Djokovič – Rosol 2:0 (kon.) | Nieminen – Kližan 2:0 (kon.)
Martin Kližan
0
2 2
Sobota 23.03.2013, 18:49ATP Miami - Miami Open Presented By Itaú (tvrdý povrch)

S konštatovaním, že Martin Kližan nedokázal po niekoľký krát v tomto roku prejsť cez prvé kolo, kde mu stopku vystavil Jarkko Nieminen, sa s Vami lúči Michal Bakoš. Pekný zvyšok večera prajem. (20:06:32)

Koniec zápasu

6:2
    Nieminen využíva prvý mečbal a Kližan tak na tomto turnaji končí v prvom kole.

40-15
    Nieminen získava nasledujúcu výmenu, čo znamená, že má dva mečbaly.

30-15
    Martin však ešte bojuje.

30-0
    Už len dve lopty delia Fínskeho tenistu od víťazstva.

15-0
    Jarkko chce tento zápas ukončiť už v tomto geme.

5:2
    Nieminen získava asi najdôležitejší gem v druhom sete. Odvrátil v ňom tri brejkbaly a nakoniec gem aj získal. Kližan svoju šancu nevyužil a pôjde podávať na udržanie v zápase.

A-40
    Ďalšia výhoda na konte Fína.

40-40
    Kližan však koniec gemu nechce dovoliť a vyrovnáva opäť na zhodu.

A-40
    A vzápäťí má aj výhodu.

40-40
    Aj s tým si však dokázal skúsený Fín poradiť.

40-A
    Martin si dobrou hrou vybojoval štvrtý brejkbal v tomto geme.

40-40
    Nieminen zvládol tento ťažký okamih skvele, všetky tri brejkbaly odvrátil a vyrovnal na zhodu.

30-40
    Slovenský tenista má k dispozícii už len jedinú možnosť.

15-40
    Prvý brejkbal je už minulosťou.

0-40
    Výborne Martin ! Slovenský tenista má tri brejkbaly.

0-30
    Kližan vedie už 30-0. Teraz je ten čas, kedy by ešte mohol o druhý set zabojovať.

0-15
    Martin získava prvý fiftín pri súperovom servise.

4:2
    Martin Kližan napodobnil svojho súpera a podanie získal suverénnym spôsobom, čistou hrou.

0-40
    Šanca na čistú hru aj v podaní nášho hráča.

0-30
    Vzápätí si Kližan pripisuje na svoje konto Ďalší fiftín.

0-15
    Martin Kližan získava fiftín.

4:1
    31 – ročný Jarkko Nieminen potvrdil získaný gem čistou hrou na svojom servise a je tak veľmi blízko k zisku celého zápasu.

40-0
    Fínsky tenista je rozbehnutý. Má tri gembaly.

30-0
    Ďalší fiftín môžme pripísať na konto Nieminena.

15-0
    Jarkoo Nieminen je po prelomenom podaní súpera na koni.

3:1
    Nieminen využíva prvý brejkbal a dostáva sa do pohodlného vedenia. Kližan je v tomto zápase horším tenistom.

40-15
    Bohužial, Nieminen má k dispozícii dva brejkbaly.

30-15
    Jarkoo Nieminen sa ujíma vedenia v tomto geme.

15-15
    Pätnásť obaja.

0-15
    Kližan začína tento gem ziskom fiftínu.

2:1
    Jarkko Nieminen získava svoj servis bez väčších problémov a dostáva sa v druhom sete do vedenia.

40-15
    Fínsky tenista ma k dispozícii dva gembaly.

30-15
    Kližan získava fiftín v tomto geme na podaní súpera.

30-0
    Ďalšia výmenu dopadla presne tak ako tá predchádzajúca. Fiftínom pre Fína.

15-0
    Nieminen získava úvodný fiftín tohto gemu.

1:1
    Kližan napokon aj napriek menším komplikáciam prerušuje šnúru piatich získaných gemov súpera a vyrovnáva na 1:1.

40-A
    Ďalšia výmena nakoniec padla Martinovi a ten má výhodu.

40-40
    Opäť pôjdeme cez zhodu.

40-A
    Kližan však túto možnosť nepripäšťa. Má gembal.

40-40
    Fín vyrovnáva na zhodu. Už sa raz v tomto zápase stalo, že Nieminen otočil zo stavu 15-40 a gem následne získal.

30-40
    Nieminen zatiaľ nepripúšťa koniec gemu.

15-40
    Martin má k dispozícii dva gembaly.

15-30
    Nasledujúcu výmenu si dokázal vybojovať Martin.

15-15
    Po pätnásť.

0-15
    Kližan začína svoj servisgame dobre.

1:0
    Prvý gem druhého setu si pripisuje na svoje konto Jarkko Nieminen. Fín tak získal už piaty gem v rade.

A-40
    Výhoda pre Fína.

40-40
    Martin bojuje a my v tomto geme pôjdeme cez zhodu.

40-30
    Nieminen otáča stav gemu a má k dispozícii gembal.

30-30
    Nieminen však Slováka aspoň zatiaľ k brejkbalom nepúšťa.

15-30
    Maťo Kližan sa dostáva v tomto geme do výhody.

15-15
    V nasledovnej výmene si prvý fiftín v druhom sete na svoje konto pripisuje Kližan.

15-0
    Nieminen vstupuje lepšia aj do druhého setu.

6:2
    Víťazom prvého setu sa stáva Jarkko Nieminen, ktorý získal rozhodujúci gem na Kližanovom servise na nulu, čo znamená, že Fín pôjde v druhom sete podávať ako prvý.

40-0
    Nieminen sa v treťom geme prvého setu pevne ujal opratov a od vtedy nepustil Martina prakticky vôbec do hry. Prvú sadu môže ukončiť na podaní Kližana čistou hrou.

30-0
    Už len dve loptičky delia Fína od zisku prvého setu.

15-0
    Nieminen vstupuje dobre aj do gemu, v ktorom podáva Maťo na udržanie sa v sete.

5:2
    31 – ročný skúsený fínsky tenista kráča za ziskom prvého setu pevným krokom.

40-15
    Nieminen však stav po tridsať nepripúšťa, získava fiftín a má dva gembaly.

30-15
    Ten sa teraz dostal do výmenu, ktorú nakoniec vyhral.

30-0
    Nieminen hrá v veľkej pohode, stúplo mu sebavedomie a Martina drží na uzde.

15-0
    Aj do tohto gemu vstúpil Fín dobre.

4:2
    Na rozdiel od Martina, ktorý v spomínanom treťom geme nedokázal tri brejkbaly využiť, Nieminen využil ten prvý, gem otočil zo stavu 15-40 a veľmi sa priblížil zisku prvej sady.

A-40
    A teraz si dokázal dokonca vypracovať brejkbal. Tento gem mi veľmi pripomína tretí gem, kde bola rovnaká situácia, lenže v obrátenom garde.

40-40
    Jarkko Nieminen však koniec gemu nechce za žiadnych okolností pripustiť.

40-A
    Vzápätí má však Kližan výhodu a tretí gembal v tejto hre.

40-40
    Fín dokázal dokonca vyrovnať na zhodu.

30-40
    Prvý Nieminen odvracia.

15-40
    Ďalšia výmena taktiež na konte Kližana, ktorý má dva gembaly.

15-30
    Martin sa ujíma vedenia v geme.

15-15

0-15
    Martin vstupuje do tohto gemu dobre. Je potrebné, aby sa z nepriaznivého priebehu posledných troch gemov oklepal a vrátil sa späť k hre, ktorú predvádzal na samom začiatku zápasu.

3:2
    Nieminen získava servisgame s obrovským prehľadom a otáča stav úvodného dejstva z 0:2, na 3:2.

40-15
    Ďalšiu výmenu však získava Nieminen, ktorý má tým pádom dva brejkbaly.

30-15
    Kližan zastavil sériu za sebou získaných fiftínov súpera na čísle 5.

30-0
    Od toho ako dokázal v treťom geme na podaní odvrátiť brejkbaly a vyhral ho cez zhodu sa neskutočne rozbehol a Martin, akoby nevedel, čo má hrať.

15-0
    31 – ročný tenistka je momentálne rozbehnutý.

2:2
    A Nieminenovi sa to aj darí. Fín si berie stratený servis z prvého gemu zápasu späť po suverénnom počínaní na returne.

40-0
    Martinovi sa v tomto geme vôbec nedarí. Prehráva už 0:40 a dáva šancu súperovi získať tento gem na nulu.

30-0
    Fín vedie už 30:0, čo pre Martina znamená stav ohrozenia.

15-0
    Nieminen získava fiftín pri podaní Kližana.

1:2
    Tentoraz ju už skúsený ľavoruký tenista využil a získal tak prvý gem v tomto zápase.

A-40
    Ďalšia výhoda v prospech Jarkka Nieminena.

40-40
    Maťo mu to však nechce dovoliť a opäť vyrovnáva na zhodu. Je to už tretia zhoda v tomto geme.

A-40
    Tentoraz výhoda Nieminen, ktorý tak má šancu získať prvý gem v tomto stretnutí.

40-40
    Nieminen odvracia a druhý krát tu máme zhodu.

40-A
    Advantage Kližan sa ozvalo kurtom. Martin má ôpäť brejkbal.

40-40
    Martin však chce získať aj tento gem. Pôjdeme cez zhodu.

40-30
    Dôležitú výmenu dokázal získať Nieminen, ktorý tak má gembal.

30-30
    Martin však drží krok a vyrovnáva.

30-15
    Vedenia v geme sa ujíma skúsený Fín.

15-15
    Nieminen sa snaží oklepať zo zlého úvodu. Ak chce ešte zabojovať o prvý set, musí si svoj servis udržiavať.

0-15
    Aj do tejto hry vstúpil Martin získaním fiftínom.

0:2
    Podarilo sa ! Kližan získal bez väčších problémov svoj servis game a potvrdil tak brejk. Vedie 2:0.

15-40
    Na konto nášho hráča pripisujeme aj túto výmenu, čo znamená, že Bratislavčan má dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Maťo sa ujíma vedenia v geme.

15-15
    Vzápätí získava prvý fiftín na returne Nieminen.

0-15
    Martin začína svoj prvý servis game v zápase získaním fiftínom.

0:1
    Áno toto príslovie sa potvrdilo a Martin získal súperov servis. Lepší začiatok si náš hráč ani nemohol predstavovať.

40-A
    Tretí brejkbal Martina. Žeby platilo do tretice všetko dobré ?

40-40
    Aj s tým si však Fín dokázal poradiť.

40-A
    Výhoda Kližan, čo znamená, že náš tenista má k dispozícii druhý brejkbal.

40-40
    Prvá brejkbalová možnosť ostala nevyužitá.

30-40
    Získal ju Martin a má prvý brejkbal v zápase.

30-30
    Nieminen vyrovnáva na tridsať obaja. nasledujúca loptička bude kľúčová.

15-30
    Teraz sa dokonca dostáva do celkom nádejného stavu,

15-15
    V nasledujúcej výmene si prvý fiftín vybojoval aj Martin.

15-0
    Prvý fiftín tohto zápasu pripisujeme na konto Jarkka Nieminena, ktorý otvoril duel svojim servisom.

0:0
    Stretnutie práve začalo.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY

Obaja tenisti sa zatiaľ na okruhu ATP nestretli. Dnešný zápas tak bude ich premiérový vzájomný duel. Stávkové kancelárie favorizujú Fína, na ktorého výhru sa pohybuje kurz okolo 1,5. Na nášho tenistu je vypísaný kurz 2,5.

Jarkko Nieminen je 31 – ročný skúsený fínsky tenista, ktorý okupuje 49. miesto počítačového poraida. V najlepšom období svojej kariéri v roku 2006 však figuroval na 13. mieste. Na okruhu zatiaľ vybojoval dva turnajové tituly. Prvý ešte v spomínanom roku 2006 v Acuklande, kedy dokázal poraziť Chorváta Mária Ančiča 2:0 na sety. Druhý krát okúsil sladkú chuť víťazstva na turnaji v Sydney, kde minulý rok porazil Francúza Bennetaua vo finále taktiež 2:0 na sety. V roku 2013 do dnešného dňa nastúpil na viac zápasov ako náš tenista, konkrétne na 20, po ktorých má kladnú bilanciu 12-8. V prvom kole prestížneho turnaja v Miami, ktoré patrí medzi takzvané tisícové turnaje si Fín poradil s niekdajšou svetovou trojkou Davidom Nalbandianom 2:1 na sety. Skúsený ľavoruký tenista nebude určite jednoducho prekážkou.

Martin Kližan je 23 – ročný rodák z Bratislavy, ktorému momentálne patrí 27. miesto svetového rebríčka. V kariére profesionála, ktorým je od roku 2007, zatiaľ dokázal získať jeden turnajový vavrín, ktorý si dokázal vybjovať v septembri minulého roku v Ruskom Petrohrade, kde vo finále zdolal Fabia Fogniniho 2:0 na sety. Po výbornej druhej polovici minulého roka, v ktorej Martin dokázal, že nie je ortodoxným antukárom a musí sa s ním počítať aj na harde, sa zatiaľ na začiatku tohto ročníka dosť trápi. Bilancia 3-7 hovorí za všetko. V oboch turnajov v Austrálii( Brisbane i grandslam Australian open), ktoré tradične otvárajú nový tenisový ročník, Martin neprešiel cez prvé kolo. Najviac sa mu zatiaľ darilo v Rotterdame, kde vo februári prešiel cez dvoch súperov. Avšak posledné dva zápasy, ktoré odohral v Marseille a Indian Wells vypadol opäť v prvom kole. Všetci pevne veríme, že na turnaji v Miami sa Kližan vráti na víťaznú vlnu a vráti sa do skvelej formy z minulého roka. V prvom kole mal náš daviscupový reprezentant ako nasadený hráč voľno.

Rád by som privítal všetkých tenisových priaznivcov pri prenose z turnaja v Miami. Do bojov zasiahne naše druhé želiezko v mužskom pavúku. Martin Kližan si zmeria sila v rámci druhého kola s Jarkkom Nieminenom. Tento zápas môžte sledovať jedine na našom webe onlajny.eu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:20.