3:1 (0:1)
ŠK Slovan Bratislava
Nedeľa 09.06.2013, 20:00Prípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:00.

Vážení fanúšikovia futbalu, vitajte pri priateľskom medzinárodnom stretnutí, v ktorom sa proti sebe postavia dve uznávané futbalové mužstvá. Český tím FC Zbrojovka Brno oslavuje 100 rokov od založenia klubu a ako „čerešničku na narodeninovú tortu“ si na záver osláv na priateľský zápas pozval ŠK Slovan Bratislava.

Zbrojovka je tradičný moravský futbalový klub. V uplynulej sezóne si futbalisti z Brna zahrali v najvyššej českej súťaži, a to aj napriek tomu, že v ročníku 2011/2012 sa v 2.lige umiestnili až na štvrtej pozícii. Lepšie umiestnené celky totiž licenčné podmienky nesplinili, a tak sa dvere Gambrinus ligy otvorili práve Zbrojovke. V sezóne odohrali všetky celky dovedna 30 stretnutí, z čoho sa dnešným súperom bratislavského Slovanu podarilo deväť vyhrať a v piatich prípadoch remizovať. Celkovo sa Zbrojovka Brno so ziskom 32 bodov umiestnila na 13. mieste.

Iné úspechy:
    • 1x víťaz Československého poháru – 1959/60 (ako RH Brno)
    • x Majster Moravy – 1926
    • 1x Amatérsyý majster Československa – 1926
    • 1x Víťaz Tipsport ligy (turnaj) – 2009

Slovan Bratislava sa takisto môže pochváliť bohatou históriou, veď jeho začiatky sa datujú až do roku 1919. Slovan je najúspešnejším slovenským futbalovým klubom a ako jediný dokázal vyhrať európsku pohárovú súťaž. V uplynulom ročníku bratislavskí futbalisti získali cenný DOUBLE, keď dokázali dominovať okrem Corgoň ligy aj v najvyššej pohárovej súťaži Slovnaft Cupe.

V histórii svojej existencie dosiahol ŠK Slovan Bratislava tieto úspechy:
    • Amatérsky majster Československa (2x): 1927, 1930
    • Majster Česko-Slovenska (8x): 1949, 1950, 1951, 1955, 1970, 1974, 1975, 1992
    • Majster Slovenska (10x): 1940, 1941, 1942, 1944, 1994, 1995, 1996,1999, 2009, 2011, 2013
    • Víťaz Pohára víťazov pohárov UEFA: 1969 (FC Barcelona – Slovan Bratislava 2:3)
    • Víťaz Československého pohára (5x): 1962, 1963, 1968, 1974, 1982
    • Víťaz Slovenského pohára (13x): 1970, 1972, 1974, 1976, 1982, 1983, 1989, 1994, 1997, 1999, 2010, 2011, 2013
    • Víťaz Slovenského Superpohára/Matičného Pribinovho pohára (4x) 1994, 1995, 1996, 2009
    • Víťaz Interpohára (10x): 1968, 1970, 1972, 1973, 1974, 1977, 1990, 1992, 1993, 1994

Stretnutie je súčasťou bohatých osláv storočnice, ktoré Zbrojovka pre svojich fanúšikov prichystala. Odohrá sa na priamo na brnenskom mestskom futbalovom štadióne Srbská, pričom úvodný výkop je naplánovaný na 20:00. Keďže oba celky už majú po sezóne a v zápase v podstate o nič nepôjde, očakáva sa oku lahodiaci futbal, ktorý by mal potešiť nie len fanúšikov Zbrojovky. Vy si ho vďaka webu Onlajny.eu môžete vychutnať prostredníctvom priameho textového prenosu priamo z pohodlia domova.

17:30
    Celodenné oslavy v Brne sú v plnom prúde. Práve prebieha autogramiáda pozvaných hokejistov Komety, po ktorých prídu na rad majstri z najslávnejšej "zbrojováckej" sezóny. Počasie zúčastneným praje, snáď to vydrží aj na zápas.

18:15
    Organizátori pripravili pre fanúšikov aj zaujímavé exhibičné stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpili osobnosti Komety a Zbrojovky. V predzápase je po desiatich minútach stav nerozhodný 0:0.

18:22
    Za nami je už 17 minút hry, ale stav sa zatiaľ aj napriek veľkým gólovým príležitostiam na oboch stranách nezmenil. Hrať by sa malo dvakrát po 30 minút.

18:26
    A Zbrojovka sa dostala do vedenia! V predzápase sa presadil Wagner, Zbrojovka – Kometa po 21 minútach 1:0.

18:27
    Vzápätí v súboji futbalistov s hokejistami vyhrávajú majstri svojho remesla už 2:0! Tentokrát sa presadil Pavel Šustr.

18:33
    Tesne pred prestávkou je stav už 3:0 pre Zbrojovku. Brankár Komety Vojtěch Němec si na loptu síce siahol, ale v ceste do brány jej nezabránil.

18:40
    Polčas exhibície Zbrojovky a Komety je už minulosťou, po 30 minútach hry vedú futbalisti pomerne jednoznačne 3:0.

Polčasový program je na trávniku venovaný nadačnému fondu Modrý hroch, s ktorým Zbrojovka už dlhšiu dobu spolupracuje.

18:45
    Začal sa druh polčas exhibičného stretnutia, v bránke Zbrojovky sa predstaví Luboš Přibyl.

19:12
    V závere stretnutia sa s gólmi roztrhlo vrece. Zbrojovka vyhrávala už 4:0, ale "Komeťáci" dokázali znížiť na rozdiel dvoch presných zásahov. Exhibičné stretnutie napokon skončilo víťazstvom 5:2 pre výber Zbrojovky.

Úvodné zostavy zápasu Zbrojovky so Slovanom:

FC Zbrojovka Brno: Doležal, Hladký – Pernica, Husár, Brabec, Buchta, Zavadil, Frejlach, Přerovský, Mezlík, Avdič, Pašek, Traoré, Kroupa, Markovič, Glaser, Škoda, Švancara (C), Halaška, Král, Sus

ŠK Slovan Bratislava: Valašik, Štefunko, Gregora, Vrablec, Túri, Čermák, Pecko, Bagi, Hutta, Vanič, Turčák, Gašič, Gašparovič, Jakúbek, Cingel, Goristo, Szarka, Poláček

Rozhodca: Adámková – Hájek, Pelikán.

19:40
    Hráči sú už pripravení na trávniku, stretnutie sa začne v predstihu!

Vyhlásenie ankety "Zbrojovák století":

1. miesto: Karel Kroupa
    2. miesto: Vlastimil Bubník
    3. miesto: Roman Kukleta

Ďalšie výsledky nájdete na oficiálnej webovej stránke Zbrojovky.

19:55
    Stretnutie sa ešte stále nezačalo. Hráči sú na trávniku a pripravujú sa, zapĺňajú sa už aj tribúny.

20:02
    Tak vyzerá to, že už sa skutočne bude hrať! Fanúšikovia vytiahli nádherný transparent pripomínajúci výročie storočnice Zbrojovky a tribúnami sa ozýva hlasité "Ať žije Brno!".

Nasledujú štátne hymny Česka a Slovenska.

20:04
    Hymny dozneli, vrchol osláv o malú chvíľu začína.

1
    Stretnutie práve začalo.

2
    Prvé minúty stretnutia patria hosťujúcemu Slovanu. Na trávniku sledujeme jeho hernú prevahu a k dispozícii už mal aj nádejnú štandardnú situáciu, ale tú nevyužil.

4
    Brnenský brankár Doležal sa poriadne zapotil. Musil vyraziť strelu Pecka, no po nej sa ešte Slovanisti k lopte dostali. Presne zakončiť sa im však už nepodarilo.

5
    Hra sa presunula do stredu ihriska, kde sa teraz odohráva všetko podstatné.

7
    Zbrojovka získala rohový kop, po ktorom Advič odhlavičkoval loptu do žrde. Následne sa po jej odraze už nik z domácich k zakončeniu nedostal.

8
    Domáci Martin Husár vypálil na bratislavskú bránu, ale lopta letela vysoko nad priestor troch žrdí.
    fanúšikovia nepretržite od začiatku stretnutia v priateľskom duchu povzbudzujú oba celky.

10
    V úvodnej desaťminútovke videli diváci niekoľko zaujímavých príležitostí. Tentokrát vystrelil hosťujúci Hutta, ale vysoko prestrelil.

11
    Hra sa presunula na obrannú polovicu Slovanistov. Do vápna pred Valašika letel vysoký center, ktorý však bratislavský gólman schoval v rukaviciach a žiadnu príležitosť pre Zbrojovku nepripustil.

13
    Mezlík sa dopustil faulu, po ktorom nasleduje štandardka pre Slovan.

14
    Po dlhom centri odhlavičkoval loptu Pernica, ale Slovan sa aj tak ešte dostal do zakončenia. To však presné nebolo.

15
    Švancara si vymenil loptu s Mezlíkom, následne pálil Frejlach, ale po zemi mieril iba do stredu brány.

16
    Švancara opäť vypracoval dobrú príležitosť, po ktorej strieľal Mezlík, ale jeho pokus bol zblokovaný.

17
    Na opačnej strane vybojoval rohový kop Slovan, ale po centri do vápna sa k lopte dostala iba domáca obrana a nebezpečenstvo odvrátila.

19
    Hra sa opäť presunula do stredu ihriska.

21
    Mierne aktívnejší je v týchto chvíľach Slovan. Jeho hráči s loptou operujú v okolí súperovej šestnástky a vybojovali ďalší roh.

22
    Striedanie v tíme Zbrojovky. Odišiel Frejlach, nahradil ho Glase.

23
    Slovan získal výhodu ďalších dvoch rohových kopov, ktoré však zakaždým odvrátil domáci Pernica.

23
    Mezlík v strede ihriska vybojoval loptu a pokúsil sa natlačiť do útoku. Zbrojovka robí všetko pre to, aby otupila tlak Slovanistov.

24
    Švancara si nabiehal na Zavadilov center, ale nestihol ho. Valašik zakročil skôr.

25
    Švancara to tentokrát skúsil individuálne pozdĺž postrannej čiary na pravej strane, ale o loptu prišiel.

26
    Slovan nastúpil bez svojich najväčších opôr, ale oslavujúcej Zbrojovke je vyrovnaným súperom. Fanúšikovia sa skvele bavia a stretnutie má špecifický náboj i atmosféru.

27
    Husár zviedol hlavičkový súboj s Turčákom, po ktorom sa lopta odrazila za postrannú čiaru a out získal Slovan.

28
    Pernica pred dotierajúcim Szarkom odohral loptu na Avdiča, jeho dlhý pas spracoval Zavadil, ale bol v strede poľa úsplen osamotený. Napriek tomu Brno ostáva pri lopte.

29
    V obrane Brna to poriadne horelo, ale potom sa lopty ujal Glaser a zaviedol ju až za polovicu ihriska. Tam bol faulovaný.

30
    Pred Škodom musel zakročiť Valašik, z nádejnej akcie Zbrojovky tak nič nebolo.

32
    Advič hľadal dlhým centrom Švancaru, ale ten na loptu nedosiahol.

33
    Husár sa do súboja s protihráčmi vrhol veľmi odhodlane a vybojoval faul, po ktorom bude nasledovať štandardná situácia pre domácich.

34
    Glaser prihral Mezlíkovi, ktorý vypálil, ale rana mu vôbec nesadla a lopta skončila vysoko nad priestorom brány.

35
    Doležal ďaleko z brány, loptu rozohral pred dotieravým Szarkom veľmi odvážne hlavičkou. Na pomoc mu už pribehol aj vracajúci sa Pernica.

36
    Brno získalo rohový kop, po ktorom ale do vápna vrátil Zavadil a Kroupa hlavičkou trafil bránkovú konštrukciu, lopta sa od brvna odrazila pred bránkovú čiaru, kde Valašik skvele zakročil.

37
    Posledné minúty hry diktuje tempo viac-menej domáca Zbrojovka.

39
    Advič sa vo vápne stretol s Huttom a rozhodca nariadil pokutový kop!

40
    Slovan dal gól!

Loptu si na biely bod postavil NICOLAS GOROSITO a penaltu bezpečne premenil. Po nej sa opakovane pokúsil napáliť loptu do siete, ale to sa mu nepodarilo. Úsmevný moment.

41
    Ani inkasovaný gól domácim priaznivcom úsmev z tvárí nezobrala a bavia sa a oslavujú aj naďalej. Presne takto majú oslavy vyzerať.

42
    Glaser nabil Švancarovi, ktorý obkľučkoval protihráčov, ale vo finálnej prihrávke bol nepresný.

43
    Zbrojovka sa usadila pred vápnom hostí. Do šestnástky letel center, s ktorým si však poradila bratislavská obrana.

44
    Striedanie v tíme Zbrojovky. Z ihriska odchádza Švancara, nahradí ho Markovič.

Prvý polčas skončil.

Po prvom polčase vyhrávajú Slovanisti v Brne 1:0 zásluhou premeneného pokutového kopu Gorosita. Ak budú chcieť domáci oslavy storočnice zakončiť víťazstvom proti slovenskému majstrovi, budú musieť začať premieňať príležitostí, ktorých mali v priebehu prvej 45-minútovky niekoľko.

Cez prestávku si na trávniku preberajú zlaté medaily juniorskí futbalisti Zbrojovky, ktorý sa stali majstrami v juniorskej lige. Patria im zaslúžené ovácie publika, dnešný deň je pre Zbrojovku Brno skutočne výnimočný a slávnostný!

46
    Zmena v hosťujúcej bráne. Valašika nahradil Poláček.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Tribúny sa bavia modrými a bielymi ohňami, hra sa medzitým odohráva v strede ihriska.

47
    Zbrojovke sa nevydaril protiútok, hrať teda môže Slovan.

48
    Z veľkej diaľky vypálil Markovič, brankár Slovanu bol však pripravený a spoľahlivo zakročil.

49
    Jedna zo svetlíc pristála až na hracej ploche, čím sa však nedal rozhodiť striedajúci gólman Poláček a Markoviča vo veľkej príležitosti vychytal.

50
    A na hraciu plochu doletela ďalšia svetlica. Zbrojovka bude zahrávať štandardku.

50
    Pašek loptu na hracej ploche nestihol, vhadzovať bude Slovan.

51
    Zbrojovka v týchto chvíľach aktívnejším celkom.

52
    Po peknej akcii Glasera hlavičkoval Škoda, ale iba do tyčky.

53
    Na malú chvíľu je hra prerušená a rozhodcovia sa pri postrannej čiare radia, čo zo zápasom ďalej. Ohne na tribúnach totiž nezhasínajú.

54
    Hra pokračuje.

55
    Brno dalo gól!

Zbrojovak využíva hernú prevahu z druhého polčasu a vyrovnáva tak trochu hokejovým spôsobom. Marković nahodil loptu na bránku a MICHAL ŠKODA ju jemným tečom umiestnil do siete.

56
    Glaser mohol pridať ďalší gól, ale proti jeho strele zo záklonu stihol hosťujúci gólman zakročiť.

60
    Dvojité striedanie Brna. Pašeka nahradil Buchta, dohral aj Pernica, ktorého miesto zaujme Král.

60
    Tempo hry je pomerne vysoké a udáva ho Zbrojovka. Tá aktuálne pri lopte, do vápna poslala dva centre za sebou, ale ani jeden z nich sa neujal.

61
    Ďalšie striedanie Zbojovky. Halaška nahradil Kroupu.

62
    Závar vo vápne Slovana. Škoda našiel Mezlíka, ktorého center odvrátila hosťujúca obrana v poslednej chvíli.

63
    Strieda aj Slovan. Túri nahrazuje Jakúbeka

64
    Zavadi nemieril svoj center do brániaceho hráča, ale stihol sa bezpečne vrátiť.

64
    Slovan útočí skôr sporadicky. Teraz skončil Gorositov center mimo brány.

64
    Brno opäť strieda. Zavadil opúšťa svoje miesto a nahradí ho Přerovský.

65
    Slovan získal outové vhadzovanie.

67
    Oba tímy spolu tentokrát súperia v strede ihriska a futbalové momenty diváci vidieť nemôžu.

68
    Glaser nehlavičkoval presne a pri lopte je Slovan. Útočná akcia hosťujúceho celku však končí nepresnou prihrávkou a zahraje si aj Hladký, ktorý v druhej polovici vystriedal Doležala.

68
    Milan Halaška si zabehol za obranu, prevzal Přerovského center a bez prípravy tesne prestrelil.

69
    Brno vybojovalo aut, po ktorom bol Přerovský vo vápne zasiahnutý kopačkou do tváre. Nešťastný moment pre Slovan, pískaný je pokutový kop pre Zbrojovku.

70

PAVEL MEZLÍK sa oproti lopte rozbehol ako vojnový tank a strelou pod brvno takmer roztrhol sieť. Zbrojovka sa ujíma vedenia.

71
    Škoda vybojoval loptu a hrať môže Přerovský.

72
    Přerovský bol však faulovaný, nasleduje štandardka pre Zbrojovku.

73
    Ďalšie striedani v domácom tíme. Ihrisko opustil Škoda a jeho miesto zaujal Traoré.

73
    Signál, po ktorom Glaser zvolil oblúčik do vápna, Přerovský bol ale od lopty odstavený.

74
    Buchta stihol loptu až tesne za čiarou – out.

75
    Husárov center na dvakrát ukryl v rukaviciach Poláček.

77
    Na trávniku opäť trochu hluchá situácia. Brno zbiera sily na ďalšie útočné vpády, medzičasom na Halašku letel center, ktorý však futbalista v službách Zbrojovky nestihol.

78
    Mezlík našiel nádhernou kolmicou medzi obrancami Halašku, ktorý však nádhernou ranou z prvej prestrelil priestor brány.

79
    Pred Halaškom teraz zasahoval Poláček. Brno nepúšťa súpera na vlastnú polovicu príliš často.

80
    Přerovský dostal dobrú loptu za obranu a pokúsil sa prebojovať Poláčeka, ale namieril nad brvno.

81
    Ďalšie striedanie Brna. Mezlíka strieda Sus.

82
    Glaser sa obtočil okolo protihráča a poslal loptu na opačnú strana, ale z príležitosti nič nebolo. Zbrojovka o loptu prišla.

83
    Traoré vybojoval loptu, ale dopustil sa pri tom faulu.

84

Nacvičený signál končí gólom! Glaser posunul loptu na DANIELA PŘEROVSKÉHO a ten zakončil pod brvno. Stav je 3:1 v prospech oslavujúcej Zbrojovky.

84
    Slovan rýchlo prišiel o loptu. Na trávniku sa prejavuje, že neprišiel v plnej sile.

85
    Štefunko vybojoval outové vhadzovanie, ktoré aj sám zahraje.

86
    Faul Buchtu, štandardka pre Slovan.

86
    Domáca obrana odvrátila na rohový kop.

87
    Na opačnej strane sa do rýchleho prečíslenia dostali domáci futbalisti. Přerovský ho zakončil centrom na Markoviča, ale ten na loptu nedosiahol.

87
    Brno zostalo pri lopte, Traoré posunul na Buchtu a na jeho chytrý oblúčik sa rybičkou snažil dosiahnuť Halaška, ale tesne minul.

88
    Dlhú loptu nespracoval Sus a hrať môže Slovan. Čas však neúprosne rýchlo ubieha.

89
    Hladký vybehol z brány, čím zaskočil Huttu, ktorý sa pokúšal útočiť.

Zápas je na konci, Zbrojovke sa v druhom polčase podarilo otočiť stav stretnutia a oslavy storočnice tak zavŕšiť víťazstvom nad aktuálnym slovenským majstrom Slovanom Bratislava.

Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko, ďakujem na pozornosť.

Na záver sa ešte v mene celého tímu Onlajny.eu pridávam ku gratulantom a Zbrojovke želám minimálne ďalších 100 rokov na futbalovej scéne. "Vše nejlepší, Zbrojovko!"

Športu zdar a futbalu obzvlášť. Prajem príjemný zvyšok víkendu a úspešný štart do nového týždňa. (21:55:37)