1:0
6:3
0:0
skreč 2
Česká tenistka Barbora Krejčíková (18.) na turnaji v čínském Čeng-čou prošla bez větších obtíží do semifinále. V utkání s Lesjou Curenkovou (43.) jí k postupu stačilo vyhrát úvodní set (6:3), po kterém ukrajinská hráčka kvůli problémům se zády duel skrečovala. Curenkovou začaly trápit bolesti zad už v průběhu prvních gemů střetnutí, kvůli čemuž dvakrát ztratila podání a prohrávala už 0:3. Ač se herně zvedla a snížila na 2:3, přesto si musela vzít pauzu na ošetření. Zásah fyzioterapeutky jí ale pomohl jen částečně. První set dohrála, avšak po ztrátě servisu v devátém gemu a prohře 3:6 se rozhodla v duelu nepokračovat. Krejčíkovou čeká v semifinále souboj s Darjou Kasatkinovou (12.).
WTA Soul (Tvrdý povrch)
2:0
7:5
7:67
Marie Bouzková (29.) ve čtvrtfinále podniku WTA 250 v jihokorejském Soulu roli velké papírové favoritky nesplnila. V dramatickém utkání podlehla turnajová čtyřka 5:7 a 6:7(6) nenasazené Jüe Jüan (128.) z Číny. Navzdory dvěma setům téměř tříhodinové střetnutí nabídlo obrovské drama, v němž se rozhodovalo až v koncovkách obou dějství. Češka v první sadě odvrátila postupně osm setbolů, na devátý už recept neměla. Ve druhém setu otočila Bouzková z 1:3 na 4:3 s výhodou brejku, přesto se šlo do zkrácené hry. V té prohrávala Bouzková 2:5, poté otočila na 6:5, jenže setbol nevyužila a zakrátko prohrála 7:9.
WTA Hongkong (Tvrdý povrch)
2:0
7:62
6:2
Lindě Fruhvirtové (88.) se nepovedlo uspět v utkání s kanadskou tenistkou Leylah Fernandezovou (60.) a skončila na turnaji v Hongkongu ve čtvrtfinále. V pátečním utkání prohrála 6:7(2.), 2:6. První set nabídl velké drama a tahanici, ve které se české hráčce povedlo srovnat z 0:2 na 2:2. Úvodní dějství nakonec dospělo až do tiebreaku, ve kterém se kanadské tenistce povedlo rychle vybojovat výhodu mini-brejku a nakonec získala zkrácenou hru hladce 7:2. Fruhvirtové se od té chvíle přestalo dařit a ve druhém setu už tahala za kratší konec. Dvakrát prohrála podání a duel ztratila za hodinu a 44 minut.
2:0
7:61
6:4
Kateřina Siniaková (85.) postoupila na turnaji WTA 250 v Hongkongu do třetího letošního semifinále. Sedmadvacetiletá Češka v pátek porazila 7:6(1) a 6:4 bývalou světovou jedenáctku Anastasiji Pavljučenkovovou (61.) z Ruska, s níž všechny tři předešlé zápasy na tvrdém povrchu prohrála. V prvním setu otáčela královéhradecká rodačka nepříznivé skóre 2:4. Ve druhém pro změnu vedení 4:2 ztratila, od stavu 4:4 už ale bodovala pouze ona. O druhé sezonní finále si Siniaková zahraje proti šesté nasazené Martině Trevisanové (42.) z Itálie.