1:2
5:7
7:63
1:6
Marie Bouzková (36.) nenalezla ztracenou formu ani na turnaji v Charlestonu. Na tamější zelené antuce podlehla v utkání prvního kola 5:7, 7:6(3) a 1:6 Cristině Bucsaové (81.). Maratonský duel trval 2 hodiny a 53 minut. V úvodním setu získala Češka rychle výhodu brejku, jenže ji nezvládla potvrdit. Další zaváhání na podání přišlo ve dvanáctém gemu. Ve druhém dějství vedla Bouzková na returnu 4:2 a 40:15, leč sadu získala až po velkém boji skrze tiebreak, když předtím za stavu 6:5 nedokázala set doservírovat. Třetí set už nicméně pražské rodačce vůbec nevyšel. Po třech ztracených podáních zvládla za stavu 0:5 odvrátit alespoň kanára, na více to ale nestačilo.
1:2
6:73
6:2
2:6
Zdeněk Kolář (177.) ukončil na challengeru v italské Barlettě sérii tří porážek v řadě. Loňský turnajový semifinalista zdolal v utkání úvodního kola domácího kvalifikanta Juliana Ocleppa (782.). Na výhru nad soupeřem z osmé stovky žebříčku se nasazená sedmička nadřela. Itala přehrál rodák z Bystřice nad Pernštejnem až za dvě a čtvrt hodiny po setech 7:6(3), 2:6 a 6:2, koncovku duelu nicméně zvládl skvěle. V osmifinále narazí šestadvacetiletý Čech na lepšího z dvojice Piroš (HUN) – Lavagno (ITA).