Žilina – Košice 1:3 (kon.) | Nitra – Poprad 4:2 (kon.) | Martin – Zvolen 2:3 (po pr.)
B. Bystrica – Skalica 2:0 (kon.) | Trenčín – Piešťany 0:3 (kon.)
MsHK Žilina
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
HC Košice
Streda 13.11.2013, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

Košice víťazia v 20. kole extraligy v Žiline 3:1. Ďakujem vám za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. (19:07:13)

60:00

59:17
    Zápas sa nám už len dohráva.

58:57
    Košice dali gól!
    Je rozhodnuté, do prázdnej žilinskej bránky skóruje PETER BARTOŠ. Asistencia: Ladislav Nagy.

58:51
    Marek Laco opúšťa bránku Žiliny.

58:51
    Oddychový čas Žilina.

58:44
    Dlouhého strela od modrej čiary a Hylák chytá.

58:07
    Roman Tomas jasne podrazený v úniku a Peter Lokšík nepíska. Nuž, neviem, čo k tomu viac napísať. Stane sa, i arbiter môže nevidieť.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú necelé 2 minúty.

57:41
    Domácim hráčom už veľa času na vyrovnanie neostáva, tréner Neliba už hráčom dáva posledné pokyny.

56:17
    Domácej obrane unikol do nájazdu Richard Jenčík, ktorý sa snažil Laca prestreliť pomedzi betóny. Marek ich stihol sklepnúť k sebe a stále drží Žilinu na dostrel Košíc.

55:35
    Tomáš Marcinko mieril švihom do pravého horného roku Lacovej bránky, puk však tesne minul vymedzený priestor.

55:01
    Do konca tretej časti hry ostáva necelých 5 minút.

54:12
    Hokejistom Žiliny snaha nechýba, no už je badateľná nervozita.

53:38
    Domáci hokejisti sú zjavne otrasení.

52:52
    Nuž, znovu platí známe porekadlo "nedáš – dostaneš". Rýchly protiútok Košíc zakončil TOMÁŠ HRNKA. Asistencie: Tomáš Marcinko, Peter Bartoš.

52:30
    Hľadisko len tak zahučalo, pretože Čavrk našiel pred bránkou hostí voľného Lineta, ten však Hyláka neprekonal. Alexander Hylák v bránke hostí je dnes skutočne vynikajúci.

51:48
    Hostia v plnom počte.

51:22
    Hostia sa výborne bránia, domáci presilovú hru znovu nevyužijú.

50:12
    Domáci Žilinčania pred bránkou hostí, snažia sa udržať sa v presilovkovom rozostavení. Puk však okamžite putuje za bránku Mareka Laca.

49:48
    Vylúčenie Košice, 2 minúty dostáva Ladislav Nagy za držanie, no treba povedať, že Nagy dobrých 20 sekúnd držal Leška pod krkom a rozhodca nereagoval. Martinovi Leškovi sa tento chmat Nagya veru vôbec nepozdával.

49:17
    Vhadzuje sa po pravej ruke Alexandra Hyláka.

48:52
    Obrovská šanca Žiliny, keď Macejka z pravej strany našiel prihrávkou Kloudu pred bránkou Košíc. Peter puk nadvihol až prílíš a okrem brankára prestrelil i bránku hostí.

48:10
    Šterbák sa snažil vysunúť do úniku Romana Tomasa, toho však zastavilo postavenie mimo hru.

47:31
    Hostia pred Lacom, o puk sa však bojuje za bránkou. Domáci hokejisti ho vybojovali vyhadzujú ho von z pásma.

46:48
    Domáci v plnom počte.

46:11
    Domáci hokejisti vyhadzujú puk až za bránku Hyláka.

45:44
    Košičania znovu pred Marekom Lacom, ten puk skryl do svojej lapačky. Vhadzuje sa po jeho ľavej ruke.

45:01
    Hostia pred Lacom, odrazený puk po strele od modrej čiary putuje von z pásma domáceho tímu.

44:48
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jakub Linet vrazenie na mantinel.

43:54
    Útočná aktivita hostí, budú hrať presilovú hru.

42:24
    Jokeľova strela končí na betónoch Mareka Laca.

41:58
    Hra znovu prevažne v strednom pásme, hostia výborne bránia stredné pásmo a domáci majú obrovský problém prechodom do útoku.

41:15
    Nagy našiel krížnou prihrávkou Biceka, ten strelou švihom prestrelil bránku Mareka Laca.

40:27
    Obranca hostí Macejko strelou od modrej čiary preveril Mareka Laca.

Oba tímy máme pripravené na ľade, o malú chvíľu sa začne záverečná tretina dnešného duelu.

Po druhej tretine máme v Žiline stav 1:1. Skóre zápasu otvoril v 29. minúte Dušan Pašek, v 36. minúte vyrovnával domáci Roman Tomas. Celkovo vidíme veľmi vyrovnaný zápas a teda nás čaká zaujímavá tretia tretina. Tá sa začne približne o 18:32.

40:00

39:34
    Žilinčania sa ešte snažia pred záverom tretiny niečo vymyslieť, hostia však kontrujú protiútokom Marcinka, ktorý však Laca neohrozil.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

38:39

37:43
    Domáci Žilinčania sa v týchto chvíľach nemôžu dostať pred Hyláka, presilovú hru zrejme nevyužijú.

37:11
    Nevyberaný zákrok Michala Šedu a píšťalka hlavného rozhodcu mlčí. Publikum znovu búri a napätie je evidentné.

36:50
    Na adresu Romana Tomasa treba dodať, že od svojho príchodu pod Dubeň dal gól v každom doterajšom zápase, okrem duelu na ľade Banskej Bystrice.

36:39
    Vylúčenie Košice, 2 minúty dostáva Tomáš Marcinko za podrazenie.

35:50
    Žilina dala gól!
    Žilina vyrovnáva na 1:1 a hádajte, ktože dal gól v jej drese? Peter Klouda našiel pred bránkou hostí ROMANA TOMASA a ten Hyláka prekonal na druhý pokus i s povestným kusom šťastia. Asistencie: Peter Klouda, Radim Ostrčil.

34:59
    Žilina začína svoj postupný útok od vlastnej bránky, no má problém s prechodom cez stredné pásmo, ktoré hostia výborne strážia.

34:28
    Obranca Košíc Hrnka vystrelil od modrej čiary, Marek Laco znovu s námahou chytá.

33:58
    Hostia majú v týchto chvíľach trošku viac z hry.

33:29
    Ladislav Nagy z pravej strany nebezpečne otestoval pozornosť Laca, ktorý puk s námahou na druhý pokus skrotil.

32:01
    Klouda prihrávkou cez polovicu klziska presne našiel Romana Tomasa, ten sa po pravej strany vrútil do pásma Košíc, no jeho strelu švihom Hylák vyrazil ramenom.

31:15
    Hra sa sťahuje pred Mareka Laca, hostia sa však v útočnom pásme usadiť nedokázali.

31:02
    Konštruktívna rozohrávka Leška smerovala na Dlouhého, ten našiel Buca v útočnom pásme, no tomu napokon puk z hokejky ušiel.

30:35
    Vhadzuje sa po pravej ruke Hyláka, oba tímy majú na ľade svoje tretie pätorky.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, v ktorom zatiaľ vedú Košice v Žiline 1:0.

29:30
    Domáce publikum dnes už niekoľký raz búri na adresu hlavného rozhodcu.

28:29
    Hostia sa ujímajú vedenia, pretože Richard Jenčík našiel prihrávkou spoza žilinskej bránky voľného DUŠANA PAŠEKA medzi kruhmi a ten nedal Lacovi absolútne žiadnu šancu. Asistencie: Richard Jenčík, Juraj Cebák.

28:10
    Domáci fanklub sa konečne prebral k životu a ženie svoj tím dopredu.

27:38
    Matej Hinďoš nahodil puk z úrovne bránkovej čiary na Mareka Laca a gumené čudo sa zatrepotalo v sieti. Na šťastie domácich vlkov len z vonkajšej strany.

26:47
    Vzápätí rovnaká šanca na opačnej strane, strelu Tomáša Marcinka skryl Lacou efektným zákrokom lapačkou.

26:21
    Drevenákova strela z ľavého kruhu opečiatkovala ľavú tyč bránky Košíc.

26:10

25:31
    Domáci sa nemôžu usadiť pred Hylákom na dlhšiu dobu, táto presilová hra im vôbec nevychádza.

24:59
    Ostrčilovu strelu od modrej čiary tečoval pred Hylákom Macejka, puk však mieril mimo bránky hostí.

24:30
    Hostia sa držia v útočnom pásme a zbierajú cenné sekundy v hre v oslabení.

24:10
    Vylúčenie Košice, 2 minúty dostáva Richard Jenčík za napadnutie.

23:44
    Domáci v obrovskom tlaku a budú hrať presilovú hru.

22:59
    Domáci v tlaku pred Hylákom, Ostrčilova jedovka mierila tesne vedľa bránky hostí.

22:14
    Hra je stále vyrovnaná, väčšie šance však doposiaľ mala domáca Žilina.

21:13
    Dávid Buc sa dostal pred bránku Košíc a vystrelil, Hylák však jeho puk na dva razy skrotil a skryl do lapačky.

20:55
    Strelu Tomáš Kloučka od modrej čiary zblokoval Roman Tomas, ktorý okamžite vyrazil do protiútoku, no na útočnej modrej ho križoval Štrbák a tak zo šance nič nebolo.

20:01
    Úvodné buly v prospech hráčov Košíc.

20:01

Podľa aktuálnych správ do zápasov Žiliny už nezasiahne Filip Novák, ktorý včera v Žiline skončil.

Na ľade už máme pripravené oba tímy.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:0. Druhá tretina sa začne približne o 17:46.

20:00

19:30
    Matej Češík v šanci pred Marekom Lacom neuspel, ten sa musel poriadne natiahnuť, aby puk vyrazil.

19:01
    Minúta do konca prvej tretiny.

18:27
    Krásna spolupráca po osi Pašek – Spilár – Pašek. Táto dvojica vletela do pásma Žiliny a vymenila si puk, Dušan Pašek však napokon puk od Spilára netrafil.

17:41

17:20
    Strela Dlouhého od modrej čiary, Hylák puk nevidel, no napokon ho tečoval jeden z jeho spoluhráčov mimo bránku Košíc.

16:54
    Domáci sa veľmi snažia, no ich strely neprechádzajú cez húštinu tiel pred Hylákom. Tvrdý zákrok hráča hostí, hala búri, no tentoraz to bolo čistý bodyček.

16:31
    Znovu Žilinčania pred Hylákom.

16:00
    Domáci hokejisti okamžite v tlaku pred Hylákom, Michal Šeda však puk posiela von z pásma.

15:41
    Vylúčenie Košice, 2 minúty dostáva Marek Kolba za krosček.

15:17
    Marek Kolba doslova zbúral na mantineli Jakuba Lineta.

14:13
    Znovu nečistý zákrok hostí, rozhodca nepískal. Tento zákrok bol však naozaj evidentný.

13:49
    Domáci hokejisti sa snažia najmä pozorne brániť, ich protiútoky však majú pomerne slušnú kvalitu a hostia si musia dávať pozor.

12:49
    Diváci sa búria po zákroku hráča hostí, Lokšík ostáva pokojný.

12:12
    Lipovský sa prebíjal po pravej strane, Juraj Cebák ho od puku čisto odstavil.

11:25
    Obranca Košíc Macejko strieľal od modrej čiary, Laca jeho strela ani len nevystrašila.

10:34
    Hokej však naberá na obrátkach, domáci hokejisti v dvoch dorážkach pred Hylákom neuspeli.

10:01
    Máme za sebou 10 minút úvodnej tretiny a stav je zatiaľ 0:0.

09:43
    Vargova nebezpečná strela z ľavého krídla za Hyláka neprešla, ten si pripísal prvý vážnejší zákrok na svoje konto.

09:14
    Teraz však Bartoš vystrelil, Laco na dvakrát nebezpečný puk skrotil.

08:35
    Hostia na pár sekúnd usadení pred Lacovou bránkou, chýba však streľba a nápad.

07:59
    Prvý útok Žiliny sa vybral na útočný výlet, Klouda hľadal pred bránkou voľného Filipa Macejku, k tomu však puk neprešiel.

07:20
    Hrnka v drese Košíc sa snažil prekvapiť Laca strelou spoza obrancu Žiliny, to sa mu však nepodarilo.

06:37
    Vhadzuje sa pred Marekom Lacom.

06:19

05:45
    Hre chýba rýchlosť, zatiaľ je mŕtvo i na tribúnach žilinskej DOXXbet arény.

05:38

04:40
    Marcinko v obrovskej šanci pred Lacom, Marek napokon vytiahol výborný zákrok lapačkou.

04:19
    Vylúčenie Košice, 2 minúty dostáva Jiří Bicek za sekanie.

04:12
    Nagy príklepom od modrej čiary minul žilinskú bránku, pomer síl na ľade sa vyrovná.

03:58
    Ladislav Nagy nahadzoval puk od modrej čiary na bránku Žiliny, Marek Laco puk bezpečne chytil.

03:38
    Vylúčenie v Žiline, 2 minúty dostáva Jaroslav Kalla za podrazenie.

02:59
    Prvá kombinácia Žiliny v útočnom pásme, Macejka si s Kloudom zatiaľ nerozumel. Žilina bude hrať v oslabení.

02:25
    Oliver Jokeľ pekne vystrelil z ľavej strany, Marek Laco s námahou puk skryl do výstroja. V týchto chvíľach sa hrá prevažne pred bránkou Žiliny.

02:01
    Nahodený puk do pásma Žiliny a Marek Laco ho radšej skryl pod lapačku.

01:24
    Hrá sa zatiaľ prevažne v strednom pásme, oba tímy striedajú v krátkom slede.

00:24
    Hneď však nasledoval rýchly protiútok Richarda Jenčíka, Marek Laco musel zasahovať a vhadzuje sa po jeho ľavej ruke.

00:01
    Úvodné buly v prospech Žiliny.

00:01

Zaznie štátna hymna Slovenskej republiky a po nej vhodí Peter Lokšík úvodné buly zápasu.

Oba tímy prichádzajú na ľad, o chvíľu začíname.

MsHK DOXXbet Žilina: Laco (Johanes) – Ostrčil, Šterbák – Dlouhý (A), Leško – Rúfus, Bajaník – Niník, Jarab – Tomas, Klouda, Macejka – Varga (A), Kalla, Buc – Čavrk, Linet, Drevenák (A) – Schroner, Valášek, Lipovský. Tréner: J. Neliba.

HC Košice: Hylák (Riečický) – Kolba, Štrbák (C) – Klouček, Macejko – Cebák, Šeda – Deyl, Konečný – Spilar, Pašek (A), Jenčík – Bicek (A), Češík, Nagy – Hrnka, Marcinko, Bartoš – Hinďoš, Boltun, Jokeľ. Tréner: A. Tomko.

Rozhodca: Lokšík – Bogdaň, Smrek.

Príjemný dobrý podvečer, milí hokejoví priatelia! Po reprezentačnej prestávke nám pokračuje najvyššia hokejová súťaž na Slovensku a to už 20. kolom. My sa konkrétne pozrieme na zápas medzi MsHK DOXXbet Žilina a HC Košice.

Žilinčanom určite padla vhod reprezentačná prestávka, ktorá im ponúkla možnosť na oddych, no súčasne i na zmobilizovanie síl. V posledných troch zápasoch totiž prehrali (1:3, 2:5, 3:4 pp) a tak sa momentálne nachádzajú na deviatom mieste v priebežnej tabuľke. Naposledy hrali v Trenčíne (3:1), kde ich do veľkej miery podržal mladý brankár Maroš Mikoláš, na ktorého v tomto zápase letelo až 37 striel. O jediný gól sa postaral Roman Tomas, no aj ten strelil „len“ z trestného strieľania.

Košičania boli pred krátkou prestávkou, a zrejme i po nej, na tom psychicky lepšie ako ich dnešný súper. V poslednom kole si ľahko poradili s popradskými hráčmi 5:0, v zápase pred tým ale podľahli aktuálnemu majstrovi zo Zvolena 1:3. No aj predošlé zápasy sa niesli vo víťaznom duchu a preto im zaslúžene patrí prvé miesto v tabuľke. V dnešnom dueli by mal hostí posilniť už aj český rodák Tomáš Klouček.

Ide o druhý vzájomný zápas týchto dvoch tímov v aktuálnej sezóne. Po prvom stretnutí sa tešili oceliari, nakoľko vyhrali futbalovým výsledkom 2:1. Ako tomu bude dnes a síce, kto bude mať po zápase väčší úsmev na tvári, to sa dozviete, ak budete spolu s nami sledovať prenos z tohto zápasu. Začíname o 17:00.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 36. Tomas (Klouda, Ostrčil) – 29. Pašek (Jenčík, Cebák), 53. Hrnka (Marcinko, Bartoš), 59. Bartoš (Nagy)

MsHK Žilina: Laco (Johanes) – Ostrčil, Šterbák – Dlouhý (A), Leško – Rúfus, Bajaník – Niník, Jarab – Tomas, Klouda, Macejka – Varga (A), Kalla, Buc – Čavrk, Linet, Drevenák (A) – Schroner, Valášek, Lipovský. Tréner: J. Neliba.

Rozhodca: Lokšík – Bogdaň, Smrek