1:2
6:1
3:6
4:6
Nejvýše nasazený účastník halového challengeru v italském Ortisei dohrál už ve čtvrtfinále. Tomáš Macháč (115.) v něm nestačil na Andreu Vavassoriho (197.). Domácímu protivníkovi povolil v úvodním setu jediný gem, nakonec ale padl 6:1, 3:6 a 4:6. Ital praktikoval po celý průběh zápasu taktiku servis – volej a nejednou si k zisku fiftýnu pomohl prasátkem. Winnerem o pásku ostatně celý duel i ukončil.
2:1
7:65
4:6
6:2
Dramatické čtvrtfinále v italském Ortisei opanoval domácí hráč Flavio Cobolli, který ve třísetové bitvě porazil Lukáše Rosola výsledkem 7:6, 4:6 a 6:2.

První set dospěl bez jediného brejku do zkrácené hry, v níž Lukáš Rosol na returnu odvrátil první setbol, jenže proti druhému zaznamenal dvojchybu. Ve druhém dějství to byl český tenista, jenž jako první prolomil soupeřův servis a brejk udržel až do koncovky setu. Závěrečné dějství ovšem opanoval Flavio Cobolli, který získal klíčový brejk v šestém gemu a na returnu střetnutí i ukončil, když ve vítězství přetavil poslední třetí dostupný mečbol.

V semifinále se Flavio Cobolli utká s vítězem zápasu Giulio Zeppieri – Borna Gojo.
WTA Tampico (Tvrdý povrch)
2:0
6:4
7:5
Kateřina Siniaková (49.) vypadává na challengeru v mexickém Tampicu ve čtvrtfinále, když dnes tahala za kratší konec proti Lin Ču (62.)
Češce nevyšel start, prohrávala 0:3 a po zahození pěti brejkbolů i 2:5. Pak přišla její dobrá pasáž, brejk čistou hrou, za stavu 4:5 však selhala na vlastním podání a set ztratila.
Ve druhé sadě byly hráčky celkově méně jisté na podání, Siniaková vyrovnala z 1:3 na 3:3, poté ze 3:5 na 5:5, ale poslední dvě hry opět ztratila. Rozhodovaly vyrovnané koncovky, přestože celkově Siniaková získala o dva míče více, klíčové výměny šly obvykle na konto Ču.