Ve čtvrtfinále tak uvidíme souboj ranařek mezi Běloruskou Sabalenkovou a Chorvatkou Vekičovou.
2:0
6:0
6:4
Karolína Plíšková (31.) na Australian Open doslova prolétla do čtvrtfinále. Vytáhlá Češka v souboji zkušených třicátnic vyzrála i poosmé v kariéře na Číňanku Šuaj Čang (22.). Oblíbenou protivnici v Melbourne smetla za pouhých 55 minut po setech 6:0 a 6:4. Úvodní sada trvala pouhých dvacet minut. V té druhé se Asiatka dostala skrze brejk ze šesté hry do vedení 4:2, rodačka z Loun ale kontrovala sérií patnácti získaných výměn v řadě, kterou se dostala až ke třem mečbolům. Ty první dva zvládla Čang odvrátit, na třetí pokus už pak Plíšková povedený duel ukončila. O vyrovnání svého turnajového maxima, kterým je semifinále z roku 2019, bude hrát bývalá světová jednička buď proti Caroline Garcíaové (4.) z Francie, nebo Magdě Linetteové (45.) z Polska.
Australian Open - štvorhra (Tvrdý povrch)
2:0
7:62
6:3
Zápas J. Chardy, F. Martin – J. Lehečka, A. Molčan končí vítězstvím favorizované francouzské dvojice. Československé duo ale v utkání nebylo horší a Francouze pořádně potrápilo. Hlavně první set byl velmi vyrovnaný a o jeho zisku musel rozhodnout až tiebreak. Za potlesku tribun pro oba páry zápas končí a my se s vámi loučíme.
2:0
6:3
6:4
Vyrovnaná bitva skončila lépe pro Kosťukovou s Ruseovou, které v rozhodujících momentech dokázaly odvrátit brejkboly soupeřek a zaslouženě postupují do dalšího kola ženské čtyřhry.
2:0
6:0
6:3
Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou postoupily na Australian Open do deblového čtvrtfinále. Nejvýše nasazený pár turnaje neměl v aréně Johna Caina slitování s Oxanou Kalašnikovovou a Alyciou Parksovou. Gruzínsko-americkou dvojici porazily obhájkyně trofeje za pouhých 62 minut 6:0 a 6:3. Favoritky získaly úvodních osm her. Poté se soupeřkám třikrát podařilo uspět na podání, z toho dvakrát těsně skrze shodu. Za stavu 3:2 prohrávaly Češky při podání Krejčíkové 0:40, pěti vyhranými výměnami v řadě ale gem otočily. Duel pak ukončily Krejčíková se Siniakovou na příjmu svým celkově pátým brejkem.