1:2
7:63
3:6
1:6
Kateřina Siniaková (85.) vybojovala postup do druhého čtvrtfinále během asijské části sezony. Na turnaji v Hongkongu zvládla středeční osmifinále s Kamillou Rachimovovou (81.), kterou porazila po dvou hodinách a 17 minutách 6:7(3), 6:3, 6:1.

Česká tenistka měla výborný vstup do utkání a vedla 4:2 a 40:0 při servisu soupeřky. V tu chvíli se ale něco zlomilo a Siniaková začala kupit nevynucené chyby, zatímco soupeřka předváděla výbornou nátlakovou hru. První set sice Siniaková prohrála, ale ve druhé sadě zase získala nad zápasem kontrolu. Ve druhé sadě se prosadila dvakrát na returnu, ve třetím dějství dokonce čtyřikrát a odpor soupeřky doslova zlomila.

V dalším kole se Kateřina Siniaková střetne s vítězkou zápasu mezi Anastasijí Pavljučenkovovou (61.) a Beatriz Haddad Maiovou (20.).
Challenger Bratislava (Krytý tvrdý povrch)
1:2
7:5
4:6
3:6
Andrew Paulson byl až do závěru druhého setu blízko postupu do svého prvního challengerového čtvrtfinále. Favorizovaný Ital se zvedl teprve chvíli, kdy prohrával 5:7, 4:4 a 0:30. Doslova z minuty na minutu pozvedl svůj výkon na násobně lepší úroveň. V onom devátém gemu druhé sady Nardi poprvé prolomil Čechův servis, řekl si o třetí set a začal zápas kontrolovat. Paulsona možná začalo limitovat i nějaké zranění, neboť se chvíli před rozhodujícím Nardiho trhákem nechal ošetřovat.
1:2
3:6
6:4
4:6
Ani v jednom setu se nešlo do zkrácené hry, přesto byl zápas velmi dlouhý a ze šťastné výhry a postupu se raduje italský hráč, který se ve čtvrtfinále možná utká s krajanem. To pokud Andrea Pellegrino porazí Argentince Juana Manuela Cerundola.
Challenger Šen-čen 2 (Tvrdý povrch)
0:2
4:6
6:74
Dominik Palán (292.) vypadl na challengeru v čínském Šen-čenu hned v úvodním kole. V tom mu byl soupeřem Tung-Lin Wu (192.) z Tchaj-wanu, za hodinu a 55 minut zvítězil po setech 6:4 a 7:6(4). Třiadvacetiletý Čech, jenž má za sebou nedávná kvalifikační vystoupení na třech podnicích ATP, neměl za celé utkání ani jeden brejkbol. Své podání pak rodák z Hodonína ztratil jedinkrát, a sice ve třetím gemu. Druhá sada dospěla bez brejku do zkrácené hry, v níž si počínal Palán velmi aktivně, leč soupeř v klíčových momentech prakticky nechyboval.