Everton – Liverpool 2:2 (kon.) | Chelsea – Manchester United 2:3 (kon.)
Chelsea FC
2:3 (1:2)
Manchester United
Nedeľa 28.10.2012, 17:00 • Stamford Bridge, Londýn • Anglická Premier League

Hlavný rozhodca definitívne ukončil dnešný veľmi zaujímavý zápas a šláger celého deviateho kola, v ktorom víťazí Manchester United. Tomu sa vydaril vstup do samotného stretnutia, keď už v 12-minúte viedol 0:2. Minútu pred koncom prvého polčasu znižoval na 1:2 presnou strelou z priameho kopu Juan Mata a dal svojmu tímu nádej do druhého polčasu. Ten začala jednoznačne lepšie domáca Chelsea, pretože sa jej nakoniec podarilo vyrovnať 2:2 zásluhou Mikela. Potom ich však zrazili k zemi dve červené karty. O prvú sa postaral Ivanovič a o druhú svojim nezmyselným filmovaním Torres. Domáci musel tak duel dohrávať len so s deviatimi hráčmi. Tlaku sa síce dokázali najprv brániť perfektne, ale potom poslal na trávnik Ferguson svoje eso - Hernándeza, ktorý po 10 minútach rozhodol dnešný zápas. Do konca sa už nič neudialo a ta táto výhra 3:2 posúva Manchester United v tabuľke na druhé miesto a na prvú Chelsea tak stráca len jediný bod. Ja Vám ďakujem za pozornosť a verím, že sa ešte pri podobných fascinujúcich zápasoch niekedy stretneme. (19:11:57)

90+5
    Hostia sa ubránili a dnešný zápas už vyhrajú.

90+5
    V stredovom kruhu bol faulovaný Sturridge, a tak majú domáci k dispozícii voľný kop.

90+5
    Hernández vybojoval autové vhadzovanie na polovici súpera.

90+4
    Z rohového kopu hostia nedokázali ohroziť Čecha.

90+3
    Hernández vybojoval rohový kop.

90+3
    Hernández adresoval svoju prihrávku do behu, ujal sa jej Valencia,ktorý postupoval sám na bránku domácich, ale jeho strela sa do bránky nevošla.

90+2
    Valencia ešte obdržal žltú kartu.

90+1
    Van Persie sa opäť vrátil do hry po krátkom ošetrení.

90
    Hra už pokračuje. Rozhodca nadstavuje 5 minút nad rámec riadného hracieho času.

90
    Rozhodca nakoniec hru prerušil a Van Persie potrebuje lekársku pomoc.

89
    Na trávniku ostal po tvrdom strete ležať van Persie, hra však pokračuje.

88
    Young našiel presnou prihrávkou Hernándeza, ktorý vystrelil z prvej, ale jeho pokus skončil vysoko nad bránou Petra Čecha.

86
    Mikel nacentroval loptu do šestnástky, tam úradovala zas a znova obrana hostí z Manchestru.

86
    Carrick prihrával nepresne a teraz sú pri lopte domáci hráči, ktorým už veľa času neostáva.

85
    Van Persie tiež uviazol v ofsajde a tak rozhodca hru prerušil.

85
    V ofsajde Hernández.

84
    Kombinácia hostí na polovici súpera. Chelsea ale dobre napádala rozohrávku, a tak hostí vytlačili až na vlastnú polovicu a do kombinácie museli zapojiť aj De Geu.

83
    V stred faulovaný van Persie, rozhodca ponechal jeho tímu výhodu a potom bol faulovaný aj Evans, a tak majú hostia k dispozícii voľný priamy kop.

82
    Posledné striedanie zápasu využíva Chelsea. Z ihriska odchádza Hazard a nahrádza ho Sturridge.

82
    Ten istý hráč si na hranici pokutového územia spracoval loptu na hrudi a následne vystrelil, ale jeho pokus obrana domácich zblokovala a Čech skryl vo svojom náručí.

80
    Hernández prihrával nepresne a lopta pre Chelsea.

80
    Do konca zápasu niečo cez 10 minút a pri lopte sú domáci, ktorí vybojovali aut.

79
    Ramires dostal prihrávku od spoluhráča, spracoval si loptu, ale jeho pokus skončil veľmi vysoko.

75
    K nebezpečnej strele sa dostal Van Persie, ale perfektný Čech dokázal jeho strelu vyraziť aj zo šťastím !

77
    Mikel dostal žltú kartu.

75
    Manchester United dal gól!

JAVIER HERNÁNDEZ je na ihrisku len niekoľko minút a už ma na konte aj gólový zápis. Na gól mu prihral Rafael a HERNANDEZ už nemal problém z prvej poslať svoj tím do vedenia na Stamford Bridge.

74
    U ihriska odišiel aj Rooney a nahradil ho Giggs.

73
    Robin van Persie dostal presnú prihrávku, spravil kľučku a vystrelil, lenže jeho strela skončila vysoko nad.

73
    Faulovaný Van Persie a hostia dostali priamy voľný kop.

72
    Máme tu avizované striedanie. Odchádza autor prvého gólu Chelsea Mata a nahradil ho Bertrand.

70
    Chelsea bude musieť 20 minút odolávať len v deviatich. Ustojí tlak svojho súpera ?

70
    Do uakončenia sa dostal Van PERSIE, ale netrafil to ideálne.

69
    Torres dostal za nafilmovaný pád druhú žltú kartu a to znamená, že v dnešnom zápase končí a môže ísť za Ivanovičom pod sprchy. Akosi sa mu však nechce a očividne nechápe rozhodnutiu arbitra.

68
    Hostia kombinujú v blízkosti stredového kruhu a zakladajú protiútok.

67
    A domácim to nestačí. Chystajú ďalšie striedanie. Di Matteo to chce zrejme preskupiť v obrane po tej červenej karte.

66
    Striedajú pochopiteľne aj domáci. Oscara nahrádza Azpilicueta.

65
    Hostia prvykrát striedajú. Odchádza Cleverley a nahradil ho Hernández.

65
    Valencia pri sľubnej akcii prichytený v ofsajde.

64
    Do zakončenia sa dostal Rooney, ktorý bránku netrafil.

63
    Ivanovič dostal červenú kartu a musí ísť tak predčasne pod sprchy. Presilovka pre United !

62
    Roh pre Manchester United.

61
    Rooney v zakončení, ale bránkou domácich neohrozil, pretože strelu včas zablokovala pozorná obrana.

60
    V súboji 1 na 1 bol tým lepším Ferdinand, ktorý zobral Hazardovi loptu.

59
    Z tejto akcie však žiadne nebezpečenstvo nehrozilo.

58
    Valencia oohral pekne až piatich hráčov a potom presnou prihrávkou hľadal van PERSIEHO.

56
    Van Persie nacentroval loptu do pokutového územia , ale domáci sa ubránili.

56
    Manchester United dostal voľný priamy kop. Ako si s nim poradí ?

56
    Odkop od brány De Geu.

55
    Chelsea opäť nebezpečne útočila. Teraz sa do zakončenia dostal Hazard, no skóre sa nemení.

53
    Chelsea dala gól!

Oscar našiel výborným centrom RAMIRESA, ktorý presnou hlavičkou vyrovnáva na 2:2 !

53
    Opät títo dvaja - Hazard a Mata. Hazard našiel síce prihrávkou MATU, ale ten nedokázal po spracovaní vystreliť.

52
    Hazard hľadal prihrávkou za obranu Matu, ktorý okamžite vystrelil. Jeho pokus kryl pozorný De Gea.

50
    Torres s Oscarom zakladali spoločne protiútok, ale Oscara výborne obral Cleverley.

50
    Loptu pošle do hry odkopom De Gea.

49
    Ani teraz Chelsea nejak extra nezahrozila.

49
    Priamy voľný kop pre Chelsea.

48
    Chelsea mala rohový kop a do zakončenia sa dostal Mata , ktorého strelu dokázala zablokovať pozorná obrana.

47
    Z ktorého však nič pre United nehrozilo.

47
    Chelsea sa pred avizovanou štandratkou ubránila a zakladá protiútok.

46
    Valencia získal rohový kop.

46
    Loptu ma pre výkop k dispozícii hostia, konkrétne van Persie a Cleverley.

46
    Začal druhý polčas.

Máme za sebou prvý polčas, do ktorého vstúpil lepšie Manchester United, ktorý za prvých 12 minút vsietil Čechovi dva góly, ale minútu pred koncom prvého dejstva znižoval Juan Mata. Chelsea určite tento gól do šatne pomohol a v druhom polčase sa máme pravdepodobne na čo tešiť !

Prvý polčas skončil.

45+2
    Mata centroval loptu do pokutového územia, kde úradoval veľmi koncentrovaná obrana hostí.

45+2
    Nakoniec ešte dokázal vybojovať rohový kop.

45+2
    Autové vhadzovanie pre Luiza na polovici súpera.

45+2
    Manchester United mal rohový kop, ale domáci sa ubránili.

45
    Clattenburg nadstavuje ešte 2 minúty.

45
    Torres je ďalším v prvom polčase pred ktorým sa zažltilo.

45

JUAN MATA sa k lopte postavil, technicky obstrelil múr a presnou strelou na zadnú tyč rozvlnil sieť !

44
    K lopte sa postavil Mata, uvidíme ako si s touto šancou poradí.

43
    Žltá karta pre Rooneyho.

42
    De Gea si pripísal famózny zákrok a vychytal čistú gólovú šancu ! Torres sa len nečinne prizeral a nechápavo krútil hlavou.

42
    Hostia sa pred touto situáciou ubránili. Treba povedať, že posledné minúty sa len bránia a Chelsea sa všemožne snáží do polčasu aspoň znížiť.

42
    Young si pripísal obranný zákrok a Chelsea má rohový kop.

41
    Carrick chybne prihrávala a z toho mohli eventuálne ťažiť domáci. Obrana hostí sa však výborne sformovala a nebezpečenstvo ubránila.

40
    Faulovaný Rooney. Nedovolene ho stopol Ramires.

39
    Oscar nakopával loptu na Matu, ale v ceste stál Evra,ktorý poslal loptu do bezpečnej zóny.

38
    Hostia sa dokázali ubrániť a loptu poslal ďaleko od ich gólmana.

38
    Teraz bude mať Chelsea štandartku a to konkrétne priamy voľný kop.

38
    Mata našiel na hranici šestnástky Oscara, ale jeho strelecký pokus zlikvidovala obrana hostí svojim blokom.

37
    Mata znovu centroval loptu na vzdialenejšiu tyč, ale teraz bol jeho center veľmi dlhý.

37
    Valencia sa dopustil faulu, a tak má Chelsea priamy voľný kop.

36
    Mata nacentroval loptu na tú vzdialenejšiu tyč, kde hlavou zakončoval voľný Cahill, ale De Gea jeho pokus zázračne vyrazil nohou ! Smola pre Chelsea.

36
    Rohový kop pre Chelsea.

34
    Torres sa už už dostával do peknej pozície, ale rozhodca mu odpískal faul a De Gea aj tak jeho strelu zlikvidoval.

34
    Cleverley zle prihrávala a do protiútoku sa tak valia domáci, pozorný Rooney dokázal napraviť chybu spoluhráča a odvrátil loptu do bezpečia.

33
    Evans poslal loptu aj De Geovi aby sa nenudil, a ten následne prihrával Ferdinandovi.

33
    Ramires fauloval Cleverleyho, a loptu pošlú do hry hostia.

32
    van Persie prichytený v ofsajdovej pozícii.

32
    Hostia sa v posledných minútach usadili na súperovej polovici a vytvorili si slušný tlak, ale domáci ich výborne napádajú.

31
    Rooney vyskúšal plachtiaci center do vápna , tam si však najvyššie vyskočil Petr Čech.

31
    Z rohu však žiadne nebezpečenstvo pre Chelsea nehrozilo, domáci sa ubránili, ale hostia majú stále loptu vo svojej moci.

30
    Valencia sa ocitol vo veľmi zaujímavej situácii, jeho prvú strelu obrana zblokovala a z druhej vybojoval rohový kop.

28
    Faul Rooneyho a tak je tu rozohrávka domácich The Blues.

28
    Chelsea si teraz loptu dlho nepodržala na kopačkách, dostali sa k nej hostia v červenom.

27
    Rooneyho čistý obranný zákrok a domáci majú k dispozícii autové vhadzovanie.

26A
    A tak je na rade De Geov odkop.

25
    Prihrávka do behu na Hazrada. spracoval loptu a následne vystrelil, ale jeho pokus sa do bránky nevošiel.

24
    K lopte sa postavil Luiz a na De Geu vyslal jedovatú strelu,ktorú dokázal tento španielský brankár vyraziť do bezpečia.

24
    United sa musí brániť, De Gea si postavil 5 člennú stenu.

24
    Chelsea bude zahrávať priamy voľný kop.

23
    Carrickov faul na Ramiresa a Clattenburg mu dohovára zatiaľ len slovne.

23
    Chelsea vedie aspoň v držaní lopty v pomere 64-36.

21
    Ivanovič hľadal svojim nákopom Hazarda, ale pozorný Rafael odhlavičkoval do zámedzia.

20
    Chyba od Cleverleyho, z čoho sa pokúšal niečo vyťažiť Ramires, ale jeho center v pokutovom území nikoho nenašiel.

20
    Aut v podaní Ivanoviča.

20
    Cleverley sa pokúšal nájsť nákopom Younga, ale jeho prihrávka bola nepresná.

19
    Van Persie nacentroval loptu na prednú tyč, kde mala všetko pod kontrolou pozorná obrana domácich.

18
    Valencia vybojoval pre United rohový kop.

17
    Torres vybojoval loptu a kolmicou hľadal v pokutovom území Matu, ale jeho prihrávka bola pre Matu pridlhá.

15
    Mata našiel svojou prihrávkou Torresa na hranici pokutového územia, ale Torres si loptu dlho neužil, keďže ju následne stratil.

12

Na pravom krídle dostal k uvoľneniu priestor Valencia, ktorý následne poslal do vápna prízemný center. ROBIN VAN PERSIE bol v pokutovom území úplne nepkrytý a presnou strelou z prvej posiela svoj tím do dvojgólového vedenia a to je na časomiere ešte len 13 minúta. Chelsea prespala úvod.

11
    Evra môže pokračovať v hre.

10
    Hostia majú voľný priamy kop po škaredom faule na Evru.

10
    V strede ihriska sa snažili o kombináciu trojica - Evra, Cleverley a Rafael.

9
    Oscar hľadal presnou prihrávkou Ramiresa, ktorého obrala pozorná obrana hostí.

8
    V strede ihriska mal loptu na kopačkách Cleverley, ale v následnom súboji 1 na 2 o ňu ľahko prišiel.

8
    Evra vybojoval aut na vlastnej polovičke.

7
    Na pravom krídle to skúšal Torres, ktorý centroval loptu do šestnástky, kde úradovala pozorná obrana hostí.

4

Rooney založil rýchly protiútok, pomohol mu voľný Young. Rooney potom presnou prihrávkou našiel van Persieho,ktorý vystrelil len do tyče. Avšak DAVID LUIZ stál v miestach, kde sa lopta od tyče odrazila a od neho sa následne spätne odrazila do Čechovej brány.

3
    Hostia založili postupný protiútok a presnú prihrávku dostal van Persie, ktorý preveril schopnosti Čecha, ktorý jeho pokus bez problémov chytil.

2
    Chelsea mala k dispozícii autové vhadzovanie v blízkosti rohu a do peknej situácie sa dostával Oscar, ale pozorný Ferdinand ho o loptu obral.

1
    Domáci nastúpili v tradičných modrých dresoch. Hostia z Manchestru v červených - bielej kombinácii.

1
    Chelsea bude hrať zľava doprava.

1
    Zápas sa začal výkopom hráčov Chelsea, konkrétne to bol Torres s Matom.

1
    Stretnutie práve začalo.

Mark Clattenburg privádza na trávnik obidva tímy.

Na trávniku je už všetko pripravené k začiatku dnešného šlágra. Hráči čakajú v tuneli.

Hráči sú ešte na ihrisku, kde majú predzápasovú rozcvičku, ale už by mali odísť do šatní, aby sa mohli skoncentrovať na dnešný duel.

Chelsea FC: Čech - Ivanović, Cahill, Luiz, Cole - Mikel, Ramires - Mata, Oscar, Hazard - Torres.

Manchester United: De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans, Evra - Valencia, Carrick, Cleverley, Young - Rooney, van Persie.

Rozhodca: Mark Clattenburg - Mick McDonough, Simon Long.

Dnes sa máme skutočne na čo tešiť. Chelsea doma neprehrala v posledných desiatich ligových zápasoch proti Manchestru United. Z posledných piatich zápasov na Stamford Bridge dali zverenci Fergusona len šesť gólov. Podarí sa im prelomiť túto sériu ? Uvidíme. Veľký zápas začína zhruba o 20 minút.

Zranenia :

Domácim bude chýbať zranený Lampard, ktorý má zranené lýtko a taktiež suspendovaný Terry.

Hosťujúci kouč Ferguson sa nebude môcť spoľahnúť na služby Jonesa, Kagawu, Lindegaarda, Smallinga a Vidića.

Dnešný šláger bude viesť ako hlavný rozhodca Mark Clattenburg, na čiarách mu budú asistovať Mick McDonough a Simon Long. Ako štvrtý rozhodca bude pomáhať Michael Jones.

Bookmakeri vypísali na výhru Chelsea kurz 2,46 na remízu 3,5 a na výhru Manchestru United 3,2.

MANCHESTER UNITED

Červení diabli sú na tom o nieo horšie ako domáci The Blues.Zo ziskom 18 bodov im zatiaľ patrí tretia priečka. Na konte majú 6 výhier a dve prehry pri skóre 21:11. Manchester strelil v tejto sezóne spomedzi všetkých tímov zatiaľ najviac gólov. Podarí sa im aj dnes streliť viac gólov ako ich súperovi ?

CHELSEA

Chelsea je v tejto sezóne zo ziskom 22 bodov zatiaľ na prvom mieste tabuľky. Zaznamenala sedem výhier a len jednu remízu. Pri peknom skóre 19:6. Čech je so šiestimi inkasovanými gólmi najlepším brankárom Premier League. Uvidíme či na tento trend nadviaže aj dnes.

Posledný vzájomný duel sa odohral na Stamford Bridge a skončil remízou 3:3. Skóre otváral Evans, ktorý si strelil vlastný gól, ďalší gól pridal za Blues Mata a tretí Luiz. Za Manchester United znižoval Rooney, ktorý sa trafil hneď dvakrát a vyrovnanie zariadil Hernandéz.

A máme tu opäť jeden z najväčších šlágrov sveta. Chelsea a United. Dvaja odvekí rivalovia, modrí a červení. Bitka týchto dvoch je stále očakávana s veľkým nadšením nie len po celom Anglicku ale aj po celom svete. Je to niečo ako El Clásico, akurát v tom brtiskom vydaní. Nikto v týchto bitkách nie je favoritom. Bude tomu tak aj dnes.

Prajem pekný podvečer, vítam Vás pri sledovaní textového prenosu zo zápasu deviateho kola anglickej Premier League, najprestížnejšej a najsledovanejšej futbalovej súťaže sveta. Dnes budem pre Vás milí čitatelia komentovať šláger kola medzi domácou Chelsea FC a hosťujúcim Manchestrom United.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.