NJ Devils – NY Islanders 1:3 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 4:2 (kon.) | Detroit – Colorado 3:2 (kon.)
Montreal – Carolina 4:1 (kon.) | Minnesota – St. Louis 1:4 (kon.) | Dallas – Anaheim 0:4 (kon.)
Chicago – Nashville 3:2 (2:1 po s.n.) | Edmonton – Calgary 4:1 (kon.) | San Jose – Vancouver 3:2 (kon.)
Minnesota Wild
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
St. Louis Blues
cz Utorok 02.04.2013, 02:00 • Xcell Energy Center, Minnesota • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Češi na ledě
    Za Wild nenastupuje žádný český legionář.
    V sestavě St. Louis figuruje útočník Vladimír SOBOTKA a obránce Roman POLÁK.

20. 03. 2013 Vancouver – St. Louis 3 : 2

Nejproduktivnějším hráčem Blues je Chris STEWART, který nasbíral devětadvacet bodů za patnáct gólů a čtrnáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená čtyřiatřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Blues je David PERRON, který nasbíral dvaadvacet bodů s bilancí devíti gólů a třinácti přihrávek, aktuálně mu patří jedenadevadesáté místo v bodování NHL.

ST. LOUIS BLUES
    St. Louis jsou aktuálně na čtvrtém místě Centrální divize, když v dosud odehraných třiatřiceti zápasech sedmnáctkrát vyhráli a dvakrát brali bod za prohru v prodloužení. Čtrnáctkrát odešli hráči Blues z ledu poraženi po základní hrací době, tedy bez bodu. S bodovým ziskem šestatřiceti bodů již ztratili šanci na první místo v divizi, které neochvějně drží nejlepší tým základní části, Chicago, a tak se St. Louis musí soustředit na boj o play off v "řádném" pořadí Západní konference. A že to bude tvrdý boj, dokazuje "tlačenice" kolem posledního postupového místa. Aktuálně je na osmém místě Columbus se sedmatřiceti body, ovšem s třemi odehranými zápasy navíc, oproti St. Louis. To se nachází na místě devátém s jednobodovou ztrátou. Zálusk na postup do play off si však dělají ještě další týmy v pořadí, a to desátý Dallas (35 b. / 34 z.), jedenáctý Edmonton (35 b. / 34 z.), dvanáctý Nashville (35 b. / 35 z.) a třináctý Phoenix (34 b. / 33 z.). O postup do play off musí ještě bojovat i aktuálně sedmý Detroit, který má dvětatřicet bodů i šesté San Jose se čtyřiceti body.

Poslední zápasy Wild
    31. 03. 2013 Minnesota – Los Angeles 4 : 3 s
    30. 03. 2013 Dallas – Minnesota 5 : 3
    28. 03. 2013 Minnesota – Phoenix 4 : 3 p
    26. 03. 2013 Dallas – Minnesota 4 : 7
    23. 03. 2013 Minnesota – San Jose 2 : 0

Nejproduktivnějším hráčem Wild je finský útočník Mikko KOIVU, který nasbíral třiatřicet bodů za devět gólů a čtyřiadvacet asistencí a v rámci celé NHL je na třiadvacátém místě v kanadském bodování. Druhým nejproduktivnějším hráčem týmu je s třiceti body Zach PARISE, který se může pyšnit bilancí patnácti gólů a patnácti přihrávek. V pořadí NHL mu patří až třiatřicátá příčka.

MINNESOTA WILD
    Minnesota aktuálně svádí tvrdý souboj s Vancouverem o prvenství v Severozápadní divizi, který zatím vyznívá lépe právě pro Wild, kteří mají sice stejný počet bodů jakou Canucks, tedy čtyřiačtyřicet, ale mají o zápas méně. Na svém kontě má Minnesota jedenadvacet vítězných zápasů a dva prohrané zápasy v prodloužení, kdy brala alespoň bod. V jedenácti zápasech se musela obejít bez bodu. Vzhledem k vedení v divizi má aktuálně Minnesota jisté play off, coby třetí tým konference. I když o prvenství v divizi nakonec přijde, s tímto bodovým ziskem by Wild patřilo čtvrtré místo v konferenci. Wild tak již mohou vyhlížet napínavé souboje o Stanley Cup.

Vítejte u on-line přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž Minnesota Wild přivítá na svém ledě St. Louis Blues.

Minnesota Wild: Backström (Hackett) – Suter, Brodin, Clark, Gilbert, Stoner, Spurgeon – Parise, M. Koivu, Coyle – Bouchard, Cullen, Setoguchi – Heatley, Brodziak, Clutterbuck – Rupp, Konopka, Mitchell

St. Louis Blues: Halák (Elliot) – Jackman, Pietrangelo, Redden, Shattenkirk, Polák, Russell – Steen, Backes, Oshie – McDonald, Berglund, Stewart – Perron, Sobotka, Tarasenko – Schwartz, Nichol, Reaves

Rozhodčí: Sutherland, Walsh – MacPherson, Mach.

00:01

03:17
    Halák likviduje střelu Gilberta i Mitchella.

05:16
    Backström chytá střelu Rusella a Berglunda, na první branku stále čekáme.

08:31
    Brodziak střílí z levé strany zpoza obránce, Halák vyráží do rohu, domácí zůstávají u puku.

10:07
    Vylučuje se, na trestnou lavici usedá domácí Suter, hosté si zahrají přesilovou hru.

10:20
    Puk ve středním pásmu.

10:40
    Wild opět vyhazují puk ze své třetiny.

11:06
    Steen střílí od modré, ale obrana Wild střelu blokuje a vyhazuje puk.

11:30
    Opět střílí Steen z pravé strany od modré, další zblokovaný a vyhozený puk.

11:55
    Přesilová hra Blues pomalu končí a hosté si vypracovali pouze dvě střely od modré.

12:07

12:32
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Po skončení přesilové hry se přece jenom hosté prosazují, skvělá práce JADENA SCHWARTZE, který si vzal puk, projel s ním do mezikruží, vystřelil zápěstím a dává první branku utkání. Asistence: bez asistence.

13:44
    Nepřesná rozehrávka Wild, ale puk byl tečován, nebude to zakázané uvolnění.

15:00
    Začíná poslední pětiminutovka utkání, hosté vedou na ledě Wild 1:0.

16:20
    Hraje se ze strany na stranu, bez střeleckých příležitostí na jedné či druhé straně.

16:43
    WIld v útočném pásmu.

17:02
    Cullen a Setoguchi se snaží dorážet před Halákem, ale obrana Blues si poradila.

17:38
    Parise vybojoval puk za brankou Wild, ale rozhodčí přerušuje, bude se vhazovat po levici Haláka.

18:20
    Spurgeon nahazuje puk do útočného pásma, ale obrana Blues je u něho dříve.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:18
    Domácí v samém závěru třetiny "přidali plyn", ale obrana soupeře zatím zvládá bránit jednobrankový náskok celkem bez potíží.

19:48
    Halák dostal zřejmě zásah do nekryté části a leží na ledě, je u něho lékař Blues. Tak nikoliv, zřejmě natažený sval či úpon pravé nohy.

19:48
    A hosté musí střídat gólmany! Haláka nahradí Elliot.

20:00

První dvacetiminutovka je za námi, jedinou branku utkání zatím vstřelili hosté, kteří od třinácté minuty zásluhou přesné trefy Schwartze vedou na ledě Wild 1:0. MInnesota se musí vypořádat s nešťastným zraněním svého brankáře, kdy si Halák sám přivodil při zákroku zranění a dvanáct vteřin před koncem třetiny musel být střídán Elliotem.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Minnesota: 5

St. Louis: 12

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 3:00 hodin.

20:01

20:50
    Coyle zaváží puk do útočného pásma, Berglund střílí od modré z pravé strany, Elliot chytá.

21:20
    Steen si to namířil z pravého rohu až před Backströma, ale M. Koivu ho nepouští do zakončení.

21:55
    Leopoldovi již "utekl" puk do středního pásma, ofsajd Blues.

22:22
    Backström musí krotit nepříjemnou střelu Reavese od modré, puk ještě někdo přizvedl.

23:12
    Russell střílí od modré z levé strany, vedle. Hosté jsou výrazně aktivnější v úvodu druhé třetiny, než jejich soupeř.

23:35
    Ani M. Koivu se nedokáže prosadit v souboji s obranou soupeře a Elliot si může vzít "dovolenou", zatím na něho šla jediná střela.

24:41
    Russell to znovu zkouší z levé strany, ale puk opět míří mimo.

24:59
    Vylučuje se, tentokrát si přesilovou hru zahrají domácí, na trestnou lavici odchází za držení Čech Roman Polák.

25:30
    Wild v útočném pásmu, ale hostům se podařilo vyhodit puk ze třetiny, domácí to musí zkoušet znovu.

25:55
    Ale nedaří se, hosté hrají hodně vysunutý forčeking.

26:22
    Backes spěchá za pukem do útočné třetiny, ale nakonec si to rozmyslel a šel střídat.

26:59
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Vteřinu před návratem vyloučeného Poláka dávají domácí gól, skvělá střela Brodina od modré, Elliotovi vypadl puk z lapačky a toho využil důrazný DANY HEATLEY, který na brankovišti dokázal doklepnout puk do brány. Asistence: Jonas Brodin, Torrey Mitchell.

27:58
    Vhazování po pravici Elliota, hosté vyhrávají vhazování.

28:16
    Ale Blues nepřesně rozehrávají, zakázané uvolnění, vhazování se bude opakovat.

28:37
    Parise si sjel od modré z pravé strany, střílí, nebezpečná střela.

29:09
    WIld si zahrají další přesilovou hru, za krosček jde na trestnou lavici Kevin Shattenkirk.

29:40
    Wild již v přesilovkovém rozestavení.

30:02
    Jackman ale zachycuje přihrávku a vyhazuje puk ze třetiny.

30:20
    I Polákovi se podařilo vyhodit puk ze třetiny, sice těsně, ale puk již byl za modrou čárou, domácí hráli dál, ofsajd.

30:50
    Ani v této přesilové hře to není nijak valné ze strany Wild.

31:09

31:33
    Zakázané uvolnění Blues, hra se stěhuje před Elliota.

32:17
    Hosté si vytvořili tlak v útočném pásmu, nejprve přišla střela Steena, poté získal puk za brankou Backes, nachází ANDY MCDONALDA, který si vybruslil na levou stranu, odkud střelou zápěstím překonává Backströma a dává vedoucí branku. Asistence: Alexander Steen, David Backes.

33:05
    Domácí se snaží okamžitě odpovědět.

34:07
    Ne, domácím se v obraně vůbec nedaří a ani Backström nepůsobí zrovna jistě, nyní dostává gól mezi betony po střele KEVIN SHATTENKIRKA od modré z pravé strany. Asistence: Jaden Schwartz, Patrik Berglund.

35:10
    Další závar před domácí brankou, Backes se dostává k dorážce, Backström, naštěstí pro Wild, má puk ve své lapačce.

35:18
    Backes dostává dvouminutový trest za nebezpečně vypadající vražení na hrazení, Brodin se těžce zvedá z ledu, ale vypadá to, že je v pořádku, to je nejdůležitější. Wild si zahrají přesilovou hru.

35:45
    M. Koivu zaváží puk do útočného pásma.

36:13
    Minnesota stále v útočném pásmu.

36:25
    Až Jackman vyhazuje puk a bránící čtveřice Blues, alespoň její část, může jít vystřídat.

37:07
    Výtečná zpětná přihrávka u pravého mantinelu Heatleyho na Cullena, ten se tak dostal sám přd Elliota, ale toho nedokázal zblízka překonat.

37:18

37:26
    Po střele Coyleho závar v brankovišti Blues, ale není z toho gól, puk se ocitá ve středním pásmu.

37:58
    Vladimír Sobotka natlačil Konopku do vlastní branky a dostává za to dvě minuty za nedovolené bránění, Wild mají k dispozici další přesilovou hru!

38:06
    Berglund vyhazuje puk ze třetiny.

38:35
    Další vyhozený puk, domácím se zatím nedaří proniknout do útočného pásma.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

39:20
    Až teprve nyní jsou Wild před Elliotem.

39:37
    Bekhend Brodziaka z otočky před Elliotem nepřekvapil gólmana Blues.

40:00

Druhá třetina patřila hostům, kteří díky dvěma gólům v rozmezí třiatřicáté a pětatřicáté minuty zvýšili své vedení, když se předtím, v sedmadvacáté minutě, podařilo domácím vyrovnat. Velký rozdíl je patrný zejména v tom, jak moc se Wild dnes na gól "nadřou". Hosté jako by dávali branky "jen tak mimochodem", navíc jistě dnes nepůsobí ani gólman Wild. Dokáží ještě domácí zdramatizovat zápas ve třetí části?

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Minnesota: 7

St. Louis: 10

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:57 hodin.

40:01

40:40
    Blues od úvodních vteřin aktivně napadá rozehrávku Wild.

41:15
    Domácí rozehrávají dlouhými přihrávkami, kombinačně to proti dobře bruslícímu soupeři prostě nejde.

41:57
    Nichol nahazuje puk do útočného pásma, ale obrana Wild puk vyváží do středního pásma.

42:40
    Minnesota dokázala svého soupeře uzamknout v jeho třetině a pozor, je tu střela Coyla z levé strany a ještě Konopka zkouší překonat Elliota z bezprostřední blízkosti, není to gól.

43:02
    Zakázané uvolnění St. Louis.

43:30
    Heatley se ocitl sám před Elliotem, ten jeho střelu vyráží, gólová šance domácí hvězdy!

43:50
    Minnesota nyní několikrát dokázala zatlačit soupeře do jeho třetiny, gól doslova visel na vlásku!

44:27
    Opět se hosté nemohou vymanit z obranné třetiny, M. Koivu střílí z pravé strany, Elliot puk kontroluje a vyráží do rohu.

44:57
    A na závěr výtečného střídání druhé pětky Wild je tu střela Setoguchiho z pravé strany, z ostrého úhlu, Elliot chytá.

45:36
    Blues musí začít hrát aktivněji, sázka na defenzivu by se nemusela vyplatit.

46:08
    Další snaha domácích, Clutterbuck ztrácí puk při rozehrávce, Berglundova střela nepřesná.

47:35
    Po delší době si mohli hráči St. Louis odpočinout od útočných výpadů domácích hokejistů.

47:57
    Vhazování ve středním pásmu, puk mají domácí.

48:22
    Signalizovaný ofsajd, Blues musí ven z útočného pásma.

48:52
    Backes zaváží puk před Backströma, po dlouhé době se hraje ve třetině Minnesoty, ovšem bez jediné střely.

49:14
    Elliot drží nahozený puk raději ve své lapačce, bude se vhazovat po jeho pravici.

50:00
    Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny, domácí hokejisté potřebují dát kontaktní gól, by si udrželi naději na zvrat v utkání.

50:22
    Heatley střílí z pravé strany z voleje, skvělý Elliot vyráží!

50:26
    Minnesota si zahraje přesilovou hru, na trestnou lavici usedá David Perron.

50:37
    Wild v útočném pásmu v přesilovkovém rozestavení.

50:55
    Blues vyhazují puk ze třetiny.

51:10
    Pohotovou střelu Brodziaka vyráží Elliot.

51:45
    Setoguchi "zapomněl" puk za sebou při pokusu o střelu z mezikruží, hosté vyhazují.

52:26

52:36
    Toto vyhození St. Louis je již zakázaným uvolněním, hra se stěhuje před Elliota.

53:12
    M. Koivu s Parisem se snaží o přečíslení, ale Backes zachycuje puk a vyhazuje ho do středního pásma.

53:50
    Russell střílí z levé strany při přečíslení hostů čtyři na tři, ale Backström vyráží.

55:00
    Začíná poslední pětiminutovka třetí třetiny, domácí hokejisté se sice snaží, ale zatím se jim nedaří vstřelit kontaktní gól.

55:42
    Poměr střel ve třetí třetině nejvíce vypovídá o tlaku domácího týmu – 11:1 z pohledu Minnesoty!

56:54
    Hostům se nyní daří zachytávat útoky domácích na modré čáře.

57:20
    Ne, domácím se přestalo dařit, přechod přes útočnou modrou je nyní nad síly hokejistů Wild.

58:12
    Spurgeon zaváží puk do útočné třetiny.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

59:09
    A je rozhodnuto! Okamžitě z vhazování v levém kruhu pro vhazování dává čtvrtou branku BARRET JACKMAN střelou od modré. Asistence: Andy McDonald.

60:00

Je konec, domácí publikum "vybučelo" v závěru utkání své "miláčky", kteří se dnes museli sklonit před svým soupeřem. Hokejisté St. Louis byli prostě lepší, i když hlavně ve třetí třetině byli místy pod drtivým tlakem domácích, nakonec vedení uhájili a díky brance v poslední minutě ho dokonce navýšili na konečných 4:1.