Milsami – Soligorsk 1:1 (4:2 po pen.) | Trenčín – Göteborg 2:1 (kon.) | Kazaň – Jagodina 1:0 (kon.)
Rudar – Śląsk 2:2 (kon.) | Gliwice – Karabach 2:2 (po pr.) | Žilina – Ljubljana 2:0 (kon.)
Turnovo – Hajduk Split 1:1 (kon.) | Minsk – Valletta 2:0 (kon.) | Čichura – Thun 1:3 (kon.)
Aktobe – Hødd 2:0 (kon.) | Jeunesse Esch – Ventspils 1:4 (kon.) | Chazar Lenkoran – Haifa 0:8 (kon.)
Pjunik – Žalgiris Vilnius 1:1 (kon.) | Sturm Graz – Breidablik 0:1 (kon.) | Keşla FK – Tromso 1:0 (kon.)
Gefle – Famagusta 4:0 (kon.) | Häcken – Sparta Praha 1:0 (kon.) | Hapoel Tel Aviv – Beroe 2:2 (kon.)
Liberec – Skonto FC 1:0 (kon.) | Omonia Nikózia – Giurgiu 1:2 (kon.) | CS Pandurii – Levadia Tallinn 4:0 (kon.)
Dacia Kišinev – Odesa 2:1 (kon.) | Senica – Podgorica 0:1 (kon.) | Utrecht – Differdange 3:3 (kon.)
Plovdiv – Zrinjski Mostar 2:0 (kon.) | Lok. Záhreb – Minsk 2:3 (kon.) | Prestatyn – Rijeka 0:3 (kon.)
Víkingur – Ploiesti 0:4 (kon.) | Aalborg – Dila Gori 0:0 (kon.) | Debrecín – Strømsgodset 0:3 (kon.)
Honvéd Budapešť – Novi Sad 1:3 (kon.) | Široki Brijeg – Irtyš Pavlodar 2:0 (kon.) | Liége – Reykjavík 3:1 (kon.)
Vestmannaeyjar – CZ Belehrad 0:0 (kon.) | Derry City – Trabzonspor 0:3 (kon.) | Hibernian – Malmö 0:7 (kon.)
Lech Poznań – Honka Espoo 2:1 (kon.) | Linfield – Xanthi FC 1:2 (po pr.) | St. Johnstone – Rosenborg 1:1 (kon.)
FK Sarajevo – Kukësi 0:0 (kon.)
Inter Baku
1:0 (0:0)
Tromso IL
cz Štvrtok 25.07.2013, 18:00Európska liga (predkolá)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Odvety 2. předkola má dnes na programu také Evropská liga a my všichni se těšíme na parádní fotbalové výkony. V tomto přenosu budete moci sledovat vývoj zápasu mezi celky z Ázerbajdžánu a Norska. Favorizováno je Tromsø, které již v prvním utkání ukázalo, že to s postupem dále myslí opravdu vážně.

Oba celky musely absolvovat zápasy v prvním předkole Evropské ligy. Inter Baku s finským Mariehamnem nejprve doma remizovalo 1:1, na severu Evropy ale svoji situaci zvládlo a po výhře 2:0 postoupilo dále. Cesta norského mužstva byla velmi podobná, se slovinským Celje sice v prvním utkání Tromsø prohrálo, odvetu ale zvládlo na výbornou.

První zápas 2. předkola v Norsku přinesl skvělý výkon domácího mužstva, které se dvěma brankami přiblížilo k postupu do dalšího předkola. Vedení zajistil chvíli před poločasem český útočník Ondrášek, na něho navázal ve dvaašedesáté minutě Andersen.

Inter Baku: Lomaia – Salukvadze, Abdoulyae, Ämircanov, Georgievski – Mämmädov, Dasdämirov, Flavio – Mikel Álvaro, Iashvili, Cavadov

Tromsø IL: Sahlman – Fojut, Koppinen, Ciss, Kristiansen – Causevic, Andersen, Johansen, Bendiksen – Pritchard, Ondrášek

Rozhodčí: Hacmon – Nahmias, Mezamber (všichni Izrael).

1

2
    Mammadov fauloval Pritcharda a tím ukončil pobyt Interu na míči. O kombinaci se nyní postará norské mužstvo.

5
    Velmi aktivní je zpočátku zápasu domácí Iashvili, jeho střelu z velké vzdálenosti ze vzduchu sebral pozorný brankář Sahlman.

7
    Domácí jsou v úvodu lepším mužstvem, střela Javadova se ale k brankáři soupeře nedostala.

9
    A do třetice šance celku z Ázerbajdžánu, Iashvili z hranice pokutového území poslal svoji ránu asi metr od pravé tyče Sahlmanovy branky.

11
    Domácí vstoupili do odvetného zápasu jako vyměnění a od úvodní rozehrávky diktují tempo hry.

13
    Dashdemirov dostal přesnou přihrávku na levou stranu, jeho střela však byla sražena.

15
    Další střelou na branku Sahlmana skončila akce Javadova, po zákroku hostujícího gólmana uvidíme první rohový kop dnešního souboje.

17
    Centr od rohového praporku si dvakrát za sebou vyzkoušel Javadov, ani jednou ale k ohrožení hostující svatyně nedošlo.

19
    Téměř stoprocentní příležitost měl nyní domácí Ämircanov, který z hranice malého vápna nedokázal propasírovat míč přes ležícího Sahlmana do sítě!

22
    Domácí jsou v tuto chvíli jednoznačně lepší, Iashvili vyzkoušel štěstí z dálky, jeho pokus ale gólové parametry neměl.

24
    Rozhodčí poprvé vytasil z kapsičky žlutou kartu, oceněn je hostující Fojut.

26
    Rychlá rozehrávka Interu nyní nevyšla, hosté ale z přečíslení nic vytěžil nedokázali.

29
    Klidnější pasáž hry rozvířil ostrým skluzem na Ondráška Salukvadze, sudí tentokrát nechá kartónek v kapsičce.

31
    Tromsø v dnešním zápase ještě nic moc neukázalo, po většinu času se srdnatě brání na své polovině.

33
    Ondrášek táhl protiútok dva na jednoho, vše ale pokazil nepřesnou přihrávkou.

36
    Iashviliovi byl odmáván ofsajd, akce Interu je tím pádem u konce.

39
    Poprvé dnes dal o sobě vědět český útočník Zdeněk Ondrášek, jeho střela z hranice velkého vápna byla ale zblokována.

41
    První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Viděli jsme výraznou převahu Interu, týmu z Ázerbajdžánu se ale stále obranu soupeře překonat nepodařilo.

44
    V samotném závěru poločasu měl první velkou šanci hostí Koppinen, z první se opřel do balonu, ale nakonec jen o centimetry minul pravou tyč domácí svatyně!

V Ázerbajdžánu jsme v první půli branku neviděli, Tromsø je tak stále blíže a blíže k postupu. Domácí však měli v úvodu silnou převahu, až v samotném závěru se norskému klubu dařilo při hře dopředu. Stále však není nic rozhodnuto.

46

46
    Do druhé půle již nenastoupil domácí Javadov, místo něj šanci dostane Tskhadadze.

48
    A právě nový muž na hřišti Tskhadadze se ukázal, jeho postavení ale bylo označeno jako ofsajdové.

51
    Hosté se po přestávce přece jen probrali, Cissovu střelu ukryl do náruče pozorný Lomaia.

53
    Inter se pokusí zahrozit z rohového kopu.

55
    Na centr Mammadova si naskočil Iashvili a prudkou hlavičkou protáhl hostujícího brankáře!

57
    Johansen se dlouho rozmýšlel komu přihrát, nakonec se rozhodl pro střelu, která ale nepatřila mezi nejpřesnější.

59
    Tskhadadze mohl postupovat do šance, odmáván je však ofsajd.

62
    Domácí znovu střídají, Genov nahradí Mammadova.

65
    Iashvili fauloval Johansena, hosté budou zahrávat standardku ze zajímavé pozice.

67
    Volný přímý kop šancí neskončil, norské mužstvo stále zůstává v tlaku.

68
    Na roh si naskočil Fojut, jeho hlavička ale zamířila těsně mimo!

70
    Johnsen nahradí na posledních dvacet minut Pritcharda.

72
    Iashvili dostává žlutou kartu.

74
    Tskhadadze velmi oživil hru Interu, útočník domácího mužstva z rohu pokutového území tentokrát do minul branku Sahlmana.

76
    Inter Baku právě vstřelil branku!

Nyní již TSKHADADZE zamířil do černého! Po přihrávce Ämircanova se útočník Interu opřel do balonu a po zemi k tyči uklidil míč do sítě! Nás tedy čeká zajímavý závěr dnešního zápasu – 1:0!

78
    Hosté připravili druhé střídání, Causevice nahradí Norbye.

80
    A vzápětí také poslední výměna, polský obránce Fojut je vystřídán Dragem.

82
    Tskhadadze dostává žlutou kartu.

84
    Poslední výměna Interu, Iashviliho nahrazuje Zargarov.

87
    Hostující mužstvo velmi zkušeně drží balon, nikam nespěchá. Řekl bych, že Baku si šanci na postup prohrálo v prvním zápase.

90
    Řádná hrací doba vypršela, nastavovat se budou tři minuty. Domácí posílají všechno do útoku.

90+2
    Abdoulaye fauloval unikajícího Ondráška a může být rád, že nedostal žlutou kartu. V tuto chvíli by ho to ale příliš nemrzelo.

90+4
    Závěr utkání je hodně vyhecovaný, všech dvaadvacet hráčů je namačkáno v šestnáctce norského klubu.

90+5
    Zargarov ukončuje šance Interu ofsajdem.

Zápas nám nakonec přinesl velké drama, Interu se zázrak dotáhnout nepodařilo a v Evropské lize tak končí. Norské Tromso se může i s českým útočníkem Ondráškem těšit na další předkolo Evropské ligy. (19:57:28)