NJ Devils – Florida 2:1 (kon.) | Toronto – Boston 3:2 (kon.) | Montreal – Buffalo 1:2 (kon.)
Nashville – Columbus 5:2 (kon.) | Dallas – Colorado 5:2 (kon.) | Edmonton – St. Louis 0:3 (kon.)

3. NSH B.BUTLER
    Děkuji za pozornost a při NHL zase někdy na shledanou. (03:43:14)

Viděli jsme velmi pěkný zápas, který vyhrálo domácí mužstvo zejména díky první periodě, která skončila 4:1 pro Nashville. Predátoři vyhráli naprosto zaslouženě. Back vstřelil svou první branku v NHL.

60:00

59:37
    Nashville právě vstřelil branku!

Roman Josi ujel okolo mantinelu a lehce za útočnou modrou vystřelil. Jeho pokus trefil prázdnou branku hostů. Asistence: Mike Fisher, Martin Erat.

59:00
    Poslední minuta základní hrací doby.

58:49
    Johnson nastřelil pouze Rinneho.

57:45
    Vyloučen Tjutin na dvě minuty za držení. Domnívám se, že si tímto činem hosté znemožnili snížení a případně vyrovnání.

56:46
    Postavení mimo hru, kterým se provinili domácí, jmenovitě Martin Erat.

56:33
    Buly v útočném pásmu Nashvillu. Blue Jackets už mnoho času nezbývá.

55:19
    Domácí se dostali do útočného pásma, kde šetří cenné vteřinky.

54:55
    Moorova střela Rinneho nepřekvapila, a tak se vhazuje před jeho svatyní.

54:10
    Josi zvolil středu zápěstím a vylekal tak gólmana Masona. Maskovaný muž si s jeho pokusem tak tak poradil.

52:32
    Vhazování před brankářem Rinnem. Ten ani zasahovat nemusel, protože hráči před ním odehráli puk do středního posléze útočného pásma.

51:29
    Hostující mužstvo tak rychle postupovalo do útoku, až se o tu možnost samo připravilo – postavení mimo hru.

50:00
    Zbývá posledních deset minut třetí třetiny a stále vidíme stejný obrázek hry. Domácí tým bez větších obtíží brání ofenzivní snahy Columbusu. Ten už skoro vyrovnal statistiku střel – 20:21 pro domácí. Ale Blue Jackets výrazně zaostává v koncovce.

49:28
    Rinne drží puk pod lapačkou. Gólman Predátorů měl jasný výhled, a tak kotouč v pohodě chytil.

48:40
    Blue Jackets začínají přebírat otěže zápasu, což domácí pochopitelně jen těžce snáší.

46:47
    Hosté začínají otevírat hru. Domácí tak mohou čekat na brejky, kterých s blížícím se koncem zápasu bude přibývat.

46:25
    Josi se prokličoval až před branku, kde ovšem na Masona nevyzdál. Sudí vhodí puk po levé ruce gólmana Columbusu.

45:30
    Hosté se po delší době dostali do útočného pásma, ale Latestu nezvolil úplně nejpřesnější střelu, puk skončil v ochranné síti.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 8. Beck (Bourque, Blum), 9. Weber (Butler, Erat), 10. Legwand (Bourque, Beck), 11. Halischuk (Butler, Mueller), 60. Josi (Fisher, Erat) – 10. Umberger (Erixon), 35. Anisimov (Atkinson, Calvert)

Nashville Predators: Mason CH., Rinne – Weber, Blum, Klein, Josi, Bartley, Gill – Erat, Legwand, Fisher,Spaling, Clune, Mueller, Yip,Butler, Halischuk, Beck, Bourque, Kosticyn
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij, Mason S., Moore, Nikitin, Johnson, Erixon, Prout, Tjutin – Gillies, Letestu, Calvert, Brassard, Atkinson, Umberger, Johansen, Prospal, MacKenzie, Boll, Anisimov, Foligno

Rozhodca: Rooney, Walsh – Murray, Devorski