Litvínov – Hradec Králové 2:3 (po pr.) | K. Vary – Plzeň 1:2 (kon.) | Kladno – Liberec 0:3 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 3:1 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 1:3 (kon.) | Slavia – Chomutov 5:4 (po pr.)
Třinec – Sparta Praha 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
cz Streda 13.11.2013, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pěkný den z pardubické ČEZ arény. Extraliga se po reprezentační pauze opět rozjiždí. Dnes nás čeká zápas mezi Pardubicemi a ostravskými Vítkovicemi.

Tento zápas je pro obě mužstva důležitý. Pardubice se totiž nacházejí na osmé příčce a hosté na deváté. Oba týmy odděluje v tabulce pouze skóre.

PARDUBICE: V posledním zápasem podlehly Zlínu na ledě hostů výsledkem 2:4. Po reprezetační pauze budou chtít domácí vybojovat minimálně šesté místo, které zaručuje přímý postup do play-off. Východočeskému týmu se také podařilo získat útočníka Lukáše Endála, který přišel z Havlíčkova Brodu. Forvard, který v prosinci oslaví sedmadvacáté narozeniny, by měl nastoupit už v dnešním zápase. V posledním zápase v brance nastoupil Dušan Salfický. Dostane snad dnes příležitost Martin Růžička? To se dozvíme necelou hodinu před zápasem.

VÍTKOVICE: Trenér hostů Peter Oremus: „V Pardubicích se vždy hraje velice těžko. Už v prvním zápase sezony jsme se přesvědčili, že jde o hodně silného soupeře, který nyní navíc bude mít za sebou i domácí publikum. Přesto přese všechno jedeme do Pardubic s tím, že chceme uspět a pokusit se vyhrát, nejlépe za tři body.“ Pokud to bude takto, čeká nás jistě zápas s velkým nábojem. V sestavě Vítkovic by neměl chybět uzdravený Richard Stehlík. Branku by měl hájit Daniel Dolejš, který trénoval před začátkem sezóny v Pardubicích a dokonce si za ně zachytal v European trophy.

HC Vítkovice Steel – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:5 PP (2:1, 2:3, 1:1 – 1:0)

Branky: 2. Huna (Svačina, Roman), 10. Szturc (Húževka), 22. Stehlík (Valčák), 24. Kucsera (Huna, Kolouch), 45. Svačina (Roman), 64. J. Káňa (Barinka, Valčák) – 9. Kousal (Radil, Ďaloga), 23. P. Sýkora, 27. Radil (Starý), 45. Kolář (Nosek, T. Zohorna), 49. Kousal (Starý).

Zápas začne v 18:00, komentovat ho pro vás bude Dominik Mihailescu.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Zdráhal, Benák, Kočí (''C''), Píša, Vášíček, Gregorc, Čáp – Zohorna, Cetkovský, Sýkora – Nosek, Kousal, Radil – Číp, Marha, Endál – Rys, Poulíček, Veselý.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Málek) – Barinka, Hruška, Kudělka, Sloboda, Kovář, Stehlík, Štencel – Húževka, Burger (''C''), Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Sztruc, Hlinka, Káňa – Valčák, Vandas, Kucsera.

Rozhodčí: Šindler, Fraňo – Frodl, Charvát.

Po ledě bruslí čtveřice sudích. Jako hlavní se představí pánové, kteří jsou mimochodem na mezinárodní listině rozhodčích IIHF, Vladimír Šindler a Martin Fraňo. Na čárách se představí Jakub Frodl a Petr Charvát.

Vítkovičtí hokejisté jsou již na ledě. Čeká se na nástup domácího týmu.

00:01

00:02
    Domácí hráči vyhráli úvodní bully.

00:37
    A hned z kraje zápasu jel sám proti Dolejšovi Petr Sýkora! Pardubický forvard minul bránu.

00:46
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí hokejisté doplatili na svou pasivitu. Robert Kousal našel TOMÁŠE NOSKA, který se dostal před Daniela Dolejše a krásnou střelou mezi betony otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Robert Kousal.

01:33
    Vašíček neposlal přesnou přihrávku na Sýkoru a tým z Ostravy se zmocňuje kotouče.

02:10
    Vítkovice obléhaly bránu Růžičky, ale ke střele, která by ohrozila domácí klec, se nedostaly.

02:37
    Milan Hruška vyhodil puk mimo hrací plochu a je vyloučen za zdržování hry.

03:40
    Kočího střela od modré letěla hodně vedle. Stejně si počínal o chvíli později i Zohorna.

04:27
    Vášíčkovu lehkou střelu v pohodě brankář Vítkovic chytnul.

04:37

04:40
    Pardubicím se přesilovka nepovedla. Hosté jsou nyní u kotouče a snaží se založit akci.

05:32
    Před brankou stál volný Vladimír Svačina, ale puk se k němu nedostal.

06:35
    Valčák vystřelil na bránu, ale kotouč letěl mimo svatyni Růžičky.

07:01
    Hruška od modré vyslal pozemní střelu. Pardubický gólman byl ale připraven.

07:43
    Lukáš Radil dostal skvělou přihrávku od Kousala, ale prvně jmenovaný jen o centimetry minul klec Dolejše!

08:40
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Chyba Martina Růžičky, který podcenil střelu ROMANA SZTURCE. Ten lehce nahodil puk na domácího gólmana a Růžičkovi propadl puk pod lapačkou. Asistence: Michal Hlinka.

09:28
    Jan Zdráhal je potrestán od rozhodčího Šindlera dvoumi minutami za nedovolené bránění. První přesilovka pro Vítkovice.

10:13
    V prostoru, kde se vhazuje kotouč, se napřáhl Karol Sloboda. Jeho střelu ale zastavil hrudník domácího brankáře.

11:28

12:30
    Střelu Vandase Růžička vyrazil do rohu kluziště. Vítkovice mají domácí pod tlakem.

13:09
    Teď se zase Pardubice usadily v pásmu hostů.

14:06
    Sýkorova super dělovka skončila na betonu Dolejše.

14:20
    Nyní ofsajd zastavil hosty v protútoku.

14:29
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

15:03
    Domácí nyní kombinují v obrané třetině Vítkovic.

15:32
    Dolejš musel zasahovat. Vhazovat se bude po jeho levici.

16:27
    Hruška zachyboval a k puku se dostal Kočí, který díky tomu získal pásmo hostů.

17:10
    Strapáč se protlačil před bránu Růžičky. K zakončení se však nedostal.

18:18
    Cetkovský se uvolnil a z boku stál proti Dolejšovi sám. Domácí forvard ale trefil boční síť.

18:40
    Szturc vyslal střelu na bránu, ta však lehce orazítkovala levý beton gólmana východočechů.

19:27
    Nyní opět připravený Dolejš, který likvidoval střelu Cetkovského.

19:45
    Huna zkoušel vystřelit na Růžičku, ten ale dobře zasáhl ramenem.

20:00

Máme za sebou první třetinu utkání. Domácí vstoupili do zápasu výborně, protože branku vstřelili hned v první minutě. Pak ovšem se hra zvolnila a Pardubice inkasovaly laciný gól, který vstřelil Roman Szturc. Stav utkání je po první třetině 1:1.

Další třetina začne přibližně v 18:48.

Obě mužstva již krouží po ledě. Druhá třetina začne za malou chvíli.

20:01

20:40
    Cetkovský sjížděl před bránu, ale byl přiliš rychlý než aby zabrdzil a tak zajel i s Dolejšem do klece. Domácí jsou vykázání do středního pásma.

21:45
    Odpískáno zakázané uvolnění Pardubic. Vhazovat se bude po levé ruce gólmana východočechů.

22:36
    Nyní mají brankáři pohodu. Hraje se sice nahoru a dolu, ale bez střel.

23:02
    Vandas trefil boční síť. Vítkovice mají tlak.

23:06
    Lukáš Kucsera našel před brankou volného MICHAELA VANDASE, který měl před sebou odkrytou klec. Hosté jdou do vedení. Asistence: Lukáš Kucsera.

24:47
    Při přechodu do obranného pásma domácích, zastavil hosty ofsajd.

25:20
    Další postavení mimo hru hostujícího celku.

25:38
    Martin Fraňo udělil Lukáši Kovářovi dvě minuty za držení. Přesilový hra pro Pardubice.

26:07
    Píša nahodil puk, ten se zastavil v chumlu hráčů Vítkovic.

26:43
    Domácí dlouho kombinovali, hostům se ale nyní podařilo vyhodit.

27:11
    HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – postavení mimo hru.

27:38

27:40
    Dolejš zakryl puk před dojíždějícimi útočníky Pardubic.

27:47
    Vášíčkovu střelu od modré gólman Vítkovic vyrazil.

29:10
    Radil poslal puk na volného Noska, ten ovšem byl dobře odstaven od puku domácími obránci.

30:14
    Cetkovský vystřelil na Dolejše, jeho střela však klec Vítkovic minula.

31:13
    Rys fotbalově přihrál na Endála, ten se dostal ke střele. Jeho technickou ránu však Dolejš vyrazil do ochranné sítě.

32:26
    Cetkovský nahodil puk na gólmana Ostravanů. Ten raději podržel kotouč.

32:35
    Michal Hlinka je vyloučen na dvě minuty za podražení. Začíná přesilová hra pro domácí.

33:06
    Špatná přihrávka Pardubic skončila na holi Burgera. Kapitán hostů následně vyhodil.

34:35
    Hosté v plném počtu. Domácím se přesilovku vůbec nepovedla.

34:57
    Puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:19
    Bylo nařízeno trestné střílení. Szturc ujel sám na Růžičku a byl při zakončení držen.

35:19
    Domácí gólman si pohlídal betony kam míříl hráč Vítkovic a trestné střílení tak vychytal.

36:07
    Cetkovského rána otestovala zadní mantinel za Dolejšovou klecí.

36:55
    Kočí nahodil puk na bránu Vítkovic, ale ta skončila mimo.

37:36
    Nyní někdo z hráčů Vítkovic trefil horní tyč!

37:36
    Na střídačce je ošetřován Jan Káňa, který nepříjemně zaletěl do brány Martina Růžičky.

38:08
    Nyní zachyboval Vašíček a Burger se hnal z boku na bránu, jeho rána však neměla razanci a gólman Pardubic v pohodě betonem vyrazil.

39:00
    Růžička raději zvolil zakrytí kotouče než rychlou rozehru.

39:58
    Jiří Rys ještě vyslal před koncem třetiny dělovku na Dolejše. Jeho rána však letěla vedle.

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, která je z pohledu hráčů Pardubic nevydařená. Hosté se již ve čtvrté minutě druhé třetiny dostali do vedení, když krásnou kombinaci s Kucserou zakončil Michael Vandas. Pak se oba týmy trápily v koncovce a branku nepřidaly. Snad třetí třetina nabídne více branek.

Další třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

49:21
    Cetkovský nahodil puk na Dolejše, ten jej ukryl do lapačky.

40:32
    Vítkovice se provinily hned na začátku třetiny faulem. Dvě minuty za podražení dostává Karol Sloboda.

40:57
    Hlinka skočil po puku rybičku a vypíchl ho až do středního pásma.

41:46
    Puk až za Růžičkou. Opět nevydařená přesilovka.

42:32

42:44
    Pardubice nepřesně přihrávají. Vítkovice se tak snadno dostávají ke kotoučům.