Veľká Británia – J. Kórea 1:4 (kon.) | Taliansko – Kazachstan 0:3 (kon.) | Maďarsko – Japonsko 2 1:0 (kon.)
Taliansko
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Kazachstan
cz Sobota 20.04.2013, 16:00 • Papp Laszlo Budapest Sportarena • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Tento zápas měl dle původně rozhodovat o tom, kdo z těchto dvou soupeřů získá první příčku. Domácí Maďaři však výrazně promluvili do bojů o postupová místa a přímého souboje o vítězství v turnaji se nedočkáme.

Domácí budou napjatě vyhlížet výsledek tohoto klání, protože jen v případě italské výhry mohou pomýšlet na postup. Pokud vyhraje Kazachstán, bude mít s Itálií stejný počet bodů, ale musel by vyhrát alespoň o tři góly, aby vyrovnal skóre a posunul se před Italy díky lepšímu vzájemnému zápasu.

Itálie si v případě vítězství pojistí první příčku a Maďarsku otevře cestu za postupem. Pak už bude jen na domácích, zda se popasují s Japonci a vystřílí si cestu do Běloruska.

Budapešť už zná sestupujícího do skupiny B, ale o postup na Mistrovství světa elitní skupiny v Minsku je stále velká pranice! Italové mají postup jistý, ale stále je ve hře prestižní první příčka. Kazaši musí bezpodmínečně vyhrát, ale jejich klopýtnutí by hrálo do karet Maďarům. Arpad Mihaly ve včerejším zápase poprosil Italy o pomoc, ale ti si jeho slova zřejmě k srdci nezvali. Samozřejmě, že do zápasu jdou naplno, ale o tom, že si jsou jisti postupem a mohou si dovolit prohrát svědčí i to, že poprvé do jejich branky nenastoupí nejlepší brankář turnaje (alespoň dle statistik) Adam Dennis a poprvé se představí Andreas Bernard.

Dále dostal volno člen první formace Marco Insam a jeho místo v prvním útoku zaujme Giulio Scandella, který se do turnaje zapojil včera. David Borrelli se tak vrací zpět do druhého útoku a čtvrtá pětka bude nekompletní. Kazašský trenér Maxim Semjonov od začátku turnaje věří jedinému složení pětek a to se nemění ani dnes.

Itálie: Bernadr And. (Dennis) – Borgatello, Helfer – Gander, Scandella, Bernard Ant. – Sullivan, Johnson – di Casmirro, Sirrianni, Borrelli – Hofer, Marchetti – Fontanive, Kostner, Iannone – Ambrosi, Egger – Felicetti, Rocco

Kazachstán: Kolesnik (Polujektov) – Novopašin, Blochin – Alexandrov, Upper, Starčenko – Savčenko, Trošinski – Žajlauov, Polišuk, Krasnoslobodcev – Korabeinikov, Kolesnikov – Spiridonov, Puškarov, Romanov – Fadějev – Solarev, Savenkov, Beljajev

Rozhodčí: Meszinski, St. Jacqus – Hull, Nagy.

Zápas bude řídit následující čtveřice rozhodčích: Hlavní Pawel Mieszinski z Polska a Pascal St. Jacques z Kanady. Na čáry se postaví Kanaďan Justin Hull a Maďar Atilla Nagy.

Včera byli Italové pro domácí publikum úhlavním nepřítelem. Dnes však Zhruba dvě tisícovky lidí na tribunách vítají Italy bouřlivým potleskem! Není divu, i diváci vědí, že se jejich milý Magyarország bez italské pomoci neobejde!

K úvodnímu buly zkříží hole Anton Bernard a Dmitri Upper.

00:01

00:30
    Začínáme vyloučením Uppera za vražení na hrazení.

00:45
    Johnson nahazoval a Scandella se pokoušel dorážet. Bezvýsledně.

01:11
    Po vyhození Kazachů Itálie znovu získala útočné pásmo a Kolesnik nyní čelil smršti tří střel během pár vteřin. Puk se mu podařilo dostat pod kontrolu a hra je přerušena.

01:17
    Kazaši vyhazují přes všechny čáry.

01:44
    Blochin vyváží do středního pásma.

01:52
    Přechod přes střední zónu se Italům nezdařil a dopouští se zakázaného uvolnění.

02:30
    Kazaši kompletní.

02:34
    Borrelli napřáhl na pravém křídle, ale Fadějev jeho střelo srazil do rohu.

02:50
    Johnson už byl s pukem ve středním pásmu a nahodil na branku, takže mu je mu pískán offside.

03:53
    Trošinski rozehrával, ale nikdo se k puku nedostal, takže je pískáno zakázané uvolnění.

04:27
    Borreli se octl v přímo konfrontaci s Kolesnikem! Kazašský brankář měl navrch!

04:27
    Iannone byl dalším, kdo to na Kolesnika zkoušel, ale ani on neměl štěstí.

05:09
    Kolesnik vyráží tvrdou střelu Kostnera, který to zkusil hned po přejezdu přes modrou.

05:33
    Žajlauov se dostal k první střele Kazachů, ale jeho rána byla přizvednuta do ochranní sítě.

05:36
    Puk mimo hrazení. Vhazuje se před Andreasem Bernardem.

06:44
    Střela Antona Bernarda Kolesnikovi vypadla, ale v blízkosti nebyl nikdo, kdo by mohl dorážet.

07:25
    Kotouč opět opustil hrací plochu a vhazovat se bude v italském pásmu.

07:33
    Starčenko pálil ze střední vzdálenosti a Andreas Bernard si připisuje první zákrok na turnaji!

07:47
    Fadějev podrazil Iannoneho a jde za to pykat.

08:34
    Kazachům se zatím daří nepouštět Italy do své třetiny.

08:47
    Nyní však nebezpečně vypálil Iannone a jen těsně minul. Kazaši se opět osvobozují.

09:31
    Italům se stále nedaří usadit se v útočné třetině a jejich přesilovka navíc končí. Špatně střídali a Sirianni za svůj tým odsedí dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledové ploše.

09:47
    Fadějev na ledě. Začíná přesilovka Kazachstánu.

10:28
    Savčenkova střela na branku neprošla a Itálie se za bouřlivého potlesku osvobozuje.

10:54
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Tohle se však domácím fanouškům nelíbí! Savčenko vypálil od modré a Adnreas Bernard vyrazil jen před TALGATA ŽAJLAUOVA, který zametl puk do sítě. Asistence: Roman Savčenko.

11:25
    Iannone pálil těsně mimo.

12:01
    Italové po obdržené brance zvýšili tempo a obléhají Kolesnikovu branku.

12:24
    Sullivan vypálil a Rocco dorážel! Kolesnik hrdinou okamžiku!

13:33
    Savčenko opět zahrozil od modré, ale tentokrát jeho střele chyběla přesnost.

14:13
    Itálie jde znovu do čtyř. di Casmirro míří na dvě minuty na trestnou za podražení!

14:26
    Savčenko a Žajlauov to sehráli stejně jako při gólové akci, ale tentokrát se Andreas Bernadr stihl přemístit!

15:00
    Itálie se osvobozuje.

15:34
    Alexandrov hledal před brankou Uppera, ale přihrávka neprošla.

15:43
    Novopašin adresoval Bernardovi tvrdou ránu a italský brankář jeho zásilku převzal do své lapačky.

16:10
    Blochin dostal puk před odkrytou klec, ale minul!

16:13
    Itálie kompletní!

16:22
    Italové jeli tři na jednoho a di Casmirro, který naskočil z trestné lavice mířil do odkryté klece! Trefil hranu betonu Kolesnika, který se roztáhl po čáře!

17:01
    Kazachstán pod tlakem vyhazuje na zakázané uvolnění.

17:31
    Iannone tvrdě vypálil, ale trefil pouze Puškarova.

18:09
    Kazaši nastřelili puk do útočné třetiny ze středního pásma a Bernard jej přikryl lapačkou. Vhazování po jeho levé ruce.

19:00
    Johnson se do puku opřel ze všech sil, ale Kolesnik má kotouč v moci.

19:14
    Scandella pálil z první a Kolesnik měl s jeho pumelicí potíže! Nakonec však vyražený puk dokázal zalehnout.

19:32
    Žajlauov jel sám na branku, ale Hofer, který jej dobrusloval se položil na led a čistě mu holí vleže kotouč vypíchl!

19:39
    Vyloučení na obou stranách. Žajlaouv a Johnson si odsedí po dvě minuty za hrubost.

20:00

První třetina je za námi. Více ze hry v ní měl Italové, ale Kazachům se povedlo využít přesilovku, takže se jim zatím daří jít po cestě vedoucí k jejich cíli. Ještě však před sebou máme důležitých čtyřicet minut!

Druhá třetina začne přibližně v 16:46.

Hráči už jsou na ledě a vše je připraveno pro začátek druhé třetiny.

Na trestnou lavici usedá Fontanive, za to, že se Italové zdrželi v kabině. Kazaši budou hrát minutu a 38 sekund čtyři na tři a pak začne tradiční přesilovka.

20:01

20:48
    Savčenko tvrdě pálí, Bernard vyráží.

20:54
    Italové vyhazují.

21:05
    Kazachům nevyšel přechod přes modrou a pískán je offside.

21:31
    Savčenko při střele zlomil hůl a jeho jeho pokus tak kvůli tomu nebyl přesný.

21:39
    Hraje se pět na čtyři. Zbývá 22 sekund přesilovky Kazachů.

21:45
    Roman Savčenko to zkusil z úhlu, ale na Bernarda nevyzrál.

22:00
    Italové kompletní.

22:11
    Starčenko posílal puk do brankoviště, ale nikdo se k němu nepřihlásil.

22:35
    Italům je pískán offside.

23:13
    Scandella si parádně obhodil Puškarova a tvrdě vypálil! Kolesnik jeho bombu nekrotil úplně sebejistě.

23:18
    Do Sullivanovy střely se položil Blochin a vykopl puk do sítě za brankou Kazachů.

23:46
    di Casmirro nebezpečně napadal kazašskou rozehrávku a donutil soupeře vyhodit na zakázané uvolnění.

23:58
    Scandella to zkusil z úhlu, ale nevyšlo mu to.

24:22
    Borrelli v rohu nepřetlačil dva Kazachy a Blochin může vyhodit.

24:40
    Střelu Uppera ještě Andreas Bernard vyrazil, ale při svém přemístění odklouzal z branky a na ROMANA STARČENKA zívala odkrytá klec. Taková nabídka se neodmítá. Asistence: Dmitri Upper, Jevgenij Fadějev.

25:54
    Kolesnik kryje pokus Scandelly a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

26:17
    Puškarov nyní zasáhl Borgatella loktem do hlavy, ale bylo to mimo hru a rozhodčím tato situace unikla!

27:09
    Savenkov to zkusil z levého křídla, ale Bernard byl v pohotovosti.

27:24
    Bernard neudržel pokus Blochina a Upper doráží mimo!

27:54
    Upper se prokličkoval před branku, ale zakončit nedokázal.

28:05
    Johnson po přechodu přes modrou vypálil, ale jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.

28:28
    Italům odpískán offside.

28:36
    Borgatello se parádně zbavil svého strážce a Marchetti mohl nebezpečně vypálil. K italsko-maďaské smůle, minul.

29:37
    Další offside v podání hráčů z Apeninského poloostrova.

29:59
    Starčenko se prohnal po pravém křídle a vypálil Bekhendem. Andreas Bernard jeho střelu vystihl.

30:14
    Felicettiho střela sražena do rohu.

30:34
    Rocco přidělává svému týmu problémy. Po jeho hákování se bude Itálie dvě minuty bránit ve čtyřech.

30:43
    Hra přerušena pro zásah kazašské střídačky do hry. Buly před Bernardem.

31:00
    Andreas Bernard neudržel Polišukovu bombu a puk přikryl zlomek sekundy pře chystanou dorážkou Krasnoslobodceva.

31:34
    Savčenko nebezpečně vypálil od modré čáry, ale puk si našel cestu do lapačky Andrease Bernarda.

31:52
    Starčenkovu střelu z první Bernard neviděl, ale dokázal ji vyrazit před sebe. Následně doráželi Alexandrov, Upper i Blochin, ale italský brankář vše ustál!

31:52
    Alexandrov si z měly před italskou klecí odnáší dvě minuty za hrubost. a Iannone dvě minuty za vysokou hůl.

32:34
    Předchozí dva vzájemně udělené tresty se krátí, takže je Itálie po návratu Rocca v plném počtu.

32:43
    Kazachům je odpískán icing.

32:54
    Kazaši jeli dva na jednoho, ale Spiridonov se neodhodlal k přihrávce a volil obtočení okolo branky. Bernard si tyčku pohlídal.

33:29
    Starčenko si nabruslil po pravé straně a natlačil puk do brankoviště. Andreas Bernard souboj s ním ustál.

33:52
    Italský útok zastaven offsidem.

34:03
    Puk je mimo mantinely a zhruba pětiletý divák si odnese z dnešního utkání suvenýr.

34:11
    Iannone a Alexandrov jsou už z trestné lavice zpátky, ale Borrelli a Novopašin se nebyli schopni domluvit slovy, a tak volili stručnou formu ruční komunikace. Oba dvě minuty za hrubost.

34:37
    Kazachům puk utíká na zakázané uvolnění.

34:50
    Savčenko vyslal dopředu Žajlauova, ale Bernrard jeho bekhendové zakončení vystihl.

34:59
    Sirianni udělal za modrou čárou dva rychlé roky a vypálil. Kolesnik má puk v náruči.

35:24
    Marchettiho střela sražena do rohu.

35:57
    Gander pálil příklepem od pravého mantinelu, ale Kolesnik byl na svém místě.

36:11
    Oba týmy v plném počtu.

36:36
    Kostner si odpyká dvě minuty za podražení, kterého se dopustil na Polišukovi.

37:12
    Tošinského střela nebyla přesná a Italové mohou vyvézt puk ze své třetiny.

37:50
    Ani tentokrát Kazaši nezískali útočné pásmo.

38:12
    Andreas Bernard betony sráží Starčenkovu střelu do rohu.

38:34
    Blochinova střela Bernardovi vypadla a Starčenko dorážel do odkryté branky! Italský gólman stihl vykopnout svůj beton proti jeho střele!

38:36

39:29
    Spiridonov to zkusil z pravé strany, ale na Bernarda si nepřišel.

39:51
    Krasnoslobodcevova dělovka duní o zadní mantinel.

40:00

Druhá třetina je za námi a tentokrát už v ní Italové nedominovali. Zápas byl v rukou Kazachstánu, který dokázal navýšit o další gólů. I maďarští fanoušci už začínají být skeptičtí a hlasité povzbuzování Italů, které se ozývalo v první třetině, už neslyšíme.

Třetí třetina začne přibližně v 17:36.

V Budapešti jsme připraveni na začátek třetí třetiny, která má rozhodnout o tom, zda Kazaši postoupí na Mistrovství světa elitní skupiny a nebo dají ještě možnost Maďarům, kteří by je v případě vítězství nad Japonci předstihli v tabulce. Kazachstánu sice stačí bod, ale solidně má našlápnuto pro všechny tři.

40:01

40:29
    Upper hledal před brankou Alexandrova, který nezpracoval.

40:48
    Žajlauov se prohnal přes modrou a prověřil Bernarda zápěstím.

41:17
    Scandella dlouhým obloučkem ve středním pásmu našel Sirianniho, který přejel modrou čáru a vystřelil. Nemířil ovšem přesně.

41:43
    Iannoneho střela končí v Kolesnikově lapačce a hra je přerušena.

41:53
    Kazaši se hnali dopředu, ale zastavil je offside.

42:25
    Egger nabídl na teč Scandellovi, ale Kolesnik vystihl dráhu tečovaného kotouče.

42:38
    Kazaši vyhazují na icing.

42:44
    Johnson zápěstím od levého mantinelu nahodil puk na bránu a puk končí v lapačce brankáře Kolesnika.

42:51
    Další rána Travora Johnsona zablokována.

43:17
    Rocco při střele zlomil hůl, ale přesto musel Kolesnik zasahovat.

43:50
    Scandela tečoval Hoferovu nabídku do protipohybu brankáře Kolesnika. Ten přesto stihl nechat v dráze kotouče svůj pravý beton.

45:00
    Kazaši jeli tři na jednoho! Romanov vzal zodpovědnost na sebe a na Andrease Bernarda si nepřišel.

45:10
    Puškarov dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí a Italové mají nejvyšší čas začít s výsledkem něco dělat!

45:28
    Blochov vyhazuje do středního pásma.

45:53
    Kolesnik chytá Borgatellovo nahození a sám se se svou holí ujímá vyhození kotouče z obranné třetiny Kazachstánu.

46:22
    Italům se nepovedlo získat útočnou třetinu.

46:48
    Johnsonův příklep od modré míří mimo!

47:07
    Scandella před brankou našel di Casmirra, který minul!

47:07
    Kazaši jdou na tři sekundy do tří. Fadějev hákoval.

47:10
    Kazaši už jsou na ledě čtyři.

47:37
    A čtyři budou také Italové. Felicetti podrážel a publikum dává hlasitým bučením najevo, že se mu přístup Italů nelíbí.

47:59
    Borgatello před odkrytou brankou našel Eggera, který těsně minul!

48:09
    Egger střílel příklepem ze středu útočného pásma, ale opět mu byla branka malá.

49:07
    Začíná půl minuty dlouhá přesilovka Kazachstánu.

49:33
    Romanov dostal přihrávku před branku, ale kotouč mu z čepele sjel.

49:37
    Itálie kompletní.

50:23
    Savenkov nezachytil přihrávku a pískáno je zakázané uvolnění.

50:38
    Scandella z mezikruží zakončoval Bekhendem! Kolesnik dnes stále stoprocentní! Maďarští fanoušci už se dávají na modlení! Italům totiž už moc času na záchranu domácích nezbývá.

51:06
    A situace se ještě komplikuje po vyloučení Fellicetiho za vysokou hůl.

51:20
    Blochin nahodil od modré a Starčenko dorážel. Bernard puk dostal pod kontrolu.

51:39
    Bernard vyráží Novopašinovu střelu.

51:43
    Z levé strany vypálil Upper a Bernard přitlačil puk lapačkou ke své hrudi.

52:00
    Italové vyhazují a Kazachstán zakládá útok od své branky.

52:20
    Scandella znovu vrací Kazachy zpět.

52:31
    Polišuk měl před obránci půl metru náskok a volil zakončení zápěstím, které nebylo přesné!

52:41
    Na druhé straně v obdobné pozici minul Borrelli.

53:06
    Bernard drží střelu Savčenka a Italové jsou kompletní.

53:25
    Puk na kazašské střídačce. Vhazovat se bude před Kolesnikem.

53:26
    Iannone to zkoušel hned z buly, ale branku minul!

53:37
    Kostner dostal puk před branku a Kolesnik jeho ránu sráží do tyče!

54:09
    Iannone hrozivě napřáhl, ale Kolesnik jeho bombu udržel.

54:27
    Fadějev od modré čáry udělal dva kroky k brance a nebezpečně vypálil zápěstím. Bernard má puk v lapačce.

54:43
    Blochin Fadějeva napodobil. Jen s tím rozdílem, že střílel z nápřahu. Bernardova lapačka opět úřaduje.

55:11
    Situaci dva na jednoho zakončoval Savenkov, ale Bernard se vyznamenal.

56:14
    Scandella to zkoušel z levé strany, ale branku těsně přestřelil.

56:38
    Krasnoslobodcev pálil z otočky, ale ani on nemířil přesně.

56:56
    Italové zpoza branky nastrkali puk do brankoviště, ale Kolesnik kotouč zalehl.

57:32
    Helferovo nahození se od zadního mantinelu odrazilo na Felicettoho hůl, ale Kolesnik se stihl přesunout.

57:52
    Icing Kazachstánu.

57:52
    Italové se zřejmě chtějí domácím fanouškům zavděčit a berou si timeout, aby mohli snovat plány na obrat v zápase. Upřímně, moc času jim nezbývá.

57:52
    A půjdou do hry bez brankáře.

58:01
    Je to jisté! Kazachstán pojede do Běloruska! ROMAN STARČENKO dojel vyhozený kotouč a poslal jej do odkryté klece. Asistence: Dmitri Upper.

58:32
    Polišuk, se drží za bolavou ruku a Borrelli si odpyká trest za sekání.

59:05

59:45
    Z hlediště se ozývá pískot, protože Kazaši zřejmě chtějí dohrát zápas za svou brankou.

60:00

Je rozhodnuto. Kazachstán vítězí v dnešním zápase a jelikož vyhrál o tři branky, které jej s Itálií dělily ve skóre, tak vítězí i v celém turnaj! Večerní souboj Maďarska s Japonskem tak bude jen bitvou o třetí místo.

Nejlepším hráčem Itálie je vybrán brankář Andreas Bernard, ale fanoušci při jeho přebírání jeho ceny pískají. Z týmu vítěze A skupiny divize I je vybrán Talgat Žajlauov.

Pro tuto chvíli se s vámi loučím a těším se u večerní bitvy o třetí místo. (18:15:24)

Tomáš Salamon

Góly a asistencie: 11. Žajlauov (Savčenko), 25. Starčenko (Upper, Fadějev), 59. Starčenko (Upper)

Taliansko: Bernadr And. (Dennis) – Borgatello, Helfer – Gander, Scandella, Bernard Ant. – Sullivan, Johnson – di Casmirro, Sirrianni, Borrelli – Hofer, Marchetti – Fontanive, Kostner, Iannone – Ambrosi, Egger – Felicetti, Rocco
    Kazachstan: Kolesnik (Polujektov) – Novopašin, Blochin – Alexandrov, Upper, Starčenko – Savčenko, Trošinski – Žajlauov, Polišuk, Krasnoslobodcev – Korabeinikov, Kolesnikov – Spiridonov, Puškarov, Romanov – Fadějev – Solarev, Savenkov, Beljajev

Rozhodca: Meszinski, St. Jacqus – Hull, Nagy