2:1
7:5
5:7
6:2
Krize Lindy Fruhvirtové nebere konce. Zápas v japonské Osace se rozehrál už včera a byl to opravdu maratonský boj. Každá z hráček vyhrála svůj set 7:5. Jak napovídá výsledek, bylo to těsné. První dva sety byly plné brejků, shod a dlouhých výměn. Rozdíl mezi hráčkami byl opravdu minimální. Následně se utkání pro špatnou viditelnost přerušilo a přesunulo na další den.

To už vládla britská hráčka. Po opatrných úvodních gemech naplno převzala otěže zápasu. Její sebevědomí bylo vidět, počínala si opravdu velmi dobře. Obrana byla téměř bezchybná, ke konci zápasu už si dovolovala i pestré údery, kterými ničila rytmus výměn. Fruhvirtová se v průběhu třetího setu dokonce nechala zkontrolovat lékařem, necítila se dobře, příčinou mohlo být vlhko a dusno. Tak jak tak, do dalšího kola jde Harriet Dartová. Česká hráčka na výhru bude ještě čekat.
0:2
5:7
2:6
Hugo Gaston ukázal své kvality a potvrdil vynikající formu. Zdeněk Kolář se sice v prvním setu statečně držel, místy byl lepší hráč, nicméně v rozhodujících gemech na konci prvního dějství se ukázalo, v jaké pohodě Francouz hraje.

Druhý set byl víceméně v jeho režii. Brejkem v prvním gemu se dostal do pohody, následně brejkoval ještě jednou. Pak si sice hráči podání vyměnili, nicméně na zápas to vliv nemělo. Zatímco v prvním setu byl Kolář velmi přesný a aktivní, v tom druhém se iniciativy naplno ujal Gaston, který postupuje do dalšího kola, kde se potká s Bulharem Andrejevem.
0:2
2:6
3:6
Vít Kopřiva (148.), jenž v minulém týdnu vyhrál challenger v rakouském Tullnu, pokračuje na vítězné vlně. V úvodním kole turnaje v polském Štětíně porazil Brita Jana Choinskiho (128.) 6:2, 6:3. Kopřiva sice v obou setech přišel o výhodu brejku, ale na své úspěchy na returnu dokázal v dalších průbězích sad navázat. První dějství český tenista vyhrál o dva brejky, druhé rovněž.
1:2
7:63
4:6
4:6
Toto je v tuto chvíli od nás vše. Děkujeme za pozornost a u tenisu zase někdy příště.
2:0
7:5
6:2
Gilles Arnaud Bailly zaskočil favorizovaného Svrčinu a vyřadil jej ve dvou setech. Dalibor dnes bohužel dělal více chyb, než je zdrávo, a tak na turnaji ve Štětíně končí. Belgičana čeká ve druhém kole Ital Maestrelli. Z mé strany je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
2:1
7:63
4:6
6:4
Andrew Paulson podtrhl dnešní černý den českých tenistů, kteří se hromadně loučili s prvními koly všemožných turnajů. Do zápasu kvalifikantů vstoupil dobře, rovnou prorazil Gerchovo podání, ale o brejk vzápětí přišel a přestože celý set tahal za delší konec a vedl 6:5 a 30:15, tie-break nezvládl.
Ve druhém setu Paulson využil slabší chvilky soupeře, kterému sebral servis čistou hrou a pohodlně sadu dopodával. Gerch ale našel nové síly, nerozhodila ho ani ztráta vedení 4:1 v rozhodujícím dějství, Paulson při svém podání odvrátil čtyři mečboly, ale tomu pátému již podlehl a ve Štětíně končí.
Challenger Kanton (Tvrdý povrch)
2:0
7:66
6:2
Dominik Palán (294.) se v úvodním kole challengeru v čínském Kantonu o překvapení nepostaral. S nejvýše nasazeným Christopherem O´Connellem (53.) prohrál za hodinu a 52 minut 6:7(6) a 2:6. Dvaadvacetiletý Čech nepodal zejména v prvním setu vůbec špatný výkon. Po brejku čistou hrou dokonce podával za stavu 5:4 na jeho zisk. Do tiebreaku pak vstoupil rodák z Hodonína ziskem prvních čtyř výměn a za stavu 6:4 disponoval dvěma setboly. Australský favorit se ale blýskl sérií čtyř bodů v řadě a ve druhém setu se od stavu 1:2 rozjel naplno, když duel zakončil šňůrou pěti získaných her. Palán odevzdal oba servisy v rámci druhého dějství dvojchybami. Celkově jich v utkání vyrobil hned jedenáct.
WTA San Diego (Tvrdý povrch)
2:1
7:64
0:6
6:3
Dlouhý dramatický duel trval nakonec 2,5 hodiny. Plíšková může litovat neproměněných příležitostí v podobě brejkbolů i setbolů, v prvním setu měla dva setboly, ty však nevyužila a z výhry se radovala soupeřka. Té sice nadělila česká hráčka kanára ve druhé sadě, ve třetí však opět tahala za kratší provaz. Své maximum z minulého roku tak nedorovná ani nepřekoná.
0:2
3:6
1:6
Soupeřkou Sáry Bejlek ve druhém kole bude vítězka zápasu Andrea Gámizová (597.) – Erika Andrejevová (164.).
2:0
6:0
6:1
Michaela Bayerlová (448.) dle očekávání dohrála na podniku WTA 125 ve slovinské Lublani v prvním kole. V tom uhrála s bývalou 22. hráčkou žebříčku a semifinalistkou Roland Garros Tamarou Zidanšekovou (87.) pouhý jeden gem a padla za 59 minut jasně 0:6 a 1:6. Domácí turnajová čtyřka byla v duelu jasně lepší hráčkou a po zásluze postoupila do osmifinále.
0:0
3:0
skreč 2
A to je z tohoto utkání všechno! Gabriela Knutsonová má zřejmě nějaký zdravotní problém, a rozhodla se tak zápas po třech prohraných gemech skrečovat.