Milsami – Soligorsk 1:1 (4:2 po pen.) | Trenčín – Göteborg 2:1 (kon.) | Kazaň – Jagodina 1:0 (kon.)
Rudar – Śląsk 2:2 (kon.) | Gliwice – Karabach 2:2 (po pr.) | Žilina – Ljubljana 2:0 (kon.)
Turnovo – Hajduk Split 1:1 (kon.) | Minsk – Valletta 2:0 (kon.) | Čichura – Thun 1:3 (kon.)
Aktobe – Hødd 2:0 (kon.) | Jeunesse Esch – Ventspils 1:4 (kon.) | Chazar Lenkoran – Haifa 0:8 (kon.)
Pjunik – Žalgiris Vilnius 1:1 (kon.) | Sturm Graz – Breidablik 0:1 (kon.) | Keşla FK – Tromso 1:0 (kon.)
Gefle – Famagusta 4:0 (kon.) | Häcken – Sparta Praha 1:0 (kon.) | Hapoel Tel Aviv – Beroe 2:2 (kon.)
Liberec – Skonto FC 1:0 (kon.) | Omonia Nikózia – Giurgiu 1:2 (kon.) | CS Pandurii – Levadia Tallinn 4:0 (kon.)
Dacia Kišinev – Odesa 2:1 (kon.) | Senica – Podgorica 0:1 (kon.) | Utrecht – Differdange 3:3 (kon.)
Plovdiv – Zrinjski Mostar 2:0 (kon.) | Lok. Záhreb – Minsk 2:3 (kon.) | Prestatyn – Rijeka 0:3 (kon.)
Víkingur – Ploiesti 0:4 (kon.) | Aalborg – Dila Gori 0:0 (kon.) | Debrecín – Strømsgodset 0:3 (kon.)
Honvéd Budapešť – Novi Sad 1:3 (kon.) | Široki Brijeg – Irtyš Pavlodar 2:0 (kon.) | Liége – Reykjavík 3:1 (kon.)
Vestmannaeyjar – CZ Belehrad 0:0 (kon.) | Derry City – Trabzonspor 0:3 (kon.) | Hibernian – Malmö 0:7 (kon.)
Lech Poznań – Honka Espoo 2:1 (kon.) | Linfield – Xanthi FC 1:2 (po pr.) | St. Johnstone – Rosenborg 1:1 (kon.)
FK Sarajevo – Kukësi 0:0 (kon.)
NK Široki Brijeg
2:0 (1:0)
FC Irtyš Pavlodar
cz Štvrtok 25.07.2013, 20:30 • Pecara, Široki Brijeg, Bosna a Hercegovina • Európska liga (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

FC Irtyš Pavlodar skončil v loňské sezóně v nejvyšší kazašské fotbalové soutěži na druhém místě, pouze s dvoubodovou ztrátou na mistrovský Šachtër Karagandy, který si tak vybojoval právo účasti v předkole Ligy Mistrů. Na Pavlodar tak zbyla "pouze" Evropská liga, kde v prvním předkole vyřadil Levski Sofia (0:0 venku a 2:0 doma).

NK Široki Brijeg si vybojoval právo účasti v Evropské lize vítězstvím v národním poháru, kdy v dvojutkání přehrál ve finále Željezničar Sarajevo 1:1 a 2:1 po penaltách (5:4). V domácí lize skončil Brijeg v sezóně 2012/2013 "až" na šestém místě. Ligu vyhrál právě poražený tým z finále národního poháru Željezničar Sarajevo, aktuálně soupeř Viktorie Plzeň v předkole Ligy Mistrů.

V prvním utkání jsme sledovali zajímavou přestřelku, kdy se z výhry v poměru 3:2 nakonec radovali domácí fotbalisté Pavlodaru, kteří ale ve druhém poločase přišli o nadějný dvoubrankový náskok. Střeleckou smůlu Brijegu protrhl v 56. minutě Kordić a v 64. minutě vyrovnal Šilić. Od té doby byli hosté o něco aktivnější, nicméně přesto se nakonec z gólu radovali domácí, když se v 86. minutě prosadil Sujumbajev, který tak stanovil konečné skóre na 3:2 pro Irtyš Pavlodar. Do dnešní odvety tak jdou oba týmy s naprosto vyrovnanými šancemi, ve prospěch Široki Brijegu svědčí dvě branky vstřelené na hřišti soupeře. Naopak Pavlodaru stačí neprohrát.

Vítejte u dnešního onlajn přenosu odvetného utkání 2. předkola Evropské ligy mezi domácím NK Široki Brijeg (Bosna a Hercegovina) a hostujícím kazachstánským FC Irtyš Pavlodar, který se odehraje na stadionu Pecara v Širokém Brijegu. Utkání povede trojice irských rozhodčích, hlavní Kelly, na čarách mu budou asistovat McGraith a Lynch.

NK Široki Brijeg: Bilobrk – Ješe, Džidić, Barišić, Ćorić, Blaić, Landeka, Wagner, Plazonić, Zakarić, Kordić

FC Irtyš Pavlodar: Kotljar – Coulibaly, Chichulin, Kučera, Jurin, Averčenko, Šomko, Muchutdinov, Govedarica, Bakajev, Murzojev

Rozhodčí: Kelly – McGraith, Lynch (vš. IRL).

1

2
    Bakajev fauluje Barišiće, domácí získávají míč.

5
    Wagnerův střelecký pokus je zablokovaný.

6
    Plazonić rozehrává volný kop, do zakončení se dostává Wagner, dobrý pokus, Kotljar chytá.

7
    Bakajev znovu fauluje, tentokrát Plazoniće.

10
    Domácí obránce Ješe fauluje Murzojeva, hosté získávají míč.

11
    Šomko rozehrává volný kop, ale celá akce končí odpískaným ofsajdem Coulibalyho.

12
    Střela Šomka zablokována, hrají domácí.

14
    Govedarica fauluje Landeku, domácí získávají míč.

16
    Zatím jsme zaznamenali pouze jednu střelu na bránu, a to v podání domácích fotbalistů.

17
    Domácí tým bude mít k dispozici rohový kop.

18
    Plazonić rozehrává, ale obrana hostů odvrací na další roh.

18
    Míč si tentokrát bere Ješe, ale ani z tohoto rohu se domácí do zakončení nedostali.

19
    Chichulin fauluje Zakariće a nabízí tak domácím volný kop, který bude rozehrávat Ješe.

20
    Široki Brijeg právě vstřelil branku!
    Chorvat ve službách Široki Brijegu, VEDRAN JEŠE se prosazuje přímo z volného kopu a domácí vedou!

22
    Muchutdinov rozehrává volný kop hostů, povede se mu to, co v předchozích minutách domácímu hráči?

23
    Nikoliv, hosté získávají míč, ale vzápětí fauluje Landeka, snaha domácích tím končí.

25
    Govedarica netrefuje bránu po dobře rozehraném volném kopu.

26
    Wagner opět zahrozil, Kotljar jeho pokus znovu zneškodnil.

27
    Do zakončení se znovu dostává Govedarica, ale jeho střela je zblokována. Hosté zůstávají u míče.

28
    Tentokrát již Govedaricovo střela pronikla vápnem, ale míří pouze vedle brány.

30
    Rohový kop budou rozehrávat domácí fotbalisté.

31
    Míč si postavil Zakarić, posílá ho do vápna, ale obrana Pavlodaru odvrací.

33
    Útočná akce Brijegu končí odpískaným ofsajdem Kordiće.

35
    Landeka fauluje Govedaricu a dostává za tento zákrok žlutou kartu.

37
    Corićovu střelu zneškodnil Kotljar.

39
    Je tu druhá žlutá karta pro domácí tým, potrestaným je Ivica Džidžić.

40
    Hosté mají k dispozici volný kop, který rozehrává Jurin, český obránce ve službách Pavlodaru, Štěpán Kučera se dostává ke střele, ale trefuje pouze brankovou konstrukci domácí brány!

42
    Domácí drží míč, zatím úspěšně hájí postupový výsledek.

43
    Tentokrát český obránce fauluje Wagnera, domácí mohou ohrozit branku Pavlodaru.

44
    Hosté mají k dispozici volný kop po faulu Plazoniće na Bakajeva, Jurin rozehrává.

45
    Ke střele se dostává Coulibaly, ale netrefuje bránu, to vše v poslední minutě prvního poločasu.

45+1
    V první minutě nastaveného času budou mít hosté k dipsozici rohový kop z levé strany.

45+2
    Rozehrává ho Jurin, ale obrana odvrací a to je asi to poslední, co se v první půli stalo.

Ano je to tak, hned po rozehrání rohu končí Kelly první poločas, který vyhráli fotbalisté domácího Široki Brijegu 1:0 zásluhou trefy Ješe, který poslal domácí ve 20. minutě do vedení. Za tohoto stavu by do další fáze postupoval domácí tým, ovšem hosté mají dalších pětačtyřicet minut na to, aby vstřelili alespoň jeden gól, který by do další fáze posunul právě tým Pavlodaru, v sestavě i s Čechem Štěpánem Kučerou.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:31 hodin.

46

48
    Šance domácích, Kordić střílí, Kotljar chytá, to byla dobrá příležitost!

50
    Volný kop z pravé strany, na polovině soupeře, zahrávají hosté.

51
    Je z toho střela mimo bránu, Bilobrk rozehrává.

52
    Prvním potrestaným hráčem Pavlodaru je Šomko, který dostává žlutou kartu za faul na Zakariće.

54
    Ješe nedovoleným způsobem zastavuje Kučeru.

55
    Statistika střel na bránu je zatím neúprosná – hosté ještě na bránu nevystřelili! Domácí již pětkrát.

55
    Akce Široki Brijegu končí odpískaným ofsajdem Kordiće.

56
    Po faulu Chichulina na Zakariće rozehrává Plazonić volný kop, je to přímá střela na bránu, Kotljar chytá.

57
    Další pokus Plazoniće, tentokrát je jeho střela zablokována.

58
    Plazonić nyní nedovoleně atakuje Bakajeva, hrají hosté.

60
    Murzojev dostává žlutou kartu a je tak druhým potrestaným hráčem hostů.

62
    Střídání v týmu FC Irtyš Pavlodar: ze hřiště odchází Murzojev, přichází Šabalin.

62
    Dvojstřídání v týmu NK Široki Brijeg: ze hřiště odchází Landeka a Zakarić, přicházejí Ivanković a Ljubić.

64
    Gólová šance pro Široki Brijeg, Kordić střílí, skvělý Kotljar chytá.

66
    Statistiky jsou již pro Irtyš o něco příznivější, na jejich kontě je již první střela na bránu.

68
    Muchutdinov faulován Ljubićem.

70
    Šomko rozehrává volný kop, obrana hostů odvrací na roh.

71
    Šomko rozehrává rohový kop, ale obrana Brijegu odvrací na další roh.

72
    Coulibaly v ofsajdu, snaha hostů končí.

73
    Střídání v týmu FC Irtyš Pavlodar: ze hřiště odchází Jurin, přichází Begalyn.

74
    Hosté v posledních minutách zvýšili své úsilí, povede se jim vstřelit kýžený gól?

74
    Domácí se radují z druhého gólu, který jim nyní dává téměř jistotu postupu! JURE IVANKOVIĆ, který je na hřišti něco málo přes deset minut, dává druhý gól Široki Brijegu, který je tak velmi blízko postupu do třetího předkola Evropské ligy.

75
    Střídání v týmu NK Široki Brijeg: ze hřiště odchází Ćorić, přichází Šilić.

77
    Domácí útočí, Wagner se snaží dostat do zakončení, ale je mu pískán ofsajd.

79
    Rohový kop z pravé strany rozehrávají domácí, konkrétně Šilić.

80
    Kordić se dostává ke střele, ale netrefuje bránu.

81
    Široki Brijeg má k dispozici další rohový kop, opět z pravé strany, ale i s ním si hosté dokázali poradit.

83
    Střídání v týmu FC Irtyš Pavlodar: ze hřiště odchází Averčenko, přichází Strukov.

84
    Ljubić fauluje Muchutdinova a dostává za tento zákrok žlutou kartu.

85
    Žlutou kartu dostává i hostující Bakajev.

85
    Šomko rozehrává rohový kop, Šabalin střílí, ale netrefuje bránu.

87
    Další karetní trest, tentokrát hostující Muchutdinov, který nedovoleně atakuje domácího Wagnera.

88
    S kartami se nám v závěru utkání doslova "roztrhl pytel" – Šilić za zákrok na Strukova dostává žlutou kartu.

90
    Probíhá poslední minuta dnešního utkání, rozhodčí sice nějakou tu minutu ještě nastaví, to je ale již pro Pavlodar žalostně málo času.

Je dobojováno, pouze jednu minutu nastavil sudí Kelly nad rámec základních devadesáti minut a ukončil dnešní zápas. Na hřišti slaví fotbalisté Široki Brijegu, který dnešní odvetu zvládl a po dvou gólech a vítězství 2:0 si zajistili postup do třetího předkola. Hostující Irtyš Pavlodar, i přes vítězství v prvním zápase na svém hřišti, v pohárové Evropě končí a s ním i český obránce Štěpán Kučera.