Skalica – Nitra 4:2 (kon.) | Žilina – Košice 3:1 (kon.) | Martin – Zvolen 1:4 (kon.)
Trenčín – Poprad 0:1 (kon.) | B. Bystrica – HC Slovan 3:5 (kon.)
MHA Martin
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
HKM Zvolen
Piatok 21.10.2011, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Slovnaft extraliga - E.M.

Ďalšia prehra domáceho tímu, ktorý neprekročil svoj tieň a stále sa trápi v koncovke. Zvolen si vďaka víťazstvu určite udrží líderskú pozíciu. (19:00:12)

60:00

59:45
    Domáci už len rezignovane stoja s pukom vo vlastnom pásme. Zvolen si pripíše ďalšie víťazstvo.

59:23
    Hriňa v závere veľmi nepresne. Puk končí v rohu klziska a hostia ho budú držať čo najdlhšie v tomto mieste.

58:59
    Šimko pre istotu podržal puk pred hosťujúcimi hráčmi. Slovák bol veľmi blízko k zakončeniu.

58:34
    Šišovský z pravej strany atakovaný obrancom. Zakončiť sa mu nepodarilo.

57:42
    Ešte Lukáš Jurík skúša šťastie. Zvolen sa však nikam neponáhľa.

56:57
    Ani z Važanovej hokejky neprichádza nebezpečie pre hostí. Domáci sa trápia a čakajú na domáce víťazstvo po mesiaci.

56:22
    Zuzin zachytáva puk, ktorý sa nedostal pred bránku Zvolena. Hostia ho okamžite vystreľujú do stredného pásma.

55:47
    Šišovský ešte napáda obrancu. Puk nevybojoval a súboj o strelenie druhého gólu tak pokračuje ďalej.

55:16
    Čurilla nastreľuje hornú žŕdku Šimkovej bránky. Vzápätí páli do brankára.

54:36
    Leskovjanský sa pokúsil o strelu, ktorá mala oči. Šimko musel zasahovať.

54:10
    Škoda sa musí vrátiť do obrany. Inkasovať ďalší gól by bolo pre Martin už veľmi nepríjemné.

53:44
    Zuzin odpaľuje puk po tom ako bol Martin dlhšie v útočnom pásme. Zvolen už delia od troch bodov len minúty.

53:20
    Ani z hokejky Važana nevzišiel gól. Puk letel nad bránku Zvolena.

52:50
    Otčenáš ešte skúša šťastie. Strela ale bola veľmi nepresná.

52:21
    Kriška nedostal puk cez Ďalogu a pri následnej prihrávke na Macejku zasiahol brankár Zvolena. Domáci tak aspoň získavajú útočné pásmo.

51:49
    Vartovník sleduje puk, ktorý je za bránkou Zvolena. Dvojica protihráčov však presne vie, čo má robiť.

51:32
    Zuzin sa takmer pochytil s Kozákom po tom ako si títo hráči držali vzájomne hokejky. Dúfajme, že sa do rozhodnuté zápasu ešte nevotrie aj zbytočná nervozita.

50:41
    Macejka sa skúšal prebiť cez dvojicu protihráčov. Sympatické podanie, žiaľ pre domácich bez strely na bránku.

49:54
    Bronilla strážiaci domáci útok. Martin zdá sa, už prestáva myslieť na prípadné vyrovnanie v zápase.

49:00
    Zvolen dal gól!
    Spolupráca ako pri prvom góle hostí. Baláž našiel Lukáša Juríka, ktorý umiestnenou strelou prekonáva Šimka.

48:22
    Zukal odstavený za bránku. Zvolen si dáva pozor na domácich, ktorí sa potrebujú dotiahnuť na gól.

47:43
    Markovič to skúša individuálne. Z ľavej strany triafa do obrancu.

47:01
    Výborný skúšal strelu na bránku Zvolena. Tá však končí vedľa bránky.

46:24
    Potýčka už aj za bránkou Zvolena. Vylučovať sa tentoraz nebude.

45:42
    Vzájomné vylúčenie. Otčenáš a Rúfus sa do seba pustili, čo rozhodca oceňuje dvoma minútami za údery.

45:26
    Šiška nezachytil puk v strednom pásme. Dopredu môžu ísť domáci a Markovič si už pýta puk.

44:38
    Vartovník čaká na vhodnú príležitosť. Vyčkávacia taktika sa ale domácim nemusí vyplatiť.

43:56
    Nastreľovaný puk na hosťujúcu bránku. Škrečko puk podržal.

43:24
    Galamboš skúša šťastie z pravej strany. Ani tentoraz to domácim nevychádza.

42:34
    Galamboš vyštartoval po puku. Spätná prihrávka na Važana a Škrečko musí zasiahnuť.

41:56
    Bronilla nahadzuje puk pred bránku. Domáce obranné rady mali s brankárom problém dostať puk z pásma.

41:04
    Baláž čakajúci za modrou. Prihrávka z ľavej strany ale prišla neskoro.

40:32
    Važan na útočnom výlete. Prebil sa popri mantineli. Z ľavej strany už ale nemohol zakončovať.

40:01
    Začala tretia tretina.

V druhej tretine urobil Zvolen dôležitý krok k trom bodom. Domáci sa musia čo najskôr vrátiť do zápasu.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:43
    Otčenáš a jeho pokus z diaľky. Veľmi nepresne.

39:21
    Rúfusova strela bez príprava. Betón Škrečka bolo počtu až sem.

38:34
    Drgoň po návrate z trestnej lavice skúša zasiahnuť puk letiaci stredom klziska. Ten sa napokon dostáva až k brankárovi.

37:43
    Vylúčenie na strane Zvolena. Milan Jurík inkasuje dve minúty za sekanie.

37:42
    Milan Jurík ešte veľmi nepríjemne dobiedzal pred domácou bránkou. Domácim sa to nepáči a už je tu potýčka.

36:29
    Využitá presilová hra hostí o dvoch hráčov. Už sa zdalo, že má Šimko puk vo svojej moci. Brabenec ale dokázal tento na dvakrát dostať do bránky. Asistencie Ďaloga a Vantroba.

36:22
    Vylúčenie na strane Martina. Drgoň inkasuje dve minúty za krosček. Je to ale rozporuplné rozhodnutie rozhodcu.

36:02
    Zuzin a jeho náprah. Triafa domáceho hráča.

35:24
    Slovák sa ešte pokúša strieľať z ľavej strany. Hostia si pohadzujú puk a domáci ho nedokážu ani len zasiahnuť.

34:36
    Vylúčenie na strane Martina. Kozák inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

34:12
    Lukáš Jurík ťažko odstaviteľný od puku. Hostia bojujú a Baláž sa opäť dostáva až pred bránku.

33:40
    Puliš to skúša individuálne. Do zakončenia sa nedostal, v bránke Martina ale končí hosťujúci Baláž.

32:41
    Ani Drgoň nezakončil presne. Domáci sa zatiaľ trápia v koncovke.

31:56
    Ďaloga na útočnom výlete. Hostia tak získavajú sekundy z presilovej hry súpera.

31:21
    Kozák opäť zakončuje. Puk letí vedľa ľavej žŕdky.

30:44
    Galamboš s Kozákom skúšali strely spoza obrancov. Zvolen však dokázal puk vyhodiť.

30:32
    Vylúčenie na strane Zvolena. Méry inkasuje dve minúty za faul kolenom na domáceho Škodu.

29:34
    Šiška skúšal pozornosť domáceho brankára z diaľky. Puk sa ale odrazil do rohu klziska.

28:59
    Náznak šance domáceho tímu. Markovič napokon puk nezasiahol a Škrečko ho pre istotu podržal.

28:11
    Zuzin sa prebil až pred bránku, kde sa natlačil až do zakončenia. Puk sa poodrážal od žŕdok a končí v bránke. Asistencie Šiška a Ťavoda.

27:31
    Otčenáš sa snažil prekvapiť brankára. Jeho krížna strela míňala domácu Svätyňu.

26:37
    Balážov pokus z ľavej strany. Šimko hru prerušil.

25:37
    Vylúčenie na strane Martina. Šišovský inkasuje dve minúty za hákovanie.

25:21
    Martin dal gól!
    Prihrávka pred bránku, ktorá napokon končí vo zvolenskej bránke. Škoda z pravej strany oblúčikom prekvapil brankára Škrečka aj vďaka ktorému Martin vyrovnal. Asistenciu si pripisuje Markovič a Važan.

23:46
    Ižvolt a jeho pokus, ktorý opečiatkoval zadný mantinel. Martin sa ešte snaží vybojovať puk.

23:15
    Puliš vybojoval puk pri vlastnej striedačke. Domáci sa pokúšajú dostať stále z vlastného pásma.

22:42
    Výborný márne čakajúci na prihrávku a následne strelu z prvej. Domáci zatiaľ na bránku v tejto tretine nevystrelili.

22:12
    Drgoň sleduje Otčenáša, ktorý aj napriek obrannému zákroku vystrelil nad domácu bránku.

21:45
    Ďaloga zobral domácim puk. Tí si teraz musia dávať pozor na Slováka.

21:03
    Ešte náznak šance zo strany Zuzina a domáci sa konečne dostali z pásma. Momentálne je najbližšie k bránke Kriška, ktorý ale márne čaká na prihrávku.

20:21
    Pokovič sa ako prvý vydal na útočný výlet. Ďaleko sa ale s pukom nedostal.

20:01
    Začala druhá tretina.

V úvodnej tretine mali viac z hry hostia, ktorí sa aj dostali v zápase do vedenia. Domáci zatiaľ márne hľadajú streleckú mušku, ktorá by im pootvorila dvere za lepším výsledkom.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:58
    Bronilla v závere ešte skúša pozornosť domáceho brankára. Napokon zakončuje priamo do neho.

19:32
    Kriška naznačoval strelu. Napokon sa k nej ale neodhodlal.

19:02
    Prihrávka na Čurilu, ktorý s ešte počkal na spoluhráčov a potom sa pokúša s Ďalogom aj zakončiť. Šimko však videl pokus hostí ako aj naznačovaný teč a puk pred sebou odpaľuje na domáce hokejky.

18:23
    Ižvolt osamotený vpredu nemá komu prihrať. Domáci striedali a tak im akcia nepriniesla zakončenie.

17:49
    Lukáš Jurík na útočnom výlete. Puk napokon končí za bránkou Martina.

17:21
    Vartovník len do brankára. Martinskí hokejisti zostávajú v útočnom pásme.

17:12
    Pridlhá prihrávka na Themára. Tentoraz bol pri puku skôr Škrečko.

16:37
    Themár dobiedza do hosťujúcich obrancov. Tí sa nedali vyviesť z konceptu a puk dostali do útočného pásma.

15:36
    Puk sa dostal k Vantrobovi, ktorý páli priamo do priestoru domácej bránky. Slovák ho ešte sleduje, nedostal sa však k dorážke.

14:56
    Kozák drží puk pri mantineli. Ani dvaja hráči hostí si s ním neporadili.

14:18
    Vylúčenie na strane Martina. Vartovník inkasuje dve minúty za podrazenie.

13:49
    Zuzin vybojoval puk v strednom pásme. Puliš sa ako posledný dotkol puk a ten mieril priamo na brankára Šimka.

13:11
    Otčenáš mohol zakončovať z ľavej strany. Puk mu ešte mierne poskočil a tak ho po zásahu odpaľuje vedľa bránky.

12:23
    Ďaloga umne vyhadzuje puk popri mantineli. Domáci pôsobia v útoku bezradne.

11:24
    Drgoňova strela, ktorá zasiahla hosťujúceho hráča. Veľmi nepresne teraz domáci riešili situáciu.

10:55
    Vylúčenie na strane Zvolena. Puliš inkasuje dve minúty za napadnutie.

9:55
    Markovič spoza bránky márne hľadal spoluhráča. Puk letí až za modrú čiaru.

9:01
    Šišovského zakončenie do brankára. Škrečko zatiaľ bezchybný.

8:19
    Hriňa a jeho sólo až do útočného pásma. Opäť sa to ale pre domácich hráčov neskončilo zakončením.

7:43
    Macejka sa snažil uvoľniť z pravej strany. Zvolen ale výborne hrá v trojici a puk okamžite vyhadzuje.

7:11
    Martinská presilová hra so zakončením Galamboša. Domáci ešte zostávajú v útočnom pásme.

6:45
    Vylúčenie na strane Zvolena. Lukáš Jurík inkasuje dve minúty za hákovanie.

6:11
    Vylúčenie na strane Zvolena. Škvaridlo inkasuje dve minúty za držanie.

5:46
    Lukáš Jurík so Škvaridlom sa dostali do prečíslenia dvaja na jedného. Zakončenie však neprišlo.

4:35
    Výborný udržal puk na modrej čiare. Nasledovala prihrávka pred bránku kde už čakal Šišovský. Z tejto akcie ale nevzniklo väčšie nebezpečenstvo pre Zvolen.

3:51
    Jednoduchá akcia hostí. Lukáš Jurík našiel Vladislava Baláža, ktorý z ľavého kruhu presne trafil.

3:23
    Juraškov pokus. Puk bol ešte tečovaný a domáca obrana sa potrebuje oslobodiť.

2:54
    Zatiaľ sa hrá bez prerušenia. Opäť hráči hostí. Tentoraz to skúša Mucha od modrej.

2:17
    Slovák v náznaku šance. Pred domácou bránkou zasahuje Brcko.

1:43
    Šišovského prihrávka na Ižvolta, ktorý páli z prvej. Úspešný zákrok hosťujúceho brankára.

0:47
    Prvý náznak domácej šance. Hriňa hľadal vpredu Themára pred ktorým upratala puk zvolenská obrana.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Pred zápasom ešte minúta ticha za Gustáva Steindla. Jedného z prvých hráčov hokeja v Martine.

Momentálne deviaty Martin dnes privíta aktuálne vedúce mužstvo súťaže, ktoré sa o poprednú priečku delí s tímom Skalice. Domáci zatiaľ márne čakajú na ďalšie víťazstvo už od 3. kola.

MHC Mountfield (Martin): Šimko (Volentier) - Kozák, Rúfus - Drgoň, Hriňa - Zukal, Výborný - Tupý, Brcko - Markovič, Škoda, Važan - Macejka, Galamboš, Kriška - Themár, Zeliska, Škumát - Šišovský, Vartovník, Ižvolt

HKm Zvolen: Škračko (Cibuľa) - Mucha, Juraško - Vantroba, Ďaloga - Bronilla, Pokovič - Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, Jurík L., Baláž - Slovák, Brabenec, Čurilla - Otčenáš, Jurík M., Škvaridlo - Zuzin, Puliš, Méry

Rozhodca: Müllner - Stano, Brath, V. Kontšek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Daniel Modrovský

Góly a asistencie: 26. Škoda (Markovič, Važan) - 4. Baláž V. (Jurík Lukáš), 29. Zuzin (Šiška, Ťavoda), 37. Brabenec (Ďaloga, Vantroba), 49. Jurík Lukáš (Baláž)

MHA Martin: Šimko (Volentier) - Kozák, Rúfus - Drgoň, Hriňa - Zukal, Výborný - Tupý, Brcko - Markovič, Škoda, Važan - Macejka, Galamboš, Kriška - Themár, Zeliska, Škumát - Šišovský, Vartovník, Ižvolt
    HKM Zvolen: Škrečko (Cibuľa) - Mucha, Juraško - Vantroba, Ďaloga - Bronilla, Pokovič - Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, Jurík L., Baláž - Slovák, Brabenec, Čurilla - Otčenáš, Jurík M., Škvaridlo - Zuzin, Puliš, Méry

Rozhodca: Müllner - Stano, Brath, V. Kontšek