Žilina – Zvolen 4:5 (po s.n.) | Poprad – Košice 1:2 (kon.) | B. Bystrica – Nitra 2:4 (kon.)
Trenčín – Martin 3:5 (kon.) | Piešťany – Skalica 8:2 (kon.)
po s.n.
MsHK Žilina
4:5 (2:1, 1:2, 1:1)
HKM Zvolen
Piatok 21.09.2012, 17:00 • DOXXbet Aréna • Tipos Extraliga (SR)

Vážení diváci, na žilinskom ľade sme dnes videli vynikajúci zápas. Hostia zo Zvolena nakoniec zaslúžene zvíťazili po nájazdoch, domáci si ukoristili aspoň bod. Ďakujeme za sledovanie prenosu a tešíme sa na ďalší prenos. Prajeme pekný víkend. (19:42:18)

Zvolen dal gól!
    V šiestej sérii Lukáš Jurík premenil trestné strieľanie a zabezpečil tak Zvolenu víťazstvo 5:4 po sam. nájazdoch.

Za domácich Krajči. A Krajči nedáva.

Za hostí Jurík, opäť sa opakuje história, tentokrát rozhodca gól uznal.

Devečka našiel medzeru medzi betónmi Mareka Šimka!!!

Za domácich Devečka.

Za hostí Brabenec dáva gól do ľavého vinkla.

Za domácich Lažo neprestrelil Šimkove betóny.

Za hostí Podkonický a Laco perfektne vyráža betonom.

Lukášovi Juríkovi sa verdikt hlavného veľmi nepáči.

Za hostí Lukáš Jurík, Marek Laco puk vyrazil. Hoci sa puk následne dokotúľal za čiaru, hlavný rozhodca gól neuznal.

Za Žilinu Sýkora. Sýkora netrafil bránku.

A Brabenec rovnakým receptom ako Škoda rovnako neuspel.

ZA hostí Brabenec.

Za Žilinu Škoda. A nedáva. Neprepasíroval puk medzi Šimkove betóny.

Chovan si posadil Laca na ľad, ale ten ho aj tak vychytal!!!

Krajči prestrelil bránku Zvolena. Za hostí ide Chovan.

Nájazdy za Žilinu začína Krajči.

Skončilo sa predĺženie, v ktorom Žilina nevyužila viacero šancí. Zápas bude pokračovať samostatnými nájazdami po krátkej úprave ľadovej plochy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:35
    Do konca predĺženia ostáva 25 sekúnd a vhadzuje sa v strednom pásme.

63:39
    Hostia v plnom počte.

63:30
    Lažo z prava na voľného Dlouhého, ten však z priestoru medzi kruhmi namieril vysoko nad bránku hostí.

62:39
    V obrovskej šanci Tibor Varga. Po prihrávke od pravého mantinelu od Krajčiho ostal sám pred Šimkom, puk len dočahoval a Šimko predviedol skutočne zázračný zákrok lapačkou. Tento zákrok je hodný zákroku mesiaca.

62:00
    Za Žilinu na ľade dvojica útočníkov Varga a Krajči, doplnená ofenzívne ladenými bekmi - Devečka s Rúfusom.

61:39
    Tím Ladislava Spišiaka si berie oddychový čas.

61:39
    Vylúčenie Zvolen, 2 minúty inkasuje Ťavoda.

61:06
    V oslabení sa zatiaľ oba tímy sústredia predovšetkým na defenzívnu činnosť. Je jasné, že ani Zvolen a ani Žilina nechcú prehrať.

Dnešné stretnutie sleduje 1409 divákov.

60:01
    Začalo predĺženie.

V tretej tretine sme videli obojstranne výborný hokej s množstvom pekných akcií i tvrdých hitov. Domáci sa dostali do vedenie gólom v oslabení, keď unikol Vladimír Škoda. Hneď z nasledujúcej akcie vyrovnával za hostí Radovan Puliš. Všetko je teda otvorené. Čo poviete, kto bude dnes víťazom???

Po skončení troch tretín nepoznáme víťaza dnešného duelu a tak nasleduje predĺženie.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:01
    V drvivom tlaku Zvolen! Marek Laco sa teraz musí obracať, zatiaľ však svoju svätyňu uchránil.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú necelé 2 minúty.

57:44

57:00
    Domáci v útočnom pásme, zatiaľ sa k ohrozeniu Šimka nedostali.

55:44
    Vylúčenie Zvolen, 2 minúty inkasuje Výborný. Domáci majú ideálnu šancu rozhodnúť celý zápas.

54:22
    Je priam neskutočné, čo dokáže vytvoriť jeden hráč. Andrej Podkonický v drese hostí dnes doslova exceluje, jeho dnešné štatistiky sú zatiaľ 1+2.

52:45
    Zvolen ihneď po vhadzovaní využíva nekoncentrovanosť domácich hokejistov. Andrej Podkonický našiel prihrávkou voľného RADOVANA PULIŠA, ktorý nedal Lacovi absolútne žiadnu šancu. Vyrovnané 4:4. Asistencia : Andrej Podkonický.

52:31
    Žilina dala gól!
    Žilina dáva gól v oslabení. Vyhodený puk si došprintoval VLADIMÍR ŠKODA a bekhendovým blafákom si vychutnal Mareka Šimka. Asistencia : Tomáš Brcko.

52:04
    Hostia sa držia v pásme, domáci sa obetavo hádžu do vrhajú do striel.

51:27
    Po strele Juraška od modrej čiary zvoní ľavá tyč Lacovej bránky!!!

51:04
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty inkasuje Jan Dlouhý za narazenie na mantinel.

50:02
    Na ľade sa začína poriadne iskriť, Tibor Varga si len s veľkou námahou udržal nervy na uzde. Zato domáci diváci to rozhodcom poriadne osolili.

49:43

48:10
    Domáci v presilovej hre prepadli na útočnej modrej, do úniku sa dostal Kamil Brabenec, vystrelil a Marek Laco jeho strelu len vyrazil pred seba. K puku sa dostal Tomáš Troliga, snažil sa ho vyhodiť, no posunul ho na hokejku Brabenca, ktorý znovu vystrelil. Tentokrát už úradovala lapačka Mareka Laca, ktorý puk pre istotu podržal a ukľudnil tak svoj tím.

47:43
    Vylúčenie Zvolen, 2 minúty inkasuje Výborný za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Vladimír Škoda sa po jeho zákroku len veľmi ťažko zbieral z ľadu.

46:07
    Paradoxne po skončení presilovej hry sa domáci hokejisti dostali do tlaku, ich strely boli iba zblokované obetavými hráčmi hostí zo Zvolena.

45:03

44:32
    Domáci sa snažia dostať do útočného pásma a usadiť sa tam, to sa im stále nedarí, pretože defenzíva hostí je vynikajúca.

43:03
    Vylúčenie Zvolen, 2 minúty inkasuje Peter Hraško za pád pod nohy. Hraško fauloval v nájazde Tomáša Haranta, ten však tesne pred faulom zakončoval do Šimkovej hrude.

42:45
    Škodova jedovka z otočky tečovaná. Marek Šimko mal teraz kopec šťastia.

41:54
    Milan Drevenák sa rybičkou snažil zasiahnúť puk, aby predišiel zakázanému uvoľneniu. I napriek pomerne akrobatickému výkonu sa mu to nepodarilo.

41:32
    Tretia tretina je pomerne vyrovnaná, oba tímy bojujú o stred klziska.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine boli o niečo málo lepší hostia zo Zvolena. Podarilo sa im domácich zaskočiť gólom už počas prvej minúty druhej tretiny, gól strelil Andrej Podkonický. Domáci sa potom síce snažili, gólom Sýkoru sa opäť dostali do vedenia, ale hostia opäť vyrovnávali Michalom Juraškom a tak platí stav 3:3. Záverečná tretina sa začne približne o 18:44.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

38:44
    Chyba žilinskej obrany na modrej čiare. Do pásma si zbehol Síkela a Marek Laco na jeho strelu z pravého kruhu vytiahol parádny semafór.

38:16
    Je tu verdikt, puk za bránkovou čiarou nebol, platí vyrovnaný stav 3:3.

38:16
    Hlavný rozhodca sa stále radí s videorozhodcom, ktorým je dnes Vladimír Kontšek.

38:16
    V čase skončenia Sekáčovho trestu zazvonila pravá tyč Lacovej bránky, následne vznikla mela a hlavný rozhodca sa odchádza poradiť s videorozhodcom. Popravde, netuším o čom.

38:16
    Domáci v plnom počte.

36:50
    Hostia rozostavili ukážkový presilovkový lichobežník, 2x strieľal od modrej čiary Juraško a Marek Laco oba pokusy s veľkou námahou zlikvidoval.

36:16
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Miroslav Sekáč za hákovanie a žilinská Aréna sa od zlosti otriasa v základoch.

34:44
    Zvolen využíva presilovú hru a vyrovnáva na 3:3. O vyrovnanie sa postaral MICHAL JURAŠKO strelou od modrej čiary, ktorá presvišťala pomedzi nohy obrancov i pomedzi betóny Mareka Laca. Ten mal však zakrytý výhľad a nemal šancu puk vidieť. Asistencia : Andrej Podkonický.

33:59
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Tomáš Troliga za podrazenie. Domáci diváci teraz dávajú rozhodcovskej trojici jasne najavo, čo si o ich verdiktoch myslia.

31:56
    V nájazde 2 na 1 Miroslav Lažo a Stanislav Horanský. Lažo sa rozhodol zakončiť sám a gólman hostí s jeho strelou nemal väčšie problémy.

31:45
    Domáci Vlci sú v týchto momentoch hnaní dopredu fantastickým publikom. Kiežby sa k "Fanatikom" pripojil i zvyšok Arény.

30:13
    Skončil sa osobný trest Róberta Krajčiho.

29:45
    Domáci hokejisti sa teraz vrhli do útoku hlava nehlava a mohli pykať. V poslednom momente však puk pred unikajúcim Podkonickým zastavil Michal Važan.

29:32
    Kombinácia odchovancov Žiliny, Mateja Valáška a Martina Hájnika neslávila úspech najmä vďaka pozornému Šimkovi. Treba však povedať i to, že Hájnikovej strele chýbala razancia.

28:07

27:44
    Zvolen v tlaku počas presilovej hry, domácim sa nedarí oslobodiť sa.

26:53
    Strela Pichnarčíka od modrej čiary preletela okolo všetkých tieniacich hráčov, na prekvapenie samotného hráča i okolo tyčky žilinskej bránky.

26:07
    Vylúčenie Žilina. 2 minúty inkasuje Tomáš Brcko za hákovanie.

24:00
    Po prihrávke Jakuba Drábeka sa pred Mareka Šimka parádne natlačil TOMÁŠ SÝKORA, a bekhendom puk poslal priamo do ľavého vinkla. Asistencie : Jakub Drábek, Jan Dlouhý.

23:13
    Obrovský závar pred bránkou Zvolena. Mareka Šimka však neprekonali z tesnej blízkosti Troliga, Varga a z dorážky ani Dušan Devečka.

22:07
    Domáci hokejisti sú zaskočení inkasovaným gólom a majú veľký problém sa dostať z vlastného pásma.

20:50
    Po prihrávke Petra Hraška do medzikružia strieľal švihom ANDREJ PODKONICKÝ a trafil perfektne. Vyrovnané na 2:2. Asistencia : Andrej Podkonický.

20:43
    Hostia zo Zvolena sa od začiatku pustili do domácich bez rešpektu a Marek Laco sa poriadne zapotil.

20:09

20:01
    Začala druhá tretina.

Po prvej tretine vedie domáca Žilina zaslúžene 2:1, keď skórovali počas presiloviek Tomáš Troliga a Róbert Krajči. Za hostí priebežne vyrovnával Lukáš Jurík. Hokej vidíme bojovný, s množstvom rýchlych kombinácii na oboch stranách. Domáci sú zatiaľ o niečo lepší a tak vedú 2:1. Druhá tretina sa začne približne o 17:48.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:15
    Rozhodnutie hlavného rozhodcu Štefíka sa domácim fanúšikom vôbec nepáči a dávajú to hlasne najavo. Vylúčenie na oboch stranách, 2 minúty inkasujú Dlouhý a Ťavoda, zhodne za údery.

18:09
    Vylúčenie Žilina, trest 2+10 minút dostáva Róbert Krajči za napadnutie hlavy a krku.

17:00
    Domáci čiastočne zatlačení do vlastného pásma, o čo sa postarala už skôr spomínaná druhá formácia Zvolena. Vlci sa však snažia i z takejto situácie vyťažiť čo najviac a po vybojovaní puku takmer okamžite štartoval Varga do samostatného úniku. Puk mu však ušiel.

15:40
    Prihrávka Drábeka spoza bránky našla voľného Martina Hájnika, ktorý poslal navštívenku Marekovi Šimkovi. Šimko mu zrejme s úsmevom na perách navštívenku pokrčil do svojej lapačky.

15:06
    Tvrdý hit od Miroslava Laža si vyslúžil Radovan Puliš. Veru, Lažo i vo vyššom veku takéto situácie obľubuje.

13:32
    Naopak, hostia pôsobia mierne zakríknutým dojmom, treba však povedať, že formácia na čele s Lukášom Juríkom a Andrejom Podkonickým je stále extrémne nebezpečná.

12:39
    Domáci fanúšikovia ženú svojich vpred pokrikom "útok, útok, ofenzíva" a veru im to Vlci patrične oplácajú. Je ich doslova "plný" ľad.

10:49
    Páni a dámy, RÓBERT KRAJČI je späť doma a v plnej forme!!! Počas presilovej hry sa dostal do úniku, rutinérskym blafákom si položil Šimka na ľad a s prehľadom puk zavesil pod hornú tyčku. Parádna akcia. Asistencie : Tibor Varga, Dušan Devečka.

10:04
    Horanského nenápadná, ale o to nebezpečnejšia strela po ľade vystrašila Mareka Šimka, ktorý s kusiskom šťastia neinkasoval, pretože puk len o pár centimetrov minul bránku.

09:44
    Vylúčenie Zvolen, 2 minúty inkasuje Michal Šiška za faul kolenom.

08:57
    Z nenápadnej šance Zvolen vyrovnáva stav stretnutia. Peter Zuzin posunul puk na úroveň ľavého kruhu voľnému LUKÁŠOVI JURÍKOVI, ktorý strelou švihom k ľavej tyčke prekonáva Mareka Laca. Asistencia : Peter Zuzin.

08:25
    Opäť kanonáda pred Šimkom, Horanský ani Škoda však tohto mladého gólmana nedokázali prestreliť.

08:09
    Nebezpečná strela Michala Chovana ohrozila Mareka Laca na dvakrát, Laco si však i s odrazeným pukom poradil.

07:52
    Miroslav Lažo napáda rozohrávku Zvolena až za ich bránkou a tak majú rytieri spod Pustého hradu problém dostať sa z vlastného pásma.

06:32
    Domácim strelený gól vlial Red Bull do žíl, v týchto momentoch sú jasne lepší a to sa prejavuje i na počte striel. Marek Šimko je v jednom ohni.

05:17
    Žilina sekundu pred koncom presilovej hry skóruje!!! Igor Rúfus napriahol od modrej, Marek Šimko puk iba vyrazil pred seba a TOMÁŠ TROLIGA už nemal problém zasunúť puk do prázdnej bránky. Asistencia : Igor Rúfus.

04:55
    Domáci Vlci sa rovnako ako hostia počas prvej hry nedokážu usadiť na dlhšiu dobu v útočnom pásme. Len čo som dopísal túto vetu sa do šance dostal Robo Krajči a strelou z blízka nechal Šimka vyniknúť.

03:35
    V tomto momente sa začína presilová hra Žiliny, ktorá bude trvať 1 minútu a 43 sekúnd.

03:35

03:18
    Vylúčenie Zvolen, 2 minúty dostáva Puliš za nedovolené bránenie v hre.

03:08
    Domáci sa zatiaľ výborne bránia a puk bez problémov posielajú von z pásma.

02:10
    V oslabení unikol Róbert Krajči, zozadu bol evidentne osekávaný obrancom Zvolena a tak stratil puk.

01:35
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Miroslav Lažo za sekanie.

01:12
    Prvý vážny zákrok Mareka Laca v bránke Žiliny, k strele z medzikružia sa dostal Andrej Podkonický. Marek Laco stihol sklepnúť betóny na ľad a puk zastavil.

Je to tu, na zimnom štadióne v Žiline rovnako začína pravá hokejová horúčka.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Rozhodcovská trojica i oba tímy sú na ľade, o pár sekúnd štartujeme!

Vážení diváci, všetko je pripravené na ostrý štart hokejovej Tipsport Extraligy na ľade Vlkov zo Žiliny!!! Zápas začne približne o 5 minút, sledujte ho spoločne s nami. Z komentátorského stanovišťa vás víta Dávid Švec.

MsHK DOXXbet Žilina: Laco (Johanes) - Rúfus, Devečka, Dlouhý (K), Harant, Brcko,Sekáč, Staňo - Važan, Troliga, Varga - Horanský, Škoda, Lažo - Drevenák, Valášek, Krajči- Sýkora, Hájnik, Drábek. Tréner : Ladislav Spišiak.

HKm Zvolen: Šimko (Škrečko) - Juraško, Hraško, Mucha, Ťavoda, Pokovič, Výborný, Šiška, Pichnarčík - Puliš, Brabenec, Chovan - Zuzin, Jurík L. (K), Podkonický - Zuzin L., Huňady, Síkela - Čanky, Jurík M., Ďaloga. Tréner : Mikula Peter.

Rozhodca: Štefík - Valach, Holienka.

Podľa bookmakerov bude dnešný zápas veľmi vyrovnaný, na oba tímy je zhodný kurz 2.60. Uvidíme teda, na koho stranu sa prikloní šťastie. Tento napínavý zápas si môžete pozrieť od 17:00. Zatiaľ prajeme krásny deň.

Pred zápasom nemáme hlásenia o zraneniach, otázny je však štart brankárskej opory MsHK Žilina Mareka Laca (choroba).

Domáci tím MsHK DOXXbet Žilina prešiel ako každý rok pred sezónou veľkou prestavbou kádra. Z minulej sezóny odišla takmer kompletná elitná formácia (Ri. a Ro. Hunovci do HC Košice, Peter Sivák do San Francisca, Dušan Devečka do Berkutu Kyjev). Zaujali však i príchody. Potešením pre domácich priaznivcov bol najmä návrat elitného ofenzívneho beka Dušana Devečku, ktorému nevyšiel angažmán v Kyjeve, či príchod Miroslava Laža zo švédskeho tímu Malmo Redhawks. V príprave sa rovnako dobre ukazoval Tibor Varga (najlepší strelec prípravy), či Stanislav Horanský, ktorý je vekom ešte junior. Vlci začali sezónu na ľade Baranov v Banskej Bystrici, a to prehrou po predĺžení v pomere 3:4pp. Zaujal výkon ostrostrelca Tibora Vargu (2 góly) i solídny výkon mladého brankára MsHK Richarda Johanesa. Dnes sa Vlci prvýkrát predstavia v novej sezóne pred vlastným publikom a sezónu chcú doma začať víťazstvom.

Tím z mesta pod Pustým hradom začal sezónu excelentnou výhrou na ľade vicemajstra z Košíc v pomere 5:3. Hlavnými strojcami tohto úspechu boli brankár Marek Šimko (predsezónna posila z MHC Martin), Lukáš Jurík či Andrej Podkonický (exslovenský reprezentant a odchovanec Zvolena - predsezónny návrat z ČR). Zvolen v tejto sezóne stavil na úspešnú kombináciu z minulej sezóny, a teda kombináciu skúsenosti (Podkonický, Brabenec, L. Jurík, Výborný) s mladíckou dravosťou a elánom (Čanky, Ďaloga, M.Jurík). Vedenie HKm pred sezónou deklarovalo záujem o účasť v play-off, podľa nás však tento tím môže byť čiernym koňom súťaže a môže sa dostať veľmi vysoko.

Príjemný dobrý deň, vítame vás pri sledovaní dnešného zápasu 2.kola Tipsport Extraligy, v ktorom sa stretnú tímy MsHK DOXXbet Žilina a HKM Zvolen. Samotný zápas sa začína o 17:00, ešte predtým si však pozrieme podrobnejšie informácie o oboch tímoch.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 6. Troliga Tomáš (Rúfus Igor), 11. Krajči Róbert (Varga Tibor, Devečka Dušan), 24. Sýkora Tomáš (Drábek Jakub, Dlouhý Jan), 53. Škoda Vladimír (Brcko Tomáš) - 9. Jurík Lukáš (Zuzin Peter), 21. Podkonický Andrej (Hraško Peter), 35. Juraško Michal (Podkonický Andrej), 53. Puliš Radovan (Podkonický Andrej), ?. Jurík Lukáš

MsHK Žilina: Laco (Johanes) - Rúfus, Devečka, Dlouhý (K), Harant, Brcko,Sekáč, Staňo - Važan, Troliga, Varga - Horanský, Škoda, Lažo - Drevenák, Valášek, Drábek - Sýkora, Hájnik, Drábek. Tréner : Ladislav Spišiak.
    HKM Zvolen: Šimko (Škrečko) - Juraško, Hraško, Mucha, Ťavoda, Pokovič, Výborný, Šiška, Pichnarčík - Puliš, Brabenec, Chovan - Zuzin, Jurík L. (K), Podkonický - Zuzin L., Huňady, Síkela - Čanky, Jurík M., Ďaloga.

Rozhodca: Štefík - Valach, Holienka