti Havlátovo střele z pravé strany Berra zasahovat nemusel.

33:28
    Hraje se teď velmi dlouho bez přerušení. Momentálně se hraje před Stalockem, hra se rychle přelévá ze strany na stranu, ale nebezpečnější jsou jednoznačně hráči San Jose.

34:37
    Wingles si dobře obhodil domácího obránce, ale přihrávku na Hertla, který číhal sám před brankou už nezvládl.

35:04

36:23
    Berra měl problémy s Kennedyho pokusem, ovšem s pomocí domácího obránce už je nebezpečí před brankou Calgary zažehnáno.

36:58
    Cammalleri v postavení mimo hru.

36:58

37:18
    Také ve druhé třetině potvrzují hosté svou převahu, což dokazuje i poměr střel ve druhé třetině 8:2 pro San Jose.

38:17
    McCartyho pokus z levého kruhu Berra pouze vyráží do rohu kluziště.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Hosté hrají možná trochu opatrněji, ale jejich velká převaha na ledě je stále znát. Domácí Calgary se znovu nedokázalo dostat prakticky do žádné šance a Sharks tak zaslouženě vedou po dvou třetinách 2:0.

Další třetina začne přibližně ve 4:58.

40:01

40:55
    Hosté vstoupili také do třetího dějství velmi aktivně a Berra již musel řešit nebezpečnou situaci před svou svatyní.

42:03
    Stuart zůstává klečet na ledě poté, co byl zasažen soupeřovo hokejkou.

42:03
    Vylučovat se nebude. Pokračujeme vhazováním ve středním pásmu.

43:50
    Domácí hráči se usadili v útočné třetině.

44:47
    Další akce Calgary, kterou tentokráte řeší Stalock, který odehrál kotouč pryč od své brány.

45:21
    Flames znovu přecházejí útočnou modrou a zažívají teď svou vůbec nejlepší část v celém zápase.

45:31
    Russell velmi nebezpečně vystřelil, Stalock puk vyráží do rohu kluziště.

46:03

46:46
    Domácí si vynutili faul. Menší trest za nedovolené bránění si půjde odsedět Justin Braun a Calgary má tak jedinečnou možnost ještě zdramatizovat utkání.

46:46
    Braunův trest je dnes teprve druhým v utkání a prvním ze strany domácích.

46:51
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Stejně jako San Jose tak i domácí využívají svou přesilovou hru velmi rychle. Od modré čáry si povyjel KRIS RUSSELL, který propálil vše co mu stálo v cestě a dává kontaktní branku domácích. Asistence: Sean Monahan.

47:28
    Domácí pokračují v útočné aktivitě.

47:49
    Za podražení odchází na 2 minuty Tyler Kennedy a Flames budou hrát další přesilovou hru.

48:11
    Domácí zakládají útočnou akci.

48:42
    Hudler nebezpečně hledal před brankou spoluhráče, který nedokázal usměrnit puk za Stalockova záda.

48:57
    Po závaru před brankářem hostí se vhazuje v útočném pásmu Calgary.

49:49

50:04

50:25
    Střelu od modré čáry Stalock vyrazil pouze k MIKOVI CAMMALLERIMU, který překonává brankáře hostí a vyrovnává na 2:2. Asistence: Chris Butler.

51:21
    Další střela v podání Russella a po Jonesově najetí do brankáře San Jose následuje menší odplata u branky hostí.

51:21
    Už se ale pokračuje a bude se vhazovat po pravici Stalocka.

52:46
    Sheppard prověřil Berru, který kotouč raději podržel pod lapačkou.

52:59
    Hertl se ocitl úplně sám před gólmanem a mohl vrátit domácím vedení, ale nedokázal usměrnit puk za Berrova záda.

53:53
    Domácí šli dopředu, ale po vyražené střele si dávali hráči přednost a o puk přišli.

55:12
    Nebezpečnou akci řeší na druhé straně Stalock. Skóre se je stále vyrovnané.

55:52
    Stalock rychle rozehrává.

56:06
    Hudler nahazuje kotouč do útočného pásma.

56:32
    Hra se rychle přenesla na druhou stranu, kde bekhendem střílel Marleau.

56:31

57:31
    Hosté zabrali útočné pásmo, ale neujala se ani Thortonova střela, ani Hertlovo nahození před bránu.

58:07
    Berra raději podržel kotouč v lapačce a vhazovat se bude po levici domácího gólmana.

58:28
    Několik střel teď zblokovali domácí hráči.

58:44
    san Jose je venku z pásma chystá se znovu útočit.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:17
    Po tlaku soupeře se domácí osvobozují a posouvají kotouč do středního pásma.

59:45
    Domácí už nikam nechvátají.

60:00

Třetí třetina je u konce a vyhrálo jí domácí Calgary poměrem 2:0, když nejprve ve 47. minutě Russell tvrdou střelou rychle proměnil přesilovku a v 51. minutě vyrovnával Cammalleri. Domácí tak dokázali dotáhnout zápas, ve kterém se prakticky po celou jeho dobu nemohli prosadit do prodloužení.

60:01

60:06

60:55
    Pro hosty je toto páté prodloužení z posledních šesti utkání. Ve čtyřech případech šel zápas až do samostatných nájezdů a ani jednou nedokázali Sharks zvítězit.

61:13
    Joe Thorton si nabruslil na pravý kruh a tvrdou střelou tečoval BRAD STUART, který dostal puk mezi Berrovy betony a získává bod navíc pro hosty. Asistence: Joe Thorton, Dan Boyle.

Dnešní utkání sledovalo 19289 diváků.

Hosté nakonec dokázali dovést utkání do vítězného konce i přesto, že přišli ve třetí během několika málo minut o dvougólové vedení a museli jít po páté v šesti utkáních do prodloužení. Tentokráte to už ovšem pro Sharks dopadlo dobře. Děkuji za pozornost a přeji příjemný středeční den.

Ladislav Šmíd (CAL): 0+0, 0 střel, čas na ledě: 16:50
    Martin Havlát (SJO): 0+0, 1 střela, čas na ledě: 14:37 (05:50:20)

Dušan Šitner

Góly a asistencie: 47. Russell (Monahan), 51. Cammalleri (Butler) – 2. Couture (Marleau, Kennedy), 20. Marleau (Pavelski, Thorton), 62. Stuart (Thorton, Boyle)

Calgary Flames: Berra (Ramö) – Butler, Brodie, Russell, Wideman, D. Smith, Šmíd – Galiardi, Stajan, Jones – Cammalleri, Colborne, Glencross – Baertschi, Monahan, Hudler – McGrattan, Backlund, Jackman.
    San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Braun, Vlasic, Stuart, Boyle, Demers, Hannan – Wingels, Thornton, Hertl – Havlát, Couture, Marleau – Kennedy, Pavelski, Nieto – Brown, Desjardins, McCarthy.

Rozhodca: Hasenfratz, Pochmara – Cameron, Sericolo

Diváci: 19289