Švédsko – Nemecko 7:0 (kon.) | Česko – Švajčiarsko 5:4 (po s.n.)
po s.n.
Česko
5:4 (2:3, 0:0, 2:1 - 0:0)
Švajčiarsko
cz Sobota 09.02.2013, 18:30 • Zimní stadion Ostrava-Poruba. • Turnaj piatich krajín (U19)

65:00
    Česko právě vstřelilo branku!
    Vítězný nájezd si připisuje MARTIN PROCHÁZKA. Jako by chtěl napodobit svého slavnějšího jmenovce.

A nedává, Češi si tak připisují bonusový bod.

Blafákem do bekhendu překonává hostujícího gólmana.

63:21
    Vyloučen Sterchi (SUI) na dvě minuty za vysokou hůl. Velká šance pro Českou republiku.

61:05
    Na druhé straně se vyznamenal Dolejš, který proti Sterchimu, který se ocitl zcela sám před gólmanem, předvedl bravurní zákrok a kotouč zachytil pod svými betony.

59:41
    Mrázek měl na hokejce rozhodnutí a Kuonen předvedl zákrok večera. Mladý hokejista se dostal k odraženému puku a měl před sebou odkrytou část branky. Mrázek rychle střílel, ovšem Kuonen v poslední chvíli švihl lapačkou a puk do ní zachytil. Obrovské štěstí stálo při brankáři Švýcarska, ale štěstí přeje silným a odvážným.

57:48
    Tak teď to hosté moc nevychytali, hráli v šesti a jsou za to potrestáni dvěma minutami.

55:25
    Síly na ledě se srovnají. Za hákování je na dvě minuty vyloučen Tanner (SUI).

53:32
    Vyloučen Dlouhý (CZE) na dvě minuty za sekání.

51:32
    Albert v obrovské možnosti, dostal se k němu odražený puk a hostujícímu hráči u levé tyče stačilo zasunout puk do odkryté brány, ale to by tady nesměl být obránce Lukáš Buchta, který rychlým obranným zákrokem zabránil jasné brance.

50:56
    Müller mohl vrátit vedení zpátky na stranu svého týmů, naštěstí trefil jen levou tyč domácí brány.

50:03
    Nyní se budou bránit proti přesile. Za nedovolené bránění je na dvě minuty vyloučen Marcel (CZE).

48:24
    Je opět vyrovnáno a hattrickem se o to zasluhuje JAN HUDEČEK, který si najel na přesnou přihrávku a zblízka zavěsil.
    Asistence: Ondřej Slováček.

47:55
    Mohlo být znovu srovnáno, Simon se dostal k odraženému puku a sám před brankou měl před sebou její odkrytou část, ovšem puk trefil vedle levé tyče.

47:30
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Tohle je hodně kruté pro české hráče. Předtím ve velké šanci trefili tyč, avšak poté soupeř vyhodil, obrana vyrobila obrovskou chybu a do samostatného nájezdu se dostal JULIAN SCHMUTZ, který střelou mezi betony poprvé překonává Dolejše.
    Bez asistence.

46:38
    Hosté jdou znovu do tří, jejich lavice dostává dvě minuty za nesportovní chování.

46:38
    Procházka dlouho bojoval o puk, až jej posunul před poloprázdnou branku volnému JANU HUDEČKOVI, který pohotově zavěsil za bezmocného gólmana.
    Asistence: Martin Procházka.

45:32
    Dvojí vyloučení a velká šance na srovnání. Vyloučen Paschoud na dvě minuty za hrubost a Dotti (oba SUI) na dvě minuty za vražení na hrazení + 10 minut osobní trest.

39:56
    Ale vyloučení ještě ano. Za napadení je na dvě minuty vyloučen Sterchi (SUI).

34:42
    Další vyloučení na straně České republiky. Za faul loktem je na dvě minuty vykázán z ledu Sedláček (CZE).

31:29
    Vyloučen Barbezat (SUI) na dvě minuty za nedovolené bránění.

29:20
    Ale na dlouho ne. Vyloučen Mikyska (CZE) na dvě minuty za hákování.

27:05
    Vyloučen Schleiss (CZE) na dvě minuty za vysokou hůl.

23:34
    Obrovská možnost našich hráčů, Slováček najížděl z pravé strany před branku, ale místo přihrávky na svého spoluhráče, který byl v dobrém střeleckém postavení, zakončoval sám a trefil jen brankáře.

19:35
    Tak tohle je hodně důležitý gól pro Českou republiku. MARTIN PROCHÁZKA čekal u levého mantinelu a poté se rozhodl ke střele. Trefil mezírku mezi rukou a tělem brankáře soupeře.
    Asistence: Adam Hawlík.

17:05
    Obrovská škoda. Tři na dva jeli naši hráči, Dlouhý dostal přihrávku a v obrovské možnosti měl před sebou posledního ležícího bránícího hráče, jenže český hráč trefil puk právě do něj.

15:27
    Nedáš - dostaneš. Nyní je to však vyplnilo ve prospěch Čechů. Slováček poslal do samostatného úniku JANA HUDEČKA, který bekhendem mezi betony snižuje na 1:3.
    Asistence: Ondřej Slováček a Dominik Simon.

11:50
    Přesilovku si zahrají i Češi. Za podražení je na dvě minuty vyloučen Tanner (SUI).

10:20
    Oddechový čas pro Česko a střídání brankářů. Hrachovinu nahrazuje Dolejš.

10:20
    Třetí gól do sítě České republiky. Schmutz nahodil do volného prostoru před brankou, kam si nejrychleji najel MARCO MÜLLER a bombou pod horní tyč překonává Hrachovinu potřetí.
    Asistence: Julian Schmutz.

05:34
    Bude se vylučovat, znovu na straně Čechů. Vyloučen Mrázek (CZE) na dvě minuty za hákování.

04:39
    Seiler našel přihrávkou zpoza branky volného NICOLU BRANDIHO, který se zblízka nemýlil.
    Asistence: Raoul Seiler.

02:42
    Tohle byl hodně šťastný gól pro Švýcary. Sterchi střílel od modré a puk se odrazil od MARCA MÜLLERA za záda dezorientovaného brankáře Česka.
    Asistence: Simon Sterchi a Anthony Rouiller.

01:39
    Vyloučen Raška (ZCE) na dvě minuty za podražení.

Petr Frömel

Góly a asistencie: 16. Hudeček (Slováček, Simon), 20. Procházka (Hawlík), 47. Hudeček (Procházka), 49. Hudeček (Slováček), 65. Procházka - 3. Müller (Sterchi, Rouiller), 5. Brandi (Seiler), 11. Müller (Schmutz), 48. Schmutz

Česko: Hrachovina (od 11. Dolejš) – Bail, Hawlík, Buchta, Plášil, Šulák, Havel, Marcel, Běhal – Slováček, Simon, Hudeček – Schleiss, Raška, Mrázek – Procházka, Mikyska, Dlouhý – Jergl, Sedláček, Fronk.
    Švajčiarsko: Kuonen (Gunter) – Rouiller, Frick, Barbezat, Sartori, Dotti, Paschoud, Tanner, Jecker – Sterchi, Müller, Schmutz – Ranov, Dünner, Herzog – Praplan, Albrecht, Studer – Brandi, Seiler, Frei.

Rozhodca: Hodek, Minář - Charvát, Lhotský.