Everton – Liverpool 2:2 (kon.) | Chelsea – Manchester United 2:3 (kon.)
Chelsea FC
2:3 (1:2)
Manchester United
Nedeľa 28.10.2012, 17:00 • Stamford Bridge, Londýn • Anglická Premier League

Hlavný rozhodca definitívne ukončil dnešný veľmi zaujímavý zápas a šláger celého deviateho kola, v ktorom víťazí Manchester United. Tomu sa vydaril vstup do samotného stretnutia, keď už v 12-minúte viedol 0:2. Minútu pred koncom prvého polčasu znižoval na 1:2 presnou strelou z priameho kopu Juan Mata a dal svojmu tímu nádej do druhého polčasu. Ten začala jednoznačne lepšie domáca Chelsea, pretože sa jej nakoniec podarilo vyrovnať 2:2 zásluhou Mikela. Potom ich však zrazili k zemi dve červené karty. O prvú sa postaral Ivanovič a o druhú svojim nezmyselným filmovaním Torres. Domáci musel tak duel dohrávať len so s deviatimi hráčmi. Tlaku sa síce dokázali najprv brániť perfektne, ale potom poslal na trávnik Ferguson svoje eso - Hernándeza, ktorý po 10 minútach rozhodol dnešný zápas. Do konca sa už nič neudialo a ta táto výhra 3:2 posúva Manchester United v tabuľke na druhé miesto a na prvú Chelsea tak stráca len jediný bod. Ja Vám ďakujem za pozornosť a verím, že sa ešte pri podobných fascinujúcich zápasoch niekedy stretneme. (19:11:57)

90+5
    Hostia sa ubránili a dnešný zápas už vyhrajú.

90+5
    V stredovom kruhu bol faulovaný Sturridge, a tak majú domáci k dispozícii voľný kop.

90+5
    Hernández vybojoval autové vhadzovanie na polovici súpera.

90+4
    Z rohového kopu hostia nedokázali ohroziť Čecha.

90+3
    Hernández vybojoval rohový kop.

90+3
    Hernández adresoval svoju prihrávku do behu, ujal sa jej Valencia,ktorý postupoval sám na bránku domácich, ale jeho strela sa do bránky nevošla.

90+2
    Valencia ešte obdržal žltú kartu.

90+1
    Van Persie sa opäť vrátil do hry po krátkom ošetrení.

90
    Hra už pokračuje. Rozhodca nadstavuje 5 minút nad rámec riadného hracieho času.

90
    Rozhodca nakoniec hru prerušil a Van Persie potrebuje lekársku pomoc.

89
    Na trávniku ostal po tvrdom strete ležať van Persie, hra však pokračuje.

88
    Young našiel presnou prihrávkou Hernándeza, ktorý vystrelil z prvej, ale jeho pokus skončil vysoko nad bránou Petra Čecha.

86
    Mikel nacentroval loptu do šestnástky, tam úradovala zas a znova obrana hostí z Manchestru.

86
    Carrick prihrával nepresne a teraz sú pri lopte domáci hráči, ktorým už veľa času neostáva.

85
    Van Persie tiež uviazol v ofsajde a tak rozhodca hru prerušil.

85
    V ofsajde Hernández.

84
    Kombinácia hostí na polovici súpera. Chelsea ale dobre napádala rozohrávku, a tak hostí vytlačili až na vlastnú polovicu a do kombinácie museli zapojiť aj De Geu.