SAPA Fehérvár – Znojmo 2:1 (po pr.)
Fehérvár AV19
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
cz Streda 03.04.2013, 19:00 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • Erste Bank Young Stars League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Až v tom nejzazším možném termínu se rozhodne o premiérovém vítězi Erste Bank Young Stars League. Závěrečný rozstřel, tedy třetí utkání finálové série se stěhuje na led maďarského Fehérváru, kam míří Orli ze Znojma.

Jediný maďarský zástupce v mezinárodní EBYSL odstartoval finálovou sérii na svém ledě a domácího prostředí dokázal plně využít – zvítězil 3:2 v prodloužení.

Odveta na jihomoravském zimním stadionu se odehrála před více než šestnácti sty nažhavenými fanoušky, kteří mohli být po závěrečné siréně nadmíru spokojeni. Poslední mistrovský zápas letošní hokejové sezóny ve Znojmě zvládli Orli skvěle a vyhráli 4:0.

Stav finálové série je tak srovnán na 1:1. „Jsme skromní a pokorní, nechceme dopředu nic plánovat. Zajímá nás prvních dvacet minut zápasu, bude důležité, jak do hry vkročíme. Chceme jít jako všechny předchozí utkání krůček po krůčku, minutu po minutě,“ pronesl hlavní trenér mladých Orlů Radek Haman.

SAPA Fehérvár AV19: Rajna (Bereneyi) – Arany, Reiter, Árkovics, Varga, Rusk, Korbuly, Krausz – Izsák, Tóth, Sárpátki – Pillók, Sofron, Németh – Füri, Pukli, Lengyel

Rozhodčí: .

Hezký večer z Fehérváru,kde za pár minut startuje rozhodující finálové utkání EBYSL. Oba tým jsou již na ledě.

S Orly ze Znojma přijela i početná družina jejich fandů, také domácí jsou na svých místech v hojném počtu.

00:01

00:36
    První útok domácího celku, se kterým si Orli poradili a hra se přesunula do středního pásma.

01:05
    První Helešicův zákrok lapačkou po kterém se přerušuje hra.

01:34
    Čerti jsou stále u puku, další střelu od modré čáry Helešic s menšími obtížemi drží v náručí.

01:42
    Zakázané uvolnění Orlů.

02:04
    Na druhé straně prověřil pozornost Rajny od modré čáry Tichý, puk se ještě pokoušel tečovat před bránou Fusek, domácí gólman si poradil.

02:46
    Rychlý protiútok před bránu Znojma brzdí ofsajd.

03:15
    Jihomoravané se pokusili usadit před Rajnou, přihrávka na modrou čáru však končí ve střední třetině.

03:47
    Velký závar před bránou Rajny,kde se pohybovalo snad osm hráčů. Rajna si puk pohlídal.

04:03
    Na druhé straně Németh z jízdy pálil do náruče připraveného Helešice.

04:17
    Hra se nyní přelévá z jedné části kluziště na druhou část. Po Müllerově úniku po křídle je puk opět ukryt na hrudi Rajny.

04:54
    Orli se začínají dostávat více do hry, další rána z hole Valda, kterou gólman vyráží do rohu kluziště.

05:30
    Dobrá obranná činnost Znojma vyústila v únik Telesze, tomu však znemožnil vystřelit vracející se hráč Fehérváru.

06:11
    Obrovská příležitost Znojma. Hosté si rozebrali obranu Čertů a odražený puk se objevil před Horákem, který sám před bránou promáchl.

07:05
    Útok Maďarů končí na hokejkách znojemské obrany,která je zatím pozorná.

07:37
    Pokus o atak fehérvárské brány končí nedorozuměním v rozehrávce a následným ofsajdem.

07:48
    Pelikán zavezl po křídle puk před Rajnu,kde si jej přebral Nahodil, s jeho střelou z kruhu si gólman poradil.

08:19
    Posunuta fehérvárská klec, rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

08:49
    Sofron si sklepl puk před znojemskou bránou, ten mu však poté sjel z hole a končí v rohu kluziště.

09:31
    Nováček vybojoval puk ve středovém kruhu, Kacetlova rána od mantinelu končí na vyrážečce Rajny.

10:02
    Nepřehledná situace před Helešicem, Izsák však v pálí mimo tyče a puk je za bránou.

10:43
    Orli opět u kotouče a operují ve svém útočném pásmu.

11:07
    Ke střele se však nedostali,naopak o puk přichází a hra se přesouvá před Helešice.

11:31
    Domácí ale v rohu kluziště přišli o puk, ten mají na svých hokejkách opět Orli., konkrétně Theimer,který rozjíždí novou akci.

12:01
    Kastnerova střelba však byla velmi nepřesná a puk končí na mantinelu za bránou.

13:00
    Hraje se opravdu rychlý hokej, se šancemi na obou stranách.

13:20
    To teď dokázal Sofron, který z otočky nevyzrál na Helešice.

13:55
    Konečně také dorazila druhý skupinka ze Znojma, která přivezla i bubny a začíná se opravdu fandit.

13:55
    Vyloučení na straně Fehérváru, Pillok (FEH) – držení.

14:20
    Orli ztrácí puk, ten je až za bránou Helešice.

14:50
    Znojmo zpět před bránou Rajny, Tichého střela z modré čáry je zblokována.

15:04
    A domácí se opět osvobozují.

15:40
    Znojemským se nedaří usadit se před Rajnou, puk je opět ve středním pásmu.

15:55

16:30
    Fehérvár se drží před znojemskou bránou, zatím se však nedostal ke střele, kombinuje se spíše podél mantinelu.

17:05
    Tichému se zamotal puk mezi brusle a Tóthovi se naskytla skvělá šance, v níž se ocitl sám před Helešicem. Neměl však příliš čas na přípravu střelu a Helešic jeho pokus vytěsnil.

17:49
    Domácí jsou na koni a tlačí na znojemskou bránu, po menší mele v brankovišti je hra přerušena. Vylučovat se nakonec nebude.

18:04
    Po vyhraném buly před Helešicem se hra přesouvá na druhou stranu, kde se před bránu prokličkoval Telesz. Rajna s pomocí spoluhráče drží puk v lapačce.

18:37
    Opět v akci domácí. Odražený puk se dostal do mezikruží na hůl osamoceného Izsáka, který bez přípravy pálil, Helešic vyráží.

19:11
    Orli čelí v závěru třetiny fehérvárskému tlaku, zatím se však drží.

20:00

I přes několik šancí na obou stranách zůstává po první dvacetiminutovce skóre bezbrankové. Zatímco v úvodu utkání měli více šancí Znojemští, domácí postupně vyrovnali hru a v závěru třetiny měli více příležitostí.

20:01

20:22
    Ihned po buly se pokoušel po rychlém brejku prosadit Tichý, Rajna vytěsňuje puk vedle tyčky.

21:05
    Reiter pálí od modré čáry, Helešic skrývá puk ve své lapačce.

21:46
    Rajna rozehrává za svou bránou, puk však končí na hokejce Nováčka, který v rychlosti nestihl vystřelit.

22:18
    Další střelecký pokus Nováčka je tentokrát zablokován bránící hokejkou domácího borce.

22:50
    Fusek zavezl puk až před Rajnu, při jeho pokusu mu však puk sjel z čepele hole.

23:30
    Tichý opět nahazuje za domácí klec, kde nyní operují Orli.

23:58
    K ráně se však Znojemští nedostali, puk je ve středním pásmu.

24:33
    Hra je nyní opatrnější než v prvním dějství, častěji se přerušuje.

24:47
    Nováček se probíjel před Rajnu, rozhodčí však trochu opožděně píská ofsajd a přerušuje hru.

25:15
    Tentokrát to zkoušel před Rajnou hostující Horák, vracející Reiter mu však sebral puk z hole.

25:40
    Domácí se po delší pauze dostali před Helešice, nedokázali si však vytvořit žádnou šanci a puk si za bránou opět přebírají Orli.

26:25
    Od modré to zkoušel Vald, před bránou se ještě pokoušel tečovat Müller, Rajna drží svůj tým.

27:11
    Další vhazování před Rajnou, ihned po buly pálil Nahodil, kotouč letí těsně vedle tyče.

27:58
    Na druhé straně zkoušel nachytat Helešice Tóth, v plné rychlosti však míří přesně na připravenou vyrážečku znojemského maskovaného muže.

28:33
    Velká šance Odehnala, jeho střelu od modré čáry Rajna vytěsnil jen s obrovským štěstím zásahem levou bruslí.

29:23
    Čerti se osvobozují jen vyhozením kotouče přes všechny čáry.

29:46
    Sárpátki si obkroužil znojemskou klec, zakončení ke vzdálenější tyči si však Helešic pohlídal.

30:21
    Další zákrok Helešice po kterém rozhodčí přerušují hru.

31:05
    Pelikán přejel s pukem na holi téměř celé kluziště, nakonec se pokoušel vystřelit zpoza bránícího hráče, který puk blokuje do ochranné sítě za bránou.

31:29
    Nyní jsou v náporu Orli. Špaček si vybruslil od mantinelu až do kruhu a pálil do středu svatyně, kde stál připravený Rajna.

32:00
    Hra se rychle přesunula před Helešice, kde se hostující obrana doslova předhání v obětavosti a padá do střel.

32:32
    Puk mají stále na hokejkách domácí hráči.

33:00
    Až nyní se jim podařilo vyvést puk do střední třetiny.

33:20
    Müller pálí z bezprostřední blízkosti do mantinelu za bránou domácího strážce.

34:03
    Další vhazování před Rajnou, ke kterému se chystá Nováček.

34:11
    Velmi zhuštěný prostor před Rajnou, ve kterém se pokoušeli puk dorazit za brankovou čáru Nováček a Špaček, rozhodčí hru přerušuje, přestože gólman nemá puk ve své moci.

34:38
    Horákovu zadovku od mantinelu vystihli domácí hráči, puk ve středním pásmu. Do útoku se Čerti nehrnou a odchází střídat.

35:20
    Orli opět před klecí Fehérváru, jejíž pevnost prověřil střelou od modré čáry Tichý, neujala se ani Müllerova teč.

35:43
    Pillok se pokoušel prodrat před Helešice, i přes nevoli domácího publika je pískán ofsajd.

37:13
    Domácí si zahrají přesilovku, Jan Hobza (ZNO) je vyloučen za podražení.

37:59
    Fehérvár právě vstřelil branku!
    Domácí jdou v závěru druhé třetiny do vedení, přesilovou hru využívá ATTILA NÉMETH. Asistence: Arnold Varga a Gergo Tóth.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 20:30. Fehérvár dokázal ve druhé třetině ve své vůbec první přesilové hře v zápase strhnout vedení na svou stranu a vstřelit úvodní gól. Znojemští junioři mají 20 minut na odpověď. Dokáží se v Maďarsku prosadit?

40:01

41:02
    Omlouváme se za technické problémy na stadionu v Maďarsku, pokusíme se přinášet alespoň důležité situace.

43:58
    Nováček se při útočném snažení před Rajnovou brankou dostal až k brankové konstrukci, kterou vychýlil ze svého postavení.

45:58
    Pillók se řítil sám na Helešice, znojemský brankář ale maďarského útočníka vychytal betonem a drží Orly v zápase.

47:24
    Znojmo hraje aktivně, Müller několikrát v krátkém sledu zkoušel střílet, ale Rajna je dnes zatím bezchybný.

50:24
    Orli právě vstřelili branku!
    Je vyrovnáno! MAREK ŠPAČEK doráží puk za klečícího Rajnu a kouzlo maďarského brankáře je přeci jen odčarováno. Asistence: Lukáš Nováček.

53:36
    Čas rychle ubývá, do konce normální hrací doby chybí něco přes šest minut.

56:08
    Oddechový čas pro tým Fehérváru.

59:05
    Velká šance domácích. Helešic ležel v brankovišti a maďarští útočníci se snažili dorazit kotouč do odkryté branky. Gól z toho není, bude se ale vylučovat.

59:05
    Jiří Tichý (ZNO) vyloučen za krosček.

60:00

První prodloužení začne přibližně ve 21:17. Špačkova vyrovnávací trefa znamená, že oba týmy nyní čeká patnáctiminutová přestávka a poté dvacetiminutové třetiny prodloužení až do doby, než padne rozhodující branka. Erste Bank Young Stars League tak vrcholí tím nejdramatičtějším možným způsobem – prodloužením rozhodujícího finále.

60:01

60:25
    Domácí dohrávají přesilovou hru po vyloučení Tichého, hraje se ve čtyřech proti třem.

61:05

62:59
    Bude se hrát tři na tři. Vyloučeni Arany (FEH) – 2 minuty za hrubost a Pelikán (ZNO) – 2 minuty za vysokou hůl.

64:59
    Oba týmy jsou kompletní. Orli byli při hře tři proti třem aktivnější, dlouho se drželi v pásmu, ale recept na Rajnu nenašli.

66:40
    Jeden z útočících Maďarů se dostal po chybě ve znojemské rozehrávce do brejku, avšak také Helešic obstál.

68:52
    Pelikán trefuje z ostrého úhlu pouze lapačku domácího gólmana.

70:11
    Nováček zůstal ležet po střetu s protihráčem na ledové ploše, na střídačku odjíždí po svých.

73:32
    Hosté jsou nadále na koni. Nováček neuspěl ani z dorážky. Rajna drží svůj tým.

74:27
    Müller trefuje maďarského gólmana do masky. Hra je přerušena.

76:07
    Velká šance Znojma! Špaček našel před brankou zcela volného Nováčka, ovšem střela znojemského útočníka těsně minula klec.

77:30
    Nepříjemná pozice pro Orly, kteří hráli v pěti. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Kastner (ZNO).

79:27
    ARNOLD VARGA se v přesilové hře napřáhl od modré čáry, a rozhoduje tak o vítězi zápasu a držiteli titulu pro mistry EBYSL.

Maďaři se radují z poháru pro mistry Erste Bank Young Stars ligy, která má za sebou svůj historicky první ročník. Čeští hokejisté se musejí spokojit se stříbrným místem.

Rozhodující finále přineslo souboj do posledních minut. Hosté byli v prodloužení aktivnější. Osudným se jim stalo vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. To je od nás z Maďarska vše, přejeme příjemný zbytek dne a někdy opět na počtenou! (22:06:59)