Poprad – Zvolen 9:1 (kon.) | HC Slovan – Nitra 3:2 (kon.) | Žilina – Trenčín 5:3 (kon.)
Košice – Skalica 3:5 (kon.) | B. Bystrica – Martin 3:0 (kon.)
HC Slovan Bratislava
3:2 (0:0, 2:1,1:1)
HK Nitra
Utorok 31.01.2012, 18:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • Tipos Extraliga (SR)

V tretej tretine zapol Slovan pred 4.834 divákmi na vyšší stupeň, vcelku dobre kombinoval, nepustil hostí do vážnejších šancí a za predvedený výkon si domáci tím tri body plne zaslúži. V domácich radoch sa objavili nové tváre a tím sa potrebuje trochu viac zohrať. Hostia z Nitry predviedli slabý hokej a právom im patrí desiata priečka extraligovej tabuľky. Pekný večer z Bratislavy želá Vladimír Korduliak. (20:22:44)

60:00

59:34
    Power-play hostí.

59:34
    Oddychový čas hostí.

59:34
    Nahodený puk od červenej Kurhanen radšej prikryl.

56:54
    Nitra dala gól! Z pravej strany nakorčuľoval do priestoru k bránke MAREK MAŠLONKA a prestrelil domáceho gólmana. Asistencia: Matej Hamrák.

56:40
    Hostia v útoku.

56:16
    Zakázané uvoľnenie veľmi slabo hrajúcej Nitry.

55:50

55:33
    Šatan ušiel hosťom až pred Fedora, chcel ho prekvapiť a po ľade kľučkou z ľavej strany zasunúť, bez úspechu.

55:12
    Dve minúty za držanie pre Frühaufa.

54:48
    Slovan dal gól! Hádzaná v podaní Kukumberga a Šatana, ktorí si to medzi sebou po dvakrát vymenili a MIROSLAV ŠATAN strieľa do odkrytej časti bránky. Asistencie: Roman Kukumberg a Martin Bakoš.

54:37
    Ofsajd v podaní domáceho Slovana.

54:26
    Zakázané uvoľnenie hostí, domáci majú v tejto fáze viac z hry.

48:35
    Segľa pálil od modrej a Kurhanen bol proti.

47:02
    Bartánus strieľal ihneď po prihrávke z vyhraného buly a lapačka Fedora.

47:00
    Bulík potiahol vpred, na modrú nahral Bucovi, jeho puk Fedor bezpečne chytá.

44:23
    Fedor puk pred Frühaufom radšej prikryl.

44:05
    Dve minúty pre Bakoša za nedovolené bránenie.

43:51
    Chyba pri prechode do útoku, zakázané uvoľnenie domácich.

43:40
    Až teraz máme prvé prerušenie hry v tejto tretine, zašľapnutie puku, vhadzuje sa pred Kurhanenom.

Ďalšia tretina začne približne o 19:46.

V druhej tretine sme nevideli o moc lepší hokej ako v tej prvej, až po strelení prvého gólu hra trošku ožila, avšak vidíme herné trápenie sa domácich a hostia z Nitry sa snažia uhrať čo najlepší výsledok. Po druhej tretine vedie šťastnejší domáci HC Slovan o gól, uvidíme, čo tréneri oboch družín vymyslia v kabínkach a s čím sa hráči predstavia v záverečnom dejstve dnešného duelu.

38:36
    Miroslav Šatan z ľavej strany a famózny zákrok Fedora, puk v lapačke.

38:19
    Dve minúty pre Mašlonku za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, vhadzuje sa pred Fedorom.

37:54
    Bartánusova delovka z ľavej strany tesne vedľa bránky.

37:25
    Zo stredu od kruhov Gurčík trestuhodne zahodil.

37:13

36:40
    Slovan dal gól! Kudrna si vychutnal Fedora, z ľavej strany poľahky korčuľoval a kľučkou v protipohybe po ľade okolo betónu zasunul.

36:38
    Kudrna ušiel a v nájazde faulovaný, nariadené trestné strieľanie.

36:07
    Puk končí vo Fedorovej rukavici, hostia budú mať presilovú hru ešte minútu a šesť sekúnd.

36:04

35:37
    Frühauf do hokejky Fedora, puk v hre.

35:13
    Za hákovanie dve minúty pre Buca.

35:11
    Kukumberg vyslal tvrdú strelu z pravej strany, Fedor bol proti, puk ukryl do lapačky.

34:40
    Slovan v útoku, Bakoš nedáva.

34:04
    Za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou dve minúty pre Mašlonku. Vhadzuje sa pred Fedorom.

34:04

33:39
    Puk v obrannom pásme domácich.

33:29
    Fedor pozorný aj pri ďalšej slabej strele domácich hráčov.

33:20
    Frühauf od modrej len do Fedora.

32:54
    Obrana hostí poslala puk na striedačku domáceho tímu.

32:19

32:04
    Za hákovanie odchádza von na dve minúty Gurčík. Vhadzuje sa pred Fedorom.

31:36
    Hra nám trošku ožila, Kukumberg najskôr od modrej do betónov Fedora. Odrazený puk na druhýkrát vyslal Kukumberg a jeho strelu Fedor vyráža do ochrannej siete.

30:49

30:41
    Slovan dal gól! Po útoku si z pravej strany naservíroval puk MAREK BARTÁNUS a pomedzi troch hosťujúcich hráčov prekvapil Fedora. Asistencia: Peter Frühauf.

28:29
    Nitra dala gól! Letiaci puk si v útočnom pásme rukou stiahol na ľad HENRICH RUČKAY, kľučkou sa zbavil domáceho obrancu a po ľade okolo ležiaceho Karhunena poľahky premenil. Asistencie: Roman Tománek a Peter Ordzovenský.

28:02
    V ofsajde tentokrát hostia.

26:32
    Buc od modrej vedľa.

26:23
    Skokan pred brankárom tečoval strelu do ochrannej siete.

26:18
    Zakázané uvoľnenie Nitry.

26:12

26:01
    Trškova strela od modrej od mantinelu z ľavej strany končí mimo bránky.

25:44
    Vidíme priemerný hokej, domáci sa nie a nie na ľade nájsť a hostia hrajú presne to, čo potrebujú.

25:44
    Ručkayova strela z pravej strany z kruhu na vhadzovanie končí v lapačke Karhunena.

24:57

23:53
    Kalináč v prečíslení nenašiel Skokana, zo šance napokon nič nebolo.

22:11
    Karhunen ihneď po buly po strele opäť pozorný.

22:09
    Radulay z ľavej strany z kruhu švihom len do Karhunena.

21:15
    V dobrej šanci Segľa nedal, Karhunen sa dokázal rýchlo presunúť na druhú stranu a betónmi vyráža.

20:46
    Skokan z pravej strany do brankára.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18:52.

V prvej tretine sme boli svedkami priemerného hokeja, hráči oboch tímov sa snažili kombinovať v útokoch, no obrany boli jednoznačne proti. Ku konci tretiny sme videli pár zákrokov na telo, avšak zo šancí, ktoré si chlapci vypracovali, sme góly nevideli. Uvidíme, s čím sa predstavia borci v druhej časti hry.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:49
    Spoza modrej strieľal Dobroň, Fedorovi puk z lapačky vykĺzol za bránku.

19:27
    Zakázané uvoľnenie domácich.

19:22
    Desaťminútový osobný trest pre Štajnocha za nešportové správanie.

19:16
    Hra sa nám pritvrdila, v dobrej šanci pred Karhunenom Hrnka, strieľa mimo bránku.

16:49
    Dobroň od modrej vedľa bránky.

16:38
    Fedorov zákrok po strele od modrej jedným z obrancov domáceho celku.

16:16
    Bene nenašiel Mašlonku, zo šance nič nebolo.

15:00
    Tománek z pravej strany len do Karhunena.

13:09
    Po vyhranom buly to skúšal zo stredu od kruhov Šatan, Fedor pozorný.

12:58
    Kalináč v šanci z pravej strany od kruhu len do Fedora.

12:33
    Radulay potiahol a z pravej strany od kruhu triafa len do pozorného Karhunena.

12:06
    Opäť strely Harveya - na dvakrát neúspešný.

12:02
    Harvey strieľa z pravej strany a puk končí zrazený obrancom hostí v ochrannej sieti.

11:59

11:25

10:57
    Dobroň od modrej nad bránku, odrazený puk Kukumberg zovrel v náruči, vhadzuje sa v strednom pásme.

10:30
    Slovan v kolotoči v útoku.

10:12
    Puk pri domácom Karhunenovi.

09:59
    Zbytočný faul a dve minúty za nedovolené bránenie pre Mašlonku.

09:28
    Zakázané uvoľnenie HC Slovan.

09:23

09:22
    Ďurák strieľal švihom od modrej, brankár mal zakrytý výhľad, avšak úspešne chytá.

09:00

08:05
    Domáci cez všetky čiary aspoň na chvíľu.