Gent – Oostende 1:1 (kon.) | Charleroi – Cercle Bruggy 2:0 (kon.) | Mechelen – Mons 4:2 (kon.)
Lierse – Kortrijk 2:0 (kon.)
YR KV Mechelen
4:2 (2:1)
RAEC Mons
cz Sobota 21.09.2013, 20:00Belgická Jupiler Pro League

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera. (21:56:27)

Utkání končí zaslouženou výhrou domácího Mechelenu. Ten především dokázal využít zatmění Soumaha, díky němuž hráli hosté od 32. minuty bez jednoho hráče. V závěru utkání pak navíc červenou kartu viděl i Monteyne. To už ale domácí vedli 4:2.

V prvním poločase sice třikrát skórovali hráči Monsu, jenže Timmermans a Franquart se trefili do vlastní brány, na což byla proměněná penalta Matthyse málo. V druhé půli přidali branky útočníci Mokulu a Junker, za hosty už Arbeitman pouze snížil.

90
    Utkání se už skutečně jen dohrává, na hráčích Monsu je vidět, že po druhé červené kartě na jakýkoliv bodový zisk rezignovali.

85
    I Prodell se chvíli po příchodu na hřiště dostal do šance, ale jeho střelu po krásné kombinaci domácích zblokovali obránci Monsu.

82
    O vítězí utkání teď není pochyb, Mechelen v klidu drží míč a kontroluje zbytek utkání.

80
    Střelec čtvrté branky domácích Junker má dnes odpracováno, zahraje si Viktor Prodell.

77
    Mons bude dohrávat dokonce v devíti lidech. Pieterjan Monteyne po faulu na De Witteho vidí druhou žlutou kartu a musí pod sprchy.

76
    Destorme se hned snažil skórovat, ale jeho přímý kop bránu o metr minul.

75
    Na závěrečnou čtvrthodinku na hřiště v dresu domácích vyběhne David Destorme, nahradil Mokulua.

74
    Mons právě vstřelilo branku!
    Sleduje ohromně zajímavý zápas, je tu už šestý gól. Tentokráte se prosazují hosté, Monteneyho krásný centr ve snížení přetavil SHLOMI ARBEITMAN.

71
    Mechelen právě vstřelil branku!
    Mokulu si pohrál s Franquartem, odcentroval a MADS JUNKER přidává již čtvrtou branku domácích!

65
    Le Postollec vyslal na domácí bránu dobrý pokus, Biebauw si s ním ovšem poradil.

64
    Poprvé střídá i Mechelen. Místo Diabanga si zahraje Trajkovski.

60
    O okamžité snížení se snažil Beleck, ale bránu Mechelenu vůbec netrefil.

58
    Domácí využívají převahu z úvodu druhé půle a zvyšují na 3:1! Po centru Diabanga se prosatuje BENJAMIN MOKULU!

56
    Hosté podruhé střídají. Diandyho nahradil Brice Ntambwe.

55
    Domácímu týmu teď nevyšel rychlý protiútok, u míč jsou tak hráči Monsu.

51
    Na druhé straně se teď k hlavičce dostal Arbeitman, ale bránu netrefil.

50
    Domácí se v úvodu druhé půle snaží tvořit hru, do zakončení se ale zatím nedostali.

49
    Útok Mechelenu utnulo ofsajdové postavení Mokulua.

46

O poločase byl upraven střelec druhé branky. Rozhodčí ji totiž připsali PETERU FRANQUARTOVI, který střelu Ritse tečoval. Pro Mons to dnes tak znamená dva vlastní góly!

Máme za sebou první poločas. Viděli jsme hned tři góly, také čtyři žluté a jednu červenou kartu! Do druhé půle se určitě půjde lépe domácímu týmu, který vede 2:1 po vlastní brance Timmermanse a zásahu Ritse. Za Mons se trefil z pokutového kopu Matthys. Hosté navíc do šaten odchází oslabeni o vyloučeného Soumaha.

45
    Mechelen na konci první půle tlačí, na přidání třetího gólu už má ale jen málo času.

41
    Tvrdý zákrok Monteyneho na Cordara je oceněn již třetí žlutou kartu pro hostující tým.

38
    Mons teď z ničeho nic mohl vyrovnat, proti Matthysovi ale výborně zasáhl Biebauw!

37
    Další žlutou kartu vidí hráč Monsu Flavien Le Postollec.

36
    Střídání v týmu RAEC Mons: ze hřiště odchází Timmermans, přichází Dussene.

35
    Krásným volejem zakončil Junker, ale Werner výborným zákrokem svůj tým podržel!

32
    Tak tohle je pro Mons hodně nepříjemné. Richard Soumah oplácel a vidí červenou kartu. Jeho spoluhráči tak budou muset utkání dohrávat v deseti lidech.

32
    Domácí Cordaro vidí za zákrok, který vyloučení přecházel, žlutou kartu.

30
    Odpověď domácích je ale okamžitá! Mats Rits napravil své zaváhání, jeho střelu si totiž do brány tečoval PETER FRANQUART. To znamená druhý vlastní gól Monsu a opětovné vedení Mechelenu.

27
    Je vyrovnáno! K zahrání penalty se postavil TIM MATTHYS a dokázal ji proměnit!

26
    Mons bude po faulu Ritse na Belecka kopat pokutový kop!

22
    K rohovému kopu se nyní dostali i hráči Monsu, Sapina však svoji hlavičku poslal nad.

20
    Před Wernerem se objevil Mokulu, ale klička se mu nepovedla a brankář Monsu míč stačil sebrat.

19
    První žlutou kartu utkání vidí hostující Shlomi Arbitman.

16
    K zakončení se dostal zcela volný Cordaro, Werner ale dokázal jeho pokus zlikvidovat!

15
    Mechelen už se radoval z druhého gólu, rozhodčí ho ale pro ofsajd neuznal!

13
    Domácí jdou do vedení. Rits poslal míč na Mokulua a jeho střelu si do vlastní brány srazil NICOLAS TIMMERMANS.

10
    Mons zahrával nebezpečný přímý kop z pravé strany. Byla z toho i střela Franquarta, Biebauwa ale ohrozit nedokázala.

6
    Domácí fotbalisté se teď po zákroku na Mokulua dožadovali penalty, píšťalka rozhodčího ale zůstala němá.

5
    Už třetí střelecký pokus fotbalistů Mechelenu v utkání, brána Werner ale zůstává neohrožena. Domácí jsou ovšem zatím lepším týmem.

3
    Do útoku se teď tlačili hosté, ale pomohli s útočným faulem. Přímý kop pro Mechelen.

1
    Domácí se hned dostali k prvnímu rohovému kopu v zápase, přesné zakončení z něj ale nevytěžili.

1

YR KV Mechelen: Biebauw – Bateau, Vandam, Biset, Ghomsi – De Witte, Diabang, Rits, Cordaro – Junker, Mokulu
    Náhradníci: Van Loo, Destorme, Iddi, Prodell, Trajkovski, Michalski, Ihssen

RAEC Mons: Werner – Franquart, Timmermans, Sapina, Monteyne – Matthys, Diandy, Le Postollec, Soumah – Arbitman, Beleck
    Náhradníci: Chatelle, Lorenzi, Jarju, Saussez, Angeli, Novillo, Dussene.

Kdo se dokáže z krize vyhrabat, nebo zda zápas skončí remízou, můžete sledovat v přenosu na našem webu od 20:00.

Na druhou stranu, Mons hraje špatně všude, nejen venku, kde zatím nezískal ani jeden bod. Minulé kolo sice remizoval s Waasland-Beverenem, jenže to byl teprve druhý bodový zisk v sezoně. Ten první si připsali hráči "Les Dragons" proti Cercle Burggám hned v prvním kole. Zbytek utkání prohráli.

Mechelen dokázal v úvodu nové sezony vyhrát jen jedinkrát. To bylo na hřišti Kotrijku. Jenže doma jsou hráči loni osmého týmu tabulky nejhorší v soutěži, bodovali zde pouze proti Lierse. Určitě jim na sebevědomí nepřidala také drtivá porážka 0:5 na půdě Anderlechtu z minulého víkendu.

V sobotu večer se v rámci osmého kola belgické Jupiler League utká KV Mechelen a RAEC Mons. Oba týmy nemají za sebou povedený vstup do sezony a určitě si budou chtít chuť napravit právě v tomto utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Ondřej Voska

Góly: 13. Timmermans (vla.), 30. Franquart (vla.), 58. Mokulu, 71. Junker – 27. Matthys (pen.), 74. Arbeitman

Karty:   32. Cordaro (MEC) – 19. Arbitman (MNS), 37. Postollec (MNS), 41. Monteyne (MNS)   77. Monteyne (MNS)   32. Soumah (MNS)

YR KV Mechelen: Biebauw – Bateau, Vandam, Biset, Ghomsi – De Witte, Diabang (64. Trajkovski), Rits, Cordaro – Junker (80.Prodell), Mokulu (75. Destorme)

RAEC Mons: Werner – Franquart, Timmermans (36. Dussene), Sapina, Monteyne – Matthys, Diandy (56. Ntambwe), Le Postollec, Soumah – Arbitman, Beleck
    Náhradníci: Chatelle, Lorenzi, Jarju, Saussez, Angeli, Novillo, Dussene, Ntambwe

Rozhodca: Sam Loeman