Domažlice – Karviná 3:1 (kon.) | Chrudim – Sigma Olomouc 0:2 (kon.) | Vlašim – Varnsdorf 2:2 (3:5 po pen.)
Roudnice – Brno 0:4 (kon.) | Žižkov – Liberec 2:2 (5:4 po pen.) | Hr. Králové – Jablonec 0:1 (kon.)
Ústí n. L. – Ostrava 2:0 (kon.) | Hlučín – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Pardubice – Slovácko 1:2 (kon.)
Třinec – Dukla Praha 1:1 (6:7 po pen.) | Převýšov – Znojmo 1:4 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
2:0 (2:0)
FC Baník Ostrava
cz Streda 25.09.2013, 16:30 • Městský stadion, Masarykova 228, Ústí nad Labem • Pohár FAČR

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem. Utkání začíná v 16:30 hod.

Příjemné středeční fotbalové odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky atraktivního zápasu Poháru České pošty. Ve 3. kole zmiňovaného poháru přivítají fotbalisté FK Ústí nad Labem na domácí půdě FC Baník Ostrava.

Letošní bilance obou týmů v soutěžích:

FK Ústí nad Labem (Fotbalová národní liga):
    9 zápasů: 5 výher, 2 remízy, 2 porážky; skóre 12:9, 17 bodů, 2. místo.

FC Baník Ostrava (Gambrinus liga):
    9 zápasů: 3 výhry, 1 remíza, 5 porážek; skóre 10:22, 10 bodů, 10. místo.

Poslední ligová utkání obou celků:

9. kolo Fotbalové národní ligy ČR:
    FK Ústí nad Labem – FC Hradec Králové 0:2 (0:0)
    Branky: 72. Vaněček, 90+2. Zelený. Rozhodčí: Jílek – Peřina, Plesar. ŽK: Martykán, Veverka (oba UNL).
    Diváci: 1 238.

9. kolo Gambrinus ligy:
    FC Baník Ostrava – FC Slovan Liberec 3:0 (2:0)
    Branky: 43. Petrus, 45+1. Holzer, 89. Engelmann. Rozhodčí: Orel – Filípek, Jiřík. ŽK: Kušnír, Kelič, Fleišman (všichni LIB).
    Diváci: 3 672.

FK Ústí nad Labem: Zacharda – M. Zeman, Zukič, Vaněk, L. Dvořák – Martykán – Pavlata, Vacek, Benčík, Leibl – Veverka. Trenér: Lukáš Přerost.
    Náhradníci: R. Novák – M. Valenta, Hanich, Moulis, J. Peterka, Mujagič.

FC Baník Ostrava: Bárta – Kraut, Frydrych, Baránek, Sukup – Hable – Engelmann, Lukeš, Droppa, Holzer – Petrus. Trenér: Martin Svědík.
    Náhradníci: Pavlenka – Šichor, Dedič, Milosavljev, Rolinc, Vomáčka.

Rozhodčí: Ochotnický – Blažej, Štěrba; delegát: Helebrant.

Oba celky zvolily pro pohárový duel rozestavení 4-1-4-1. Ústí nad Labem nastupuje v dresech bílých, Ostrava v dresech modrých.

1

2
    Veverka přestřelil.

2
    Do Ústí nad Labem dorazila asi stovka fanoušků Baníku a roztáhla svůj transparent: "Všude tam, kde jsi ty!"

3
    Trestný kop pro Ústí nad Labem ze středu hřiště.

4
    Hable mířil nad.

6
    Hraje se bez větších šancí, oba brankáři jsou zatím bez práce.

8
    Veverka prověřil přízemní střelou Bártovu pozornost.

9
    Holzer tečoval míč mimo tři tyče.

10
    Veverka opět zkoušel střelecké štěstí, na Bártu si ale nepřišel.

10
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Centr Michala Pavlaty si nešťastně srazil za vlastní brankovou čáru VOJTĚCH ENGELMANN. Vlastní gól.

11
    Ofsajd hostí (na ofsajdy 0:1).

13
    Lukeš na Zachardu nevyzrál.

15
    Droppa z hranice velkého vápna střílel těsně vedle pravé tyče!

15
    Ofsajd domácích (na ofsajdy 1:1).

17
    Střelecký pokus Petruse zamířil vedle.

20
    Ladislav Benčík nalezl přesným centrem u opačné tyče ve velkém vápně MICHALA PAVLATU, který překonal bezmocného Michala Bártu, jenž si na balon sáhl konečky prstů.

22
    Holzer si z levé strany na ústeckého brankáře nepřišel.

S menším zpožděním se vám omlouváme za technické potíže, na stadioně nefunguje internet.

24
    Ústečtí jsou při chuti, hráči Ostravy jsou po dvou inkasovaných brankách zaskočeni.

27
    Domácí drží míč na svých kopačkách a nikam nespěchají.

28
    Ofsajd Baníku (na ofsajdy 1:2).

30
    Roh ve prospěch hostů.

31
    Benčík orazítkoval levou tyč hostující branky a následně z dorážky neuspěl Veverka, jehož jedovku vyrazil Bárta na rohový kop!

32
    Fandové Baníku se nemohou na své svěřence dívat, a tak si šli zahrát fotbal sami na vedlejší umělou trávu.

35
    Domácí jsou aktivnější, hosté nadále bezzubí.

37
    Leibl nalezl přesnou přihrávkou u pravé tyčky Pavlatu, který nastřelil břevno!

39
    Veverka z ostrého úhlu nenalezl recept na brankáře Baníku.

41
    Ostrava se snaží o reakci na předchozí průběh, nakopávané míče ale sbírá defenziva domácích.

43
    Na hřišti po souboji s Holzerem zůstal ležet Martykán. K ústeckému kapitánovi přispěchal lékař, dojde k ošetření za postranní čárou.

43
    Žlutou kartu za předchozí střet nakonec dostal hostující Daniel Holzer (OST).

45
    Rohový kop domácích.

45+1
    Je přidána jedna minuta navíc.

45+1
    Veverka se ocitl v dobré pozici na hranici velkého vápna, míč tečoval do bezpečí pro hosty Baránek.

Příznivci domácích ocenili výkon Army v úvodní půli hlasitým potleskem. Kdyby ústečtí fotbalisté vedli po pětačtyřiceti minutách 5:0, nemohl by se nikdo divit. Vše začalo v 10. minutě, kdy si vlastní branku vstřelil Vojtěch Engelmann, o deset minut později se gólově prosadil Michal Pavlata. Tyčku nastřelil Ladislav Benčík, břevno orazítkoval Michal Pavlata. Do šatny odchází spokojenější Ústečtí, Baník má na zvrat utkání ještě pětačtyřicet minut.

Druhý poločas začne přibližně v 17:33 hod.

Statistiky prvního poločasu:

Střely na branku: 11:2.
    Střely mimo branku: 3:4.
    ŽK: 43. Holzer (OST).
    Ofsajdy: 1:2.
    Rohové kopy: 2:1.

Týmy jsou připraveny ke hře, rozhodčí se ale pravděpodobně zapomněli v šatně.

46

46
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Marek Šichor.

46
    Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Michal Zeman, přichází Pavel Moulis.

48
    Leibl se ocitl sám před Bártou, ve finální fázi ale zazmatkoval a nezakončil dle svých představ.

50
    Dvořák centroval do velkého vápna, kde se nikdo v bílém nenacházel.

51
    Jan Martykán (UNL) je napomenut žlutou kartou za faul na středu hřiště.

Dnešní utkání sledují 1 582 diváci.

53
    Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Jan Martykán, přichází Jan Peterka.

53
    Kapitánskou pásku domácích po Janu Martykánovi převzal Lukáš Dvořák.

56
    Hable střílel vysoko nad.

57
    Rohový kop Ostravy.

58
    Ostrava mírně ožila, střelecký pokus Šichora ale skončil za brankou Zachardy.

60
    Baník kombinuje na útočné polovině, brankář Army zatím zasahovat nemusel.

61
    Brána pod ostravským kotlem je zakletá, Frydrych nejprve pálil do pravé tyče, o pár okamžiků později se trefil do břevna!

62
    Žlutou kartu za zdržování dostal domácí brankář Zdeněk Zacharda (UNL).

64
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází David Petrus, přichází Jakub Rolinc.

65
    Domácí se snaží o zklidnění hry a přihrávají si ve středu hřiště.

67
    Za faul zezadu je žlutou kartou potrestán Jan Hable (OST).

68
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Martin Lukeš, přichází Vladan Milosavljev.

69
    Vladan Milosavljev (OST) se na hřišti ještě ani neohřál a již si za zákrok ve středu hřiště vysloužil žlutou kartu.

74
    Rolinc hlavičkoval do náruče Zachardy, všemu ale předcházel ofsajd Baníku (na ofsajdy 1:3).

75
    Ofsajd také na druhé straně, vykopávat bude Bárta (na ofsajdy 2:3).

76
    Domácím opět zatrnulo, když se Rolinc ocitl sám před ústeckým gólmanem. Svěřence Lukáše Přerosta zachránil pomezní sudí, který odmával Baníku ofsajd (na ofsajdy 2:4).

77
    Leibl v souboji s Krautem ve velkém vápně neuspěl.

79
    Čároví rozhodčí se nenudí, další ofsajd v podání Baníku (na ofsajdy 2:5).

80
    Droppa nemířil přesně.

81
    Žlutou kartu si vysloužil hostující Jan Baránek (OST).

81
    Leibl zůstal po jednom ze soubojů ležet, na hřišti jsou v akci nosítka.

81
    Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Michal Leibl, přichází Abid Mujagič.

82
    Nastala kuriózní situace, kdy nakonec nosítka nebyla potřeba a Leibl odešel po svých, za což si vysloužil potlesk tribun.

83
    Zacharda musel vyběhnutím řešit propad ústecké obrany.

85
    Dva rohy nedokázali hosté přetavit v branku.

86
    Moulis ušetřil svému celku drahocenné vteřiny na útočné polovině.

87
    Mujagič a Vaněk si žádají ošetření, Zacharda zahodil míč do autu.

88
    Ostrava v rámci fair-play vrací míč.

90
    Baníku se nedaří dostat na ofenzivní část hřiště.

90
    Domácí Zukič a hostující Droppa si žádají ošetření, prvně jmenovaný je odnášen na nosítkách.

90+1
    Nad rámec řádné hrací doby jsou přidány tři minuty.

90+2
    Kraut z velkého vápna přestřelil.

90+3
    Konec zápasu, hlavní rozhodčí ukončuje utkání po dvou a půl minutě nastavení.

Na Městském stadionu v Ústí nad Labem propukají mohutné oslavy. Domácí tým rozhodně nenastoupil v nejsilnějším možném složení a přesto dokázal ze třetího kola Poháru České pošty vyřadit ligový Baník Ostrava. Hráči hostujícího celku se momentálně omlouvají svým fanouškům, kteří je zasypali sprškou nadávek.