Borisov – Vardar 3:2 (kon.) | Maribor – Željezničar Sarajevo 4:1 (kon.) | Razgrad – D. Záhreb 1:1 (kon.)
Budućnost Podgorica – Śląsk 0:2 (kon.) | Molde – Ventspils 3:0 (kon.)
NK Maribor
4:1 (0:1)
Željezničar Sarajevo
cz Streda 18.07.2012, 20:00Liga majstrov (predkolá)

Utkání končí. V prvním poločase Maribor jasnou převahou dával soupeři najevo, že to nebude jasná záležitost, ale kdo by čekal, že nakonec vyhraje rozdílem 4:1. Druhý poločas byl ze strany domácích exhibiční a ti jsou již jednou nohou v další části předkola. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (21:53:03)

90+2
    Maribor právě vstřelil branku! Branku vstřelil TAVARES.

90+1
    Hosté jsou u míče na polovině soupeře.

90
    Nastavují se 4 minuty nad rámec hrací doby.

90
    A ještě Račjevič dostává žluté napomenutí. Hráči si s nějakými zákroky na hraně nedělají problémy.

88
    Na trávníku leží hostující Belisja, nehraje se.

87
    Sarajevo ještě vyvíjí snahu o vytvoření nějakého útoku, ale nedaří se.

85
    Centrovaná standardní situace pro hosty.

84
    Handanovič rozehrává od své branky. Nikam se nežene.

83
    Domácí se tlačí do dalších útoků, ale už na nich není vidět nějaká extra snaha. Přeci jen tento výsledek jim stačí.

81
    Střídání domácích. Mezga odchází a místo něj si zahraje Lisjak.

80
    Sarajevo má problémy dostat se vůbec na dohled brankáři Hrandanovičovi. Uvidíme jak do odvety, ale zatím je rozdílová kvalita obou týmů patrná.

78
    Tak tohle je pro Sarajevo velmi nepříjemná situace. A stále jsou domácí aktivnějším a lepším týmem.

76
    Maribor právě vstřelil branku!

Hosté předvedli hrozivou chybu v obraně kdy nechali projít kolmici na BERICE, který poté sám tváří tvář brankáři mířil přesně.

73
    Domácí přebírají iniciativu a jsou jasně lepší. Ještě jedna branka a mají do odvety výborný výsledek. Takhle přeci jen má Sarajevo branku z hřiště soupeře.

72
    Rohový kop pro domácí.

71
    Střídáí hostí Selimović odchází a nastupuje na jeho místo Belizja.

69
    Jamak zajel do protihráče skluzem zezadu a vidí žlutou kartu.

67

MEZGA poslal svoji střelu do protipohybu brankáře a je to 2:1 pro Maribor.

66
    Tavares byl stažen za dres jako DeBoer na Euro 2000 a uvidíme pokutový kop.

66
    A domácí budou kopat pokutový kop!

65
    Domácí se snaží tlačit do útoku.

64
    To mohl ale protrhnout Tavares, ten to zkusil pravačkou mimo.

63
    Hra nepřináší v tuto chvíli žádné zajímavé momenty. Hraje se hlavně na středu hřiště.

62
    Už se hraje, ovšem jen chvíli a na trávníku leží další hráč. Je to boj jak u Sarajeva.

60
    Stále se nehraje. Adilovic nakonec odchází po svých. Diváci pískají.

59
    Adilović, hráč Sarajeva leží na trávníku a nevypadá to s ním moc dobře.

58
    Hra se uklidnila a hraje se hlavně na středu hřiště.

56
    Trochu komická vložka brankáře hostí. Ten nedokázal míč lehce odkopnout a je tu roh pro Maribor.

55
    Adilović vidí za nedovolený zákrok žlutou kartu.

54
    Přízemní centr domácích hledal Berice, ale ten byl o krok pomalejší.

52
    Takto aktivně mělo Sarajevo hrát i v prvním poločase. Zatáhnout se někdy v 30. minutě do defenzívy nikdy nevěstí nic dobrého.

52
    Dlouhý centr a následně odpískán ofsajd.

51
    Hosté mají možnost standardní situace. Zápas je plný faulů.

50
    Inkasovaná branka hosty oživila a snaží se o kreativitu.

50
    Střela domácích z přímého kopu do náručí brankáře.

47

Maribor nastoupil do druhého poločasu stejně aktivně jako končil první a to vedlo ke vstřelené brance. Střelcem branky je BERIC. Je tedy srovnáno a zápas je zajímavější.

46

První poločas je za námi. Maribor je jasně lepším týmem, ale branku dalo Sarajevo. Zda se povede Mariboru přetavit tlak ve vyrovnání uvidíme po přestávce.

Druhý poločas začne přibližně v 21:03.

45+1
    Fantastický zákrok brankáře! Ten vytáhl míč ven!

45+1
    Ještě je tu standardní situace pro domácí Bude to na přímou střelu.

45
    Avšak obléhání stále pokračuje. Maribor nyní měl velmi dobrou šanci, kdy útočník nedokázal přesně zpracovat míč a ten mu na poslední chvíli utekl.

44
    Domácí mají možnost centrované strandardní situace.

43
    Hraje se na středu hřiště.

42
    Sarajevo hraje hodně opatrně. No uvidíme zda se jim vyplatí hrát takto defenzivně a nedoplatí na to. Dopředu se pokouší jít jen dlouhými nákopy postrádajícími jakoukoliv přesnost.

41
    Domácí v ofsajdu. Správně posouzeno od rozhodčího.

40
    Domácí jsou u míče. Je to ale zatím hodně, hodně nepřesné z obou stran.

40
    Dlouhý nákop domácích do země nikoho.

39
    Obrana Mariboru si poradila jak s ním tak s pokusem o následnou dorážku.

39
    Sarajevo bude zahrávat rohový kop.

38
    A mohlo být srovnáno. Na kvalitní centr si naběhli útočníci domácích a hlavičkovali těsně nad branku.

37
    Domácí rozjíždějí akci z vlastní poloviny.

37
    Kerla musel hasit rodící se protiútok a vidí žluté napomenutí.

36
    Dlouhý aut a následný centr vyhlavičkoval obránce z vápna.

36
    Sarajevo je u míče na polovině soupeře. Obrana odkopla míč do zámezí.

35
    Antolovič uvedl míč do hry dlouhým výkopem, ale Sarajevo o něj velmi brzy přišlo.

35
    Domácí jsou jasně lepší v držení míče, ale je to zatím jen takové obléhání.

32
    Na obou týmech je vidět nervozita ze závažnosti tohoto zápasu. Ta je provází při rozehrávce a při zakončení. Je to v tuto chvíli fotbal bez nějakých větších šancí.

29
    Střela domácích vysoko nad.

26
    Nepřesnost v rozehrávce a míč mají hosté.

25
    Hra stále ve stejném duchu. Na domácích je vidět patrná snaha o vyrovnání, ale obrana Sarajeva je zatím pozorná.

23
    Ibraimi se probíjel dopředu po pravé straně, přes pozornou obranu Željezničaru ale nedokázal odcentrovat.

20
    Bosenští fanoušci Željezničaru na tribunách v kontrastu se zamlklou většinou domácích příznivců jasně ukazují, komu vyšel úvod utkání lépe.

18
    Svraka (SAR) vidí za faul na Arghuse první žlutou kartu v utkání.

17
    Maribor se snaží o odpověď, přihrávka na Tavarese ale mířila do ofsajdové pozice.

15
    Željezničar právě vstřelil branku!
    Po rozehrané standardní situaci se na pravé straně pokutového území uvolnil Selimović, z ostrého úhlu trefil tyč, odražený míč ale vzápětí pohotově vrátil do sítě ELDIN ADILOVIĆ! Hosté si lepší úvod duelu nemohli přát.

14
    Mariborský Arghus fauloval na vlastní polovině a hosté budou mít k dispozici přímý kop.

11
    Aktivní Ibraimi se znovu dostal k zakončení a tentokrát mířil přesněji, Antolović byl pozorný a s pokusem si poradil.

8
    Osmělují se také domácí, Ibraimi si připsal první střelecký pokus slovinského týmu. Brankář Antolović zasahovat nemusel.