Švédsko – Francúzsko 1:2 (kon.) | Brazília – Japonsko 0:2 (kon.) | Veľká Británia – Kanada 0:2 (kon.)
Veľká Británia
0:2 (0:2)
Kanada
Piatok 03.08.2012, 20:30 • Coventry Stadium • Olympijské hry - ženy

A je odpískané ! Nakoľko sme v druhom polčase gól nevideli finálne skóre je 0:2 pre Kanaďanky, ktoré zaslúžene víťazia a postupujú v turnaji vpred, zatiaľ čo domácim hráčkam sa sen o medaile rozplynul. Ďakujem za Vašu pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (22:23:31)

90+
    Zúfalé pokusy o skorigovanie výsledku sa Britkám nedaria, naopak po dlhšej dobe môžu zaútočiť Kanaďanky.

90+
    Beží nám už nadstavený čas a vyzerá to tak, že Kanaďanky si svoje vedenie nenechajú vziať a stanú sa prekvapivými víťazkami.

89
    Azda najväčšia šanca domácich na zníženie skóre. Po centri ktorý doletel až do malého vápna nastala menšia tlačenica a viacero hráčok sa bolestivo zrazilo. Lopta nakoniec skočila v rukách kanadskej brankárky,pretože Britky nedokázali premeniť ani jednu z dorážiek.

88
    Posledné striedanie v dnešnom zápase je za nami, ihrisko opúšťa aj druhá strelkyňa gól Sinclairová a je nahradená Timkovou.

87
    Konečne v útoku výraznejšie pohrozili aj Britky. Strela Williamsovej však letí ponad bránu Mcleodovej.

86
    Prvú žltú kartu vidíme až v 86. minúte a vidí ju Naultová za zdržovanie hry.

84
    Britská trénerka práve vyčerpala všetky striedania, na ihrisko tak prichádza Yankeyová a odchádza Bradleyová.

83
    Sinclairovej očividne jeden gól nestačil. Túto strelu od šestnástky však brankárka domácich chytá.

81
    Druhé striedanie aj na britskej strane, odchádza Littlová a prichádza Williamsová.

81
    Pád Asantovej v pokutovom území Kanaďaniek. Penalta sa nepíska, napriek tomu si osobne myslím že išlo o faul.

80
    Loptu na svojich kopačkách majú prevažne hráčky Kanady, nikam sa neponáhľajú. Uvidíme či si náskok ustrážia.

78
    Druhé striedanie na kanadskej strane. Ihrisko opúšťa Schmidtová, nahradí ju Parkerová.

77
    Beží nám už 77. minúta a domáce hráčky mali len jednu výraznejšiu príležitosť aj to ešte v prvom polčase. Čas sa nám kráti a naozaj to zatiaľ nevyzerá s domácimi dobre.

74
    Až na zopár pokusov o útočný výpad sa hra nachádza v polovici ihriska, Kanaďanky si tak s prehľadom strážia výsledok.

72
    Po ďalšiom rohovom kope sme mali možnosť vidieť strelu Sesselmannovej, ktorá však letí vysoko nad.

70
    Ďalší roh Kanaďaniek, konkrétne už tretí v druhom polčase. Tentokrát bol zahratý nakrátko a britská obrana sa nemala problém ubrániť.

67
    Hráčky Kanady sa bez problémov ubránili a opäť hrozia útokom.

Andrej Marienka

Góly: 12. Filignová, 26. Sinclairová

Karty:   86. Naultová (CAN)

Veľká Británia: Bardsley - Scott A, Houghton, Scott S, Bradley, Stoney (C), Carney, White, Little, Asante, Aluko
    Kanada: Mcleod - Moscato, Wilkinson, Matheson, Sesselmann, Scott D, Sinclair (C), Schmidt, Tancredi, Fligno, Nault

Rozhodca: YAMAGISHI Sachiko (JPN) - TAKAHASHI Saori (JPN) , SHAMSURI Widiya (MAS)