Genk – Liége 1:1 (kon.) | Lokeren – Anderlecht 2:4 (kon.) | Waregem – Brugge 5:2 (kon.)
SV Zulte Waregem
5:2 (2:0)
Club Bruggy KV
cz Štvrtok 16.05.2013, 20:30 • Regenboogstadion, Waregem • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dnes máme na programu 9. utkání ve skupině o titul, ve kterém SV Zulte-Waregem přivítá svého soupeře Club Brugge KV. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

SV Zulte-Waregem se v tabulce nachází na 3. příčce a na svém kontě má 3 výhry, 2 remízy a 3 prohry. Hráči tohoto klubu tak ve skupině o titul získali 11 bodů.

Club Brugge KV je v tabulce na příčce 2. a na svém kontě má 5 výher, 1 remízu a 2 porážky. Fotbalisté tohoto celku tak ve skupině o titul získali 16 bodů.

Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 2.76, kurz na remízu pak 3.49 a kurz na výhru hostů 2.65.

Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Alexandre Boucaut, na čarách mu budou asistovat Jimmy Cremers a Danny Huens. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Jeroen Walschap.

SV Zulte-Waregem: Bossut ─ De Fauw, D'Haene, Colpaert, Verboom ─ Conté, Malanda, Delaplace, Hazard ─ Leye, Naessens.

Club Brugge KV: Kujović ─ Meunier, Almebäck, Duarte, Hogli ─ Adu, Donk ─ Vázquez ─ Lestienne, Bacca, Rafaelov.

Rozhodčí: Boucaut ─ Cremers, Huens.

-2
    Hlavní sudí Boucaut přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

1

1
    Míč do hry uvedli hostující hráči, kteří oblékli černo-modré dresy a černé trenýrky.

1
    Domácí fotbalisté hrají v červených kompletech.

2
    Hosté kombinují na vlastní polovině.

4
    V úvodních minutách se hraje mezi pokutovými územími, žádné šance zatím nebyly.

5
    Fotbalisté domácího celku se postupně prokombinovali na útočnou polovinu, ale svého soupeře neohrozili, protože přišla nepřesná finální přihrávka.

5
    Odkop od branky provede Kujović.

6
    Dlouhý míč na na nabíhajícího Baccu nebyl přesný a hostující útočník se k míči nedostal a ten skončil u brankáře Bossuta.

7
    Domácí hráči včele s Maladou kombinují před brankou Brugge, hostující obrana zatím tlaku Zulte odolává.

9
    Krásnou přímočarou akci hráči Warengenu. Adu nádherně vysunul Naessensa, kterého musel faulovat obránce Duarte za cenu červené karty.

10
    Bruggy právě vstřelily branku!
    Penaltu si vzal na starost THORGAN HAZARD a s přehledem ji proměnil do protipohybu brankáře Kujoviče.

12
    Nadále domácího Warengenu po vstřelené brance drží míč ve své moci a kombinují ve středu hřiště.

13
    Malanda spolupracoval na pravé straně s Hazardem, druhý jmenovaný však centroval do pokutového území nepřesně.

15
    Hostující hráči budou zahrávat standardní situaci z levé strany. Vazquez nacentroval balon do pokutového území a brankář Bossut si pro něj na úroveň penalty a míč chytil do náruče.

17
    Obránce Meunier se odhodlal z dálky ke střele, jeho pumelenice však mezi tři tyče nevlezla.

19
    Na druhé straně zahrávali volný přímý kop. Malanda nacentroval na zadní tyč, kde nikdo z jeho spoluhráčů nestál a pro brankáře Kujoviče byla lahůdka balon chytit.

21
    Do stoprocentní brankové příležitosti se dostal Naessens, který po centru Leyeho z malého vápna branku hostů přestřelil!

23
    Domácí hráči jsou při chuti. Contého centr ve vápně zpracoval Naessens pro Delaplaceho, jehož střela šla tak metr vedle branky Brugge.

25
    Leye spolupracoval v rychlé akci s Contém , centr druhého jmenovaného byl zablokován za postranní čáru.

26
    Po autovém vhazování domácí hráči o balon přišli a nyní mohou zahrozit hostující hráči.

27
    Do pokutového území se vřítil Bacca z levé strany a snažil se obstřelit De Fauwa, což se mu nepodařilo, protože domácí krajní obránce balon zablokoval.

29
    Meunier si narazil s Aduem, který mu míč vrátil, ovšem obránce Brugge dostal od svého spoluhráče dlouhou přihrávku, kterou si pohlídal Verboom a míče se zmocnil.

32
    Na aktivitě přidali aktivitě a jsou teď nastěhovaní před brankou Bossuta.

33
    Akce byla však zastavena ofsajdovým postavením Rafaelova.

34
    Po nepřesné kombinaci Malandy s Delaplacem končí míč na znovu kopačkách hostujících hráčů.

35
    Waregem právě vstřelil branku!
    MBAYE LEYE dostal milimetrovou přihrávku od svého spoluhráče Delaplaceho a s přehledem technickou střelou kolem padajícího brankáře Kujoviče vstřelil druhou branku utkání.

37
    Momentálně se nehraje, protože Malanda je ošetřovaný, po svém obranném zákroku. Rozhodčí Boucaut zapískal Malandovi obranný faul.

38
    Standardní situaci zahrál Hogli na zadní tyč, kde si situaci pohlídal brankář Bossut a míč chytl do rukavic.

40
    Domácí hráči kombinují před velkým vápnem. Leye dostal přihrávku od Hazarda a snažil se mu ji vrátit ovšem nepřesně a balonu se zmocnili hostující hráči.

42
    Další akci Zulten -Waregemu vedl po pravé straně Conté, jehož centr odvráti hlavičkou Almebäck.

43
    Domácí hráči si na konci prvního poločasu vytvořili územní převahu, která vyústila v následující přímým kopem.

44
    Hazardův centr chytil vybíhající brankář Kujovič.

Po prvním poločase vede Zulte-Warengem 2:0 nad Club Brugge. Počáteční aktivitu domácí hráči přetavili ve vedoucí branku, kterou z penalty vstřelil Hazard. Poté se do stoprocentní šanci dostal Naessens, ale selhal. Uklidňující druhou branku domácích vstřelil Leye po přihrávce Delaplaceho.

46

46
    Trenér Juan Garrido poprvé vystřídal. Na hřiště poslal Laurensena De Bocka namísto Toma Hogliho.

49
    Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí hráči kteří svírají hosty před jejich vápnem.

50
    Hazardův centr z pravé strany byl přetažený a nikoho z jeho spoluhráčů na zadní tyči nenašel.

51
    Přízemní střela de Fauwa mířila vedle branky.

52
    Hosté v oslabení snižují na rozdíl jedné branky. Adu nacentroval do pokutového území, kde zpracoval balon Bacca pro RYANA DONKA, který prudkou střelou k tyči nedal brankáři Bossutovi šanci – 2:1!

54
    Teď zahrozili hráči Waregemu. Contého nebezpečný centr letěl kolem penalty a dobíhající Naessens byl o krok pomalejší než míč.

57
    Naděje hostům na vyrovnání přílš dlouho nevydržela. Hazard předal míč před pokutovým územím DAWY DE FAUWOVI, který vystřelil tvrdou ránu a za přispění teče jednoho z proihráčů střela zapadla za záda brankáře Kujoviče – 3:1.

60
    Hráči Waregemu pokračují v aktivní hře a obléhají branku Kujoviče. Malanda napřáhl z pětadvaceti metrů a jeho střela šla vedle.

62
    Spolupráce Contého s MBAYE LEYEEM skončila čtvrtou brankou v hostující brance. MBAYE LEYE dostal přihrávku na hranici pokutového území a technickou střelou k levé tyči překonal brankáře Kujoviče.

65
    Na obranu hostí se valí jeden útok za druhým. Malanda vnikl do pokutového území a táhlou přízemní střelou orazítkoval tyč branky Brugge.

67
    První střídání v sestavě Waregemu. Adje Malandu nahradil Ólafur Ingi Skúlason.

67
    Také hosté vystřídali. Víctora Vázqueze vyměnil Eiður Smári Guðjohnsen

69
    Obrázek hry je stejná domácí útočí a hráči Brugge se v deseti brání.

70
    Poslední střídání v hostující sestavě. Thomase Meuniera nahradil Brandon Mechele.

70
    Střela Hazarda ze střední vzdálenosti byla zablokována na rohový kop.

71
    Na roh Malady si nejvýše vyskočil brankář Kujovič a míč chytl do náruče.

73
    Na druhé straně po rychlém útoku byl faulovaný Donk a hosté budou zahrávat standardní situaci.

75
    Domácí obrana se centru ze strany od Donka ubránila.

78
    Centrovaný míč od Guðjohnsena brankář Bossut vyrazil jen k RYANU DONKOVI, který z otočky snižuje stav utkání na 4:2.

79
    Hostující Eidur Gudjohnsen byl potrestaný žlutou kartou.

80
    Střelu Skúlasona z hranice vápna vyrazil brankář Kujovič na rohový kop.

83
    Tempo hry s končícím se zápasem trochu opadlo a hraje se převážně ve středu hřiště.

84
    Dlouhý centr do pokutového území od Bocka odvrátil Verboom jen k Aduovi, jenž netrefil branku domácího celku.

85
    Domácí brankář Sammy Bossut viděl žlutou kartu.

86
    Leye se uvolnil na pravé straně a předal míč Hazardovi, který ještě viděl volného Contého, jehož střela byla tečována na rohový kop.

87
    Hazard si naběhl na centr z rohového kopu a pohybem zmátl brankáře Kujoviče a balon následně po teči MICHAELA ALMEBACKA doputoval do protipohybu brankáře Brugge.

89
    Na poslední minuty udělal trenér Dury dvojí střídání. Na hřiště poslal Francka Berriera a Bruno Godeaua a ze hřiště odešli Thorgan Hazard a Davy De fauw.

89
    Do šance se dostal útočník Leye, nastřelil z pravé strany jen boční síť.

90
    Rozhodčí Boucaut bude nastavovat dvě minuty.

90+1
    Na konci druhé půle drží tak jako po většinu zápasu domácí hráči míč ve své moci.

Utkání skončilo výrazným vítězstvím Zulte-Waregemu. Na začátku druhé půle snížil narozdíl jedné branky Donk. Naděje hostův na vyrovnání nevydržela ani pět minut, protože ukliňující třetí branku přidal Fauw, poté se ještě trefil druhou brankou v zápase Leye. Také hostující Donk vsítil svoji druhou branku korigoval výsledek na 4:2. Poslední tečkou za dnešním zápasem byla vlastní branka Almebacka.

Tomáš Kučera

Góly: 10. Hazard (pen.), 35. Leye, 57. Fauw, 62. Leye, 87. Almeback (vla.) – 52. Donk, 78. Donk

Karty:   85. Bossut (WAR) – 9. Duarte (BGY), 79. Gudjohnsen (BGY)

SV Zulte Waregem: Bossut ─ De Fauw, D'Haene, Colpaert, Verboom ─ Conté, Malanda (67.Skúlason), Delaplace, Hazard ─ Leye, Naessens.
    Club Bruggy KV: Kujović ─ Meunier, Almebäck, Duarte, Hogli (46. Bock) ─ Adu, Donk ─ Vázquez (67.Guðjohnsen) ─ Lestienne, Bacca, Rafaelov.

Rozhodca: Boucaut ─ Cremers, Huens