Kladno – K. Vary 1:3 (kon.) | Chomutov – Litvínov 5:2 (kon.) | Motor ČB – Slavia 0:1 (kon.)
Zlín – Pardubice 4:3 (po pr.) | Liberec – Vítkovice 2:4 (kon.) | Sparta Praha – Kometa Brno 6:0 (kon.)
Třinec – Plzeň 4:0 (kon.)
Piráti Chomutov
5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
HC VERVA Litvínov
cz Utorok 26.02.2013, 18:15 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga (ČR)

58:44
    Na ledě se strhlo k hromadné potyčce u mantinelu. Vyloučeni za hrubost jsou Rapáč (LIT) na 4 minuty a Hromas (CHO) na 2.

58:29
    Sikora nejdříve objel bránu a zkoušel to mezi Francouzovými betony. To mu ovšem nevyšlo, tak tak zkoušel štěstí znovu z dorážky. Gólman hostů mu na poslední chvíli vypíchl kotouč.

57:57
    Martin Ručinský (LIT) - 10 minut za nesportovní chování. Chomutovem už zní vítězné chorály.

57:28
    Piráti právě vstřelili branku!
    Pátý gól Chomutova padl z další střely z prostoru mezi kruhy. Toto místo dnes Verva pokrývá velmi špatně. Hřebejkovu přihrávku zpracoval MARTIN ŠAGÁT a z otočky mířil pod Francouzovu vyrážečku. Asistence: Hřebejk.

54:24
    David Hruška (CHO) přibrzdil nedovoleně průnik Ručinského a opět oslabuje svůj tým. Jsou to pro něj 2 minuty za hákování.

51:54
    Miroslav Zálešák (CHO) - 2 minuty za sekání.

51:01
    Velice rychlý Baláž bekhendem těsně přestřelil!

48:04
    Důras našel před bránou Hromase, který ani nadvakrát proti Francouzovi neuspěl!

43:34
    Už po vypršení Jarešova trestu si do útočného pásma nabruslil VOJTĚCH KUBINČÁK a posílal přihrávku do brankoviště Divíškovi, jenže ten se ani nemusel kotouče dotknout. Puk nešťastně propadl Francouzovou výstrojí a Chomutov opět vede o dva góly. Asistence: Rutta.

42:30
    Po Lukešově agresivním průniku míjí kotouč před odkrytou klecí Hübl!

41:32
    Richard Jareš (LIT) - 2 minuty za nedovolené bránění.

40:51
    Štěpán Hřebejk (CHO) - 2 minuty za podražení.

40:27
    MIROSLAV ZÁLEŠÁK svou penaltu proměňuje, poté co si rozvážně nabruslil do oblouku a vystřelil pod Francouzovou lapačkou k tyči. Piráti tak stejně jako v první třetině bleskově vedou.

40:27
    Trestné střílení pro Piráty! V samostatném úniku byl Kubátem hákován Zálešák.

39:06
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Tentokrát byl ale kapitán hostů neomylný! Po střele Jareš z mezikruží poslal chytrou přihrávku k tyči Hanzl a její adresát MICHAL TRÁVNÍČEK měl hodně času a místa na to, aby si puk uklidnil a v klidu ho poslal za brankovou čáru. Srovnává tak stav utkání i střelecký souboj s Davidem Hruškou. Asistence: Hanzal, Jareš.

38:46
    Posmyk poslal do brankoviště přihrávku Tránvíčkovi, ten ji ale nestihl zpracovat.

32:47
    Hruška sám před Francouzem neprocpal kotouč skrz jeho beton!

31:25
    Martin Ručinský (LIT) si holí přidržel Šagáta a je vyloučen na 2 minuty za hákování.

25:30
    Richard Jareš (LIT) - 2 minuty za krosček na Důrase. Ještě měl chomutovskému útočníkovi co říct, může být rád, že je trest jen dvouminutový.

24:30
    David Hruška v rychlosti napřáhl a jeho dělovka orazítkovala levou tyč!

20:58
    Martin Ručinský (LIT) - 2 minuty za vysokou hůl. Dvojnásobná přesilovka pro hosty.

19:26
    Matěj Stříteský (LIT) - 2 minuty za držení protihráče.

13:29
    Ukázkově sehraná přesilovka 5 na 3 v podání hostů. Po sérii přihrávek našel Robin Hanzl v trojúhelníku nechráněného MICHALA TRÁVNÍČKA, který mezi betony prostřelil domácího gólmana a snižuje tak na 1:2. Asistence: Hanzl, Martynek.

11:52
    Michal Důras (CHO) a Martin Rýgl (CHO) - oba 2 minuty za nedovolené bránění, respektive podražení.

08:25
    Jiří Zeman (LIT) - 2 minuty za hákování.

07:52
    Divíšek poslal kotouč na modrou Macháčkovi, který ho poslal na bránu. Francouz kotouč vyrazil, ale jen na hůl DAVIDA HRUŠKY, který zametl puk za záda Francouze a vsítil tak svou druhou branku zápasu. Asistence: Macháček, Divíšek.

07:01
    Hřebejk vystřelil z pravého kruhu a zkoušel ještě dorážku. Vystartoval po něm Marek Posmyk (LIT), který si vysloužil 2 minuty na trestné lavici za hrubost. Za stejný prohřešek si jel sednout i Brett Palin (CHO).

05:53
    Palin dostal hodně prostoru a nabruslil si mezi kruhy, sám proti brankáři hostů mířil mimo.

04:32
    Tomáš Káňa (CHO) a Jiří Gula (LIT) - oba 2 minuty za hrubost.

01:04
    Vladislav Baláž (LIT) - 2 minuty za vysokou hůl.

00:19
    Tomu se říká start do utkání! Piráti skórují z první akce, kdy zavezl kotouč Vojtěch Kubinčák a poté co vybojoval kotouč u zadního mantinelu vyslal skvostnou zadovku přímo mezi kruhy volnému DAVIDU HRUŠKOVI, který se z podobných pozic nemýlí. Francouz neměl šanci zasáhnout. Asistence: Kubinčák, Divíšek.

Kryštof Kousal

Góly a asistencie: 1. Hruška (Kubinčák, Divíšek), 8. Hruška (Macháček, Divíšek), 41. Zálešák (pen.), 44. Kubinčák (Rutta), 58. Šagát (Hřebejk) - 14. Trávníček (Hanzl, Martynek), 40. Trávníček (Hanzl, Jareš)

Piráti Chomutov: Kostúr - Pavlas, Macháček, Palin, Bartejs, Rutta, Mrázek, Stehlík - Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Zálešák, Hřebejk - Důras ,Sikora, Káňa - Fronk, Hromas, Procházka
    HC VERVA Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Gerhát, Ručinský - Rapáč, Černý, Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček

Rozhodca: Hradil, Šír - Jelínek, Lhotský