Motor ČB – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Trenčín – Nitra 2:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nowy Targ 3:4 (kon.)
Chomutov – Litvínov 2:3 (kon.) | Beroun – Tábor 0:0 (zruš.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 3:1 (kon.)
Třebíč – Skalica 8:6 (kon.) | Piešťany – Berani Zlín 4:6 (kon.) | Šumperk – Jastrzebie 6:3 (kon.)
Vsetín – Přerov 2:2 (kon.) | Břeclav – Mor. Budějovice 4:3 (kon.) | Havířov – Olomouc 2:3 (kon.)
Kadaň – Litoměřice 4:3 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 4:1 (kon.) | SHK Hodonín – Technika Brno 2:2 (2:1 po s.n.)
Val. Meziříčí – Frýdek-M. 5:7 (kon.) | Děčín – Klášterec nO 6:1 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 2:4 (kon.)
Znojmo – Kladno 7:1 (kon.) | Nymburk – Kobra 4:4 (kon.) | Zvolen – Prešov 7:0 (kon.)
Lausanne – B. Bystrica 2:0 (kon.)
HC Stadion Vrchlabí
2:4 (2:2, 0:0, 0:2)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
cz Utorok 27.08.2013, 18:00 • Elektromont aréna, Vrchlabí • Prípravný zápas

Domácí byli sice dnes mírně lepším týmem než jejich soupeř, ale zradila je koncovka, a tak si Jablonečtí díky dvěma brankám ve třetí třetině odvážejí výhru 4:2. Odveta se hraje 5. září na ledě Vlků. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dnešního večera. (20:08:59)

60:00

59:15
    Do konce třetí třetiny zbývá tři čtvrtě minuty a hosté stále vedou o dvě branky!

Dnešní utkání sleduje 390 diváků.

58:28
    Všichni domácí už se vrhli pouze do útoku, a tak najednou vznikla situace 3 na 1. Šulc s Bříškou ale Jeschkeho překonat nedokázali.

57:56
    Pulec sám před gólmanem netrefil branku!

57:00
    Nejprve Filip, po něm Klement. Ale nikdo z nich nedokázal prostřelit Jelínka.

56:58
    Jablonec v pěti.

56:30
    Hosté se osvobozují, puk ve středním pásmu.

55:39
    Vlci už jsou na ledě čtyři.

55:32
    Stadion v drtivém tlaku! Tentokrát Jelínek vyrazil Hamerského ránu.

55:23
    Výborně Jelínek! Ten teď předvedl exkluzivní zákrok proti Jakubcovi, který pálil osamocen z mezikruží.

54:58
    Ondřej Hamerský projel do útočného pásma, kde byl sražen Petrmichlem, jenž tak odchází na trestnou. Domácí budou hrát 40 sekund přesilovku 5 na 3!

54:34
    Markův pokus končí v náruči jabloneckého strážce svatyně.

53:39
    Ale Jablonečtí jdou opět do čtyř, tentokrát na lavici pro hříšníky sedí Tondr.

53:16
    Ale ani tuto přesilovou hru Vrchlabští nedokázali využít, a tak stále vedou Vlci o dva góly.

53:06
    Domácí ve velkém tlaku!

51:51
    Martin Filip, hrající asistent trenéra, nahazoval do ohně, ale kotouč nikdo tečovat nedokázal, a tak neměl Jelínek problém letící puk chytit do své lapačky.

51:16
    Další přesilovka pro Vrchlabí! Vyloučen Čechura.

50:57

50:26
    A domácí gólman teď dobře ramenem vyrazil Čechurovu jedovku od modré.

50:21
    Mrkvičkovo nahození lapil Jeschke.

49:46
    A hostující hokejisté se nikam neženou a hrají v klidu..

48:57
    A navíc vyloučen Hamerský za hákování. Pro domácí je teď situace víc než složitá.

48:20
    Vlci právě vstřelili branku!

Ale Vlci se stejně dostávají do vedení! TOMÁŠ BROKEŠ objel domácí branku a zasunul do ní kotouč, takže Jablonec vede už o dva góly. Asistence: Tomáš Mrkvička a Michal Nevyhoštěný.

47:57
    Přesilovka se Stadionu příliš nedařila a hraje se znovu 5 na 5.

46:31
    Jeschke teď předvedl velice důležitý zákrok! Hamerský od modré napálil pouze brusle Miškovského, jenž se zmocnil kotouče a upaloval sám na vrchlabského brankáře, který ale jeho pokus mezi betony vychytal.

45:57
    Domácí mají příležitost ke srovnání stavu! Vyloučen Brokeš za nedovolené bránění.

45:48
    Tvrdou Poskočilovu ránu ihned po buly vyrazil Jelínek ramenem.

45:39
    Bláha ujížděl po levém křídle, ale byl tvrdě sražen k zemi Schützem. Vrchlabský kanonýr se jen těžko zvedá z ledu.

45:10
    Vlci vyhazují na zakázané uvolnění.

44:36
    Frk směřoval přihrávku na Miškovského, ten byl ale zablokovaný Pulcem, a tak se ke kotouči nedostal.

44:24
    Pulec nahazoval od modré, puk skončil v lapačce brankáře Vlků.

43:58
    Pilař dostal od Tondra přihrávku přes celou šířku hřiště, ale na Jeschkeho si nepřišel.

43:20
    A s kotoučem na hokejkách najednou více bruslí hosté.

41:42

Jablonec se dostává do vedení! DANIEL STEHNO po necelých dvou odehraných minutách ve třetí části prostřelil Jeschkeho. Asistence: Tomáš Brokeš.

41:40
    Březina si mezi kruhy najížděl na přihrávku, kterou ale nedostal.

41:02
    Frk se v situaci 2 na 2 nedostal ke střele.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Aktivnějším celkem byl domácí Stadion, ale nedokázal zužitkovat mnoho šancí, ani tu 27 sekund před koncem třetiny, kdy branku nevstřelil Hamerský. Utkání je tak, zejména díky Jelínkovi, stále otevřené a máme se do třetí periody na co těšit.

Třetí třetina odstartuje v cca 19:34.

40:00

39:33
    Šťastný nahrával Hamerskému, jenž v ideální palebné pozici, kdy si najel sám před Jelínka a nikým neatakován, napálil pouze hostujícího gólmana!

38:25
    Markova přihrávka z rohu kluziště jen prosvištěla obranným pásmem Jablonce a kotouč se opět ocitl ve střední třetině.

38:02
    Miškovský z protiútoku netrefil domácí branku.

37:41
    O kus černé pryže se bojuje za Jelínkovou brankou.

37:02

36:21
    Fořt po Provazníkově zadovce střílel pouze do boční sítě.

35:24
    Hamerský tvrdě vypálil od modré, ale jeho pokus netrefil branku hostí.

35:02
    Stadion si zahraje další přesilovou hru. Na trestné lavici už odpočívá Tondr, jenž byl vyloučen za hákování.

34:54
    Pulec chtěl najít ve středním pásmu Fořta, ale jeho nahrávka byla příliš prudká a skončila až na zakázaném uvolnění.

34:04
    Poskočilova střela od modré byla těsně před Jelínkem tečována a skončila jen pár centimetrů vedle levé tyči, a jelikož byl hostující brankář na druhé straně, byli by domácí ve vedení.

33:39
    A opět Bláha sám před gólmanem Vlků! Tento mini-souboj opět vyhrál Jelínek a stav je tak stále vyrovnaný.

33:29
    Bláha si na pravém kruhu pohrál se Zemanem, dostal se až k Jelínkovi, ale ten ho vychytal pravým betonem.

32:46
    Marek z levého křídla, stejně jako Fořt, netrefil branku Jablonce.

32:00
    Fořtův pokus z pravého kruhu nemířil na branku.

31:35
    Vrchlabí v plném počtu.

31:01
    Miškovský přešel přes Poskočila, ale následnou nepřesnou přihrávkou vyhnal své spoluhráče opět až k vlastnímu gólmanovi.

30:06
    Vlci hrají v pěti a začíná jejich zkrácená přesilovka.

29:44
    Škoda pro Stadion, že nahrávka Šťastného mířila Jirků na brusle, ten by byl jinak sám před Jelínkem.

29:35
    A Hamerský vyloučen za hákování.

29:34
    Nevyhoštěný v oslabení ujel po levém křídle a prověřil Jeschkeho betony.

29:00
    Poskočil nahazuje do útočného pásma.

28:06
    V prvním vyloučení ve druhé třetině se ocitl hostující Frk, dvě minuty, hákování.

27:27
    Petrmichl si udělal útočný výlet a zajel až za branku domácích, tam ho ale odzbrojil Klement, mimochodem hráč, který loni oblékal dres Jablonce.

26:38
    A Vrchlabští navíc vyhazují na icing.

26:02
    Až teď se Vlci trošku více dostávají k puku.

25:12
    Jirků si najížděl ba Šťastného přihrávku, ale ta byla zblokována.

24:53
    Domácí mají teď velký tlak.

24:18
    A o 62 sekund později si Bláha prostrčil kotouč přes Brokešovy brusle, objel ho, ale sám před gólmanem úspěšný nebyl.

23:16
    Na druhé straně podobná situace, Filip efektivní zadovkou namířil kotouč na Chmelaře, jemuž ale ve finální fázi sjel kotouč z hole, a tak ze šance, kdy byl sám před brankářem, gól nepadl.

22:40
    Schütz zajel za branku domácích a směřoval kotouč na Frka, do kotouče se však vložil Pulec.

21:54
    Tomáš Zeman vyslal po buly jedovku od modré, ale Jeschke jeho pokus betony vyrazil.

20:48
    Fořt opět v první minutě třetiny ve veliké šanci! Ve středním pásmu dostal puk od Jakubce, přebruslil obránce soupeře, ale sám před Jelínkem zase zaváhal.

20:01

V první třetině jsme mohli vidět čtyři branky, po dvou na každé straně. Skóre mohl otevřít hned po 34 sekundách Fořt, ale nedal. Po necelých třech minutách hry ale domácí přeci jen vedli. Hamerského nahození skončilo v síti. Vlci pak ale díky brankám Brokeše a Bříšky v rozmezí dvou minut a sedmi sekund skóre obrátili, Bláha však v 17. minutě povedeným bekhendovým blafákem opět vyrovnal. Utkání se zatím odehrává v celkem pozvolném tempu, výsledek 2:2 po první třetině je pro oba celky zasloužený.

Druhé dějství začne asi v 18:46.

20:00

19:51
    Devět sekund před koncem první periody ještě vhazování před domácím gólmanem.

19:06
    Hosté si vytvořili na domácí velký tlak, ale zužitkovat ho nedokázali.

18:06
    Gengel vyhazuje kotouč do středního pásma.

17:06
    Ladislav Pulec míří na trestnou za nedovolené bránění.

16:26
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Pilař podklouzl na obranné modré a kotouče se zmocnil TOMÁŠ BLÁHA, jenž samostatný únik vyřešil dokonale a bekhendovým blafákem nedal Jelínkovi šanci. Asistence: Ondřej Hamerský.

15:51
    Teď závar před hostující brankou, ale Jelínek nakonec všechno vyřešil.

14:38

A hosté obracejí vývoj zápasu na svojí stranu! KAMIL BŘÍŠKA dostal povedenou přihrávku od Tondra a sám před Jeschkem byl s bekhendovou střelou nad rameno úspěšný. Asistence: Lukáš Tondr.

13:58
    Hamerský rozjíždí další útok svého týmu.

12:31

Jablonec z nenápadné akce srovnává stav utkání! TOMÁŠ BROKEŠ po přihrávce Stehna prostřelil Jeschkeho. Asistence: Daniel Stehno.

12:11
    Tondr přistrčil ve středním pásmu kotouč Bříškovi, jenž poté střílel ale pouze do bruslí domácích beků.

11:25
    Stadion v plném počtu.

10:49
    Šťastný drží kotouč u hostující svatyně a střádá cenné vteřinky v oslabení.

09:25
    Ale po dvaceti sekundách v plném počtu jdou Vrchlabští opět do čtyř. Tentokrát vyloučen Jan Provazník – hákování.

09:05

08:41
    A do třetice Pulec(!), jenž odvádí skvělou obrannou práci při přesilovce soupeře.

08:19
    A opět to byl Ladislav Pulec, kdo vyhazuje až k brankáři hostí.

07:50
    Pulec napřáhl a vyhodil kotouč z obranného pásma domácích.

07:05
    Za podražení vyloučen Gengel, další početní výhoda pro Jablonec.

06:48
    Na druhé straně Poskočil svým nahozením netrefil branku.

06:12
    Petrmichlova dělovka od modré vyprášila Jeschkeho betony.

05:41
    Jakubec teď mohl střílet z mezikruží, ale to by musel zpracovat poskakující kotouč.

05:20
    Vrchlabí v pěti.

04:58
    Hostující gólman se vydal pro kotouč do rohu hřiště, ale dřív u něj byl domácí Jirků, který se pak pokoušel objet branku a zamést do ní kotouč, ale zamezil mu v tom jeden z hostujících beků.

04:37
    Hamerský, střelec prvního gólu, osvobozuje domácí.

03:20
    Vyloučen Adam Chmelař za nedovolené bránění a je tu první přesilovka i pro hosty.

03:06
    Brokeš dorážel střelu Nevyhoštěného mimo branku domácích.

02:35

ONDŘEJ HAMERSKÝ nahodil kotouč od modré čáry a kotouč k překvapení všech skončil až za zády bezmocného Jelínka, jenž měl zakrytý výhled. Asistence: Martin Filip.

01:59
    Hosté se osvobodil, a tak Filip zakládá novou útočnou akci svého týmu.

01:04
    Tomáš Čechura vyloučen na dvě minuty za držení a Stadion si zahraje první přesilovku.

00:34
    Po 34 sekundách hry první velká příležitost domácích! Patrik Fořt si svým typickým způsobem nabruslil před hostujícího gólmana Jelínka, ale střelou nad rameno neuspěl.

00:07
    Bříška se ihned po prvním buly dral do útoku, Hamerský ho však zastavil.

00:01

Utkání za několik málo okamžiků začne.

HC Stadion Vrchlabí: Jeschke (Effemberk) – Hamerský, Provazník, Poskočil, Klement, Kadavý, Lenoch, Pulec – Fořt, Filip, Jakubec (C), Šťastný, Bláha, Březina, Svoboda, Jirků, Marek, Gengel, Chmelař, Krsek. Trenér: Pavel Biegl.

HC Vlci Jablonec: Jelínek (Příhoda) – Petrmichl, Pilař, Čechura, Mrkvička, Zeman, Mareček, Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Brokeš, Stehno, Frk, Miškovský, Schütz, Příkazský, Peřina. Trenér: Jiří Kubsch.

Rozhodčí: Veselý – Samek, Weinfurter.

HC Vlci Jablonec:

Svěřenci trenéra Jiřího Kubsche za sebou mají v přípravě tři utkání. Porazili Děčín (8:4) a Nymburk (5:4), padli naopak s Kolínem (1:2). Jablonec je tradičním účastníkem II. ligy.

HC Stadion Vrchlabí:

Vrchlabští za sebou mají dvě utkání s Kolínem, v obou dokázali uspět. Nejprve zvítězili na ledě soupeře 5:1 a v neděli doma porazili kozly 4:3 po SN. Dvě branky v utkání vstřelil Šťastný, v nájezdech rozhodl Bláha.

Zdravím všechny příznivce hokeje u sledování textového on-line přenosu z přípravného utkání HC Stadion Vrchlabí – HC Vlci Jablonec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Góly a asistencie: 3. Hamerský (Filip), 17. Bláha (Hamerský) – 13. Brokeš (Stehno), 15. Bříška (Tondr.), 42. Stehno (Brokeš), 49. Brokeš (Mrkvička, Nevyhoštěný)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Příhoda) – Petrmichl, Pilař, Čechura, Mrkvička, Zeman, Mareček, Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Brokeš, Stehno, Frk, Miškovský, Schütz, Příkazský, Peřina

Rozhodca: Veselý – Samek, Weinfurter