Petrohrad – D. Moskva 2:4 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (po pr.)
SKA Petrohrad
2:4 (1:3, 1:1, 0:0)
Dynamo Moskva
Sobota 23.03.2013, 14:00 • Ice Palace, Petrohrad (Rusko) • Play-off KHL

V tretej tretine sme videli už od začiatku veľkú snahu domáceho celku, ktorý chcel čo najrýchlejšie streliť kontaktný gól. V bráne hostí však dnes bol vynikajúci Jeremenko, ktorý si až na kuriózny gól z hokejky Pervyšina počínal výborne. Záverečná hra bez brankára nepriniesla domácim gól, a tak už prehrávajú v sérii 0:2! Zápasy na ľade Dinama sú na programe 26. a 27. marca.

Ďakujem Vám za pozornosť! (16:25:48)

60:00

59:47
    Kalinin poslal na Jeremenka tvrdý projektil, no ten jeho tvrdú strelu chytil.

59:35
    Hra sa prerušuje a vhadzovať sa bude v obrannom pásme hostí!

59:18
    Martensson ostal zabudnutý vedľa Jeremenka, ale aj tak nedokázal prekonať skvelého gólmana hostí!

58:32
    Jeremenko chytá strelu Dallmana! Domácemu tímu ostáva už len minúta a pol a navyše hrajú bez brankára!

57:47
    Dinamo sa však vzápätí oslobodzuje.

57:27
    SKA sa usadil v útočnom pásme.

56:31
    Mosaljov a Kvapil sa rútili dvaja na jedného obrancu SKA, no prvý menovaný sa ulakomil ku strele, ktorú Ežov vyrazil za bránu.

54:58
    Varnakov si nahodil puk na zadný mantinel. Následne si ho dokorčuľoval, no Jane Jalasvaara ho oň poľahky obral.

54:41
    Domáci fanúšikovia ženú svoj tím dopredu hlasným povzbudzovaním, no hráčom SKA sa nedarí dostať z vlastného pásma.

54:15
    Pre domáci tím sa čas na strelenie dvoch gólov kráti! Hráčom pod vedením Fína Jukku Jalonena ostáva už len necelých šesť minút!

53:44
    Rýchly protiútok hostí končí bez ohrozenia Ežova. Kokarev sa dobre uvoľnil a poslal puk osamotenému Cvetkovovi, ktorému odskočil.

52:42
    Panarin skvele forčekoval, no Dinamo sa aj tak oslobodilo.

52:27
    Vhadzovať sa bude pred Ežovom.

51:53
    Tony Martensson sa po prihrávke Thoresena ocitol sám pred Jeremenkom, ktorý jeho strelu chytá!

51:19
    Hráči Dinama skvele bránia a Gorovikov posiela puk cez všetky čiary.

49:47
    Petrohrad bude mať výhodu presilovej hry! Na trestnú lavicu putuje Soin za hákovanie. Útočník z prvej formácie Dinama je na trestnej lavici už pod druhý raz v dnešnom zápase.

49:17
    SKA je v tejto tretine omnoho lepšie. Možno posledná dvadsaťminútovka má podobný priebeh ako včera.

Roland Hric

Góly a asistencie: 16. Pervyšin (Thoresen, Tichonov), 31. Tichonov (Dallman, Martensson) – 8. Kasančuk (Gorovikov, Novák), 12. Mosaljov (Kokarev, Cvetkov), 19. Sopin (Kokarev), 33. Kvapil (Sopin)

SKA Petrohrad: Kasutin (Ežov) – Alexandrov, Dallman, Kalinin, Chudinov, Semjonov, Pervyšin, Vorobjov, Berďjukov – Martensson, Tichonov, Thoresen – Panarin, Varnakov, Ramstedt – Kučerjavenko, Makarov, Burdasov – Arťjuchin, Afinogenov, Sigarjov.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Novák, Graňák, Višnevskij, Jalasvaara, Derljuk, Gorochov, Mironov, Barancev – Soin, Babenko, Konkov – Cvetkov, Kokarev, Lukin – Gorovikov, Sopin, Kasjančuk – Šafigulin, Mosaljov, Kvapil.

Rozhodca: Roman Gofman, Eduard Odins – Konstantin Gordenko, Viktor Tomilov