1:2
7:65
5:7
6:71
Neskutečné drama končí úspěchem českého reprezentanta Tomáše Macháče, který po dvou kvalifikačních kolech zvládl i úvodní rundu hlavní soutěže. V koncovce všech tří setů sice předvedl ve vyhrané situaci velký kolaps, ale dvakrát ho ještě dokázal napravit.
V úvodním setu nevyužil v jednom gemu Macháč tři brejkboly, jinak si oba tenisté drželi podání bez zaváhání až do tie-breaku. V něm Čech vedl už 5:1, pak ale ztratil šest výměn v řadě.
Mezi sety byl zápas přerušen pro déšť a přestávka pomohla českému tenistovi vyčistit hlavu, ujal se vedení 5:2, jenže pak ztratil podání čistou hrou a nechal soupeře vyrovnat na 5:5. Znovu však zabral a set vybojoval poměrem 7:5.
Rozhodující dějství bylo prakticky kopií, Macháč znovu vedl 5:2 a dokonce měl dva mečboly při svém podání, Etcheverry však začal předvádět strojový tenis a znovu manko smazal, navíc měl pak dva brejkboly za stavu 5:5. To se zase pro změnu vybičoval k fantastickému výkonu Macháč, takže vše musel rozseknout tie-break a v něm již berounský rodák náskok nepustil a ovládl ho drtivě 7:1.
WTA Brisbane (Tvrdý povrch)
2:1
5:7
7:68
7:62
Celý včerejší den a dnes ještě více než čtyř hodiny se čekalo na utišení deště, samotný zápas pak nebyl o mnoho kratší a po obrovském boji končí vítězně pro devatenáctiletou Lindu Noskovou. Ta o 11 let starší bývalou světovou pětadvacítku Tímeu Babosovou doslova přetlačila, přestože jí za celý maratónský zápas nedokázala vzít podání a celkově získala o pět výměn méně. První sadu po šesti neproměněných brejkbolech Noskové rozhodla dvanáctá hra, která přinesla jediný brejk celého zápasu. Další dvě sady rozhodly až tie-breaky, v koncovce druhého setu Nosková za stavu 5:6 odvrátila mečbol a pak ve zkrácené hře proměnila až pátý setbol.
Rozhodující dějství naopak přineslo dva nevyužité mečboly Noskové za stejného stavu, ale ve zkrácené hře již Češka jasně dominovala a postupuje.
WTA Auckland (Tvrdý povrch)
0:2
5:7
4:6
Brenda Fruhvirtová (117.) zapisuje na své konto další milník kariéry! Po úspěšné kvalifikaci v Aucklandu se dočkala své první výhry v hlavní soutěži turnaje WTA! V úvodním kole novozélandské akce vyzrála na světovou osmačtyřicítku Annu Blinkovovou, kterou porazila 7:5, 6:4. Vítězka celkem patnácti turnajů ITF doposud v hlavních soutěžích na nejvyšším okruhu sbírala porážky, v Aucklandu však své čekání prolomila.

Vítězství se nerodilo snadno, Blinkovová se totiž mohla opírat o spoustu zkušeností i příslušnost v širší světové špičce. A také toho v úvodní sadě dokázala zprvu využít. Fruhvirtová prohrávala v prvním dějství už 3:5, ale nezpanikařila, odvrátila setbol a nakonec i čtyřmi gemy v řadě skóre otočila.

Ve druhém setu se obě hráčky pustily do divoké brejkované. Mezi čtvrtým a sedmým gemem si prorazily podání celkem čtyřikrát, přičemž Fruhvirtové se dvakrát nepovedlo potvrdit vedení. Šestnáctiletá česká tenistka byla ale v tu chvíli už pořádně nahecovaná a dobře rozehraný zápas nepustila. V desátém gemu si na returnu vypracovala postupně tři mečboly a ten poslední proměnila.
1:2
7:63
5:7
2:6
Tereze Martincové (156.) se nepovedlo v Aucklandu navázat na úspěšnou kvalifikaci, ve které neztratila ani set, a loučí se v prvním kole. V utkání s Varvarou Gračovovou (42.) si přitom vypracovala ve druhém setu hned dva mečboly, ale nedokázala je proměnit a nakonec padla po dvou hodinách a 40 minutách 7:6(3), 5:7, 2:6.

Gračovová, která ve druhé sadě prohrávala 3:5, dokázala čtyřmi gemy v řadě strhnout vítězství na svou stranu a vynutit si rozhodující set. V něm už byla Francouzka lepší hráčkou na dvorci.

Martincová sice dokázala ještě ztrátu podání ze čtvrtého gemu napravit okamžitým rebrejkem, ale pak prohrála tři gemy v řadě a nepomohlo jí ani to, že v osmém gemu odvrátila sedm mečbolů. Na ten osmý totiž už recept nenašla.
Challenger Noumea (Tvrdý povrch)
0:0
zrušené
Dalibor Svrčina se v hlavním městě Nové Kaledonie nepředstaví. Pár hodin před plánovaným startem se český tenista z turnaje odhlásil.
Challenger Canberra (Tvrdý povrch)
0:2
3:6
5:7
Jiří Veselý v prvním zápase této sezóny podlehl švýcarskému kvalifikantovi a semifinále z roku 2019 si v hlavním městě Austrálie rozhodně nezopakuje. V první sadě se oba protagonisté marně sžívali se servisem a ze dvou nestálých výkonů vzešel výsledek 6:3 pro Ritscharda. Druhá sada byla diametrálně odlišná. Oba hráči suverénně podávali a k dramatičtější zápletce došlo až po osmi gemech. Prohraný servis na 4:5 Veselý ještě odčinil, v jedenáctém gemu však nasekal taktické chyby a Ritschard na druhý pokus zápas dopodával.
United Cup (Tvrdý povrch)
2:1
6:1
3:6
6:3
Markéta Vondroušová (7.) rozehrála na United Cupu v Perthu zápas se Srbskem triumfem 6:1, 3:6 a 6:3 nad agresivně hrající Olgou Danilovićovou (121.), a zaznamenala tak svou první výhru v nové sezoně. O druhý bod bude už za pár minut bojovat krajan Jiří Lehečka. V souboji se světovou jedničkou Novakem Djokovičem ovšem bude moci pouze překvapit. Jasným papírovým favoritem zápasu bude Srb. Rovněž ke sledování tohoto střetnutí jste srdečně zváni.
05:36 (E, CZE - SRB 1:1)
1:2
1:6
7:63
1:6
Jiří Lehečka (31.) se v australském Perthu o senzaci na úkor superfavorita Novaka Djokoviče (1.) nepostaral. Světovou jedničku sice dostal do tří setů, ačkoliv v tom druhém prohrával už 1:3, nakonec však padl 1:6, 7:6(3) a 1:6. Rodák z Mladé Boleslavi dohrával duel viditelně vyčerpaný a je otázkou, zda nastoupí do závěrečné čtyřhry. Za současné situace už totiž Češi ze skupiny stejně postoupit nemohou.
1:2
6:4
6:72
8:10
Čeští tenisté se s United Cupem v Perthu rozloučili porážkou 1:2 se Srbskem. Miriam Kolodziejová a Petr Nouza podlehli v závěrečné čtyřhře 6:4, 6:7(2) a 8:10 Olze Danilovićové a Hamadu Medjedovićovi. Srbové si díky tomuto triumfu zajistili konečné první místo ve skupině E a zahrají si čtvrtfinále.
Challenger Nonthaburi (Tvrdý povrch)
1:2
7:5
4:6
3:6
Zdeněk Kolář (174.) zvládl svůj vstup do nové sezony. Na challengeru v thajském Bangkoku porazil domácího Kasidita Samreje (662.), a to za dvě hodiny a 40 minut po setech 5:7, 6:4 a 6:3. Rodák z Bystřice nad Pernštejnem ve druhém setu za stavu 4:4 prohrával na vlastním servisu už 0-40, přesto utkání dokázal otočit. Koláře dnes v důležitých momentech podržel servis, z celkového počtu desíti brejkbolů jich odvrátil hned osm.