Milsami – Soligorsk 1:1 (4:2 po pen.) | Trenčín – Göteborg 2:1 (kon.) | Kazaň – Jagodina 1:0 (kon.)
Rudar – Śląsk 2:2 (kon.) | Gliwice – Karabach 2:2 (po pr.) | Žilina – Ljubljana 2:0 (kon.)
Turnovo – Hajduk Split 1:1 (kon.) | Minsk – Valletta 2:0 (kon.) | Čichura – Thun 1:3 (kon.)
Aktobe – Hødd 2:0 (kon.) | Jeunesse Esch – Ventspils 1:4 (kon.) | Chazar Lenkoran – Haifa 0:8 (kon.)
Pjunik – Žalgiris Vilnius 1:1 (kon.) | Sturm Graz – Breidablik 0:1 (kon.) | Keşla FK – Tromso 1:0 (kon.)
Gefle – Famagusta 4:0 (kon.) | Häcken – Sparta Praha 1:0 (kon.) | Hapoel Tel Aviv – Beroe 2:2 (kon.)
Liberec – Skonto FC 1:0 (kon.) | Omonia Nikózia – Giurgiu 1:2 (kon.) | CS Pandurii – Levadia Tallinn 4:0 (kon.)
Dacia Kišinev – Odesa 2:1 (kon.) | Senica – Podgorica 0:1 (kon.) | Utrecht – Differdange 3:3 (kon.)
Plovdiv – Zrinjski Mostar 2:0 (kon.) | Lok. Záhreb – Minsk 2:3 (kon.) | Prestatyn – Rijeka 0:3 (kon.)
Víkingur – Ploiesti 0:4 (kon.) | Aalborg – Dila Gori 0:0 (kon.) | Debrecín – Strømsgodset 0:3 (kon.)
Honvéd Budapešť – Novi Sad 1:3 (kon.) | Široki Brijeg – Irtyš Pavlodar 2:0 (kon.) | Liége – Reykjavík 3:1 (kon.)
Vestmannaeyjar – CZ Belehrad 0:0 (kon.) | Derry City – Trabzonspor 0:3 (kon.) | Hibernian – Malmö 0:7 (kon.)
Lech Poznań – Honka Espoo 2:1 (kon.) | Linfield – Xanthi FC 1:2 (po pr.) | St. Johnstone – Rosenborg 1:1 (kon.)
FK Sarajevo – Kukësi 0:0 (kon.)
AS Trenčín
2:1 (1:0)
IFK Göteborg
cz Štvrtok 25.07.2013, 17:00 • Štadión MFK Dubnica, Dubnica nad Váhom (SVK) • Európska liga (predkolá)

Trenčín zvládl domácí odvetu a zásluhou této výhry postupuje do třetího předkola Evropské ligy!

Rozhodně nebyl slovenský klub před tímto dvojzápasem favoritem, ale dnes dokázal zásluhou dvou branek Fanenda Adiho porazit švédský Göteborg a to ještě v 54. minutě neproměnil Mazan pokutový kop. V 82. minutě sice snížil Haglund, ale více už hosté nedokázali.

Ve třetím předkole se Trenčín utká s lepším z dvojice FC Astra Ploieşti – AC Omonia. Odvetné utkání tohoto zápasu se hraje dnes v 19:00, první zápas skončil 1:1.

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase příště. (18:52:05)

90+3
    Mondek (AST) se řítil do obrovské šance, ale Alvbage vyběhl a skluzem vykopl míč do autu.

90+2
    Opět v akci Volešák a opět situaci domácí brankář zvládá na jedničku.

90+2
    Volešák zvládl situaci ve svém pokutovém území a může hru uklidnit. Trenčín je blízko postupu!

90+1
    Mondek (AST) se dostal k zakončení, ale to nebylo přesné.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty!

89
    William (AST) je v závěru zápasu střídán a místo něj si zahraje Bariš.

89
    Adi podržel míč a vybojoval faul. Trenčín tak zůstane v držení balónu.

88
    Po faulu Štefánika budou hosté rozehrávat standardní situaci, konkrétně Hysén se staví k míči.

87
    Holúbek na poslední chvíli odhlavičkoval míč před Söderem na roh.

86
    Volešák včas vyběhl po míči a pomohlo mu k tomu také zaváhání Södera, který nepochopil myšlenku svého spoluhráče.

86
    William (AST) si naskočil na centr Štefánika, ale nedokázal míč poslat mezi tři tyče.

85
    Závěr zápasu je téměř zde a jsme v situaci, kdy jedna branka Göteborgu naprosto otočí postupové šance obou týmů. Připomínám, že první utkání skončilo bezbrankovou remízou.

84
    Střídá také švédský tým. Hřiště opustil Adam Johansson a místo něj si zahraje Engvall.

82
    Trenčín reaguje střídáním. Hřiště opustil Baéz a místo něj přišel Bednárik.

82
    Göteborg právě vstřelil branku!

A obrovské drama je na světě! PHILIP HAGLUND dokázal protrhnout střeleckou smůlu Göteborgu v tomto dvojzápase a dost mu v tom pomohl Kleščík, který mu míč naservíroval na stříbrném podnose.

81
    Pro změnu na zeleném pažitu zůstává Kleščík.

80
    Baéz (AST) zůstává ležet na trávníku a bude zřejmě potřebovat ošetřit.

79
    Domácí fotbalisté již místy začínají natahovat čas, drží míč při autové čáře a nikam nespěchají.

78
    Několik nepřesností na obou stranách, to však jistě více vyhovuje slovenskému zástupci.

77
    Frimmel (AST) dokázal vystřelit a protáhl tak Alvbageho.

75
    Domácí se velmi správně nezatahují do obrany a i za výhodného stavu se snaží hrát aktivně a to je velmi důležité.

74
    Dnešní utkání sleduje 4 150 diváků. Vzhledem k tomu, že se utkání nehraje v Trenčíně, ale v Dubnici nad Váhom, tak je počet diváků ucházející.

73
    Závěr zápasu se blíží a před Göteborgem je velmi nelehký úkol a to vstřelit alespoň dvě branky, jinak se jejich sen o postupu rozplyne.

72
    Volešák (AST) končí po souboji s Hysénem na zeleném pažitu.

71
    Trenčín právě vstřelil branku!

Postupová pojistka? Dost možná ano! Střelec první branky FANENDO ADI se trefuje dnes podruhé a výrazně tak navyšuje šance Trenčína na postup. Adi si ideálně naběhl do šestnáctky a dostal přesný míč od Mondeka, před brankářem udělal kličku a ukázkově poslal míč do sítě.

70
    Söder (GOT) přišel o míč a okamžitě poté fauluje. Zcela zaslouženě vidí žlutou kartu.

69
    Holúbkova nepřesná střela v zajímavé pozici pro Trenčín.

68
    Salomonsson odcentroval a přímo z tohoto centru vzniklo nebezpečí pro Volešáka, který se musel po míči natáhnout.

67
    Nepřesná střela Štefánika nemohla brankáře švédského klubu ohrozit.

67
    Míč sice skončil v síti Göteborgu, ale dávno před tím byl pískán útočný faul Adiho.

66
    První střídání na domácí straně. Odchází Peter Mazan, který neproměnil pokutový kop a místo něj na trávník vyběhl Marek Frimmel.

64
    Söder se dostal k nepříjemné a hlavně rychlé střele, ta však letěla těsně nad břevno domácí brány.

63
    S tím si dokázala poradit obrana AS Trenčín.

63
    Salomonsson také neodcentroval, ale tentokrát bude IFK rozehrávat alespoň rohový kop.

62
    Vibe (GOT) si nepřišel na Holúbka, který nedovolil soupeři odcentrovat.

61
    Mondek neodhadl dráhu letu míče a ten mu přeskočil kopačku.

60
    Jenže mohlo být taky vyrovnáno! Nejdříve se dostal ke střele Vibe, ale tu Volešák v pohodě zachytil. Těžší situaci měl při další akci, to po centru posílal míč na bránu Hysén, ale Volešák vytáhl fantastický zákrok a drží Trenčín ve vedení.

58
    Mazan po neproměněném pokutovém kopu mohl své zaváhání odčinit, ale ve skluzu nedokázal přihrávku Štefánika poslat mezi tři tyče.

57
    Adi se opět prodral do velké šance a nyní už se dostal alespoň k zakončení, to však bohužel pro Trenčín letělo těsně mimo pravé tyče.

55
    Zaváhání svého spoluhráče mohl napravil Adi, ale ten dlouho čekal na střelu a právě toto zaváhání dalo čas obraně Göteborgu.

54
    Mazan však vyslal slabou střelu po zemi a tu dokázal brankář hostí zachytit! Obrovská škoda, tento moment může klidně rozhodnout celý dvojzápas.

53
    Jonsson (GOT) zahrál v pokutovém území rukou a právě po tomto zákroku budou domácí kopat pokutový kop. Kromě toho viděl hostující hráč žlutou kartu.

53
    Byla nařízena penalta pro AS Trenčín!

52
    Volešák si na vysoký míč počkal a uzmul ho pro sebe.

51
    Göteborg hraje ve druhém poločase mnohem aktivněji než tomu bylo v půli první. Centrem to tentokrát zkoušel nový muž na hřišti Farneruda, ale tento míč odvrátil na roh Kleščík.

50
    Z pravé strany centroval Vibe (GOT), ale ani jeho centr nemůžeme zařadit do kategorie přesných.

49
    Štefaník si zasekávačkou povodil obránce hostů, ale poté ve špatné pozici nedokázal s míčem nic vymyslet.

48
    Volešák vyboxoval míč pouze na kopačku Salomonssonu, ale ten nestačil vystřelit zásluhou Čögleya.

47
    Z toho však domácím žádné nebezpečí nehrozilo.

47
    Tak toto by byl přímo katastrofální vstup Trenčína do druhého poločasu. Vibe totiž zůstal zapomenut za obranou, ale včas přispěchal Holúbek a uhasil nebezpečí. Z celé akce bude roh IFK.

46
    V poločasové přestávce dochází k jedné změně na straně hostí. Odešel Larsson a místo něj si zahraje Farnerud.

46

Máme za sebou první poločas odvetného utkání 2. předkola Evropské ligy mezi Trenčínem a Göteborgem a do šaten odchází jistě spokojenější domácí. Ti totiž v průběhu celého poločasu byli lepším týmem a v 15. minutě to zásluhou Fanenda Adiho také potvrdili.

První utkání však skončilo 0:0 a tak případný jediný gól švédského týmu může postupové naděje opět rapidně otočit.

Společně budeme samozřejmě sledovat také druhý poločas, který začne krátce po 18:00.

45
    Ramón famózním skluzem obral o míč Larssona.

44
    Mondek ztratil míč při snaze o průnik po pravé straně.

43
    Adi (AST) nachytán v ofsajdovém postavení.

42
    Štefánik rozehrával přímý kop Trenčína, ale jeho centr na vzdálenější tyč nenašel nikoho z domácích.

41
    Johansson dokázal míč získat před rozběhnutým Adim. Ten dnes hraje velmi dobrý zápas.

39
    Hysén (GOT) si velmi dobře naběhl za obranu Trenčína a dokázal si padající míč i zpracovat a vystřelit. Podle rozhodčích však fauloval Volešáka.

39
    Hosté se dostali po faulu Čögleva k míči, ale velmi rychle o něj také přišli.

37
    Adi si velmi elegantně zpracoval přihrávku Mondeka, ale nedokázal míč poslat mezi tři tyče. Obrana Göteborgu má však dnes den otevřených dveří.

36
    Mondek dělal co mohl, ale nedokázal dostihnout míč.

35
    Trenčín je stále aktivní a nyní se snažil Baéz najít centrem Štefánika, ale ten nedokázal míč lépe zpracovat.

34
    Adiho špatné zpracování připravilo domácí o obrovskou šanci, domácí fotbalista si však přihrávka Mondeka špatně zpracoval a to rozhodlo.

32
    Baéz (AST) je druhým karetně potrestaným hráčem Trenčína.

32
    Hysén zůstal naprosto nepokrytý v těsné blízkosti brány a mohl vyrovnat, z pěti metrů však nedokázal míč poslat do sítě!

31
    Mazáň to zkusil střelecky, ale míč mu nesedl ideálně a slovenský hráč tak pálí vysoko nad.

30
    Hysén (GOT) rozehrával rohový kop, ale toto zahrání bylo hodně nepovedené. Ramón (AST) neměl vůbec těžkou práci s odhlavičkováním míče do bezpečí.

28
    Navíc si Adi (AST) vysloužil za protesty žluté napomenutí.

28
    A nyní již míč opravdu skončil v síti, ale podle rozhodčích si Adi zpracoval míč rukou a tak branka nemůže platit.

28
    Adam Johansson odhlavičkoval míč a celá standardní situace se tak zopakuje.

27
    Opět šance Trenčína, ale ani tentokrát se Adi proti Alvbagemu neprosadil. Domácí útočník to nyní zkoušel hlavou, máme tu však další rohový kop domácích.

26
    A již to mohlo být 2:0! Adi se dokázal uvolnit a tvrdou střelou zamířil pod břevno, zde se však vyznamenal Alvbage, který míč fantasticky vytáhl na roh.

26
    Zákrok Alvbageho nebyl vůbec stoprocentní a brankář švédskeho klubu může být rád, že se nikdo z domácích nedostal ke gólové hlavičce.

25
    Obránce Göteborgu odehrál míč bezpečně na roh.

23
    Nedorozumění mezi rozhodčími, ale nakonec budou vhazovat hosté.

22
    Rohový kop rozehrál Mazáň a jen málo chybělo hlavičce Kleščíka.

21
    Vzápětí si však fotbalisté Trenčína vybojovali další rohový kop.

20
    Z toho domácí nic kloudného nevymysleli.

20
    Štefánik potáhl míč téměř po celé délce hřiště a těsně před šestnáctkou hledal Adiho, ale ten z první trefuje jen dobře postaveného obránce. Bude z toho roh pro Trenčín.

19
    Ramón (AST) raději na jistotu odhlavičkoval míč do zámezí.

18
    Larsson (GOT) si postavil míč na místo přestupku a točil kulatý nesmysl velmi elegantně, ten však naštěstí pro Trenčín letěl mimo tři tyče.

17
    Rukou zahrál Čögley a Göteborg tak bude zahrávat nepříjemnou standardní situaci z hranice šestnáctky.

16
    Vyrovnání mohlo přijít již o minutu později, ale Hysénova střela byla nakonec zablokována.

15

O minutu později však již Trenčín jde do vedení a za svou aktivitu je tak zcela zaslouženě odměněn úvodní brankou. Po přihrávce Williama se nejlépe zorientoval FANENDO ADI. Již nyní je tak jasné, že dnes se nebude prodlužovat, řada na vstřelení branky je nyní na hostujícím týmu.

14
    Dvě obrovské šance Trenčína na otevření skóre, ale ani jedna z nich se neujala! Ta druhá, větší z nich, byla rozehrána po rohovém kopu a Göteborg zachránilo pouze břevno po zakončení Adiho.

13
    Hysén (GOT) se dostal ke střeleckému pokusu, ale trefil pouze připraveného Volešáka.

12
    Mazáňovi je odpískán faul na Vibeho.

10
    Máme za sebou deset minut hry a tuto první menší kapitolu zápasu ukončuje nepřesný centr Södera.

9
    Čögley dostal přihrávku od Adiho a hledal velmi šikovnou přihrávkou Mondeka, ten sice na míč ve skluzu dosáhl, ale mezi tři tyče ho nedokázal nasměřovat.

8
    O pár vteřinek později se Baéz snažil doskočit na letící centr, ale lepší pozici měl brankář Göteborgu, který míč vyboxoval do bezpečí.

8
    Baéz (AST) spadl v pokutovém území, ale rozhodčí o odpískání pokutového kopu ani nepřemýšlel.

7
    Vibe si nabíhal na přední tyč, ale jeho zakončení skončilo přesně v náruči připraveného Volešáka.

6
    Hysén rozehrával další standardní situaci Göteborgu, ale opět trefil pouze připravenou zeď. Přesto je tu první rohový kop zápasu pro hosty ze Švédska.

5
    Lehký míč pro brankáře Alvbägeho, který ho v pohodě zachytil.

4
    Čögley s Mondekom kombinovali na pravém křídle, ale právě Mondek míč špatně zpracoval a nedostal se tak k centru.

3
    Zajímavá šance se rodila na straně Trenčína, Štefánik zatáhl míč po pravé straně a odcentroval do šestnáctky. Tam si nabíhal Adi, ale chyběl mu krůček.

3
    Hysén rozehrál přímý volný kop, ale trefil pouze před sebou stojící zeď z hráčů Trenčína.

2
    Kleščík poslal k zemi Haglunda a to neuniklo pozornosti rozhodčího.

1
    Söder (GOT) je hned v první minutě zápasu nachytán v ofsajdu.

1

AS Trenčín: Volešák – Holúbek, Kleščík, Ramón, Čögley – William, Baéz, Štefánik – Mazáň, Adi, Mondek

IFK Göteborg: Alvbäge – Salomonsson, Dyrestam, H. Jonsson, A. Johansson – Vibe, Haglund, J. Johanssno, Larsson – Söder, Hysén

Rozhodčí: Soares – Tavares, Santos.

Lavička náhradníků:

AS Trenčín: Šemrinec – Skovajsa, Bednárik, Bariš, Frimmel, Mišák, Malec

IFK Göteborg: Sandberg – Valgardsson, Gutierrez-Arvidsson, Gerzič, Farnerud, Bohm, Engvall

Utkání budou řídit rozhodčí z Portugalska. Tím hlavním je Artur Soares, kterému budou na čarách asistovat Rui Tavares a Ricardo Santos. Připravený je také čtvrtý rozhodčí a tím je Cosme Machado.

Vzhledem k tomu, že domovský stánek Trenčína nesplňuje podmínky UEFY, tak se toto utkání odehraje na Štadiónu MFK Dubnica v Dubnici nad Váhom.

Hezký den, odvetné utkání 2. předkola Evropské ligy mezi AS Trenčín a IFK Göteborg slibuje velmi zajímavou podívanou. Slovenský zástupce si domů přivezl zajímavý výsledek 0:0, který dává vyrovnané šance oběma týmům. Trenčín je po prvním utkání jistě spokojen a to i kvůli vyloučení Róberta Mazáňa, který viděl červenou kartu už v 10. minutě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.