2:0
6:2
6:4
Marie Bouzková (42.) porazila hned zkraje úvodního hracího dne Roland Garros 6:2 a 6:4 Veroniku Kuděrmetovovou (31.) z Ruska a teprve podruhé v kariéře zdolala v Paříži nástrahy úvodního kola. Od stavu 2:2 v prvním setu se blýskla Češka sérií sedmi získaných gemů v řadě. Za stavu 4:1 nevyužila brejkbol a následně poprvé v zápase přišla o podání. Koncovku dějství Bouzková naštěstí i díky precizní obraně zvládla. Po skalpu bývalé světové devítky narazí v dalším kole na lepší z dvojice Bouzasová (ESP) – Fettová (CRO).
2:0
7:5
7:63
Kateřina Siniaková (34.) vybojovala v neděli postup do druhého kola Roland Garros! V zápase proti šťastné poražené z kvalifikace Dalmě Gálfiové (147.) dokázala zvítězit za hodinu a 53 minut 7:5, 7:6(3). Česká tenistka, jejímž maximem na Roland Garros je osmifinále, tak potvrdila roli výrazné favoritky. Utkání to ale vůbec nebylo snadné a Siniaková se musela popasovat i s deštěm, který zápas na více než hodinu přerušil. I kvůli tomu přišla v osmém gemu po návratu na dvorec o výhodu brejku. Koncovka ale patřila české tenistce, která první set získala díky brejku v jedenáctém gemu. Ve druhém setu Siniaková prohrávala 1:4, ale čtyřmi gemy skóre otočila a šla podávat na vítězství. To se jí sice nepovedlo, když Gálfiová předvedla rebrejk, ale posléze v rozhodujícím tiebreaku už žádné drama nepřipustila. V dalším kole si zahraje s vítězkou zápasu mezi Chloe Paquetovou a Dianou Šnajderovou.
0:2
6:76
4:6
Rebecca Šrámková odohrala pomerne dobrý zápas proti Amande Anisimovovej, ale napriek tomu to nestačilo na postup do druhého kola ženskej dvojhry na French Open, keď rozhodujúcim momentom sa ukázal jej nevyužitý setbal v tajbrejku prvého setu a naopak Anisimovová svoju prvú šancu na ukončenie prvého setu ihneď využila. Takže napriek tomu, že Šrámková v prvom sete dobehla manko brejku a dotiahla ho až do tajbrejku, v ktorom po obrate z 1:3 vyhrávala už 5:3 a následne mala aj setbal, tak napriek tomu to proti Anisimovovej nestačilo, pretože americká tenistka ukázala v maximálne vyrovnanej koncovke prvého setu pevné nervy. Do druhého setu Anisimovová tiež vstúpila lepšie a rýchlo získala brejk, ktorý sa opäť Šrámkovej podarilo zmazať, lenže následne si podanie prehrala čistou hrou a americká tenistka už pri podaní na víťazstvo nezaváhala, keď využila hneď prvý mečbal. Šrámková tak napriek bojovnému výkonu nenadviazala na úspešnú kvalifikáciu a stále pre ňu v kariére zostáva druhé kolo na grandslame nedosiahnuteľným míľnikom. Naopak Anisimovová sa môže tešiť z postupu a v druhom kole French open sa stretne lepšou z dvojice medzi ruskou tenistkou Ludmilou Samsonovou a poľskou tenistkou Magdou Linettovou. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornsoť a teším sa na Vás pri ďalších tenisových online prenosoch!
0:2
6:73
4:6
Vítězka French Open z roku 2021 prohlubuje svou výsledkovou krizi o pátou prohru v řadě. Krejčíková měla katastrofální začátek zápasu a o to více jí pak muselo mrzet, že po obratu z 0:4 na 6:5 první sadu nedopadávala. V tie-breaku uhrála jen tři body a o svůj servis se nemohla opřít ani ve druhé sadě. V té se ji opět povedlo brejkem vyrovnat na 4:4, ale zbylé dva gemy už šly na konto švýcarské hráčky, která po dobu celého utkání byla předváděla o něco stabilnější tenis. To výkon Krejčíkové byl jako na houpačce, o čemž svědčí bilance vítězných míčů (34:11) a nevynucených chyb (51:22).