Buffalo – Ottawa 4:2 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 2:1 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Columbus 3:1 (kon.)
Colorado – Detroit 2:3 (po pr.) | Anaheim – Dallas 1:3 (kon.) | San Jose – Calgary 2:1 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 4:1 (kon.) | Nashville – Chicago 0:1 (kon.) | LA Kings – Edmonton 4:1 (kon.)
San Jose Sharks
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Calgary Flames
cz Sobota 06.04.2013, 04:30 • HP Pavilion • NHL

Domácí v dnešním utkání vítězí 2:1, když dokázali dvěma brankami ve třetí třetině otočit pro ně nepříznivý stav. Dále si tak upevňují pozici zajišťující PlayOff, pro hosty to znamená už asi definitivní pohřbení reálné šance na vyřazovací boje. Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji pěkný den! (07:12:00)

Tři hvězdy utkání

1. JOE PAVELSKI (SJO)

2. MIKKA KIPRUSOFF (CAL)

3. ANTTI NIEMI (SJO)

60:00

59:50
    Pokus Cammalleriho brankou nekončí, hosté už to nestihnou.

58:59
    Hned po buly střílí Carson, Niemi vyráží.

58:57
    Hosté to zkusí bez brankáře.

58:43
    Hosté se snaží odpovědět, Wideman pálí tvrdě, ale Niemi chytá.

57:54
    San Jose právě vstřelilo branku!

Přeci jen se domácí ještě před koncem třetí třetiny prosazují a nutno říct, že zcela zaslouženě. Obrat v zápase zařizuje svou brankou JOE PAVELSKI! Asistence: Brent Burns, TJ Galiardi.

57:39
    Hodně aktivní Burns opět prověřuje připravenost brankáře hostů, i teď ale z jejich minisouboje vychází vítězně muž s brankářskou výstrojí.

57:03
    A podobně si vede i Backlund, který domácí branku přestřeluje.

56:41
    Už tomu bude hodně minut, co se i hosté dostali do zakončení, Butler ovšem pálí mimo tři tyče domácí branky.

56:27
    Wingels pálí mimo. Branka hostů je teď v permanentním ohrožení.

55:41
    Ostrá střela příklepem domácího Burnse, ale stejně jako v předešlých případech, puk chytá Kiprusoff.

55:06
    Martin Havlát to zkoušel backhandem na Kiprusoffa, ten je opět úspěšný. Pokus českého útočníka byla již pětatřicátá střela domácích v tomto utkání.

54:12
    A podobně si vedl i útočník Gomez, také netrefuje brankový prostor.

54:01
    Proti další ráně Brauna od modré už zasahovat gólman hostů nemusí, letí totiž mimo branku.

52:40
    Domácí přidali na tempu a je z toho další pokus z jejich hole, tentokrát v podání Burnse, Kiprusoff opět dobře zasahuje.

51:53
    Po hodně dlouhé době se hráči San Jose a vůbec hokejisté obecně dostali do střelecké příležitosti, nicméně Havlát ji v branku nepřetavil.

47:54
    Sražená Stajanova střela nadělala Niemimu problémy, nicméně finský gólman kotouč nakonec drží ve své výstroji.

47:11
    Zápěstím to zkoušel na Kiprusoffa člen elitní domácí formace Burns, hostující brankář byl ale proti a dobře zasahuje.

46:00
    Hra se po brance trochu uklidnila a výsledkem je nulová střelba z obou stran.

44:30
    Logan Couture prověřuje pozornost domácího brankáře, Kiprusoff na místě.

43:00
    Domácí se snaží rychle odpovědět na branku Sharks, vyústěním jest střela Curtise Glencrosse, tu ale vyráží Niemi a puku se zmocňuje Pavelski.

42:40

Domácí se sice ubránili, ale chvíli po návratu Tanguaye na led se prosazuje DAN BOYLE a srovnává stav zápasu! Asistence: Logan Couture, Matt Tennyson.

42:17

42:01
    Backhandová střela Pavelského branku neskončila.

40:39
    Patrick Marleau střílí z dobré pozice, domácí Kiprusoff ale kotouč vyráží.

40:17
    Hned na úvod třetí třetiny si hosté zahrají přesilovou hru. Vyloučen domácí Alex Tanguay (CAL) za hákování.

40:01

Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali a tak i nadále vede Calgary rozdílem jedné branky. Třetí třetina začne přibližně v 06:30.

40:00

39:59
    Se závěrečnou sirénou ještě pálil Boyle, Kiprusoff ale drží domácím jednobrankový náskok.

38:30
    Hra je teď bez výraznějších hokejových momentů, pouze plná osobních střetů u mantinelu.

36:12
    Hosté se nakonec ubránili a dále pokračují v pěti.

35:49
    Na druhé straně v šanci ve vlastním oslabení Wingles, domácí brankář ale pohodě jeho střelu vyráží a hraje se dál.

35:20
    Dorážka Backlunda na překonání Niemiho nestačila, domácí tak mají stále pouze jednobrankový náskok.

34:11
    Po střele Carsona zasahuje Niemi, celé akci však předcházel faul Irwina (SJO), konkrétně podražení. Přesilová hra pro domácí.

32:11
    Odpověď na druhé straně v podání McGRattona, Niemi lapí puk.

31:54
    Po delší době zásah Kiprusoffa poté, co si tlak vytvořila čtvrtá formace hostí, na jejímž konci byl Scott Gomez, domácí brankář dobře chytá.

29:09
    Backhandem to zkoušel Begin, i teď Niemi chytá puk do své výstroje.

26:56
    Tvrdá Butlerova střela za zády Niemiho neskončila, hraje se dál.

25:22
    Roman Červenka střílel na hostující branku, druhou branku domácích ale nepřidal.

23:16
    Mikael Backlund vyloučen za nedovolené bránění, přesilovka pro hosty.

22:46
    Do šance se teď dostali i domácí hráči, Backlund ale v dobré pozici branku nevstřelil.

20:53
    A další pokus hostí, tentokrát z hole Irvina, chytá opět domácí brankář. Hosté začali třetinu aktivně.

20:37
    Střelu, kterou vyslal na domácí branku Patrick Marleau, chytá v pohodě domácí Kiprusoff.

20:01

20:00

17:55
    Calgary právě vstřelilo branku!

První branku dnešního zápasu střílí za Cammalleriho asistence MIKAEL BACKLUND! Asistence: Mike Cammalleri.

17:49
    Přesilovku si vyzkouší i domácí, po vyloučení Lgana Coutura (SJO), dvě minuty za hákování.

10:28
    První vyloučení dnešního utkání, Brodie (CAL) potrestán za sekání.

05:38
    Logan Couture a po jeho střele zásah Kiprusoffa.

04:03
    Další pokus domácích, tentokrát z hole Cammalleriho, ani teď se ale stav utkání nemění.

01:47
    Na druhé straně se zápěstím pokouší prosadit Stajan, Niemi je pozorný a puk vyráží.

00:56
    První zásah si po Pavelskiho ráně připisuje Kiprusoff.

00:01

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Boyle, Irwin, Vlasic, Stuart, Braun, Tennyson – Burns, Thornton, Havlát – Wingels, Couture, Marleau – Sheppard, Pavelski, Galiardi – Burish, Gomez, Desjardins.

Calgary Flames: Kiprusoff (MacDonald) – Wideman, Butler, Sarich, Brodie, Babchuk, Carson – Cammalleri, Tanguay, Horák – Stempniak, Stajan, Glencross – Červenka, Backlund, Hudler – Jackman, Begin, McGrattan.

Rozhodčí: .

Češi v akci

V týmu Calgary uvidíme hned trojici českých útočníků, Jiřího Hudlera, Romana Červenku a také čerstvě povaleného z farmy Romana Horáka. V domácím týmu San Jose budeme zvědavi na výkon Martina Havláta.

Vzájemné zápasy

20.01.2013 Calgary – San Jose 1:4
    13.06.2013 Calgary – San Jose 4:1

San Jose Sharks předvádí poslední sezóny konzistentní výkony, kdy takřka každý rok postoupí do PlayOff, kde však záhy vypadává. Letos to opět vypadá na splnění první části této teze, neboť žraloci po 36 zápasech okupují pátou příčku na Západě s šestibodovým náskokem na deváté St. Louis. Celkem mají domácí na kontě 44 bodů, které nasbírali za 19 výher a 6 remíz v normální hrací době, v současné době navíc drží sérii šesti vítězných zápasů v řadě. Ofenzivu domácích táhnou zkušení hráči Thornton či Marleau, úspěšně restartovat svoji kariéru se snad konečně daří i Scottu Gomezovi. Co se týče mužů s maskou, brankovišti Sharks neochvějně vládne fin Antti Niemi, který předvádí slušné výkony po celou základní část.

Logan Couture 26 (15+11)

Calgary Flames se ani letos z největší pravděpodobností nedostanou do soubojů o Stanley Cup. Předposlední místo na Západě a devítibodová ztráta na elitní osmičku 13 utkání před koncem už nedává domácím příliš reálnou naději, což vyústilo i v nedávné odchody opor týmu Iginly(-Pittsburgh)a Bouwmeestera(-St.Louis). Velký problém mají plameny především na hřištích soupeřů, kde dokázali zvítězit pouze ve 3 z 16 případů a tak ani dnes se nedá moc očekávat nějaký bodový zisk. Slušnou ofenzivu (Camalleri, Tanguay, Stempniak), ale na druhou stranu nejhorší obrana celé Západní konference, to bude asi hlavní příčina neúspěchů Calgary v letošní sezoně.

Calgary – Edmonton 2:8
    Edmonton – Calgary 4:1
    Calgary – Columbus 4:6

Mike Cammalleri 25 (11+14)
    Alex Tanguay 25 (9+16)
    Lee Stempniak 24 (7+17)

Pěkné dobré ráno u sledování online přenosu z kanadskoamerické NHL, konkrétně zápasu mezi týmy ze Západní konference, San Jose Sharks a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Daniel Kubelka

Góly a asistencie: 43. Boyle (Couture, Tennyson), 58. Pavelski (Burns, Galiardi) – 18. Backlund (Cammelleri)

Rozhodca: Hebert, Leggo – Gibbs, Nowak

Diváci: 17562