6:3
3:6
6:4
6:3
Obrovská bitva mladých tenisových hvězd skončila triumfem Carlose Alcaraze, který v pětisetovém dramatu zdolal nastávající světovou jedničku Jannika Sinnera! Ital přitom vstoupil do utkání skvěle. První set vyhrál 6:2 a ve druhém vedl 2:0. V té chvíli to vypadalo na jednoznačnou záležitost. Pak však přišlo Alcarazovo vzepětí. Ziskem pěti her v řadě převážil sadu na svou stranu. Dvojnásobný Grandslamový vítěz pak zahájil lépe i třetí dějství, v němž vedl 2:1 s brejkem, ovšem nakonec sadu ztratil. Ve čtvrtém setu si oba tenisté drželi servisy až do stavu 5:4 pro Alcaraze. Ten pak zužitkoval jediný brejkbol a zároveň setbol. V páté sadě už byl 21letý Španěl lepší. Rychle vedl 3:0 a jelikož ani jednou nepustil své podání, dovedl dramatickou bitvu do vítězného konce.
1:3
6:2
2:6
4:6
2:6
Casper Ruud loňskou finálovou účast v Paříži neobhájí, když po vyhraném prvním setu nestačil v dalších třech sadách na Alexandera Zvereva. Ten zlomil nepříznivou bilanci 1:6 v semifinále grandslamů především s pomocí dělového podání a 19 es a pokusí se o zisk premiérového titulu proti Carlosi Alcarazovi. Zverev jasně ovládl druhý a čtvrtý set, ve třetím mu stačil jediný brejk, když poté v poslední hře odvrátil jediné dva brejkboly a uzavřel sadu sérií čtyř přímých bodů. V zápase vyslal při prakticky shodném poměru nevynucených chyb o 20 vítězných úderů více (54:34) a oplatil Ruudovi loňské vyřazení ve stejné fázi turnaje.
1:2
7:5
4:6
2:6
Duo G+S si zahraje společně první finále Grand Slamu! Česko-americký pár si sice v prvním setu vybral strašidelné chvilky, když z vedení 5:2 a dvou setbolů při vlastním podání nechal soupeřky otočit sérií hrubých chyb na 5:7, ale po první ztracené sadě na celém turnaji v dalších dvou již získaný náskok udržel.
V koncovce druhého setu sice nebyly Gauffová se Siniakovou od další blamáže daleko, jeden ze dvou brejků odevzdaly a na podání Američanky prohrávaly 5:4, 0:40, jenže pět míčků v řadě zajistilo vyrovnání na sety a rozhodující dějství již bylo jasnou záležitostí. Nejlépe podávající hráčkou byla Gauffová, která ztratila podání pouze jednou, zatímco ostatní aktérky třikrát.
Dolehideové nevyšlo ani páté grandslamové semifinále, Krawczyková zase propásla možnost dostat se po smíšené čtyřhře i do finále té ženské.
Soupeřkami vítězek bude italský pár Erraniová, Paoliniová, velkou výhodou může být postup posledně jmenované i do finále dvouhry a větší únava.
WTA Makarska (Antuka)
1:0
5:0
skreč 2
Wang postupuje po skreči Fruhvirtové mezi nejlepší čtyřku, kde se střetne s Američankou Volynetsovou. Druhé semifinále chorvatského turnaje obstará domácí Petra Martičová a Egypťanka Mayar Sherifová.