Brugge – Waregem 1:1 (kon.) | Anderlecht – Gent 4:1 (kon.) | Genk – Liége 0:2 (kon.)
KRC Genk
0:2 (0:1)
Standard Liége
cz Nedeľa 11.08.2013, 20:30 • Cristal Arena, Genk • Belgická Jupiler Pro League

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:27:23)

Dnešní utkání zvládli výtečně takticky hosté, kteří nedovolili soupeři ani jednou skórovat a naopak dvakrát sami inkasovali, když se hned po prvních deseti vteřinách dokázal prosadit Batshuayi a v samém závěru M'Poku, který se trefil náramně z volného kopu. Domácí sice měli téměř po celou dobu utkání převahu, na to se však fotbal nehraje, hraje se na góly a tam byli úspěšnější hosté, kteří si tak odváží nesmírně cenné vítězství ze hřiště silného Genku!

90+4
    Standard právě vstřelil branku!
    Krásný gól! PAUL-JOSÉ M´POKU EBUNGE dokázal přestřelit zeď a stočit míč náramně k tyči, na tuto střelu byl Köteles krátký a hosté tak definitivně pojistili tři body ze hřiště KRC Genk!

90+4
    Již je Nigerijec na nohou a hosté budou rozehrávat volný kop ze vzdálenosti čtyřiadvaceti metrů.

90+3
    Ezekiel byl faulován na polovině Genku a samozřejmě, příliš se z trávníku zvedat nebude.

90+1
    Pokud mě zrak neklame, sudí se rozhodl nastavit ještě šest minut! To bude dlouhých šest minut pro Lutych.

90
    Závěrečné vteřiny utkání budou hodně složitě pro Lutych, který je pod drtivým tlakem a navíc hrají hosté pouze o deseti.

89
    No vida, tak Van Damme se dokázal vykartovat během pár vteřin, ocenění žlutou kartou totiž doprovodil neslušným gestem směrem k sudímu, za což dostal druhou žlutou, tím pádem byl vyloučen!

88
    V závěru utkání emoce planou, hostující Van Damme dostává žlutou kartu.

87
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Öztürk, přichází Ben Haim.

85
    Co přinese poslední pětiminutovka? Povede se domácím využít svou převahu a vyrovnat stav utkání?

84
    Limbombe faulován Ezekielem na vlastní polovině, zbytečný faul, za který Nigerijec Ezekiel dostává žlutou kartu.

83
    Kouč Standardu Lutych Luzon je vykázán do šatny.

81
    Dvojstřídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Gorius a Buffel, přichází Limbombe a Kumordzi.

80
    Gorius rozehrává, ale přímo na hlavu Cimana, který odhlavičkovává do bezpečí.

79
    Domácí mají k dispozici rohový kop z pravé strany.

78
    Ezekiela nepustili obránci Genku do zakončení.

76
    Tlak domácích je velký, vyrovnání doslova "visí" ve vzduchu.

75
    Vzápětí se domácí z rohového kopu dostávají k další šanci, ale Goriusovu střelu dokázal vyrazit na roh Kawashima.

74
    Mboyo se položil do míče na značce pokutového kopu a trefuje břevno, odkud se míč odráží přímo na brankovou čáru!

74
    Statistika držení míče: 62% : 38% pro Genk.

73
    Pro míč si došel gólman Köteles.

73
    Drobný faul domácích na vlastní polovině, hosté rozehrávají.

71
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Hyland, přichází Mboyo.

70
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Barshuayi, přichází De Camargo.

69
    Hodně nepříjemný zákrok Goriuse, který se kolíkama kopaček svezl po noze Batshuayiho na půlící čáře.

68
    Camus však standardkou z levé strany doslova pohrdl, když posílá míč vysoko nad bránu.

67
    Mujangi Bia nyní hodně zariskoval, když zastavil protihráče těsně na hranici vlastního pokutového území!

65
    Van Damme odkopává až na polovinu Genku, hosté se soustředí na pozornou defenzivu.

64
    Tentokrát již Öztürk odchází za postranní čáru s ledovým obkladem, doufejme, že to nebude nic vážného.

63
    Öztürk byl dnes podruhé bolestivě zasažen loktem protihráče do zadní části hlavy, nepříjemné zranění.

61
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Bulot, přichází M'Poku.

60
    Je za námi hodina hry, stále platí, že hosté vedou v Genku 1:0, domácí se zatím nemohou prosadit.

58
    Opět ale útočnou akci Genku končí nepřesná přihrávka.

57
    Buffel si bere míč od Opareho a vhazuje z levé strany na polovině Lutychu.

55
    Alpaslan Öztürk je dalším potrestaným hráčem hostů, když stáhl za dres Camuse.

54
    Domácí mají zatím jasnou převahu v držení míče, ale hosté pozorně brání.

52
    Domácí rozehrávají rohový kop z pravé strany, zatím se ale ani jednomu týmu tyto situace nedaří, i tento roh končí nezdarem.

50
    Míč má však ve své moci gólman Kawashima, který vykopává až na polovinu Genku.

49
    Tentokrát budou domácí vhazovat z levé strany, po zásahu bránícího Opareho.

48
    Öztürk rozehrává z pravé strany, míč však odvrací obránce Genku.

47
    Ezekiel vybojoval rohový kop pro Lutych.

46

Sleduje i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:34 hodin.

První poločas je u konce. Hosté uhájili své vedení, které jim zajistil v první minutě zápasu Batshuayi. Od té doby jsme sledovali spíše opatrné utkání, bez výraznějších akcí, tak doufejme, že to ve druhém poločase bude o poznání lepší a zaznamenáme i další góly.

45
    Julian Gorius fauluje na vlastní polovině a dostává za to žlutou kartu.

45
    Pětačtyřicátá minuta právě probíhá, hosté kombinují na polovině soupeře.

44
    Hosté rozehrávají z levé strany, ale obrana Genku odvrací do bezpečí.

43
    Van Damme vhazuje z levé strany na polovině soupeře, je z toho rohový kop.

41
    Do vápna Lutychu letí centr, jeden z hráčů Genku hlavičkuje, ale Kawashima se nenechal zaskočit a chytá.

40
    Je před námi závěrečná pětiminutovka prvního poločasu, Mujangi Bia fauluje na vlastní polovině, domácí rozehrávají z pravé strany.

39
    Ezekiel již nezachytil míč na hrací ploše, hrají domácí.

38
    Opare fauluje na vlastní polovině a dostává za to žlutou kartu.

36
    De Ceulaer zkouší pohotově zakončit na hranici pokutového území soupeře, ale střela mu nesedla, míč končí mimo.

35
    Mobdji posílá přihrávku z pravé strany do vápna Lutychu, ale tam není nikdo z domácího KRC, kdo by míč tečoval do brány.

34
    Gorius rozehrává rohový kop z pravé strany, ale domácí se dostávají až ke středovému kruhu.

33
    Buyens nyní musí vytrpět slova sudího Verbista, jeho faul na polovině Lutychu byl již téměř za hranicí!

32
    Kawashima kontroluje dráhu míče po střele jednoho z domácích hráčů.

30
    Je za námi půl hodina hry, hosté stále drží jednogólový náskok, když skóre utkání otevřel již po deseti vteřinách Batshuayi.

29
    Mujangi Bia se opěl do míče na hranici pokutového území Genku, parádní střela, míč má ale vnější rotaci a letí mimo bránu.

27
    A míč získává obrana Lutychu, hosté spěchají do protiútoku. Ten však domácí dokázali zastavit.

26
    Kanu opět fauluje před vlastním pokutovým územím, tentokrát je to větší vzdálenost, přesněji dvaatřiceti metrů.

25
    Rohový kop z levé strany hosté odvrací, ale Genk zůstává u míče na polovině Lutychu.

24
    Ze vzdálenosti čtyřiadvaceti metrů rozehrává Camus, hodně dobrý míč, který Kawashima skvěle vyráží na roh.

23
    Nedovolený zákrok obránce Kanu na De Ceulaer, domácí mají dobrou standardní situaci před pokutovým územím soupeře.

22
    Dobrá střela Opareho, přízemní střelu Köteles chytá.

21
    Dlouhý nákop na Mujangi Bia, hosté se dostávají na polovinu soupeře.

20
    Hosté vhazují na vlastní polovině z levé strany.

18
    Statistika držení míče: 59% : 41%.

17
    Povedená střela Mujangi Bia zpoza šestnáctky, Köteles předvedl výtečný zákrok!

16
    Domácí kombinují na půli hřiště, ale nepřesným pasem po pravém křídle o míč přichází.

15
    Tentokrát musel strpět Koulibaly tvrdý direkt, který inkasoval v souboji s Bulotem, to byl nepříjemný úder do oblasti krku.

14
    Koulibaly to ne levé straně vlastního pokutového území zvládl, je to odkop od brány Genku.

13
    Ale Vossen dokázal zasáhnout do přihrávky soupeře a získat míč.

12
    Hosté nyní kombinují před pokutovým územím soupeře.

11
    Ale je to odkop Vossena, hosté vhazují z levé strany, míč však míří do obrany.

10
    Rohový kop pro Standard. Z pravé strany rozehrává Van Damme.

9
    Batshuayi přebírá kolmici již v ofsajdu.

8
    Ale není z toho ohrožení branky Lutychu, Kawashima vykopává.

7
    Nyní to již rohový kop pro Genk bude, domácí rozehrávají z levé strany.

6
    Buffel dokázal vybojovat rohový kop pro Genk. Tak nikoliv, rozhodčí ukazuje, že je to odkop od brány.

5
    Ezekiel se nedostal na druhé straně do zakončení, hrát mohou domácí fotbalisté.

4
    Buffel centruje z pravé strany, Ciman dokázal zachránit a dostává míč mimo pokutové území Lutychu.

3
    Mujangi Bia fauluje na půlící čáře, hrají domácí.

2
    Skvělý vstup Standardu do utkání, jak zareagují domácí?

1
    Neuvěřitelné! V desáté vteřině si na nakopnutý míč obránce Van Dammeho nabíhá ve vápně MICHY BATSHUAYI, který jen přizvedl míč před vyběhnuvším Kötelesem a dává první gól utkání!

1

-2
    Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

KRC Genk: Köteles – Ngcongca, Tshimanga, Mbodji, Koulibaly, Gorius, Camus, Hyland, Buffel, De Ceulaer, Vossen

Standard Lutych: Kawashima – Van Damme, Ciman, Kanu, Opare, Buyens, Mujangi Bia, Bulot, Öztürk, Batshuayi, Ezekiel

Rozhodčí: Verbist – Gilon, Stalport.

Vítejte u onlajn přenosu utkání čtvrtého kola belgické Jupiler League, v němž domácí KRC GENK přivítá STANDARD LUTYCH. Šlágr kola se odehraje v Cristal Aréně v Genku a provede jím trojice belgických rozhodčích, hlavní Verbist a asistenti Gilon a Stalport.

KRC GENK
    Oba týmy zatím ve dvou odehraných ligových kolech neztratily ani bod, domácí mají na svém kontě dvě vítězství, když v prvním kole doma přehráli Oostende hladce 3:0 a stejným brankovým rozdílem, ovšem tentokrát 4:1, vyhráli i na hřišti soupeře, a to OH Leuven. Se skóre 7:1 jsou tak zatím druzí, když vedoucí Lokeren má o bod a zápas navíc.

STANDARD LUTYCH
    Hosté jsou na tom v tabulce o příčku hůře, než Genk, ale pouze díky horšímu skóre (5:0). Ve dvou zápasech nového ročníku totiž také dvakrát zvítězili, nejprve v Mechelenu 2:0 a poté doma s Lierse 3:1. Lutych je tak v tabulce Jupiler League aktuálně třetí.