Milsami – Soligorsk 1:1 (4:2 po pen.) | Trenčín – Göteborg 2:1 (kon.) | Kazaň – Jagodina 1:0 (kon.)
Rudar – Śląsk 2:2 (kon.) | Gliwice – Karabach 2:2 (po pr.) | Žilina – Ljubljana 2:0 (kon.)
Turnovo – Hajduk Split 1:1 (kon.) | Minsk – Valletta 2:0 (kon.) | Čichura – Thun 1:3 (kon.)
Aktobe – Hødd 2:0 (kon.) | Jeunesse Esch – Ventspils 1:4 (kon.) | Chazar Lenkoran – Haifa 0:8 (kon.)
Pjunik – Žalgiris Vilnius 1:1 (kon.) | Sturm Graz – Breidablik 0:1 (kon.) | Keşla FK – Tromso 1:0 (kon.)
Gefle – Famagusta 4:0 (kon.) | Häcken – Sparta Praha 1:0 (kon.) | Hapoel Tel Aviv – Beroe 2:2 (kon.)
Liberec – Skonto FC 1:0 (kon.) | Omonia Nikózia – Giurgiu 1:2 (kon.) | CS Pandurii – Levadia Tallinn 4:0 (kon.)
Dacia Kišinev – Odesa 2:1 (kon.) | Senica – Podgorica 0:1 (kon.) | Utrecht – Differdange 3:3 (kon.)
Plovdiv – Zrinjski Mostar 2:0 (kon.) | Lok. Záhreb – Minsk 2:3 (kon.) | Prestatyn – Rijeka 0:3 (kon.)
Víkingur – Ploiesti 0:4 (kon.) | Aalborg – Dila Gori 0:0 (kon.) | Debrecín – Strømsgodset 0:3 (kon.)
Honvéd Budapešť – Novi Sad 1:3 (kon.) | Široki Brijeg – Irtyš Pavlodar 2:0 (kon.) | Liége – Reykjavík 3:1 (kon.)
Vestmannaeyjar – CZ Belehrad 0:0 (kon.) | Derry City – Trabzonspor 0:3 (kon.) | Hibernian – Malmö 0:7 (kon.)
Lech Poznań – Honka Espoo 2:1 (kon.) | Linfield – Xanthi FC 1:2 (po pr.) | St. Johnstone – Rosenborg 1:1 (kon.)
FK Sarajevo – Kukësi 0:0 (kon.)
DVSC Debrecín
0:3 (0:1)
Strømsgodset IF
cz Štvrtok 25.07.2013, 20:30 • Sóstói út, Nyiregyhaza • Európska liga (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Milí fotbalový příznivci, vítejte u sledování odvety 2. předkola Evropské ligy mezi maďarským Debrecínem VSC a norským celkem Strømsgodset IF. První vzájemný duel pasuje do role mírného favorita právě maďarský tým, neboť uhrál na hřišti Strømsgodsetu nadějnou remízu 2:2.

Avšak výhodu rozehranosti má bezesporu norský celek, jehož Elitserien je v plném proudu. Z norské nejvyšší soutěže je odehráno 16 utkání a Strømsgodset se momentálně nachází na 2. místě za vedoucím Rosenborgem, na který ztrácí 2 body. Avšak je nutno podotknout, že poslední dvě utkání svému soupeři podlehl. Zato Debrecín má za sebou pouze jeden ostrý start, a to střetnutí v rámci maďarského superpoháru s týmem Gyori Eto, kterému podlehl na jeho hřišti 0:3. I přesto je dnes dle sázkových kanceláři favoritem na postup.

Debrecín VSC: Verpecz – Trninić, Mészáros, Máté, Nagy, Korhut – Zsidai, Bouadla, Szakály, Czvitkovics – Sidibe

Strømsgodset IF: Larsen – Hamoud, Horn, Boateng, Vilsvik, Storbæk – Johansen, Ibrahim – Storflor, Kovács, Wikheim

Rozhodčí: Spathas – Saraidaris, Dimitriadis(všichni Řecko).

1

4
    První útočná akce v podání domácích. Sidibe se dostal do zakončení, avšak s jeho pokusem si Larsen poradil.

5
    Domácí byli blízko prvního úspěchu. Czvitkovics potáhl míč po pravém křídle a následným přízemním centrem našel na malém vápně Sidibeho. Ten ale mířil mimo Larsenovu bránu. Velká příležitost pro pro domácí.

8
    V úvodních minutách utkání jsou hráči Debrecínu jednoznačně aktivnějším celkem. Avšak převaha držení míče i šancí zatím nenese své ovoce.

10
    Oba týmy se snažili vysunout své forvardy dlouhým pasem, avšak ani jeden přesný nebyl.

13
    Debrecín svírá svého soupeře. Kombinace domácích hráčů vyústila ve velmi nebezpečnou střelu beka Trniniće z dobrých 25 metrů. Jeho projektil proletěl jen pár centimetrů nad břevnem. Larsen nakonec zasahovat nemusel.

16
    Po delší době u míče hosté, avšak nepřesná přihrávka jejich postupný útok ničí.

18
    První ofsajd v utkání. Byl v něm přistižen domácí Szakály.

21
    Hosté podnikají po levém křídle rychlý protiútok. Tento kontr tažený Wikheimem končí obraným faulem Debrecín. K přímému kopu se postavil Storflor, ale jeho centr bez větších problému obrana Debrecínu odvrací.

24
    Domácí obranu opět zazlobil rychlý štírek Wikheim, který se protáhl opět po levém křídle a vybojoval pro svůj tým rohový kop. Avšak žádné nebezpečí pro domácí bránu z něj nevyplynulo.

25
    Na stadionu panuje fantastická atmosféra. Avšak fanoušci stále na první zásah čekají.

27
    Wikheim opět v akci, tentokrát je přistižen v ofsajdu.

29
    Strømsgodset dnes bude především sázet na rychlé protiútoky. Pokus o další však zmařila nepřesná přihrávka z hloubi pole na rozběhnutého forvarda.

31
    Trninić musí po jednom ze soubojů opustit trávník a je ošetřován za postranní čarou. Vypadá to, že se ale nejedná o nic vážného.

33
    Sotva se domácí bek vrátil zpět na hrací plochu, vidí za špatně načasovaný skluz v souboji s Boatengem žlutou kartu.

36
    Strømsgodset právě vstřelil branku! Domácí celek dostává řádnou lekci za pasivitu v posledních minutách. Nejprve se po levém křídle prosmýkl rychlík Wikheim, který byl faulován. Následný přímý kop rozehrál Storflor, který s přispěním hlavičky od jednoho ze spoluhráčů trefil tyč. Od ní potom doputoval kulatý nesmysl na zcela volného PÉTERA KOVÁCSE, který neměl problém s dopravením míče za brankovou čáru. V současné době má tedy blíže k postupu právě norský celek.

39
    Po faulu na Sidibeho měl Debrecín k dispozici volný přímý kop. Avšak Czvitkovicsova střela zamířila mimo Larsenovu bránu.

42
    U míče jsou hosté. Až ke střeleckému pokusu se propracoval střelec první branky Kovács. Avšak jeho pokus Verpecz chytá.

45
    Rozhodčí nastaví jednu minutu.

45
    Trninić nezvládá souboj s Boatengem a fauluje. Za tento přestupem vidí od sudího žlutý kartonek.

V prvních 15 minutách dominoval domácí celek, avšak poté převzalo inciativu hostující mužstvo, které se v 36. minutě zásluhou Kovácse dostalo do vedení. Jednogólový náskok do přestávky už hosté udrželi a jsou tedy blíž k postupu do 3. předkola Evropské ligy.

46

47
    Dobrecín ví, že k postupu potřebuje vstřelit minimálně branku. Druhý poločas začal aktivně. Již po minutě hry vyzkoušel Larsenovu pozornost Szakály. Ale s jeho pokusem si norský gólman poradil.

51
    Strømsgodset právě vstřelil branku! Těsně před šestnáctkou byl faulován hostující Ibrahim. Strømsgodset měl k dispozici volný přímý kop, který rozehrál Storflor. Ten míč přesně posadil na hlavu Kovácse, jenž trefil pouze tyč. Naštěstí pro hosty se míč odrazil přímo k obránci BISMARKOVI BOATENGOVI a ten hlavičkou zvýšil vedení hostů. Strømsgodset se tedy výrazně přiblížil postupu.

57
    Debrecín sahá k prvnímu střídání. Na hřiště vbíhá Kulcsár, který nahrazuje Trniniće.

57
    Další střídání na straně Debrecínu. Ze hřiště odchází Czvitkovics, kterého nahrazuje Volaš.

58
    Strømsgodset právě vstřelil branku! Vypadá to na debakl domácích. ØYVIND STORFLOR si potáhl míč po levé straně a těsně před šestnáctkou vypálil nechytatelný projektil, jenž dopadnul přesně k pravé tyči Verpeczovy brány. Domácí by momentálně museli k postupu vstřelit 5 branek.

59
    Debrecín bude zahrávat rohový kop. Bouadla centruje do pokutového území, kde nachází střídajícího Volaše, ten ale ve vynikající pozici trefuje pouze tyč. Velká šance pro domácí!

63
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Převládá velké množství nepřesných přihrávek.

65
    Storbæk fauluje Volaše. Přímý kop pro domácí. K exekuci se staví Bouadla, centruje, ale nikoho z domácích nenachází.

67
    Vilsvik vidí za faul na Bouadlu žlutou kartu.

70
    Obrovská šance pro domácí! Szakály se po centru z pravé strany ocitl před zcela odkrytou brankou, avšak svoji hlavičku do sítě usměrnit nedokázal. Tato šance může Debrecín mrzet ještě hodně dlouho.

71
    Storbæk tahá za záchranou brzdu a nedovoleně zastavuje pronikajícího Volaše. Jelikož by domácí útočník postupoval již sám na bránu, nemá sudí jinou možnost, než norskému hráči ukázat červenou kartu. Hosté tedy budou dohrávat v deseti.

74
    Hosté střídají. Ze hřiště míří Ibrahim, za kterého naskakuje Sveen.

74
    Dokonce dvojí střídání v podání hostů. Storflorovy minuty na hřišti byly sečteny, na hrací ploše jej nahradí Rønning.

75
    I domácí střídají. Nagy míří ze hřiště. Opačným směrem putuje Ferenczi.

78
    Domácí se nevzdávají. Do střelecké pozice se dostal Szakály, ale jeho střela mířila mimo Larsenovu bránu.

82
    Domácí zkoušejí střílet opravdu z každé pozice. Tentokrát z 20 metrů levačkou napřáhl Bouadla, ale jeho střela mířila metr vedle Larsenovy pravé tyče.

83
    Hosté si pravdu koledují. Po další nepěkném zákroku vidí Johansen žlutou kartu.

85
    Hosté využívají poslední možnost ke střídání. Ze hřiště odchází střelec druhé branky Boateng, kterého nahrazuje Brenne.

88
    Domácí sice drží míč, ale stále se nemohou dostat přes norský obranný val. Strømsgodset dělí od postupu jen pár minut.

89
    Jeden útok za druhým podnikají hráči Debrecínu. Obrana norského celku stále odolává.

90
    Nejprve Ferenczi, poté Mészároš se pokoušeli ohrozit gólmana Larsena. Avšak obě střely byli hostující obranou zblokovány.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90+2
    Ještě jedna příležitost pro Debrecín. Na malém vápně se k odraženému míči dostal Szakály, ale ani ten domácí prokletí neprolomil. Jeho prudká střela nártem zamířila vysoko nad Larsenovu bránu.

Byli jsme svědky zápasu, ve kterém překvapivě dominoval norský Strømsgodset. Po branách Kovácse, Boatenga a Storflora si připisuje výhru 3:0 a postupuje do 3. předkola Evropské ligy, kde narazí na český Jablonec. Cestu za vítězství nezmařila ani červená karta Storbæka v 71. minutě. Opět se tedy potvrdilo, že role papírového favorita nemusí ve skutečnosti znamenat nic. S konstatováním tohoto faktu se s Vámi loučím a u dalších přenosů na počtenou. (22:32:23)