Chelsea – Everton 2:1 (kon.) | Liverpool – QPR 1:0 (kon.) | Manchester City – Norwich 2:3 (kon.)
Newcastle – Arsenal 0:1 (kon.) | Southampton – Stoke City 1:1 (kon.) | Swansea – Fulham 0:3 (kon.)
Tottenham – Sunderland 1:0 (kon.) | West Bromwich – Manchester United 5:5 (kon.) | West Ham – Reading 4:2 (kon.)
Wigan – Aston Villa 2:2 (kon.)
Newcastle United
0:1 (0:0)
Arsenal FC
Nedeľa 19.05.2013, 17:00 • St. James' Park • Anglická Premier League

The Gunners sa to nakoniec podarilo, v závere stretnutia sa ubránili, aj keď nám hráči Newcastlu nejaký veľký tlak neukázali. Znamená to teda, že v budúcej sezóne sa Arsenal predstaví v Lige majstrov, nakoľko sa po dnešnom zápase udrží na 4. priečke v tabuľke. O jediný gól stretnutia sa postaral po rohovom kope v 52. minúte Koscielny, inak sme príliš veľa gólových príležitostí nevideli. Za spomenutie ešte stojí tyč, ktorú nastrelil v nadstavenom čase Walcott.

Odomňa je to dnes všetko, užite si zvyšok víkendu a niekedy nabudúce dovidenia. (18:56:34)

90+3
    Zápas Tottenhamu a Sunderlandu sa skončil, Arsenalu na účinkovanie v Lige majstrov stačí neinkasovať gól.

90+2
    Fanúšikovia Arsenalu aj Tottenhamu teraz musia zažívať poriadne nervy, nakoľko obidva tímy vyhrávajú jednogólovým rozdielom a ich rozdiel v tabuľke, ktorý rozhoduje o účasti v Lige majstrov je len jeden bod.

90+1
    Obrovskú príležitosť na zvýšenie skóre zahodil Walcott, ktorý sa po výbornom súboji Sagnu, ktorý napadol rozohrávku domáceho tímu ocitol pred brankárom Harperom, zbavil sa obrancu Coloccinia, vystrelil ale trafil iba ľavú tyč brány domácich!

90
    Štvrtý rozhodca signalizuje, že nadstavovať sa budú ešte 4 minúty nad rámec riadneho hracieho času.

89
    Posledné striedanie v dnešnom zápase znamená, že sa do šatne odobral Carzola a na jeho miesto prišiel Wilshere.

88
    V pravom rohu kombinoval Sagna s Walcottom, prišla však nepresnosť a lopta končí mimo hracej plochy.

87
    Ben Arfa padol v pokutovom území Arsenalu k zemi, svojmu pádu však veľmi pomohol a tak mu to hlavný rozhodca Webb nezhltom, penalta sa nepíska.

85
    Do konca riadneho hracieho času zostáva necelých 5 minút a zdá sa, že The Gunners si už najtesnejší výsledok ubránia. Domáci hráči sa s tým určite budú snažiť niečo spraviť, avšak obrana hostí je veľmi dobre sformovaná a nedovoľuje protihráčom zakončiť.

84
    Gutiérrez v útoku fauloval, napriek tomu sa čuduje rozhodnutiu hlavného rozhodcu. Naopak, tréner hostí Wenger si pýta žltú kartu, ktorá by znamenala červenú pre Gutiérreza.

83
    Walcottov center bol znova pridlhý, zachytil ho ešte Carzola, ktorý z veľkej diaľky vystrelil, jeho strela ale míňa bránu Harpera.

82
    Hostia získavajú ďalší rohový kop, zahrávať ho znova bude Walcott.

81
    Gibbs si počínal nedovolene na pravom krídle, za čo uvidí aj kartu žltej farby.

80
    V 80. minúte prichádza posledné striedanie na domácej strane, na ihrisko prichádza iba osemnásťročný Campbell, ktorý vystrieda Yanga-Mbiwu.

79
    Domáci vybojovali rohový kop, ale ani tentoraz si nedokázali vypracovať väčšiu príležitosť.

78
    Tioté zostáva po ďalšom súboji na zemi, vyzerá to na kŕče, domáci brankár mu pomáha s natiahnutím svalov. V hre sa aj napriek tomu pokračuje.

77
    Druhé striedanie na strane Arsenalu, z hracej plochy odchádza Podolski, na jeho miesto vybieha Giroud.

75
    Tí sa snažili o útok, o loptu ale na súperovej polovici prišli a okamžite do kontry vyrazili The Gunners, konkrétne Ramsey, ktorý však prihral Walcottovi na päty a celú akciu tak zbabral.