DHK Baník Most
31:21 (14:11)
Üsküdar B.S.K.
cz Sobota 13.04.2013, 19:00 • Sportovní hala Most • Challenge Cup

Je dobojováno!! Mostecká házená zaznamenává historický úspěch v podobě postupu do finálového utkání Challenge cupu, když se jim podařilo dokonale rozebrat ve druhém poločase turecký celek Üsküdar B.S.K.. Na jedné straně obrovská radost, na straně druhé zkroušené pocity a slzy v očích některých hráček. (20:39:25)

60
    Konec zápasu. (31:21)

60
    Růčková pět vteřin před koncem uzavírá skóre utkání. (31:21) (31:21)

60
    Je hotovo, půl minuty do konce a Černí andělé už se vidí ve finále Challenge cupu! (30:21) (30:21)

60
    Müllnerová teď nadvakrát zneškodnila pokusy Üsküdaru a halou zní "vysoký jalovec". (30:21) (30:21)

60
    Schererová z pravé spojky úspěšná. (30:21) (30:21)

58
    Vysloužilová M. z brejku zvyšuje, na druhé straně opět Sahin a taktéž z brejku. (29:20) (29:20)

58
    Sahin z levé spojky úspěšná. (28:20) (28:20)

58
    Růčková je vyloučena na 2 minuty. (28:19) (28:19)

57
    Weisenbilderová ze střední spojky opět zvyšuje vedení Černých andělů. (28:19) (28:19)

56
    Yilmaz C. opět z pravé spojky, tonoucí se stébla chytá, aneb zoufalý pokus Üsküdaru o zvrat v zápase. (27:19) (27:19)

55
    Yilmaz C. snižuje z pravé spojky. (27:18) (27:18)

54
    Vítková z pivota zvyšuje na rozdíl deseti branek! (27:17) (27:17)

54
    I prozatimní skóre druhé půle (12:6) jasně napovídá tomu, že domácí Černí andělé dominují! (26:17) (26:17)

53
    Růčková z brankoviště opět zvyšuje na devět branek! To už začíná být pro mostecké barvy velmi slibné! (26:17) (26:17)

52
    Müllnerová teď opět zneškodnila střelu z brankoviště od Özel, fantastický výkon dnes večer v jejím podání! (25:17) (25:17)

51
    Výborný obranný zákrok Schererové na vlastní polovině, i takovéto momenty jsou v této fázi hry klíčové. (25:17) (25:17)

51
    Poslední time-out dnešního utkání pro domácí lavičku. (25:17) (25:17)

50
    Yilmaz B. si seběhla až na brankoviště a střelou k zemi snížila. (25:17) (25:17)

50
    Müllnerová teď vytáhla míč doslova za pět minut dvanáct z brankové čáry. (25:16) (25:16)

48
    Martinková z vysokého výskoku vrací Mostečankám devíti brankové vedení. (25:16) (25:16)

48
    Růčková odpyká 2 minuty, početní výhoda pro Üsküdar B.S.K.. (24:16) (24:16)

47
    Sevgilican koriguje střelou z pivota, na hráčkách Üsküdaru už je citít značná nervozita. (24:16) (24:16)

47
    Vítková z pivota úspěšná, time-out Üsküdar. (24:15) (24:14)

47
    Viter z pivota snižuje. (23:15) (23:14)

46
    Beňušková z pivota prostřelila Tolnai, na hráčky Üsküdaru opět padla jakási "deka" a nejsou schopny se zní vymanit. (23:14) (23:14)

45
    Domácí hráčky si opět rozebraly obranu Üsküdaru a na konci pěkné kombinační akce byla Růčková. (22:14) (22:14)

43
    Martinková ze střední spojky prostřelila Tolnai, domácí trenér Hanuz teď radostně vyskočil a opět burcuje skvělé publikum. (21:14) (21:14)

42
    Další korekce ze strany Üsküdaru, Sahin z levé spojky o pravou tyč překvapila Müllnerovou. (20:14) (20:14)

40
    Janoušková z pravého křídla o zem šikovně prostřelila Tolnai. (20:13) (20:13)

39
    Öztrürk si půjde odpočinout na 2 minuty. (19:13) (19:13)

39
    Žlutá karta pro asistenta trenéra Hanuze. (19:13) (19:13)

37
    Öztürk koriguje stav z pravé spojky, zhruba po deseti minutách naprostého opojení teď zavládlo hrobové ticho v hale. (19:13) (19:13)

37
    Time-out Üsküdar B.S.K.. (19:12) (19:12)

36
    Růčková z pivota prostřeluje Tolnai. Turkyně jsou teď naprosto opařené, Černí andělé ovládají naprosto celou palubovku a hráčky Üsküdaru školí jako malé žačky. (19:12) (19:12)

35
    Beňušková opět úspěšná ze sedmičky a sportovní hala tady v Mostě se opět otřásá v základech! (18:12) (18:12)

35
    Yilmaz C. na dvě minuty + sedmička Most. (17:12) (17:12)

34
    Martinková ze střední spojky, mostecké házenkářky vedou rozdílem pěti branek!!! (17:12) (17:12)

33
    Beňušková naznačila střelu, stáhla si míč a přešla přes protihráčku a z brankoviště navyšuje opět na postupový rozdíl, tedy čtyřbrankový rozdíl. (16:12) (16:12)

32
    Na druhé straně aleš ze stejné situace, tedy sedmimetrového hodu úspěšná Beňušková. (15:12) (15:12)

32
    Ilkova si půjde sednout na 2 minuty. (14:12) (14:12)

31
    Yilmaz C. snižuje hned na úvod druhé půle ze sedmičky. (14:12) (14:12)

31
    Začal druhý poločas. (14:11)

První poločas vyhrál domácí celek DHK Baník Most Černí andělé rozdílem tří branek, nutno podotknout, že na tom, měly zásluhu tři velké faktory a to skvělá Müllnerová v brance, takřka stoprocentní Beňušková ve předu a hlavně domácí publikum, které po celou první půli bouřlivě hnalo mostecké házenkářky dopředu. Černí andělé, tak vedou o tři branky a potřebují "pouze" vyhrát druhou půli o jednu branku, aby se podívali do finále Challenge cupu.

30
    První poločas skončil. (14:11)

30
    Sahin ještě stihla 4 vteřiny před poločasem snížit. (14:11) (14:11)

30
    Necelou půl minutu před poločasem vrací Mostu postupový stav z pravé spojky Janoušková. (14:10) (14:10)

30
    Druhý time-out na straně Černých andělů pro Poloze. (13:10) (13:10)

29
    Müllnerová, která teď momentálně chytá reprezentační formu si teď hravě poradila s Viter. (13:10) (13:10)

29
    Schererová vyloučena na 2 minuty, síly na palubovce se vyrovnají + sedmička Üsküdar B.S.K.. (13:10) (13:10)

28
    Yilmaz C. koriguje střelou ze střední spojky a uklidňuje tak mostecké publikum. (13:10) (13:10)

27
    Ilkova (USK) 2 minuty, početní výhoda pro Most. (13:9) (13:9)

27
    Mostecká sportovní hala se teď otřásá v základech, domácí fanoušci se právě dostali do bodu varu! (13:9) (13:9)

26
    Martinková navyšuje na rozdíl čtyř branek a to už je postupový stav pro mosteckou házenou!!!! (13:9) (13:9)

25
    Schererová střílí další branku do sítě Üsküdaru a mostečtí Černí andělé vedou o tři branky. (12:9) (12:9)

23
    Beňušková dnes drží mostecké postupové akcie opravdu vysoko! Teď vše vzala na sebe a prostřelila Tolnai. (11:9) (11:9)

23
    Sahin srovnává ze střední spojky z výskoku. (10:9) (10:9)

22
    Time-out Üsküdar B.S.K., hra je zatím vcelku vyrovnává, akorát dámy v modrých trikotech nechávají často zjevné fauly ze strany Turkyň opomenuty. (10:8) (10:8)

22
    Beňušková ani na druhý pokus nezaváhala ze sedmičky! (10:8) (10:8)

20
    Nevídaná situace v házené, Sevgilican zakončila do prázdné brány. (9:8) (9:8)

19
    Karin Schererová zastavila Filipovic za cenu žluté karty. (9:7) (9:7)

19
    Time-out pro domácího kouče Poloze. Turkyně zatím tahají za kratší konec, domácí Černé anděly žene dopředu "plný dům". (9:7) (9:7)

17
    Schererová z brejku prostřelila o zem Tolnai. (9:7) (9:7)

16
    Weisenbilderová předvedla excelentní otočku na střední spojce, obešla protihráčku a vrací Černým andělům vedení! (8:7) (8:7)

15
    Beňušková obdržela od jedné z rozhodčích žlutou kartu. (7:7) (7:7)

14
    Další naprosto zbytečná ztráta domácích hráček na útočené polovině, z přečíslení 3 na 2 trestá Sahin. (7:7) (7:7)

13
    Janoušková se prosazuje náskokem do brankivště z pravého křídla. (7:6) (7:6)

11
    Sahin se prosazuje z levé spojky. (6:6) (6:6)

11
    Weisenbilderová z levé spojky prostřelila Tolnai. (6:5) (6:5)

10
    Sahin srovnává z rychlého brejku po odpískaných krocích Černých andělů na útočné polovině. (5:5) (5:5)

9
    Žlutá karta pro Yilmaz Y.. (5:4) (5:4)

9
    Filipovic se prosazuje přes ledabyle postavené bloky. (5:4) (5:4)

8
    Martinková z vysokého výskoku přes bloky zvyšuje na rozdíl dvou branek! (5:3) (5:3)

7
    Žlutá karta pro Černé anděly – Vítková. (4:3) (4:3)

6
    Vysloužilová M. z levého křídla mazácky o zem navyšuje. (4:3) (4:3)

6
    Yilmaz Y. dostává žlutou kartu, Turkyně zatím hrají velmi aktivně a na hranici pravidel. (3:3) (3:3)

5
    Yilmaz C. opět srovnává, Turkyně zatím ve hře směrem dopředu stoprocentní. (3:3) (3:3)

4
    martinková napřáhla z uctihodné vzdálenosti při signalizované pasivitě a propálila vše co jí stálo v cestě. (3:2) (3:2)

4
    Sahin z dorážky opět vyrovnává. (2:2) (2:2)

3
    Beňušková proměňuje mazáckým způsobem následnou sedmičku. (2:1) (2:1)

2
    Yilmaz C. dostává prvvní žlutou v utkání. (1:1) (1:1)

2
    Ilkova srovnává po kombinaci zakončené střelou z pivota. (1:1) (1:1)

1
    Beňušková otevírá ze sgřední spojky skóre utkání. (1:0) (1:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Oba celky už nastoupily na mosteckou palubovku, zahájení utkání tak již nic nebrání.

V odvetném zápasu semifinále Challenge Cupu přivítá interligový mistr celek DHK Baník Most na své palubovce turecký celek Üsküdar B.S.K. Istanbul. Turkyně postoupily do semifinále přes polské Kielce, které dokázaly dvakrát porazit (20:27 v Polsku a 33:18 doma). Celek od Bosporu sází především na domácí hráčky, ale v kádru jsou i dvě rumunské reprezentantky a po jedné hráčce ze Srbska a Makedonie. V úvodním semifinálovém duelu zvítězily v Istanbulu domácí hráčky 31:27. Turecký celek zatím v letošním Challenge Cupu nepoznal hořkost porážky, v Mostě udělá jistě všechno proto, aby postoupil do finále.

Domácí hráčky oslavily po vítězství v Šale interligový titul, před sebou mají ještě mimo Challenge Cupu boje o titul mistra ČR, kde budou určitě největším favoritem. Do semifinále postoupily přes dvě výhry s polským Koszalinem (26:23 doma a 27:31 v Polsku). Utkáná v Istanbulu se Černým andělům podle trenéra Poloze příliš nevydařilo, přesto porážka o čtyři branky rozhodně dává domácím hráčkám naději na postup, pokud dokáží odmazat čtyř brankové manko. V cestě za postupem je požene zcela jistě vyprodaná mostecká hala, což znamená 1250 diváků, kteří dokáží Černým andělům vytvořit bouřlivou atmosféru. Most v letošní sezóně doma ještě neztratil ani bod (v Interlize, ani v Challenge Cupu), v sobotním večeru jistě udělají svěřenkyně trenéra Poloze všechno proto, aby se v Mostě ještě letos jeden zápas Challenge Cupu odehrál, což by znamenalo postoupit do finále.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.