Buffalo – LA Kings 3:2 (2:0 po s.n.) | NY Islanders – Nashville 3:1 (kon.) | NY Rangers – NJ Devils 2:3 (kon.)
Washington – Columbus 4:3 (po pr.) | Carolina – Colorado 2:1 (kon.) | Montreal – Tampa Bay 1:2 (0:1 po s.n.)
Ottawa – Philadelphia 0:5 (kon.) | Detroit – Winnipeg 2:3 (1:2 po s.n.) | Florida – Anaheim 3:2 (kon.)
St. Louis – Arizona 2:3 (po pr.) | Calgary – San Jose 2:3 (po pr.)
New York Islanders
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Nashville Predators
cz Streda 13.11.2013, 01:00 • Nassau Veterans Memorial Coliseum, New York • NHL

Češi a Slováci na ledě
    Marek Mazanec podal v brance Nashvillu velmi dobrý výkon. Smolně inkasoval druhou branku, ale svůj tým několikrát podržel. Předvedl 30 zásahů a jeho úspěšnost byla 90,91%. (03:38:34)

Poslední třetinu vyhráli hosté 1:0, ale k bodům v dnešním zápase jim to nepomohl. Kevin Poulin podal výborný výkon v brance a Islanders po čtyřech prohrách konečně zabrali a vítězí.

60:00

59:55
    Zakázané uvolnění domácích.

59:32
    Obrovské šance hostů, Poulin předvedl dost pravděpodobně zákrok večera.

58:57
    Cizikas měl mnohem lepší pozici, ale netrefil branku.

58:34
    Ten samý hráč v těžké pozici míjí prázdnou branku.

58:01
    Grabner pozdržel rozehrávku soupeře v jeho pásmu.

A je to tak.

57:40
    Stalberg se vrhl mezi dva obránce a těm nezbývalo nic jiného než faulovat. Aaron Ness (NYI) dostává dvě minuty za držení. Hosté to pravděpodobně zkusí v šesti.

57:30
    Tavares je zpátky na ledě.

57:14
    Dělovka Webera míří nad branku.

56:36
    Mazanec zastavuje puk pro spoluhráče, kteří rychle otáčejí druhým směrem.

56:14
    Hosté samozřejmě vycítili šanci, ale obrana Islanders pracuje zatím dobře.

54:30
    Nashville právě vstřelil branku!
    Legwand hezky prostrčil puk na PATRICA HORNQVISTA, který rychlou střelou po ledě smazal nulu na kontě svého celku. Asistence: David Legwand, Shea Weber.

53:14
    Grabner si nabruslil za obranu, ale ve složité pozici Mazance bekhendem nepřekonal.

52:41
    Špatná zpráva pro domácí je, že John Tavares zamířil do kabiny po nárazu do mantinelu. Doufejme, že to je jen dáno výsledkem a Capuano nechce riskovat zranění svého klíčového hráče.

52:05

51:51
    Bouchard pálil tvrdě, ale Mazanec se přitiskl na přední tyč a tentokráte už puk nikudy neprošel.

51:34
    A hosté ho dostávají alespoň do středního pásma.

51:23
    Okposo neprotlačil puk na přední tyči.

50:47
    Tavaresovu střelu tečoval jeden z bránících hráčů, Mazanec má další zákrok.

50:05
    Nelson se dostával do gólové pozice a zastavil ho další faul. Dvě minuty za hákování dostává Roman Josi (NAS).

49:39
    Hamonicův vysoký oblouk šel přesně do jízdy Cizikasovi. Ten byl u puku pomaleji než obránce.

48:39
    Poulin nespěchal s rozehrávkou a raději přidržel puk v lapačce.

48:08
    Nashville se snaží něco s výsledkem udělat, momentálně se usadil v pásmu domácích.

46:20
    Ellis měl dobrou pozici. Poulin pravděpodobně jeho střelu přizvedl.

46:05
    Tavares v souboji jeden na jednoho neuspěl proti Weberovi.

45:30
    Smith vypálil přes obránce a Poulin musel vytrčit rameno.

45:06
    Okposo číhal před brankou na přihrávku Tavarese, která k němu ale neprošla.

43:49
    Poulin si připsal zákrok po střele bekhendem a pak se mu vůbec nelíbilo, jak do něj dojel Hornqvist. Rozhodčí to vyřešil domluvou u obou borců.

43:33
    Snad první pasáž hry, kdy Nashville trochu přitlačil Ostrovany v jejich obranném pásmu.

43:03
    Spaling z otočky poslal puk na Poulina. K brankáři Isles se však puk ve skutečnosti nedostal.

42:30
    Clutterbuck se hodně pomalu dostával na střídačku. V obranném pásmu totiž přepadl přes jednoho z hráčů soupeře.

41:57
    Domácí měli problémy před vlastní brankou, když se nedokázali rychle zorientovat. Poulin má další zákrok.

41:34
    Zakázané uvolnění Nashvillu.

40:32
    Grabner se užuž dostával za obranu, ale puk mu v souboji s obráncem utekl.

40:01

Druhá třetina dnešního zápasu patří minulosti. Na střely znovu vyhráli domácí, tentokráte 11-9. Po dvou třetinách ale vedou už o tři branky, když se trefil Kyle Okposo. Tavares a Nielsen už mají po dvou bodech.

40:00

39:14
    Cizikas centroval před branku na Clutterbucka, který ale nezachytil přihrávku.

38:51
    Beck se protlačil před branku do střelecké pozice. Poulin byl ale znovu připraven. Pomohlo mu i několik těl ležících před ním.

38:32
    Cullen to zkoušel z otočky spíš na náhodu. Poulin se nenechal zaskočit.

38:11
    Hamonic dlouho váhal se střelou, ta se nakonec nedostala přes prvního bránícího hráče.

37:27
    Kotouč končí někde na střídačce hostů.

36:37
    Mazanec si zvedl náladu. Zblízka měl dobrou šanci Bouchard, ale český brankář se vytasil skvělým zásahem lapačkou.

36:22
    Bailey z kruhu míjí.

36:00
    Bailey trochu zavařil Grabnerovi. Tato přesilovka se moc nedaří.

35:35
    Nielsenovi utekl puk až do obranného pásma.

35:04
    Tavaresovi nevyšlo rychlé přenesení hry a Nashville se osvobodil.

34:32
    Tavares byl faulován ve vyložené pozici. Shea Weber (NAS) dostává dvě minuty za hákování.

34:00
    Hezká nahrávka Okposa. Nelson byl v dobré pozici, ale kotouč mu poskakoval před bruslemi a podle toho vypadalo zakončení.

33:29
    Paradoxně větší šance měli hosté až po své početní výhodě.

33:14
    Poulin vyrazil dalekonosnou střelu Ellise.

32:35

32:27
    Grabner skvěle vybojoval puk a v akci dva na jednoho našel Nielsena. Ten však branku netrefil.

31:48
    Poulin si našel puk po střele Josiho a vysloužil si ovace publika.

31:36
    Po minutě se hosté dostávají do útočného pásma.

31:03
    Výborně zasáhl na modré čáře Grabner, který vytlačil hosty zpět do pásma.

30:35
    První přesilová hra pro Nashville. Casey Cizikas (NYI) dostává dvě minuty za hrubost.

30:15
    Legwand na přední tyči nepřetlačil Poulinův beton.

Barry Trotz si vyžádal oddechový čas a není se moc co divit.

29:07
    Další hodně velký nápor končí vyhozením Kleina na zakázané uvolnění.

28:46
    Bailey našel Boucharda, který těsně minul bližší tyč.

28:22
    A domácí jsou při chuti. McDonaldovu střelu na poslední chvíli zastavil Jones.

27:07
    Islanders právě vstřelili branku!
    Tohle byla moc pěkná akce. Hamonic dobře uvolnil Nelsona, který jen lehce posunul do střelecké pozice Tavaresovi. Ten ale nebyl sobec a do jasné šance nahrál KYLEU OKPOSOVI a ten prostřelil Mazance. Asistence: John Tavares, Brock Nelson.

26:06
    Bartley chytře poslal od mantinelu střílenou přihrávku na teč. Cullen usměrnil puk mezi betony Poulina, který je ale srazil včas k sobě.

25:37
    Ellisovu střelu před Poulinem tečoval jeden z hráčů. Domácího brankáře pak puk v podstatě trefil.

24:51
    Poulinovi vypadl puk na brankovišti. Zachránil ho ale rozhodčí, který ztratil puk z dohledu a přerušil hru. Kotouč byl přitom stále hratelný.

24:29
    Nelson teď naslepo nahrával a to nebylo dobré řešení. Kdyby se hosté rychleji zorientovali, bylo by to hodně nebezpečné.

23:51
    Domácí nepolevili a hostům se nedaří přesně rozehrát.

23:09
    Cizikas si najížděl před branku a kdyby Mazanec nečetl dobře hru, asi by měl po Martinově přihrávce na spoluhráče velké problémy.

21:42
    Cullen zkusil štěstí z úhlu, ale přestřelil branku.

20:47
    Wilson měl rychlost a dostal se přes MacDoanlda. Bekhendem ale netrefil branku.

20:01

Trochu zvláštní třetina je u konce. Domácí vedou na střely 16-10, byli lepší a dali dvě branky. Za nerozhodného stavu ovšem Preds párkrát zahrozili, ale ve chvílích nouze podržel domácí Kevin Poulin. Marek Mazanec nepodává vůbec špatný výkon, ačkoli druhou branku si jistě bude vyčítat, měl hodně smůly.

20:00

19:09
    Se začátkem poslední minuty si připisuje další zásah Poulin.

18:05
    Hosté se hned pustili do útočení a byl to zase agilní Stalberg. Poulin udržel domácím dvoubrankové vedení.

17:23
    PIERRE-MARC BOUCHARD zkusil v podstatě na náhodu poslat puk směrem na branku a ačkoli byl Mazanec přišpendlen na přední tyči, puk si našel po ledě cestu za jeho záda. Smolný moment pro hostujícího brankáře. Asistence: Frans Nielsen.

17:11
    Ness výborně připravil pozici pro Tavarese, který se, ač tísněn, dostal ke střele. Netrefil ale ideálně a minul branku z pozice mezi kruhy.

16:27
    Grabner využil svou rychlost, aby se domácí dostali do přečíslení. Regin ale nedostal úplně přesnou nahrávku, takže z toho nic nebylo.

15:30
    Takhle není možné v oslabení propadnout. Preds se soustředili na zisk puku u mantinelu, kde ho ale "vyšťourali" domácí. Nielsen rychle našel před brankou úplně samotného JOHNA TAVARESE a ten si s podobnými pozicemi umí poradit. Asistence: Frans Nielsen.

15:13
    Tavaresovi nesedla střela bekhendem z mezikruží.

14:44
    Nashville je v úvodní části hodně nedisciplinovaný. David Legwand (NAS) si jde opět sednout na trestnou lavici. Nyní dostává dvě minuty a znovu za faul loktem.

14:10
    Velmi rychle se puk od zadního mantinelu dostal ke Cullenovi a Poulin musel znovu vytáhnout rychlý zákrok lapačkou.

13:42
    Stalberg se dostal z rohu, ale už ne k přesnější střele.

13:16
    Stalberg nahodil na Poulina, který si po delší době připisuje zásah.

12:53

12:44
    Nielsen netrefil puk, hosté vyhodili a konečně mohou střídat.

12:25
    Nepřesná rozehrávka stojí domácí pásmo.

12:10
    Tavares výborně uvolnil Okposa, který ale trefil jen oblouk branky.

11:35
    Mazanec zatím chytá výborně, dvakrát za sebou se rychle vytasil s pravým betonem.

10:53
    Další přesilová hra pro domácí. David Legwand (NAS) dostává dvě minuty za faul loktem.

09:46
    Před lavičkou Islanders se strhla bitka. Rukavice shodili Matt Martin (NYI) a Rich Clune (NAS). Osobně bych to vyhodnotil remízou. Oba borci dostávají pětiminutový trest.

09:15
    Dobře zapracoval Ness, který zachytil vyhození Preds a domácí se tak mohli dostat do tlaku. Zakončil ho právě mladý obránce, ale sražený puk skončil v ochranné síti.

08:38
    Chvíli se bojovalo v pásmu Nashvillu, chvíli v pásmu Islanders. Brankáři neměli žádné zásahy.

07:38
    Znovu nepřesnost domácích a hosté šli do přečíslení. Poulin se sice roztáhl na čáře, ale zasahovat nemusel, protože mu hodně pomohl bránící Hickey.

07:03
    Hosté vystihli rozehrávku Cizikase a šli do přečíslení. Nystrom ho zakončil ranou na zadní tyč a Kevin Poulin vytáhl skvělý zákrok.

06:57

06:38
    Teď se navíc hostům daří vyhodit.

06:20
    Domácí ostřelují branku soupeře, ale netrefují se mezi tři tyče.

06:00
    Mazanec vyrazil střelu Tavarese k MacDonaldovi, ten minul branku.

05:26
    Na úvod oslabení dobrá práce od hostů.

04:57
    Rich Clune (NAS) dostává dvě minuty za držení.

04:48
    Mazanec vyrazil kotouč někam před sebe, ale vůbec neměl ponětí, kde se kotouč nachází. Naštěstí pro něj vypadl mimo branku.

04:27
    Tavares se prezentoval střelou od mantinelu, mezeru mezi betony ale nenašel.

04:06
    Zakázané uvolnění Predators. Ti teď byli opravdu pod hodně velkým tlakem.

03:25
    Hickeyho dělovka jde mimo, domácí snad minutu a půl drží pásmo.

03:04
    Cizikas posílal před branku na McDonalda, Klein skvěle vypichoval, protože to by byl jinak snadný gól pro domácí.

02:37
    Cluttebuck nahazoval na Mazance, kterému přidělal potíže jeden ze spoluhráčů.

01:49
    Teď už to neplatí, dobrý zákrok vyrážečkou.

01:26
    Nashville se poprvé dostal na dostřel Poulinovy branky, ale ten zasahovat nemusel.

01:00
    Další zásah českého brankáře. MacDonald se napřáhl od modré, ale Mazanec byl připraven.

00:40
    Za domácí zahájila třetí formace a Mazanec má za sebou dva poměrně těžké zákroky.

00:01

New York Islanders: Poulin (Nabokov) – MacDonald, Hamonic, Hickey, Donovan, Ness, Carkner – Nelson, Tavares, Okposo – Bouchard, Nielsen, Bailey – Grabner, Regin, McDonald – Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Nashville Predators: Mazanec (Hutton) – Josi, Weber, Jones, Klein, Bartley, Ellis – Nystrom, Legwand, Hornqvist – Stalberg, Wilson, Spaling – Beck, Cullen, Smith – Clune, Gaustad, Hendricks.

Rozhodčí: St. Pierre, Kozari – Amell, MacPherson.

Teoreticky bychom v dnešním zápase mohli vidět na ledě dva české hokejisty. V domácí sestavě by to byl obránce Radek Martínek, v hostující brankář Marek Mazanec. Martínek v posledních dvou zápasech za Islanders nenastoupil, ovšem Mazanec by dnes podle posledních zpráv měl stát v brance Preds.

Predátoři jsou na tom podobně jako Islanders. Oni ale měli horší start a později se začali probouzet. Teď ale prohráli dva zápasy v řadě a v tabulce Západní konference, která je mimochodem daleko lepší bodově, na tom také nejsou kdovíjak skvěle. Preds se vždy mohli chlubit velmi dobrou obranou, ale ani to v letošním ročníku neplatí. Na svém kontě navíc mají malý počet vstřelených branek. To vše mohou změnit dnes proti soupeři, který má formu ještě horší. Nashville se vyrovnává se ztrátou Pekky Rinneho. Finský brankář bude ještě dlouho chybět. Šanci dnes dostane Marek Mazanec.

Bodování týmu

Pekka Rinne – 9 zápasů – 91,70% ; 2,31 branky na zápas
    Carter Hutton – 9 zápasů – 88,71% ; 3,53 branky na zápas
    Marek Mazanec – 1 zápas – 91,67% ; 2,31 branky na zápas
    Magnus Hellberg – 1 zápas – 75,00% ; 5,00 branky na zápas

Pouze tři výhry si připsali Ostrované v posledních deseti zápasech. Navíc v utkání na ledě Columbusu přišli o Thomase Vaneka, který se zranil v horní části těla. Proti Montrealu ho nahradil Brock Nelson, jenž vstřelil jednu branku. Přesto se Isles po poměrně solidním startu začínají propadat tabulkou a ztrátu formy by měli zachytit, protože jinak hrozí jen další prohospodařená sezona. Zatím je ještě času dost. Ostrované mají čtvrtou nejhorší obranu v celé NHL, na což z předešlé sezony nebyli zvyklí.

1. John Tavares – 20 bodů (7+13)
    2. Frans Nielsen – 19 bodů (9+10)
    3. Kyle Okposo – 19 bodů (5+14)

Statistiky brankářů

Jevgenij Nabokov – 13 zápasů – 89,41% ; 3,24 branky na zápas
    Kevin Poulin – 5 zápasů – 90,78% ; 2,62 branky na zápas

Vítejte u sledování dalšího onlajnu z kanadsko-americké NHL. Na Long Islandu se dnes střetnou dva celky se špatnou formou, New York Islanders se po čtyřech venkovních zápasech představí doma proti Nashvillu Predators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 16. Tavares (Nielsen), 18. Bouchard (Nielsen), 28. Okposo (Tavares, Nelson) – 55. Hornqvist (Legwand, Weber)

Rozhodca: St. Pierre, Kozari – Amell, MacPherson