0:3
1:6
6:74
4:6
Alex Molčan sa teší z postupu do druhého kola Roland Garros, keď v neľahkom súboji porazil domáceho tenistu Huga Gastona. Kľúčový bol druhý set, ktorý najprv nezvládol dopodávať, a preto o víťazstve musel rozhodnúť až v tajbrejku. Aj v treťom sete mal Gaston veľké príležitosti, pretože hneď dvakrát viedol o brejk, ale nič mu to nebolo platné, a napokon ho Molčan otočil vo svoj prospech sériou štyroch víťazných gemov. V druhom kole Molčana čaká víťaz súboja Alexander Zverev a Lloyd Harris. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa pri ďalších prenosoch z Roland Garros!
2:0
6:4
7:65
Sin-jü Wang si připisuje letošní první výhru na antuce bohužel zrovna proti Češce Marii Bouzkové. Ta v zápase nedokázala využít své šance. V první sadě sebrala soupeřce za stavu 3:3 servis, ale poté prohrála tři gemy v řadě. Ve druhém setu dokonce vedla i s dvěma brejky, ani tuhle výhodu však nedokázala dotáhnout do úspěšného konce. Nakonec se muselo až do tiebreaku, v němž ještě Bouzková dokázala srovnat z 0:4 na 4:4, ale ani v tomto případě ji už Číňanka o moc více nedovolila. Wang postoupila i přes 40 nevynucených chyb.
1:0
6:3
2:1
skreč 2
Linda Nosková dnes předvedla velmi dobrý ofenzivní výkon a, ačkoliv postupuje dál i díky zranění své soupeřky, rozhodně jí to nemusí radost z vítězství nikterak kalit. Předvednou hrou ukázala své schopnosti a rozhodně může, bude-li ve stejné formě pokračovat i nadále, dojít hodně daleko!

Ve druhém kole French Open na ni čeká vítězka střetnutí světové čtyřky Jeleny Rybakinové s úspěšnou českou kvalifikantkou, kterou je šestnáctiletá Brenda Fruhvirtová.

To už je pro tento dnešní zápas vše, program French Open však ještě rozhodně nekončí! Přeji všem fanouškům kvalitního tenisu top den.
2:0
6:2
6:4
Barbora Krejčíková (13.) končí stejně jako loni, tak i letos na Roland Garros hned v prvním kole. Nad síly české hráčky byla ukrajinská tenistka Lesja Curenková (66.), která vítězstvím 6:2 a 6:4 oslavila své dnešní 34. narozeniny. V prvním setu byla Curenková jasně lepší hráčkou na kurtu, když nečelila žádnému brejkbolu a na returnu slavila úspěchy ve čtvrtém a osmém gemu. Druhý set začal zcela odlišně, jelikož Krejčíková se prosadila dvěma brejky v první a třetí hře. Jak ale postupoval děj druhého dějství kupředu, Curenková postupně ze své ztráty ukrajovala, nakonec otočila z 2:4 na 5:4 a v desátém gemu na returnu zápas třetím brejkem zakončila. Krejčíková, kterou v utkání srážely zejména nevynucené chyby, jichž vyprodukovala 32, se tak ve francouzské metropoli pokusí napravit dojem z letošního ročníku alespoň ve čtyřhře s Kateřinou Siniakovou.
2:0
6:4
6:2
Ohromně těžký los vyfasovala pro první kolo Roland Garros úspěšná kvalifikantka Brenda Fruhvirtová (146.), která se v úterý musela střetnout se světovou čtyřkou Jelenou Rybakinovou. Byť zejména v prvním setu předvedla srdnatý výkon, nakonec na kazachstánskou hvězdu nestačila a prohrála 4:6, 2:6. Paradoxem je, že šestnáctiletá Fruhvirtová v obou setech dokázala jít do vedení s výhodou brejku, jakmile ale v obou sadách prolomila Rybakinové servis, jako by tím vypustila spící obryni. V prvním setu Rybakinová otočila z 3:4 na 6:4, ve druhém dějství pak z 1:2 na 6:2. Podle očekávání tak do druhého kola postoupila čtvrtá hráčka světa, Fruhvirtová ale už úspěšnou kvalifikací opět prokázala, jaký v ní dříme potenciál. A odvážným výkonem proti Rybakinové to potvrdila.
0:2
5:7
Vít Kopřiva nakonec po tragickém prvním setu, který skončil kanárem, sice zabral a byl blízko srovnání stavu utkání, Argentinec za stavu 3:5 ale dokázal to samé a otočil druhý set na konečných 7:5. Český tenista tak doplatil na kupu chyb, které během zápasu nasbíral a s Challengrem se loučí už v prvním kole. Hezký den!
Challenger Little Rock (Tvrdý povrch)
1:2
6:2
3:6
4:6
Soupeř Morena De Alborana pro druhé kolo vzejde ze zápasu Žukajev (325.) – Gojowczyk (333.).