0:2 (0:0)
SV Grodig
cz Nedeľa 28.07.2013, 16:30 • UPC Aréna, Graz • Rakúska Bundesliga

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:24:26)

Dnes se na hřišti UPC Arény v Grazu zrodilo překvapení, když si nováček soutěže "vyšlápl" na slavnějšího soupeře, domácí Sturm. Po první vyrovnané půli to vypadalo i po přestávce na vyrovnaný poločas, ovšem s přibývajícími minutami získávali více ze hry hosté a po příchodu Zulechnera na hřiště v 77. minutě se hra začala "otáčet" více na stranu hostů. Právě Zulechner vstřelil první gól utkání, když v 79. minutě využil skvělé akce svých spoluhráčů. A když v 89. minutě vstřelil i druhý gól, bylo rozhodnuto. Hosté si z Grazu odváží všechny body!

90+3
    Poslední minuta dnešního utkání, hosté dominují v závěru a drží míč na svých kopačkách.

90+1
    Nemohou tak sledovat rohový kop z pravé strany, který rozehrávají hosté. Obrana Sturmu odehrává do bezpečí.

90+1
    Probíhá již první minuta nastaveného času, z celkem tří nastavených, diváci však již opouští UPC Arénu.

89
    Grödig právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba nejen obrany Sturmu, ale i gólmana Gratzeie, který podcenil hlavičku PHILIPPA ZULECHNERA z hranice pokutového území. míč krásným obloučkem dopadl do sítě a třiadvacetiletý útočník hostující SV tak dává svůj druhý gól!

86
    Fotbalisté Sturmu mají velké problémy s rozehrávkou, agresivita soupeře jim dělá velké starosti.

85
    Obrana Sturmu se musí urychleně vracet, hosté útočí po levém křídle. Vše končí nepřesným centrem z levé strany.

82
    Schubert vhazuje z levé strany na vlastní polovině, hosté dostávají míč na půlící čáru.

80
    Je před námi závěrečná desetiminutovka dnešního utkání, hosté vedou a před domácím týmem je těžký úkol – alespoň vyrovnat.

79
    Naprosto po zásluze se hosté ujímají vedení, povedená přihrávka za obranu na Tomiho, který posílá z levé strany nadýchaný míč přímo na hlavu PHILIPPA ZULECHNERA, který jen "trkl" a míč končí v síti!

77
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Salomon, přichází Zulechner.

76
    Ofsajd zastavuje útočné snažení hostujícího Trdiny.

75
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Szabics, přichází Beichler.

74
    Dalekonosná střela Tschernegga "štípla" Gratzeie do rukavic, ten však jeho pokus dokázal chytit.

72
    Další přestávku dává sudí Drachta oběma týmům.

70
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Elsneg, přichází Tomi.

69
    Přetažený centr, hosté střídají.

69
    Rohový kop Grödingu z pravé strany.

67
    Střela domácího Beriče z voleje končí v náruči pozorného Fenda.

65
    Sudí Drachta dává další přestávku, vzhledem k neskutečnému horku – 44°C na slunci ukazuje teploměr přímo na stadionu!

64
    Po vystřídání domácí rozehrávají rohový kop, ale jak již bylo zmíněno, tyto situace se Sturmu v dnešním zápase vůbec nedaří.

64
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Boller, přichází Huspek.

63
    Rohový kop pro Sturm, který vybojoval Hadžić.

62
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Offenbacher, přichází Weber.

62
    Vše končí přízemní střelou Bollera z hranice pokutového území, z levé strany, míč se jen otřel o levou tyč!

61
    Publikum zatím není spokojené s výkonem vlastního mužstva, zvlášť, když nyní mají hosté k dispozici rohový kop z pravé strany.

60
    Je za námi hodina hry, ve druhém poločase má fotbal mnohem větší nasazení, první gól tak doslova "visí ve vzduchu"!

58
    Statistika držení míče – 45% : 55 %!

56
    Obrovská šance domácích, Berič měl na hlavě první gól, ale z bezprostřední blízkosti hlavičkuje přímo do stojícího Fenda!

55
    Tak nikoliv, nakonec je to odkop od brány.

54
    Gratzei vyboxovává centr hostů do pokutového území, Grödig má k dispozici rohový kop z levé strany.

52
    Berič centruje z pravé strany do pokutového území Grödigu, ale centry se dnes domácím vůbec nedaří...

51
    Hosté útočí, ale na polovině Sturmu ztrácí míč.

49
    Salamon zahrává volný kop z levé strany, je z toho dlouhý centr, pro který si "došel" domácí gólman Gratzei.

48
    Domácí mají k dispozici rohový kop z pravé strany, ale rozehrávají ho na vlas stejně, jako v prvním poločase, resp. v jeho závěru. Opět "na krátko" s přetaženým centrem, publikum píská.

47
    Elsneg se natáhl po přihrávce Trdiny z levé strany, ale byl zablokován dobře se vrátivším Hadžićem.

46

46
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Hölzl, přichází Wolf.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 17:34 hodin.

V prvním poločase jsme branku nezaznamenali. Oba týmy si sice alespoň jednu gólovou šanci vytvořit dokázaly, přesto si na první gól musíme počkat případně do druhého poločasu. Nováček rakouské nejvyšší fotbalové soutěže, SV Grödig, se však na hřišti favorita prezentuje ve velmi dobrém světle!

45
    Ale hosté uvnitř vápna faulují, rozhodčí je vykazuje a bude se vykopávat od brány Sturmu Graz.

45
    V poslední minutě prvního poločasu rozehrává Elsneg rohový kop z levé strany.

44
    Znovu jsou to hosté, kdo útočí a vybojovali rohový kop.

43
    Salamon střílí z levé strany, dobrá střela, míč letí těsně nad bránu!

42
    Ofsajd zastavuje útočnou akci hostů, zakončení nadvakrát Trdiny bylo již po odpískání, to mohla být žlutá karta!

41
    Domácí Dudić nedovoleně zastavuje Elsnega a dostává žlutou kartu.

40
    Je před námi poslední pětiminutovka, oba týmy mají k prvnímu gólu stejně daleko – blízko, sledujeme naprosto vyrovnaný zápas.

38
    Taboga faulován pronikajícím Szabicsem, tím útočná akce domácích končí.

36
    Nepřesný nákop hostů na pravou stranu, kde míč získává levý obránce Sturmu.

34
    Obrana Grazu musí odehrát "malou domů", Gratzei vykopává.

32
    Kainz měl nyní dostatek času na hranici pokutového území na zakončení, Fend se na své spoluhráče zlobí, naštěstí pro Grödig, míč letí vysoko nad bránu.

30
    Je za námi půl hodina hry, zatím sledujeme utkání téměř bez šancí, až na dvě dobré střely domácího týmu.

28
    Lukas Schubert se pověsil za pronikajícího Hölzla a dostává také žlutou kartu.

28
    Hraje se převážně ve středu hřiště.

26
    Salamon podklouzl na levé straně u pokutového území Sturmu, hrají domácí.

25
    Sturm rozehrál rohový kop "na krátko", následný centr byl přetažený, obrana Grödigu získala míč a Fend může vykopávat.

24
    A nakonec domácí vybojovali rohový kop z pravé strany.

23
    Již se hraje, Todorovski vhazuje v blízkosti pravého rohového praporku soupeře.

22
    Rozhodčí dává krátkou přestávku na občerstvení oběma klubům.

21
    Prodloužený centr hostů z pravé strany na Trdinu, míč má ve své moci gólman Gratzei.

20
    Pouze do tyče pálí domácí Berič z levé strany.

19
    Offenbacher rozehrává z pravé strany, na polovině soupeře, ale vrací míč zpět na půlící čáru na své obránce.

18
    Zündel za dres stáhl pronikajícího Hölzla a dostává za tento faul žlutou kartu.

17
    Zatím ale můžeme konstatovat, že hosté hrají velice sympaticky a nebojí se zaútočit!

16
    Je z toho přímá střela Offenbachera, ale ten netrefuje bránu, Fend vykopává.

15
    Taboga "zajel" ostře do pronikajícího Beriče, domácí rozehrávají volný kop z levé strany, na polovině soupeře.

13
    Ve velké šanci domácích, Berič, který je s míčem na pravé straně, střílí uvnitř pokutového území soupeře, míč prolétl jen těsně vedle vzdálenější tyče!

11
    Szabics nabíhá na pravém křídle, ale centr z levé strany končí mimo hrací plochu. Fend vykopává.

10
    Obrana Sturmu ale v pohodě odvrací míč do bezpečí.

9
    Trdina takticky vybojoval autové vhazování u pravého rohového praporku soupeře.

8
    Todorovski vhazuje z pravé strany na vlastní polovině.

6
    Míč opět u Fenda, který rozehrává, domácí napadají rozehrávku.

4
    Nepovedená střela domácího Szabicse, který je zády k bráně a míč se od něho spíše odráží přímo k Fendovi.

3
    Zündel zkouší přihrávat do vápna, ale obrana Sturmu odvrací.

2
    Po zásahu domácí obrany zahrávají hosté rohový kop z levé strany.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše, ještě před samotným výkopem drží minutu ticha.

SK Sturm Graz: Gratzei – Dudić, Vujadinović, Klem, Todorovski, Hölzl, Hadžić, Offenbacher, Kainz, Szabics, Berič

SV Grödig: Fend – Taboga, Zündel, Schubert, Cabrera, Boller, Salamon, Leitgeb, Tschernegg, Elsneg, Trdina

Rozhodčí: Drachta – Hoxha, Schnetzer.

Vítejte u onlajn přenosu utkání druhého kola rakouské Bundesligy, v němž domácí SK Sturm Graz přivítá SV Grödig. Zápas se odehraje v Grazu v UPC Aréně a povede ho trojice rakouských rozhodčích, hlavní Drachta a asistenti na čarách Hoxha a Schnetzer.

Dnešní utkání mezi Grazem a Grödeigem zakončí kompletní druhé kolo rakouské Bundesligy. Sturm Graz v prvním kole uhrál remízu 2:2 na hřišti Innsbrucku, když vyrovnání zařídil až v poslední minutě zápasu vlastním gólem innsbrucký Schilling. Jeden bod má na svém kontě i Grödig, který je nováčkem rakouské nejvyšší soutěže. V prvním kole přivítal na svém hřišti SV Ried a se silným soupeřem dokázal uhrát bezbrankovou remízu. Je jasné, že favoritem dnešního zápasu jsou jednoznačně domácí fotbalisté, hosté se rozhodně do nějakého útočení na hřišti Sturmu pouštět nebudou.