NJ Devils – NY Islanders 1:3 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 4:2 (kon.) | Detroit – Colorado 3:2 (kon.)
Montreal – Carolina 4:1 (kon.) | Minnesota – St. Louis 1:4 (kon.) | Dallas – Anaheim 0:4 (kon.)
Chicago – Nashville 3:2 (2:1 po s.n.) | Edmonton – Calgary 4:1 (kon.) | San Jose – Vancouver 3:2 (kon.)
Edmonton Oilers
4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Calgary Flames
cz Utorok 02.04.2013, 03:30 • Rexall Place - Edmonton, Alberta • NHL

Z dnešní porce NHL je to pro dnešek vše. Od komentování zápasu z Rexall Place se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Pokud jste vydrželi až do konce přeji Vám dobrou noc či dobré ráno. (06:13:21)

Hvězdy zápasu

1. Dubnyk (EDM)
    2. J. Schultz (EDM)
    3. T. Hall (EDM)

Edmonton Oilers poráží před vlastními fanoušky v Rexall Place hostující Calgary Flames 4:1. To nejdůležitější se událo již v první třetině, během níž vstřelili Oilers tři góly a položili tak základ svého vítězství. Za domácí se postupně prosadili J. Schultz, Hall, Jones a Yakupov. Čestný úspěch hostů vstřelil McGrattan.

60:00

59:56
    Oilers drží puk za vlastní brankou a v dnešním zápase se už nic nestane.

58:57
    Dvojnásobné vyloučení na obou stranách za potyčku. Na straně Oilers byli vyloučeni Smyth a Brown, na straně Flames potom Jackman a McGrattan.

58:28
    Calgary právě vstřelilo branku!
    BRIAN MCGRATTAN předvedl střelu backhandem, která zapadla přesně k pravé tyči, a vstřelil čestný úspěch hostů.

58:23
    Begin (CAL) vyhrál vhazování proti Smythovi (EDM).

57:25
    Horcoffova střela skončila u připraveného MacDonalda.

57:00
    STŘELY: Edmonton 20 – Calgary 32

56:30
    Brodie natáhl ke střele, která skončila mimo.

56:05
    Útočnou akci Calgary Flames zastavilo postavení mimo hru.

55:00
    Backlund přišpendlil na mantinel Petryho.

54:41
    Červenka vyslal na domácího brankáře střelu zápěstím, ani ta ale neslavila úspěch.

53:48
    Cammalleri napřáhl ke střele, ale jak už v dnešním zápase bývá zvykem, Dubnyk zůstal opět nepřekonán.

53:00
    Giardino se dostal k velmi nebezpečné střele, Dubnyk ale vytáhl fantastický zákrok!

52:07
    Petrell dohrál Widemana.

50:30
    Edmonton právě vstřelil branku!
    NAIL YAKUPOV navýšil vedení Oilers na 4:0!! Yakupov dostal skvělou přihrávku od Jonese před bránu a poté puk procedil mezi MacDonaldovou vyrážečkou a tělem do sítě.

49:41
    Cammalleri se pokusil překonat Dubnyka. Marně. Brankáře Oilers dnes zřejmě zkrátka nelze překonat.

49:38
    Begin se dostal ke střele, kterou Dubnyk kryl a zastavil hru.

48:02
    Calgary se usadilo v útočném pásmu. Wideman nabil na střelu Giordanovi, jeho pokus ale pouze vyklepal Dubnykův levý beton.

47:10
    Backlund sice vyhrál buly v útočném pásmu, jenže Flames se z něj po nepřesné přihrávce vyhnali.

47:10
    Paajarvi dostal dvě minuty za podražení a Calgary si zahraje první přesilovou hru.

46:35
    Další střela hostů, tentokrát v podání Widemana. Dubnyk ale zůstává stále nepřekonán.

45:51
    Stempniak prudce vypálil, Dubnyk ale jeho střelu kryl.

44:35
    Brown se dostal ke střele, jeho pokus byl ale nepřesný.

44:07
    Yakupov nahodil puk do útočného pásma a se svými spoluhráči odešel střídat.

43:08
    Nugent-Hopkins se ocitl před MacDonaldem ve velmi slibné šanci, brankář Flames ho ale dokázal vychytat.

42:50
    J. Schultz dohrál Hudlera.

42:21
    Šmíd tečoval Cammalleriho nahození mezi diváky a hra byla přerušena.

41:04
    Hemský vypálil z prostoru mezi kruhy, jeho střela ale byla nepřesná a skončila na plexi.

40:01
    Úvodní vhazování třetího dějství vyhrál pro Calgary Cammalleri.

40:01

Potřetí se hlásím ze stadionu Rexall Place, kde za pár okamžiků začne závěrečných dvacet minut zápasu mezi Edmontonem Oilers a Calgary Flames. Domácí vedou po dvou třetinách 3:0.

Druhá třetina nepřinesla žádný gól. Dubnyk i střídající MacDonald zatím chytají skvěle. Zejména potom Dubnyk, který je na dobré cestě za vychytáním čistého konta. Stav po dvou třetinách: Edmonton Oilers 3 Calgary Flames 0.

40:00

39:50
    Eberle napřáhl k další velmi tvrdé střele, jeho pokus ale opět skončil nad a MacDonald zasahovat nemusel.

38:46
    Tanguay (CAL) se dostal ke střele, která skončila nad brankou.

38:40
    Červenka vyslal na Dubnyka pokus, se kterým si brankář Oilers poradil.

37:19
    Eberle se dostal po tvrdé střele Hopkinse k pokusu, který MacDonald dokázal chytit.

36:52
    McGrattan se ocitl po chybě domácích hráčů ve skvělé šanci, když obloukem najížděl před Dubnyka a snažil se puk zasunout k tyči, brankář Oilers ale nechal beton přitisknutý k zemi a připsal si další skvělý zákrok!

36:34
    Šmíd dobře dohrál Jackmana.

35:36
    Yakupov se dostal ke střele, kterou zablokoval Červenka, a jeho pokus skončil mimo.

35:01
    Před MacDonaldem vznikl velký závar, brankář Calgary ale puk dokázal chytit.

34:44
    VHAZOVÁNÍ: Edmonton 12 – Calgary 18

34:04
    Stajan (CAL) uspěl na vhazování proti Gagnerovi (EDM).

33:42
    Šmíd se nerozpakoval a vypálil z první. Jeho pokus byl ale nepřesný a MacDonald tentokrát zasahovat nemusel.

33:06
    Aleš Hemský vyslal na MacDonalda střelu, která se odrazila od jeho masky a hra byla přerušena.

32:26
    Smyth (EDM) vyhrál vhazování proti Stajanovi.

31:58
    Backlund napřáhl k prudké střele, s níž si bezchybný Dubnyk opět poradil. Hosté nemohou na brankáře Oilers vyzrát.

30:30
    Oba týmy jsou v plném počtu. Hraje se opět 5 na 5.

29:20
    Horcoff zvolil střelu příklepem, kterou MacDonald dokázal vyrazit.

28:53
    Backlundovu střelu příklepem kryl opět pozorný Dubnyk.

28:30
    Šmíd usedne na trestnou lavici, stejně jako jeho protějšek Comeau. Šmíd za vražení na mantinel, zatímco Comeau za krosček.

28:15
    Tanguay se ocitl ve velmi slibné šanci, na Dubnyka ale nevyzrál. Brankář Edmontonu je zatím na dobré cestě za vychytáním sedmého shutoutu kariéry.

27:49
    Butler vysvobozuje své spoluhráče, kteří mohou vystřídat.

26:38
    J. Schulzt dal o sobě vědět, jeho projektil ale postrádal přesnost.

26:09
    MacDonald má během posledních minut hodně práce, tentokrát zneškodnil střelu Horcoffa.

25:19
    Hemský se dostal podruhé během několika vteřin ke střele, MacDonald ale oba jeho pokusy kryl.

24:19
    Nugent-Hopkins vypálil od modré čáry, stejně jako pokus N. Schultze skončila jeho střela na připraveném MacDonaldovi.

23:47
    Glencross pálil z podobného místa jako před pár okamžiky Begin, ani on ale na Dubnyka nevyzrál.

23:10
    Begin se zmocnil volného puku a z pravé strany ihned vypálil. Dubnyk byl ale připraven.

21:44
    Butlerova střela byla nepřesná, stejně jako předchozí pokus Tanquaye.

21:24
    Gagner se ocitl v dobré šanci mezi kruhy, ale jeho střela skončila mimo.

20:19
    Glencross dohrál Petryho.

20:01
    Nugent-Hopkins (EDM) vyhrál úvodní vhazování prostředního dějství.

20:01

Vítejte zpět v Rexall Place, kde za několik málo okamžiků začne druhá třetina zápasu mezi Edmontonem Oilers a Calgary Flames. Jasně na vrh mají zatím hráči Oilers, kteří vedou po první třetině 3:0.

První třetina je minulostí. Edmonton vede na domácím ledě nad Calgary po úvodních dvaceti minutách 3:0. O vedení Oilers se postarali Schultz, Hall a Jones. Hall si připsal gól a asistenci, zatímco J. Schultz gól a o asistenci více. Oba dva hráči patří mezi hvězdy dnešního utkání.

20:00

19:35
    Stajan (CAL) se ještě dostal ke střele, jeho pokus ale skončil mimo.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá 1 minuta.

18:28
    Dubnyk si připsal další dva úspěšné zákroky, když zneškodnil střelu Comeau a poté i Widemana.

17:38
    Potter vyhazuje puk do středního pásma.

16:28
    Kiprusoff po třetí inkasované brance opouští klec, do které pouští svého náhradníka MacDonalda.

16:27
    RYAN JONES zvyšuje už na 3:0!! Jones vybojoval puk, vybruslil před bránu a poté ho s velkou dávkou štěstí procedil přes Kiprusoffa. Ten nyní určitě nemá čisté svědomí, přední tyč si totiž měl pokrýt mnohem lépe.

16:06
    Backlund uspěl na vhazování proti Horcoffovi.

15:02
    Hemský zavezl puk do útočného pásma a bodu pro vhazování vypálil. Kiprusoff si však s jeho střelou v pohodě poradil a ukryl ji ve své lapačce.

14:49
    Nugent-Hopkins dohrál Stempniaka.

14:30
    Hra nyní byla přerušena kvůli přihrávce rukou.

14:17
    Taylor Hall mohl přidat druhý gól, Kiprusoff ale jeho střelu v pohodě vyrazil.

13:53
    Calgary se vydalo na steč, Widemanova střela ale postrádala přesnost.

13:25
    Begin uspěl na vhazování proti Smythovi.

12:41
    Cammalleri (CAL) vyhrál vhazování proti Horcoffovi (EDM).

11:58
    Potter vysvobozuje svůj tým vyhozením a jeho tým si může na chvíli oddychnout.

11:23
    Horcoff (EDM) se snažil přidat třetí gól, jeho pokus ale skončil mimo tři tyče.

10:05
    Střela Nugent-Hopkinse skončila pouze na mantinelu.

09:55
    TAYLOR HALL 2:0 pro Edmonton!! J. Schultz přihrál přesně Hallovi, který poté udělal Kiprusoffovi kličku a backhandovým blafákem zdvojnásobil vedení svého týmu.

09:24
    Brown (EDM) se pokusil vypálit, jeho pokus byl ale nepřesný. Kiprusoff (CAL) zasahovat nemusel.

08:35
    Červenka se dostal ke střele, která byla ještě tečována, Dubnyk ji ale i tak dokázal chytit.

08:25
    Yakupov vyhodil puk do středního pásma a Edmonton se alespoň pro tuto chvíli ubránil.

08:18
    Dubnyk nyní musel vytáhnout dva zákroky rychle po sobě. Nejprve proti střele Backlunda a poté proti Smithovi.

07:11
    Cammalleri se dostal ke střele, ta ale skončila mimo a Dubnyk mohl zůstat v klidu.

06:57
    Cammalleri vyhrál vhazování a Calgary se usadilo v útočném pásmu.

05:47
    Brown (EDM) dohrál Saricha (CAL).

04:58
    Butler v šanci, Dubnyk ale jeho projektil vyrazil.

03:52
    JUSTIN SCHULTZ posílá Oilers do vedení!! Hall nabil puk na hokejku Schultze, který poté zamířil přesně k pravé tyči Kiprusoffovi branky.

03:24
    Oilers nahodili puk do útočného pásma a okamžitě odešli střídat.

02:07
    Červenka vyslal na bránu Oilers tvrdou střelu, Dubnyk byl ale připraven.

00:17
    Stempniak dostal během úvodních vteřin domácí pod tlak, jeho střela na Dubnyka ale neprošla.

00:01

V Rexall Place už je vše připraveno k úvodní buly. Pojďme na to.

Velká pozornost se bude upírat směrem k Tayloru Hallovi, který dokázal během posledních čtyř zápasů v dresu Edmontonu vstřelit pět gólů a zaznamenat tři asistence. Hall v sobotu překonal rekord nejrychlejšího hattricku, který doposud držel legendární Wayne Gretzky.

Forma – CALGARY FLAMES: Flames nedávno pustili Iginlu do Pittsburghu a vypadá to, že ve své "propouštěcí" politice budou pokračovat i nadále. Po odchodu zkušeného hráče Flames podlehli na domácím ledě 6:4 Blue Jackets a v současnosti je dělí pouhé dva body od 15. místa západní konference.

Forma – EDMONTON OILERS: Svěřenci Ralpha Kruegera si v sobotu v noci poradili hravě s Vancouverem, který porazili 4:0. Výhru Oilers zařídil Taylor Hall, jemuž stačilo ke vstřelení hattricku necelých 8 minut. Brankář Devan Dubnyk předvedl 23 zákroků a vychytal svůj šestý shutout kariéry.

Pro oba kluby to dnes bude druhé ze čtyř vzájemných střetnutí severozápadní divize. Poslední duel rozhodl Lee Stempniak, který přispěl 26. ledna gólem a dvěma asistencemi k vítězství Flames 4:3.

Pokud ještě nespíte, vítejte u sledování zápasu zámořské NHL mezi Edmontonem Oilers a Calgary Flames. Duelem z Rexall Place v Edmontonu Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 4. Schultz (Hall, Eberle), 10. Hall (Schultz), 17. Jones (Yakupov, Schultz), 51. Yakupov (Jones, Whitney) – 59. McGrattan (Jackman, Begin)

Edmonton Oilers: Dubnyk (Khabibulin) – J. Schultz, N. Schultz, Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Petry, Šmíd, Hemský, Gagner, Paajarvi – Potter, Whitney, Yakupov, Horcoff, Jones – Brown, Smyth, Petrell. Hlavní trenér: Ralph Krueger
    Calgary Flames: Kiprusoff (MacDonald 16:28) – Smith, Brodie, Comeau, Cammalleri, Glencross – Wideman, Giordano, Stempniak, Stajan, Tanquay – Sarich, Butler, Červenka, Backlund, Hudler – Jackman, Begin, McGrattan. Hlavní trenér: Bob Hartley

Rozhodca: St. Laurent, VanMassenhoven – Brisebois, Henderson