Třebíč – Kadaň 2:1 (2:0 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Litoměřice 4:5 (kon.) | Motor ČB – Beroun 6:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Benátky n/J 5:1 (kon.) | Šumperk – Havířov 4:5 (po pr.) | Olomouc – Jihlava 2:4 (kon.)
Ústí n/L – Most 3:5 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:1 (4:0, 0:1, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
cz Streda 06.11.2013, 17:30 • ŠKOENERGO Arena • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Mladá Boleslav svého regionálního soupeře v loňské sezoně jasně položila na lopatky, ztratila s ním pouhý bod ve čtvrtém vzájemném zápase, kdy vyhrála „až“ v prodloužení. Utkání to každopádně nebyla nikdy snadná a těžký byl i letošní první střet. V první třetině se poměrně rychle trefil Nouza, pak ale přesné zásahy početné publikum vyhlíželo jen marně. Ojedinělé bylo i vyrovnání z hole Klimta, a tak duel dospěl až do samostatných nájezdů, které Bruslařům vystřelil Nouza.

Dnes je tohle všechno už pochopitelně hudba minulosti a fakta jsou následující: Mladá Boleslav je v tabulce první, zatímco Benátky nad Jizerou až poslední. Bruslaři nastříleli soupeřům o 43 branek víc a zároveň jich o 35 méně jich inkasovali než Benátečtí.

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) – Němeček, Toman, Žabka, Protivný, Bohunický, Jindra, Kulich, Souček – Nouza, Výborný, Lenc – Mikulík, Broš, Klimenta – Loskot, Vrbata, Musil – Podsedníček, Frolík, Rys

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Stejskal) – Ulrych, Niko, Vitásek, Šimek, Kajínek, Beránek, Pabiška, Havlín – Krejčík, Plodek, Jonák – Bárta, Skořepa, Klimt – Maďar, Vlach, Kica – Vařecha, Bortňák, Bittner

Rozhodčí: Veinfurther – Kis, Štětina.

00:01

00:10
    Boleslavští se zmocnili puku a Němeček rozehrává.

00:27
    Plodek dojížděl puk, ale Valent jej včas přikryl.

00:56
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Stačilo hodně důrazu a je z toho první a velmi rychlý gól Bruslařského klubu. Zpoza branky si vyjel Broš, který puk z otočky poslal na opomenutého TOMÁŠE KLIMENTU. Ten puk bez větších potíží propasíroval přes Lukáše. Asistence: Michal Broš.

02:06
    Bortňák (BEN) přirazil Lence na mantinel a fasuje 2 minuty.

02:06
    Po menších problémech s časomírou se konečně rozjela hra.

02:35
    Střelu Výborného ještě Lukáš vyrazil, ale puk mu utekl ke kruhu, kam si bleskově sjel TOMÁŠ NOUZA. Ležící brankář hostů neměl šanci, na boleslavského kanonýra doslova zívala prázdná klec. Asistence: David Výborný, Milan Toman.

02:54
    Mikulík pálil hned po buly, Lukáš vyráží kotouč do rohu.

03:14
    Protivný dostal parádní přihrávku, ale v dráze puku stál Vlach.

03:40
    Valent na druhé straně zatím regulérně zívá v brance. Pravda, vidět to přes masku nelze, ale čtenář jistě pochopí.

04:12
    Před Vrbatou Lukáš raději přikrývá kotouč.

04:33
    Zatím jediný Plodek dokáže Valenta zaměstnat. Teď se pokoušel boleslavského gólmana objet a zakončit, ale neuspěl.

05:23
    Mikulík se snažil propasírovat puk před Lukáše, Benátečtí na svém místě.

06:22
    Bortňák obral o puk Musila a hostům se opět daří vytvořit zmatky v pásmu domácích.

06:49
    Hru brzdí zakázané uvolnění domácích.

07:11
    Výborný přistrčil puk na Lence, ale ten byl dobře pokryt.

08:03
    Velkou šanci Klimta uhasil Broš, takže díky němu Bruslaři mohli vyrazit na druhou stranu, kde se potvrdilo staré známé nedáš – dostaneš. Bekhendovým nadzdvihnutím kotouče navyšuje na 3:0 MILAN MIKULÍK. Asistence: Michal Broš, Tomáš Klimenta.

08:37
    PAVEL MUSIL dostal přihrávku mezi kruhy a vůbec poprvé se prosazuje v dresu Bruslařů. Asistence: Tomáš Protivný.

08:37
    Oddechový čas pro hosty.

08:37
    Hosté střídají brankáře, Lukáše nahrazuje Jiří Stejskal.

08:59
    Milan Toman po relativně lehkém dohrání padá k ledu a těžko se zvedá. Vypadá to na problémy s kolenem, na střídačku mu musí pomáhat lékaři.

09:17
    Opět je to Plodek, kdo trápí Bruslaře...

09:25
    A vylučuje se, Tomáš Protivný (MBL) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

09:35
    Bárta procpal puk před Valenta a ten se po něm okamžitě vrhá.

10:01
    Benátky to nehrají úplně špatně, Bruslaře drží v solidním šachu. Ale nestřílí přesně.

10:54
    Ulrych to napálil do metr vzdáleného Němečka a hosté musí z útočného pásma ven.

11:25
    Protivný je na ledě a domácí v pěti.

12:13
    Benátky se snaží tlačit, ale pásmem Boleslavi vždy jen proletí a zase jsou venku.

12:57
    Přes Musilem Stejskal raději přikrývá puk lapačkou.

13:23
    Šancí teď poněkud ubylo, hra se přelévá z jedné straně kluziště na druhou.

13:50
    Pro střelu Bohunického se Stejskal natáhl.

14:19
    Rozjetému Mikulíkovi vložil hůl do střely Ulrych a puk končí v ochranné síti.

14:53
    Musil poslal puk zpoza branky na Vrbatu, proti jeho střele se ale Stejskal stačil přemístit.

15:39
    Niko (BEN) fasuje 2 minuty za nedovolené bránění.

16:06
    Stejskal zatím hosty drží, teď se ve velkém závaru před svou brankou nepohnul ani o milimetr a kotouč udržel před sebou.

17:15
    Lenc srazil masku Stejskalovi a Bruslaři jsou vykázáni.

17:39
    Zatímco se Nouza snažil procpat puk na Lence, hosté jsou v pěti.

15:44
    Broš šel tak trochu krkolomně do samostatného úniku. Celá akce ale byla podivně rozhozená, což skončilo tím, že si Stejskal vyjel a puk boleslavskému útočníkovi vypíchl.

19:01
    Souček protečoval do útočného pásma, hostující brankář přerušuje hru.

19:43
    Domácí jsou na puku, ale nikam se neženou. Za jednu třetinu toho mají, zdá se, dost. Branek, pochopitelně.

20:00

Zásahy brankářů:

Michal Valent – 7 zásahů
    Jan Lukáš – 11 zásahů
    Jiří Stejskal – 7 zásahů

Tady ani není moc co konstatovat, poněvadž je vše naprosto zřejmé. S trochou nadsázky lze říct, že Bruslaři nedovolili Benáteckým ani vystoupit z autobusu. Čtyři branky v úvodní třetině a donucení soupeře k vybrání oddechového času i vystřídání gólmana – to všechno hovoří samo za sebe.

Další třetina začne přibližně v 18:24.

20:01

20:32
    Zpoza branky hostů rozehrává Ulrych.

21:20
    Vlach nastřelil horní tyčku Valentovy svatyně!

21:56
    Icing Benátek brzdí veškeré jejich snahy.

22:22
    Ulrych si na modré pohlídal Nouzu, takže ten neměl šanci vyrazit do útoku.

22:45
    Němeček srazil přihrávku Výborného do ochranné sítě.

23:28
    Dvě obrovské šance domácích! Mikulík si položil Stejskala, ale nakonec jej nepřekonal. Puk zůstal ležet na brankovišti, kde se k němu nejrychleji dostal Broš – jenže promáchl!

24:01
    Bruslaři zapomněli na Bártu, jenže ten puk netrefil přesně!

25:50
    Další obrovská akce Broše a Mikulíka! Prvně jmenovaný poslal na milimetr přesnou přihrávku na Mikulíka, který opět už už překonal Stejskala, ale akci nedotáhl.

27:20
    Bárta protečoval puk do útočného pásma, ale za kotoučem nikdo nevyrazil.

27:31
    Hosté hráli v šesti. Odnáší to Bárta, který putuje na trestnou lavici.

27:39
    Střelu Nouzy Stejskal vytěsnil ramenem.

29:02
    Bruslaři se snaží točit puk, ale hosté jsou teď dobře rozmístění. Střelu Protivného jeden z nich poslal do ochranné sítě.

29:31

29:55
    Nouzova "tlačenka" podél tyčky neprošla, ačkoliv se to ještě snažil napravit Lenc.

30:27
    Skořepa poslal puk na Bohunického, což asi nebyl tak docela jeho záměr.

30:38
    Bohužel pro Broše jeho ukázkovou zpětnou přihrávku nikdo z Boleslavských nepochopil.

31:06
    Vše odstartovala šarvátka Broše s Vitáskem a už se to na ledě pěkně mydlí. Dvojice hráčů od sebe tahají rozhodčí.

Zatímco čekáme na verdikty rozhodčí, popíšeme docela kuriózní situaci s Michalem Valentem, který nejprve zlomil hokejku v souboji a poté okamžitě zlomil i tu další, kterou mu přivezli ze střídačky. Bohunický pak už netroškařil a vyrazil za Valentem rovnou se dvěma holemi.

31:06
    Za Benátky vyloučen Vlach – 2 + 2 minuty za hrubost. Za Boleslav vyloučeni Protivný – 2 + 2 minuty za hrubost a Michal Valent – 2 minuty za zdržování hry. Za Valenta pyká Loskot.

32:29
    Mikulík spíš jen tak zdržoval hru. Proto očividně i jeho šokovalo, když trefil tyčku!

33:06

33:40
    Toman (MBL) vyloučen na 2 minuty za hákování.

34:11
    Před bleskovou střelou Skořepy Valent jen tak tak srazil betony.

35:03
    Létaná ze strany na stranu zatím moc šancí nenese.

35:33
    Ofsajd Benátek zastavuje hru a Vlach s Protivným opouští trestné lavice.

35:40
    Toman na ledě, hraje se 5 na 5.

36:49
    Nouza si v rohu zkouší vodit Klimta. Ne že by se tím sám někam dostal. Hra teď poněkud stagnuje.

37:49
    Dělovka Krejčíka prosvištěla těsně kolem Valentovy branky.

37:50
    Mikulík (MBL) – 2 minuty za hákování.

38:00
    Valent předvedl parádní zákrok proti Nikovi.

38:17
    Marek Pabiška byl podle rozhodčích v rozhodující moment zahákován a pojede trestné střílení!

38:17
    Benátky právě vstřelily branku!
    MAREK PABIŠKA si puk dlouho podržel na holi, vytáhl Valenta z branky a zakončil.

38:46
    Puk, který před Valenta, posílal Šimek, zastavil Nouza.

39:14
    Výborný v pádu vyhazuje.

39:50

40:00

Michal Valent – 5 zásahů
    Jiří Stejskal – 9 zásahů

Výsledek druhé třetiny je tak trochu zkreslující, neboť ji Benátky vyhrály gólem Marka Pabišky, který se trefil v rámci trestného střílení. Hra hodně utrpěla, což naznačuje i počet střel na brankáře.

Další třetina začne přibližně v 19:17.

40:01

40:33
    Lenc měl odkrytou brankou, ale byl v příliš ostrém úhlu.

41:18
    Skořepa to zkusil bekhendem, ale tísnil ho Žabka.

41:29
    Musil (MBL) – 2 minuty za hákování.

41:35
    Střelu Krejčíka od modré schovává Valent mezi betony.

41:58
    Před dojíždějícím Jonákem Valent kryje kotouč.

42:18
    Kliment to zkusil podél tyčky, boleslavský brankář na však byl doslova přilepen.

43:09
    Stejskal vystřelil z branky a odpálil puk do bezpečí.

43:29
    Musil na ledě.

43:59
    Tohle Stejskal neměl snadné, pravděpodobně mu stínil vlastní obránce, zpoza kterého PAVEL MUSIL pálil. Asistence: Roman Němeček.

45:15
    Přihrávka Broše před branku našla hůl soupeře.

45:39
    Vrbatova střela končí v ochranné síti.

46:43
    Vlach do toho na modré jen tak plácnul. Valent má puk v náručí.

47:06
    Pěkný zákrok lapačkou v podání Stejskala proti Nouzovi.

47:52
    Tentokrát přerušuje hru Valent. Ani jeden tým už se nikam příliš nežene.

48:31
    Pěknou střelu po ledě vyslal Bohunický, Stejskal připraven s hokejkou.

49:33
    Na hostech už je patrné, že neví, co sami se sebou. Z přihrávky na Plodka je icing.

50:15
    Kombinace Mikulíka s Klimentou končí mimo.

50:33
    Žabka (MBL) – 2 minuty za nedovolené bránění.

50:42
    Jindra vyhazuje.

51:20
    Skořepův pokus si Valent dobře pohlídal u tyčky.

51:44
    Do přihrávky Jonáka vložil hůl Vrbata.

52:15
    Krejčík mířil moc vysoko a puk Benáteckým vzápětí utíká vez z útočného pásma.

52:33

53:30
    Lenc poslal puk na Výborného, ten byl však před brankou Stejskala dobře pokrytý.

54:04
    I s Vlachem na zádech dokázal Broš vystřelit.

54:54
    Krejčík (BEN) podrazil Klimentu.

55:10
    Střela Vrbaty šla moc vysoko.

Dnešní utkání sleduje 2690 diváků.

56:00
    Přihrávka Mikulíka zpoza branky nenašla adresáta.

56:18
    Bruslaři se už vyloženě nikam necpou, tohle utkání chtějí dohrát v klidu.

56:54

58:15
    Střelu Plodka, která šla i tak hodně vedle, Valent chytá.

58:49
    Blížící se konec zápasu oddaluje ofsajd.

59:17
    Potyčku Vrbaty a Havlína rychle ukončují rozhodčí a oba odchází na trestnou lavici za hrubost.

60:00

Po siréně shazují rukavice Bohunický s Krejčíkem. Z na první pohled velké akce toho ale nakonec mnoho nebylo, protože nejprve upadl Krejčík a vzápětí přes něj i Bohunický. Rozhodčí potom oba aktéry roztrhli.

Vítězství Mladé Boleslavi je bez debat, regionální derby opět patří jí. To je od nás pro dnešek vše, přejeme dobrou noc. (19:51:28)

Jitka Čechová

Góly a asistencie: 1. Klimenta (Broš), 3. Nouza (Výborný, Lenc), 9. Mikulík (Broš, Klimenta), 9. Musil (Protivný), 44. Musil (Němeček) – 39. Pabiška

Rozhodca: Veinfurther – Kis, Štětina