Heracles – Twente 0:3 (kon.) | Groningen – Waalwijk 4:1 (kon.) | Den Haag – Nijmegen 1:1 (kon.)
Kerkrade – Heerenveen 3:3 (kon.)
HFC ADO Den Haag
1:1 (0:0)
NEC Nijmegen
cz Sobota 21.09.2013, 19:45Holandská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Nizozemská Eredivisie dnes pokračuje zápasy sedmého kola. Jedním ze zápasů je také duel mezi Den Haagem a Nijmegenem. Obou týmům se vstup do sezony vůbec nepodařil. Den Haag má na svém kontě pouhé tři body. Stejně jako tým Nijmegenu, kteří však ještě nedokázali zvítězit a bodovat se jim podařilo pouze při nerozhodných stavech. Domácím pak patří předposlední sedmnáctá příčka. Soupeř z Nijmegenu se nachází na samotném chvostu.

Statistika vzájemných utkání říká, že se v poslední době daří více domácím mužstvům. Z posledních pěti zápasů se z vítězství radovali právě domácí. Den Haag zvítězil ve třech zápasech. Nijmegen si na domácím hřišti připsal proti dnešnímu soupeři jednu výhru. A jedno utkání skončilo nerozhodně.

HFC ADO Den Haag: Coutinho – Alberg, Beugelsdijk, Cabral, Gehrt, Holla, Meijers, van Duinen, van Haare, Wormgoor, Zuiverloon.
    Náhradníci: Buwalda, de Zwart, Esajas, Gouriye, Kramer, Supusepa, Tira.

Nijmegen EC: Johnsson – Conboy, Čmovš, Foor, Hemlein, Palsson, Paymans, Rieks, Štefánik, van Eijden, Vermijl.
    Náhradníci: Breuer, Gentenaar, Jahanbakhsh, Koolwijk, Roorda, Stutter, Tutuarima..

1

2
    Paymans centroval z hranice pokutového území, ale míč skončil vysoko nad...

4
    Tvrdá střela Alberga orazítkovala horní tyč.

7
    Cabral se dopustil taktického faulu v blízkosti středu hřiště.

10
    Domácí zahrávali dva rohové kopy po sobě, až po druhém z nich si hostující gólman sáhnul na balón.

12
    Hemleinovi se ve skluzu nepodařilo zasáhnout balón.

14
    Nijmegen v útoku zastavil ofsajd.

17
    Vermijl si nebyl úplně jistý a raději zahrál na rohový kop pro domácí.

17
    Domácí, jmenovitě Cabral si rozehrání od rohového praporku zopakuje.

18
    Centrovaný míč ovrátil první obránce hostů.

21
    Útok domácích středem hřiště neprošel přes obrnou zeď Nijmegenu.

23
    Conboy zahrával první rohový kop hostů. Míč se snesl přímo do rukavic Coutinha.

25
    Cabralovi si do střely lehnul jeden z hostujících obránců.

27
    Ani druhý rohový kop hostů gólem neskončil.

30
    Hemlein byl při přechodu do útoku faulován a hosté tak zahrávali přímý kop. Centrovaný míč doplachtil až do rukavic Coutinha.

32
    Nepříliš pohledné utkání pokračuje v blízkosti středového kruhu...

33
    Rozptýlení přinesl rohový kop, který zahrával Cabral, diváci se ani tentokrát gólu nedočkali.

35
    ... podobně dopadlo rozehrání od rohového praporku i na druhé straně.

37
    Domácím byl odpískán ofsajd.

40
    První poločas se blíží svému konci, stav je stále bezbrankový.

42
    Jantscher se dostal do zakončení z levé strany. Jeho přízemní střelu dokázal Coutinho zlikvidovat.

44
    Přímý kop hostů dolétl až do náruče brankáře Den Haagu.

Druhý poločas začne přibližně v 20:45.

První půle příliš atraktivní fotbal nepřinesla. Za zmínku stojí snad akce ze čtvrté minuty, kdy Alberg napálil břevno. Doufejme, že druhý poločas nějakou tu branku přinese...

46

48
    Útočnou akci domácích zastavilo postavení mimo hru.

50
    Jantscher se mohl dostat do zakončení, ale u hostujícího hráče se rychle objevil jeden z obránců Den Haagu.

53
    Útok Nijmegenu se nemohl prosadit přes pozornou obranu domácích. Štefánik musel přihrávat směrem dozadu. Jahanbakhsh poté inkasoval žlutou kartu.

56
    Den Haag právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení. Po standardní situaci se do zakončení z blízkosti dostal MATHIAS GEHRT, který poslal Den Haag do vedení – 1:0.

60
    Domácí vstřelený gól povzbudil a další střela domácích mířila těsně vedle pravé tyče.

62
    Jantscher je druhým hráčem hostů, který dostal žlutou kartu.

65
    Střídání hostů. Jahanbakhshe nahradí Koolwijk.

68
    Cabral se už dostával s míčem do pokutového území, kde ho však o balón obral jeden z hostujících obránců.

70
    Nijmegenu se nepodařil pokus o rychlý brejk.

71
    Čmovš dostává za faul na Meijerse zezadu žlutou kartu.

74
    Nijmegen právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. Hráči Nijmegenu sehráli rohový kop znamenitě a po několika přihrávkách hlavama se míč dostal až k CHRISTOPHU HEMLEINOVI, který dokázal stojící zády k domácí bráně skórovat – 1:1.

77
    Střídání domácích. Střelec úvodní branky Gehrt přenechá místo na hřišti Kramerovi.

79
    Útok hostů zastaven pro ofsajd.

81
    O trochu více ze hry mají v těchto minutách hosté, kteří převážně drží míč na svých kopačkách.

82
    Na domácí straně dochází ke střídání. Ze hřiště odejde Cabral, kterého nahradí Supusepa.

83
    Přímý kop domácích doplachtil až do rukavic Johnssona.

85
    Holla zahrával rohový kop, který skončil neúspěchem.

87
    Hosté mohli jít do přečíslení, ale Štefánik byl v postavení mimo hru, které hlavní sudí správně odpískal.