Holandsko – Rumunsko 6:2 (kon.) | Litva – Estónsko 12:3 (kon.) | Ukrajina – Poľsko 4:3 (kon.)
Holandsko
6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
Rumunsko
cz Sobota 20.04.2013, 11:00 • Ice Palace Druzhba • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Hokejové Mistrovství světa je v plném proudu, prozatím se však jedná pouze o nižší divizi.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2013 (Divize I) se hraje od 14. do 20. dubna 2013 v Budapešti v Maďarsku (skupina A) a v Doněcku na Ukrajině (skupina B). Skupiny A a B nejsou rovnocenné a bude se mezi nimi postupovat a sestupovat.

Já Vás dnes budu provázet zápasy ze skupiny B, která se kompletně odehraje v Doněcku na Ukrajině.

Skupina B:

Ve skupině B je v letošním roce těchto šest týmů Ukrajina, Polsko, Nizozemsko, Rumunsko, Litva a Estonsko. Tato šestice bojuje o jedno postupové místo do skupiny A pro příští šampionát. Naopak poslední z této šestice spadne do divize II.

Vývoj ve skupině:

Před námi je poslední hrací den celého Mistovství a utkání mezi Nizozemskem a Rumunskem bude důležité pouze o konečné pořadí. Tyto dva celky si to rozdají o třetí a čtvrté místo, ani jeden z nich nemůže pomýšlet na postup do skupiny A, na druhou stranu nemohou ani spadnout do nižší divize.

6. Litva, 0 bodů

Zápas mezi Nizozemskem a Rumunskem je dnešním prvním zápasem s plánovaným buly v 11:00.

Nizozemsko: Oosterwijk (Mollen) – Overweg, Staats, de Jong, van de Velden, Smid, van Iersel – van den Heuvel, Natte, Hagemeijer – Joly, Postma, Mason – Bruijsten K., Bruijsten M., Demelinne – van Sloun, Wurm, Houkes

Rumunsko: Catrinoi (Ruczuj) – Papp, Goga, Nagy, Pysarenko, Kosa, Molnar, Bors – Antal, Moldovan, Szocs – Molnar, Virag, Mihaly – Flinta, Petres, Becze – Peter, Pascaru

Rozhodčí: Hicks – Gladchenko, Korepanov.

00:01

02:25
    Úvod zápasu je hodně opatrný, ani jeden tým nikam nespěchá.

03:34
    Rumuni jsou natlačeni v útočné třetině, ale soupeř dobře brání.

03:34
    Tečovaný puk končí v ochranné síti a bude se tak vhazovat v útočném pásmu Nizozemí.

03:53
    Jeffrey van Iersel (NED) byl tvrdě naražen na mantinel a nyní se velmi těžce zvedá z ledové plochy. Zákrok na něj byl odměněn dvěma minutami. Vyloučen je Tihamer Becze (ROM) na dvě minuty za krošček.

04:49
    První minuta přesilové hry se Nizozemí příliš nedaří.

05:25
    Kotouč je až za nizozemskou brankou a stále se tak Nizozemí nemůže usadit v útočné třetině.

05:53
    Becze je na ledě, Rumunsko hraje v plném počtu.

06:21
    Oosterwijk předvedl výborný zákrok proti střele Botonda Flinty, který měl zatím největší šanci zápasu.

08:28
    Opět musel Oosterwijk zasahovat, tentokrát se před ním zjevil Csanad Virag, který však z blízka nedokázal otevřít skóre.

08:54
    Na opačné straně měli Nizozemci kotouč za brankou Rumunska, ale jednoduše nebylo komu přihrát.

09:08
    Kapitán Rumunsko Szabolcs Szocs (ROM) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

09:50
    Catrinoi v pohodě vyráží kotouč do rohu kluziště.

10:26
    Nizozemí rozjíždí útok z vlastního pásma.

10:54
    Střelu od modré zblokoval hned první rumunský hráč a Rumuni ujížděli dva na jednoho, ale tuto situaci nevyřešili dobře.

11:10
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!

A přichází trest na druhé straně. Zpoza branky si vyjel Marco Postma, který přihrál před branku na volného Kevina Bruijstena. Jeho střelu ještě Catrinoi vyrazil, ale přesně na hokejku volného TONYHO DEMELINNEHO, který neměl problém poslat puk do odkryté branky. Asistence: Kevin Bruijsten, Marco Postma

12:40
    Pokračuje tlak Nizozemska.

13:11

Rumunsko zůstalo po první inkasované naprosto opařeno a Nizozemí toho využívá ke vstřelení druhé branky. O tu se postaral RAPHAEL JOLY. Asistence: Marco Postma

13:58
    Becze se dostal ke střele, ale tu Oosterwijk kryje.

14:36

Toto začíná být pro Rumusko až příliš kruté. LARS VAN SLOUN vypálil z mezikruží a puk se objevil až za Oosterwijkemm. Asistence: Ronald Wurm

14:54
    Mitch Bruijstern ve stoprocentní šanci netrefil prázdnou branku. Mohlo to být už 4:0, toto bude Bruijsterna strašit ze snů ještě dlouho.

16:16
    Endre Kosa byl sám v útočném pásmu a na početní převahu soupeře nevyzrál.

16:52
    Nick de Jong (NED) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

17:15
    Oosterwijk kryje střelu z velkého úhlu.

17:34
    Rumuni hrají přesilovou hru v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do klasického rozestavení a tak se hraje převážně kolem mantinelu.

18:06
    Nyní se už Rumuni rozestavili a rozjíždí svou přesilovkovou kombinaci.

18:29
    Szocs měl největší šanci přesilové hry, ale Oosterwijk rumunského kapitána vychytal.

19:33
    Nizozemci se vydali do rychlého protiútoku, ale ten skončil zásluhou nepřesné příhravky.

20:00
    Již po skončení první třetiny je vyloučen Antal Zsombor (ROM) za vražení na hrazení.

20:00

Rumunsko nevstoupilo do zápasu nikterak špatně, ale pasáž mezi 12. a 15. minutou jim absolutně nevyšla a díky toho si Nizozemí vypracovalo už tříbrankový náskok a výborně tak nakročilo do svého posledního zápasu na šampionátu.

Druhá třetina začne přibližně v 11:47.

20:01

20:31
    Nizozemsko si zahraje přesilovou hru pět na tři. Vyloučen je Goga (ROM) za hákování.

21:10
    Catrinoi kryje střelu z velkého úhlu, ale tlak Nizozemí pokračuje.

21:50
    Opět to vypadalo na hákování, ale rozhodčí tentokrát nechal hru pokračovat a Rumuni tak vyhodili.

22:00
    Rumunsko hraje ve čtyřech.

22:31
    V zápětí naskakuje na led i Goga a hraje se v plném počtu na obou stranách.

23:15
    Rychlý protiútok Rumunska přinesl velké nebezpečí před Oosterwijkem a tlak Rumunska v útočném pásmu pokračuje.

24:21
    Rumunsko má problém s vysunutým forčekingem soupeře.

24:35
    Ervin Moldovan (ROM) je dalším vyloučeným hráčem a Nizozemsko si tak zahraje další přesilovku.

24:40

Přesilová hra Nizozemí je využita za pět vteřin a úspěšně se prosadil DIEDERICK HAGEMEIJER, který jako kapitán Nizozemska navyšuje vedení. Asistence: Ivy van den Heuvel, Raphael Joly

24:40
    Po čtvrtém gólu dochází v brance Rumunska ke změně. Odchází Catrinoi a místo něj bude chytat Ruczuj.

25:21
    Tihamer Becze dostává dvouminutový trest a Rumunsko tak bude hrát opět v početní nevýhodě.

25:51
    Ruczuj podržel svůj tým.

26:27
    Rumunsko dobře napadá rozehrávku soupeře a zdrželo tak Nizozemsko pár vteřinek ve středním pásmu.

26:49
    Ruczuj vyrazil puk a následně ho jeho spoluhráči poslali přes celé hřiště.

27:52
    I ve hře pět na pět jsou Nizozemci aktivnější a tlačí se do zakončení.

28:19
    Velkou šanci měli na druhé straně Rumuni, ale Oosterwijk opět podržel.

29:13
    Kapitán Nizozemí Diederick Hagemeijer (NED) je vyloučen na dvě minuty za krošček a přesilovou hru si tak zahrají i Rumuni.

29:33
    Také Rumunsko bude hrát přesilovku pět na tři. Na dvě minuty je vyloučen Dan van den Velden.

30:18
    Rumunsko je natlačeno v útočném pásmu, ale nemůže se dostat k lepší střelecké pozici.

30:51
    Oosterwijk schoval v lapačce střelu Goga.

31:08
    Prudkou přihrávku přes celé útočné pásmo nikdo z Rumunů netečoval.

31:14
    Pokračuje klasická přesilovka Rumunska a vhazuje se v útočném pásmu Rumunska.

31:33
    Na závěr přesilové hry jeli Nizozemci ve vlastním oslabení na výlet do útočného pásma, ale jejich šance skončila nezdarem. Hraje se v plném počtu.

32:59
    Postavení mimo hry a tak se vhazuje ve středním pásmu.

34:05
    Po delší odlmce se jeden z týmů dostal do útočného pásma, Nizozemci jsou však zatím dobře tlačeni k mantinelu.

34:54
    Rumunsko právě vstřelilo branku!

V rychlém protiútoku Rumunska se objevil ERVIN MOLDOVAN a ten sám proti Oosterwijkovi uspěl. Byl sice zezadu atakován soupeřem, ale puk se doklouzal až za brankovou čáru. Asistence: Attila Goga

36:08
    Nizozemci nedokázali v útočné třetině nic vymyslet a tak se Rumunsku podařilo kotouč vyvézt do středního pásma.

36:55
    Ani rumunský útok nepřinesl žádné vzrušení.

37:16
    Zakázané uvolnění Rumunska.

38:15
    Hra se nám v závěru druhé třetiny hodně kouskuje a ani jeden z týmů se tak nemůže dostat do zajímavější šance.

38:48
    Bojuje se u mantinelu v útočném pásmu Rumunska.

39:03
    V závěru druhé třetiny mohlo NIzozemí navýšit své vedení, ale ve velké šanci zaváhal Levi Houkes.

39:48
    Nizozemci jeli do rychlého protiútoku, ale jejich šanci zmařila nepřesná přihrávka.

39:59
    Kdyby měli Nizozemci trošičku více času, tak by mohli přidat ještě jednu branku. Jenže zakončení situace dva na jednoho přerušila siréna.

40:00

I ve druhé třetině byli Nizozemci lepším týmem, ale nedokázali ji vyhrát. Stále si však drží pohodlný tříbrankový náskok a před třetí třetinou tak mají zápas stále pevně ve své moci.

Třetí třetina začne přibližně ve 12:31.

40:01

40:33
    Ede Mihaly nepříjemně dotíral na nizozemského brankáře, ale ten před ním stačil odehrát kotouč do bezpečí.

42:01
    Rumunsko bylo opět natlačeno v útočném pásmu, ale ke střele to nevedlo.

42:16
    Rychlý protiútok Nizozemí pokazila nepřesná přihrávka.

43:08
    Zsolt Molnar se tlačil před Oosterwijka, ale nedokázal puk dostat za jeho záda.

43:12
    Ede Mihaly (ROM) si pomohl v útoku nedovoleným bráněním a Nizozemí i tak zahraje přesilovku.

43:58
    Až nyní se Nizozemí usadilo v útočném pásmu.

44:09
    Ivy van den Heuvel se hnal do útočného pásma, ale v tom ještě zůstal jeden jeho spoluhráč a tak se píská postavení mimo hry.

44:59
    Přesilová hra Nizozemí se blíží ke svému konci a zatím v ní země tulipánů nic nepředvedla.

45:12
    Rumunsko hraje v plném počtu.

46:49
    Ve třetí třetině ani jeden tým nikam nespěchá, dalo by se říci, že je o výsledku zápasu rozhodnuto.

47:09
    První velká šance třetí třetiny končí nezdarem Nizozemců. Marca Postmu vychytal výtečný Ruczuj, který od nástupu do branky ještě neinkasoval.

48:05
    Marco Postma opět krouží v útočné třetině a našel Raphela Jolyho, který si nabruslil do prostoru pro střelu, ale ta byla zblokovaná vysoko nad.

49:08

Přece jenom i ve třetí třetině uvidíme nějaké góly. Nizozemci navyšují své vedení zásluhou JANA-JAPPA NATTEHO, který dává dnes již druhou branku. Puk propadl Ruczujovi mezi betony po střele Hagemeijera a Natte kotouč dorazil do prázdné branky. Asistence: Diederick Hagemeijer, Jurryt Schmid

51:11
    Nizozemci pokračují v útočném snažení a jsou od vstřelené branky neustále v útočné třetině.

51:21
    Navíc je na dvě minuty vyloučen Zsolt Molnar (ROM) za hákování.

51:32
    Přesilová hra je rázem u konce. Vyloučen je totiž po jedenácti vteřinách Ivy van den Heuvel (NED) za bránění ve hře.

52:47
    Rodila se zajímavá šance Nizozemí, ale kotouč už mají Rumuni v moci za svou brankou.

53:21
    Začíná kratičká přesilovka Rumunska.

53:32
    Na led již skočil i hráč Nizozemí a pokračuje se tak v plném počtu. I v oslabení však mohli Nizozemci zaútočit, ale v dobré pozici přestřelil jeden z nich branku.

55:07
    Becze vypálil, ale trefil se přesně do postaveného Oosterwijka.

55:25
    Ruczuj zlikvidoval rodící se šanci Nizozemí.

55:57
    Virag se tlačil před van Hultena, ale dokázal jenom posunout puk směrem na branku Oosterwijka.

56:42
    Své poslední vystoupení na šampionátu si hráči užívají, hraje se rychlý hokej s mnoha šancemi na obou stranách.

57:10

RONALD WURM necelé tři minuty před koncem zápasu ještě navyšuje vedení Nizozemí. Wurm projel půlkou kluziště a přesně zakončil. Asistence: Dax van den Velden

57:41
    Becze ujížděl sám a byl faulován. Bude to samostatný nájezd pro Rumunsko.

57:41
    Rumunsko si bere oddechový čas.

57:41
    Tihamer Becze v samostatném nájezdu trefil puk přesně do lapačky Oosterwijka.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:29

Rumunsko sice nedalo branku ze samostatného nájezdu, ale přesto snižují zásluhou YEVGENI PYSARENKA, který zamířil přesně z mezikruží a nedal Oosterwijkovi šanci. Asistence: Csanad Virag, Istvan Nagy

59:26
    Nyní už se zápas zřejmě jenom dohraje.

59:43
    Van Hulten ještě vyzkoušel pozornost Ruczuje.

60:00

Skončil dnešní zřejmě nejméně důležitý zápas v B skupině Divize I Mistrovství světa. Utkání, které rozhodlo pouze o tom, kdo bude třetí a kdo čtvrtý. Ze třetí příčky se mohou radovat Nizozemci, kteří dnes Rumunsko přehráli a potvrdili to i vstřelenými góly.

Počet střel na branku: 26:28
    Vyloučení v minutách: 8:16

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, opět se přihlásím ve 14:30, kdy začne souboj o udržení v Divizi I mezi Litvou a Estonskem. (13:06:50)

Jozef Valenčík

Góly a asistencie: 12. Demelinne (K. Bruijsten, Postma), 14. Joly (Postma), 15. van Sloun (Wurm), 25. Hagemeijer (van den Heuvel, Joly), 50. Natte (Hagemeijer, Schmid), 58. Wurm (Velden) – 35. Moldovan (Goga), 59. Pysarenko (Virag, Nagy)

Holandsko: Oosterwijk (Mollen) – Overweg, Staats, de Jong, van de Velden, Smid, van Iersel – van den Heuvel, Natte, Hagemeijer – Joly, Postma, Mason – Bruijsten K., Bruijsten M., Demelinne – van Sloun, Wurm, Houkes – van Hulten
    Rumunsko: Catrinoi (25. Ruczuj) – Papp, Goga, Nagy, Pysarenko, Kosa, Molnar, Bors – Antal, Moldovan, Szocs – Molnar, Virag, Mihaly – Flinta, Petres, Becze – Peter, Pascaru

Rozhodca: Hicks – Gladchenko, Korepanov