San Jose – Dallas 4:5 (0:1 po s.n.) | Columbus – Minnesota 0:3 (kon.) | Florida – Ottawa 2:1 (kon.)
Washington – Tampa Bay 4:2 (kon.) | Chicago – Nashville 5:3 (kon.) | Buffalo – NJ Devils 3:2 (1:0 po s.n.)
Anaheim – LA Kings 4:3 (3:1 po s.n.)
Washington Capitals
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Tampa Bay Lightning
cz Pondelok 08.04.2013, 01:00 • Verizon Center - Washington, DC • NHL

Pro dnešek je to vše. S konstatováním, že Washington porazil na svém ledě Tampu Bay 4:2, se s Vámi pro tuto chvíli loučí komentátor Tomáš Reiner. Dobrou noc. (03:53:26)

Hvězdy zápasu

1. Ward (WAS)

2. Neuvirth (WAS)

3. Lecavalier (TBL)

Washington proti Tampě Bay dvakrát prohrával, vždy se ale do zápasu dokázal vrátit. Lightning šli do vedení již ve 2. minutě, když se v přesilovce prosadil Lecavalier, na jehož gól dokázal ve druhé třetině odpovědět Ovechkin. Hosté se ale rychle do vedení vrátili poté, co se prosadil Killorn. To už bylo ale ze strany Tampy vše a na druhé straně se prosadil Carlson a Ward, který otočil vývoj zápasu. Vítězství Capitals ještě pojistil v samotném závěru gólem do odkryté brány Alex Ovechkin. Konečný výsledek: Washinghton Capitals 4 Tampa Bay 2.

60:00

59:55
    Washington právě vstřelil branku!
    ALEX OVECHKIN pojišťuje vítězství Capitals střelou do prázdné brány! V Verizon Centru je rozhodnuto.

59:00
    Bishop je na střídačce a Lightning to zkoušejí v šesti!

58:33
    Killornova střela končí mimo.

58:18
    Johnson v šanci, Neuvirth ale jeho střelu kryl.

58:10
    Carle vypálil, jeho střela ale našla pouze lapačku připraveného Neuvirtha.

57:48
    Ovechkin se ocitl v dobré palebné pozici, jeho střela ale skončila mimo.

56:32
    Oleksy vypálil a Salo srazil jeho střelu mimo.

55:41
    Gudas si vyšlápl na Ovechkina.

54:50
    Capitals přešli do rychlého protiútoku a Ribeiro se dostal k nebezpečné střele z druhé vlny, Bishop ale jeho pokus kryl!

54:16
    Capitals vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a hra se předstěhovala zpět před Neuvirtha.

54:03
    Další zakončení Lightning a další pohodový zákrok pro Neuvirtha.

53:46
    Pyattovu střelu backhandem Neuvirth v pohodě kryl.

52:56
    Capitals se dostali do přečíslení tři na dva, Johanssonův pas na Ovechkina byl ale nepřesný.

52:18
    Brouwer se dostal ke střele backhandem, kterou Bishop kryl, a poté mu pomohli jeho spoluhráči, kteří puk zalehli.

51:14
    Chimera dohrál Pouliota.

50:24
    Johnson uspěl na vhazování proti Hendricksovi.

50:01
    Killorn v šanci, jeho střela ale končí mimo.

49:36
    Salo napřáhl ke tvrdé střele, kterou zablokoval vlastním tělem Ward. Hráč Capitals to pořádně schytal a s bolestivou grimasou odjel na střídačku.

48:27
    Hráči Lightning se ocitli v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:48
    Ovechkin se dostal k puku a poté se snažil vybruslit před bránu, jeden z hostujících obránců ho ale skvělým obranným zákrokem zastavil.

46:46
    Gudas se dostal k další střele, na Neuvirtha si ale opět nepřišel.

46:08
    Gudas pálí a Neuvirth jeho pokus kryje.

45:08
    Ovechkin v obrovské šanci! Backstrom napřáhl ke střele, kterou Bishop vyrazil pouze před sebe. Ruský útočník se poté dostal k dorážce, tu ale Bishop dokázal neuvěřitelným zákrokem vyrazit.

44:32
    Thompson dostal prostor mezi kruhy a poté napřáhl ke střele, kterou Neuvirth skvělým zákrokem lapil.

44:10
    Carlsonova střela končí mimo.

43:44
    Beagle vyhazuje puk do střední pásma.

42:22
    Brouwer se snažil před bránou obhodit jednoho z hostujících obránců, na kterého ovšem nevyzrál.

41:57
    St. Louis se ocitl v postavení mimo hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:45
    Mike Green znovu v šanci! Bishop ale přiklepl betony včas k sobě a jeho střelu vyrazil.

40:16
    Green napřáhl ke střele, kterou zkrotil na hrudi pozorný Bishop.

40:01

Naposledy se dnes vracíme do Washingtonu, abychom za pár okamžiků sledovali závěrečné dějství zápasu mezi Washingtonem Capitals a Tampou Bay Lightning.

Washington Capitals otočil ve druhé třetině vývoj zápasu a po 40 minutách vede 3:2. Ovechkin vyrovnal na 1:1, hosté se ale dokázali po Killornově gólu vrátit zpět do vedení. To však Lightning nevydrželo dlouho, když se v domácím dresu prosadili Carlson a Ward, který zvrátil misku vah na stranu Capitals.

40:00

39:50
    Ferh se pustil do bitky se St. Louisem a oba se půjdou zchladit na trestnou lavici.

39:32
    Hosté v plném počtu. Stamkos se vrátil z trestné lavice.

38:48
    Ovechkin napřáhl k jedovaté střele, kterou Bishop vyrazil.

37:32
    Stamkos (TBL) fauloval Johanssona a za držení usedl na dvě minuty na trestnou lavici.

37:22
    Backstrom se dostal ke střele, kterou Bishop ukryl ve své lapačce.

36:21
    JOEL WARD otáčí vývoj zápasu!! Ward dostal přihrávku od Perreaulta, vybruslil si obloukem před bránu a poté puk backhandem uklidil přesně k levé tyči.

35:47
    Puk se ocitl v blízkosti Neuvirtha, který ho raději podržel.

34:56
    Ovechkin se ocitl v postavení mimo hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.

34:35
    Backstrom napřáhl ke střele od modré, která byla ještě tečována, Bishop ji ale dokázal na dvakrát zneškodnit!

34:17
    Johansson se dostal ke střele z úhlu a Bishop jeho následnou střelu podržel.

33:43
    Stamkos v šanci, Neuvirth ale jeho pokus betonem vyrazil.

33:08
    Crombeen napřáhl ke střele, kterou Neuvirth ukryl ve své výstroji.

32:54
    JOHN CARLSON 2:2!! Carlson napřáhl od modré ke tvrdé střele, která zapadla přesně do pravého horního rohu. Bishop byl naprosto bezmocný a jen se za pukem ohlédl.

32:19
    Capitals se dostali do úniku dva na jednoho, Chimerova střela ale skočila mimo.

31:25
    Bishop si dobře pokryl přední tyč a puk vyrazil do rohu kluziště.

30:48
    Salo vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Bishopem.

29:18
    Thompson ve velmi slibné palebné pozici! Neuvirth ale dokázal jeho střelu vyrazit.

28:12
    Capitals vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala zpět před Neuvirtha.

27:19
    Útočnou akci Capitals zastavil offside, v němž se ocitl Ovechkin.

27:13
    Alzner dohrál Stamkose.

26:37
    Tampa právě vstřelila branku!
    ALEX KILLORN vrací Tampu Bay zpět do vedení!! Killorn dostal přesný pas do úniku od Lecavaliera, obelstil obránce a poté backhandem zasunul puk mezi Bishopovými betony do brány.

25:59
    Thompsonova střela končí mimo.

24:35
    Brouwer vyhrál vhazování proti Stamkosovi.

23:14
    ALEX OVECHKIN srovnává na 1:1!! Backstrom napřáhl ke střele od modré, kterou Ovechkin před bránou tečoval pod břevno a Bishop poprvé v zápase kapituloval.

22:56
    Capitals se ocitli v postavení mimo hru.

22:54
    Lecavalier byl na buly úspěšnější než Backstrom.

22:06
    Stamkos vyhrál vhazování proti Ribeirovi.

21:53
    Backstrom objel branku a poté z otočky vypálil, Bishop byl ale připraven a jeho střelu vyrazil.

20:40

20:30
    Hosté útočné pásmo neudrželi a museli rozehrávat od své brány.

20:01
    Lecavalier uspěl na buly proti Hendricksovi a Tampa Bay mohla přejít do útočného pásma.

20:01

Vítejte zpět v hlavním městě Ameriky, kde za několik okamžiků začne druhá třetina zápasu mezi Capitals a Lightning. Hosté vedou po první třetině 1:0 a v úvodu druhého dějství budou dohrávat přesilovku, která potrvá 40 vteřin.

Tampa Bay vede na ledě Washingtonu po první třetině 1:0, když se v úvodu zápasu prosadil během přesilovky kapitán Lightning Vincent Lecavalier, který zužitkoval přesnou přihrávku St. Louise.

20:00

19:33
    Salo vypálil a Neuvirth ukryl jeho tečovanou střelou v lapačce.

19:28
    Lecavalier v další skvělé šanci! Kapitán Lightning se tentokrát ocitl sám před Neuvirthem, český brankář ale jeho pokus fantastickým zákrokem vyrazil.

18:40
    Backstrom (WAS) dostal dvě minuty za podražení a Tamba Bay si zahraje druhou přesilovku. Tu první hosté proměnili po pouhých 7 vteřinách.

18:03
    Ovechkin se dostal ke střele, kterou Bishop ramenem vyrazil.

17:58
    Zakázané uvolnění Tampy Bay a hra se přestěhuje zpět před Bishopa.

17:12
    Chimera se ocitl v dobré šanci, bohužel pro Capitals ale mířil pouze do Bishopa, který puk podržel.

16:28
    Tampa Bay se na poměrně dlouhou dobu usadila v útočném pásmu, hosté se ale do zakončení nedostali.

15:07
    Lecavalier v šanci! Kapitán Lightning si vybruslil před bránu a poté se snažil puk zasunout backhandovým blafákem do brány, Neuvirth ale předvedl skvělý zákrok.

14:25
    St. Louis se snažil proniknout popravé straně, tam ho ale zastavil pozorný Backstrom.

13:22
    Lecavalier se dostal ke střele backhandem, kterou Neuvirth zneškodnil.

12:48
    Ribeiro pálí, Bishop ale opět pozorný.

12:06
    Stamkos tvrdě vypálil a Neuvirth jeho střelu dobrým zákrokem vyrazil.

11:18
    Ovechkin dohrál Pyatta.

10:39
    Hendricks se dostal ke druhé střele v zápase, na Bishopa ale ani tentokrát nevyzrál.

09:38
    Wardův pokus skončil mimo.

08:55
    Hráči Tampy Bay jsou v plném počtu.

08:08
    Ovechkin nebezpečně vypálil, jeho střelecký pokus ale zamířil mimo.

07:15
    Green vypálil tvrdě od modré, Bishop ale jeho střelu dobře viděl a ukryl ji ve své výstroji.

06:55
    Přesilovku si zahrají také domácí Capitals. Aulie (TBL) dostal dvě minuty za cross check, kterým fauloval Ovechkina.

06:35
    Lecavalier vypálil a Neuvirth puk raději podržel.

05:24
    Stamkos v šanci! Jeho střela ale končí mimo.

04:51
    Connolly pálí a Neuvirth jeho střelu vyráží.

04:02
    Na druhé straně pokoušel štěstí Ward, jeho pokus byl ale také nepřesný.

03:50
    Thompson se ocitl v šanci, jeho projektil ale končí mimo.

03:22
    Ovechkin se dostal ke střele, Bishop ale jeho pokus vyrazil.

03:19
    Lecavalier se postavil dvakrát během 8 vteřin na buly proti Backstromovi a obě vhazování vyhrál.

02:08
    Hendricks se snažil odpovědět na brzký gól hostů, pozorný Bishop ale jeho pokus kryl.

01:52
    VINCENT LECAVALIER posílá Lightning do brzkého vedení!! St. Louis předložil Lecavalierovi skvělou přihrávku na zadní tyč a kapitán Tampy Bay poté uklidil puk do odkryté brány. Hosté využili přesilovou hru po pouhých 7 vteřinách.

01:45
    Tampa Bay si zahraje přesilovku. Na trestnou lavici usedl na dvě minuty za nedovolené bránění Oleksy (WAS).

01:15
    Hillen se dostal ke střele a Bishop si připsal první úspěšný zákrok.

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhrál Ribeiro, který uspěl proti Lecavalierovi.

00:01

Pozornost dnes budou poutat Steven Stamkos (TBL), který zaznamenal během posledních šesti zápasů 4 góly a 5 asistencí, a Alex Ovechkin (WAS), jenž vstřelil během posledních 13 zápasů 13 gólů.

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Green, Alzner, Ovechkin, Backstrom, Johansson – Carlson, Hillen, Brouwer, Ribeiro, Erat – Oleksy, Erskine, Ward, Perreault, Fehr – Hendricks, Beagle, Chimera. Hlavní trenér: Adam Oates

Tampa Bay Lightning: Bishop (Garon) – Salo, Carle, St. Louis, Stamkos, Pouliot – Brewer, Aulie, Pánik, Lecavalier, Connolly – Gudas, Taormina, Purcell, Pyatt, Killorn – Crombeen, Johnson, Tyrell. Hlavní trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Rooney, Walsh – Nelson, Mach.

Vítejte ve Verizon Center ve Washinghtonu, kde za několik málo okamžiků začne zápas mezi domácím Washingtonem Capitals a hostující Tampou Bay Lightning.

Forma – TAMPA BAY LIGHTNING: Tampa dokázala v sobotu dvakrát smazat jednobrankový náskok soupeře, za stavu 2:2 ale vsítil rozhodující gól Martin a Lightning prohráli na ledě Islanders 4:2.

Forma – WASHINGTON CAPITALS: Washington má nejlepší přesilovku v NHL. V sobotu v noci to tvrdě pocítila Florila Panthers. Alex Ovechkin zaznamenal hattrick a zařídil Capitals vítězství 4:3.

Oba týmy se v tomto zápase střetnou potřetí ze čtyř setkání. Bilance Washingtonu a Tampy Bay je po úvodních dvou zápasech vyrovnaná 1:1. Oba duely se odehrály v Tampa Bay Times Forum.

Washington chce proti Lightning udržet první místo v severovýchodní divizi, Tampa Bay ale předvádí po příchodu hlavního trenéra Jona Coopera minulý měsíc lepší hokej.

Vítejte u živě komentovaného přenosu z kanadsko-americké NHL. Washington Capitals hostí na svém ledě Tampu Bay Lightning. Duelem z Verizon Center Vás bude provádět komentátor Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 24. Ovechkin (Hillen, Backstrom), 33. Carlson (Ward, Hillen), 37. Ward (Perreault, Chimera), 60. Ovechkin (Ribeiro) – 2. Lecavalier (Louis, Salo), 27. Killorn (Lecavalier, Carle)

Washington Capitals: Neuvirth (Holtby) – Green, Alzner, Ovechkin, Backstrom, Johansson – Carlson, Hillen, Brouwer, Ribeiro, Erat – Oleksy, Erskine, Ward, Perreault, Fehr – Hendricks, Beagle, Chimera. Hlavní trenér: Adam Oates

Rozhodca: Rooney, Walsh – Nelson, Mach