Prešov – Bardejov 3:2 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Berani Zlín 5:2 (0:1 po s.n.) | Spišská N. Ves – Miškovec 4:1 (kon.)
Litvínov – Kladno 2:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 4:5 (0:2 po s.n.) | Piešťany – Pavlodar 3:4 (kon.)
Šumperk – Havířov 3:4 (kon.) | K. Vary – Landshut 5:3 (kon.) | Vsetín – Nový Jičín 5:3 (kon.)
Břeclav – Senica 6:0 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 8:4 (kon.) | Beroun – Kadaň 5:4 (1:0 po s.n.)
Znojmo – Jihlava 5:4 (kon.) | Litoměřice – Most 3:1 (kon.) | Olomouc – Třebíč 3:1 (kon.)
Přerov – Opava 0:7 (kon.) | Nové Zámky – SHK Hodonín 8:4 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
DVTK Miškovec
Utorok 13.08.2013, 17:00 • Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi • Prípravný zápas

Novoveskí hokejisti aj vďaka vlastným odchovancom s extraligovými skúsenosťami či kapitánovi Ľubomírovi Vaicovi dnes porazili maďarský Miškolc. Spišiaci zaslúžene zvíťazili. V úvodnej tretine boli lepším tímom, v druhej trochu poľavili, no v záverečnom dejstve znovu predviedli dobrý výkon a nakoniec zdolali svojho dnešného súpera 4:1. (19:08:46)

60:00

58:52
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Hra bez brankára sa pre hostí skončila veľmi rýchlo. Findura pekne vystihol prihrávku v obrannom pásme, dopredu korčuľoval Boris KREMPASKÝ, pre ktorého to už nebol žiadny problém. Asistencie: Michal Findura.

58:43
    Hostia so šiestimi hráčmi, power-play.

58:43
    Tréner Miškolca si ešte vzal jednu minútu a sedemnásť sekúnd pred koncom tretej tretiny oddychový čas.

58:42
    Dubek spomedzi kruhov vystrelil švihom rovno na hruď domáceho brankára.

57:39
    Obe mužstvá s piatimi hráčmi.

57:30
    Spišiaci zrejme už tento zápas dotiahnu do víťazného konca.

55:39
    Vylúčenie na oboch stranách, bude sa hrať 4 na 4. Domáci Grendel a za hostí Tóth si odchádzajú odsedieť dvojminútové tresty za seknutie.

55:17
    Faith takmer pridal druhý gól Miškolca. Smik chvíľu nevedel, kde má puk, ale v bránke nebol.

54:26
    Prvý novoveský útok sa opäť pohral s hosťujúcou obranou. Smotrilovo zakončenie skončilo na ochrannej sieti.

52:29
    Najprv Adam Hegyi nahodil na Smika nebezpečný puk na teč, o niečo neskôr vypálil poriadny "kanadský" príklep Boyle.

50:20
    Miškolc zabrzdil rozbehnutých domácich hráčov a začal trošku viac držať puk na svojich hokejkách. Zatiaľ to však maďarskému tímu neprinieslo žiaden osoh.

48:36
    Na dvakrát nepochodil ani Wesselényi. Tak teraz sa domáci tím veru dostal do tempa.

46:59
    Giľák si umne vypýtal puk od Hamráčka, ktorý sa presadil samostatne, Giľák spomedzi kruhov v čistej šanci netrafil.

46:01
    Ďalšia veľká možnosť Spišiakov, ktorú tentoraz zahodil Findura. Prestrelil.

45:12
    A okamžite po buly mohol pridať svoj druhý presný zásah v tomto dueli Ľubomír Vaic. Trafil len do pravého betónu hosťujúceho gólmana.

45:05
    Už je všetko v poriadku, vhadzuje sa po pravici Duscheka.

44:32
    Už dlhší čas sa nehrá, vypadla kocka, nemáme časomieru.

43:10
    Miškolc zatlačil domácich do obranného pásma, už sa zdalo, že Novovešťania sa oslobodia, ale Giľák našiel len Adama Hegyiho, ktorý z prvej vystrelil tvrdý projektil. Smik kryl.

41:50
    Hostia pokračujú vo svojej aktivite i naďalej, snažia sa čo najrýchlejšie streliť kontaktný gól. Najbližšie mal k tomu Rafaj.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18.36 hod.

Prostredné dejstvo zaslúžene vyhrali hostia z Miškolca. Od začiatku boli aktívnejší, hoci nedá sa povedať, žeby boli lepším tímom na ľade. Hra bola vcelku vyrovnaná, no gólový moment z 37. minúty drží maďarský celok ešte v hre. Zdá sa, že Spišiaci trochu poľavili a nehrajú tak aktívne, ako v úvodnej časti hry.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:55
    Lukáš Vartovník predviedol tvrdý, ale čistý hit na Heygiho Dominika.

39:44
    Hostia na ľade s piatimi hráčmi.

39:25
    Tak Smotrila vymyslel parádnu zadovku na Vaica, ktorému stačilo poslať puk do odkrytej brány. Duschek vytiahol tentoraz bravúrny zákrok a drží svoj tím v hre.

37:44
    Spišiaci budú hrať na konci druhého dejstva v početnej výhode. Na trestnú lavicu putuje Dominik Hegyi, 2 minúty za podrazenie.

36:06
    Miškolc dal gól!
    Adrián TÓTH našiel neveľmi silnou, no presne umiestnenou strelou miestečko, ktorým prešiel puk prvýkrát v tomto stretnutí za Smikov chrbát. Asistencie: Vladimír Dubek, Patrik Popovics.

35:30
    Po menšom nedorozumení hosťujúcich hráčov sa dostal k puku Hamráček a tvrdel strelou opečiatkoval vonkajšiu konštrukciu bránky.

34:55
    Faith sa zrazu ocitol úplne osamotený pred domácim brankárom. Z otočky minul.

33:37
    Hostia v plnom počte.

32:20
    Pekná kombinácia tretieho útoku domáceho mužstva. Giľák našiel krížom Hamráčeka, ten z prvej len do brankára.

31:37
    Miškolčan Rafaj dosť tvrdo narazil Rojkoviča na mantinel, za čo si vyslúžil dve minúty.

29:58
    Domáci rýchlo ukázali, že stále sú tu, Duscheka zamestnali obidvaja Vartovníkovci.

29:21
    Maďarský celok v druhej tretine hýri aktivitou, Spišiaci s trojgólovým náskokom akosi poľavili.

28:35
    Miskolczi v ďalšej obrovskej príležitosti. Pekne si obhodil obrancu, ale zuby si vylámal znovu na vynikajúcim Smikovi. Ten mu jeho úmysel prečítal a na medzierku medzi betónami si dal pozor.

26:13
    Ľuboslav Vartovník poriadne zavaril svojmu brankárovi. Pošmykol sa a stratil puk, Fliszár servíroval Miskolczimu, ten ale netrafil prázdnu bránu, puk mu odskočil.

25:42
    Spišiaci už v pätici.

25:21
    Teraz sa to už hosťom podarilo a Láda vypálil poriadnu delovku.

24:54
    Miškolc sa okrem úvodu presilovky ešte nedostal na útočného pásma.

23:42
    Hostia si zahrajú ďalšiu presilovku. Na trestnú lavicu Ľuboslav Vartovník, 2 minúty za podrazenie.

22:55
    Miškolc je aktívnejší, nebezpečný puk spoza obrancu vyslal Orosz, domáci gólman vypichol špičkou betónu.

20:44
    Domáci v plnom počte.

20:37
    Dobrou strelou sa prezentoval hráč Miškolca Tóth, Smik pozorný. Hostia ešte dohrávajú presilovú hru zo záveru prvej tretiny.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 17.52 hod.

Prvá tretina prípravného zápasu medzi Spišskou Novou Vsou a Miškolcom patrila jednoznačne Spišiakom. Tí si vytvorili vďaka šikovnej kombinačnej hre najmä prvého útoku trojgólový náskok. Po treťom strelenom góle však akoby prepli na pol plynu a niekoľko šancí si vytvorili aj hostia. Tí sa však zatiaľ nepresadili a Smik si drží čisté konto. Na to, že je to pre oba celky prvý, resp. druhý zápas v príprave, hrá sa v slušnom tempe.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:10
    Knox sa natlačil pred bránku, ale Smik ho vychytal.

18:44
    V závere úvodného dejstva si prvú presilovú hru zahrajú aj hostia. Menší trest za seknutie si odchádza odsedieť Vantroba.

16:56
    A Miškolčan Hájos si niečo vysvetľoval s rozhodcom, zrejme mu povedal zopár štipľavých slov a hlavný arbiter sa mu za to odvďačil desaťminútovým osobným trestom.

16:14
    Hajós sa pokúšal spoza bránky prekvapiť Smika, jeho zakončenie však nemalo razanciu.

15:25
    Po treťom góle tempo hry trochu upadlo. Hráči o puk bojovali v strednom pásme, teraz sa hra často prerušuje.

12:58
    Ani druhá početná výhoda Spišiakov netrvala veľmi dlho. Prvý útok domácich znovu zaúradoval a po peknej kombinačnej akcii trafil do čierneho Lukáš VARTOVNÍK. Asistencie: Richard Smotrila, Ľubomír Vaic.

12:36
    Domáci si zahrajú ďalšiu presilovú hru. Láda na lavicu hanbu, 2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

10:55
    Spišiaci sa snažia o kombinačnú hru, ktorá im v útočnom pásme zatiaľ dosť viazne. Miškolc hrá priamočiaro všetko na bránku.

09:26
    Dva dobré zákroky predviedol aj ochranca spišskej svätyne, keď čelil strelám a dorážkam najprv od Rafaja, neskôr od Popovicsa.

08:34
    Druhýkrát počas duelu sa ozvala aj skupinka fanúšikov z Miškolca. Do metropoly Spiša chodia pravidelne každý rok, tentoraz je ich tu odhadom vyše dvadsať.

06:56
    Prvý útok Novovešťanov potvrdzuje od úvodu stretnutia, že je herne trochu niekde inde. Aj tentoraz sa usadil v útočnom pásme a po niekoľkých strelách dorazil puk za Duschekov chrbát kapitán domáceho tímu Ľubomír VAIC. Asistencie: Lukáš Vartovník.

05:00
    Prvú veľkú príležitosť hostí zlikvidoval Pavol Smik v novoveskej bráne. Vladimír Dubek zoči-voči Smikovi neuspel, našiel len Smikov pripravený betón.

03:00
    Spišiaci majú viac z hry, maďarské mužstvo sa dostáva do útočného pásme len sporadicky.

00:54
    Vyhraté vhadzovanie, Dávid DŽERENGA nahodil puk na brankára Miškolca, a ten skončil za jeho chrbátom.

00:51
    Domáci hokejisti začali aktívne a hneď si aj zahrajú presilovú hru. Na trestnú lavicu putuje Juraj Faith.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

HK Spišská Nová Ves: Smik – Vantroba, Horváth, Džerenga, Vartovník Ľub., Bakoš, Rojkovič, Vrana, Janovčík – Vartovník Luk., Vaic, Smotrila – Findura, Gonda, Krempaský – Hamráček, Giľák, Dravecký – Wesselényi, Grendel, Lapšanský J.

Miškolc JJSE: Duschek – Boyle, Hegyi A., Láda, Debruyn, Vojtkó, Budai, Lévai, Orosz – Knox, Rafaj, Popovics, Dubek, Faith, Tóth, Ritó, Fliszár, Miskolczi, Hajós, Szilágyi, Hegyi D.

Rozhodca: Gajan – Gavalier, Wolf.

Tak ako v mnohých mestách na Slovensku, ani na Spiši to s hokejom nevyzerá ružovo. Stále visia otázniky nad blížiacou sa sezónou. A-mužstvo Spišiakov však trénuje, dokonca má za sebou už aj jeden prípravný zápas. V piatok 9. augusta hokejisti HK Spišská Nová Ves prehrali na prešovskom ľade 0:4. Pre tím tvorený väčšinou mladými odchovancami to bude dnes proti Miškolcu druhé prípravné stretnutie.

Maďarský Miškolc čaká dnes zápasová premiéra. Tím pôsobiaci v maďarskej MOL Lige je na Spiši dobre známy, veď každoročne tu zavítal koncom augusta na Spišský Pohár. Pred novou sezónou získal Miškolc do svojich radov skúseného 37-ročného Košičana Juraja Faitha. Zaujímavosťou sú aj štyria Kanaďania, ktorí hája farby tohto maďarského celku.

Uvidíme, aké zostavy dnes predstavia obidvaja tréneri a v akom svetle sa ukáže najmä novoveské mužstvo, ktoré by si už zaslúžilo dôstojnejšie miesto na hokejovej mape Slovenska.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Peter Petráš

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 1. Džerenga, 7. Vaic (Vartovník), 13. Vartovník (Smotrila, Vaic), 59. Krempaský (Findura) – 37. Tóth (Dubek, Popovics)

HK Spišská Nová Ves: Smik – Vantroba, Horváth, Džerenga, Vartovník Ľub., Bakoš, Rojkovič, Vrana, Janovčík – Vartovník Luk., Vaic, Smotrila – Findura, Gonda, Krempaský – Hamráček, Giľak, Dravecký – Wesselényi, Grendel, Lapšanský J.
    DVTK Miškovec: Duschek – Boyle, Hegyi A., Láda, Debruyn, Vojtkó, Budai, Lévai, Orosz – Knox, Rafaj, Popovics, Dubek, Faith, Tóth, Ritó, Fliszár, Miskolczi, Hajós, Szilágyi, Hegyi D.

Rozhodca: Gajan – Gavalier, Wolf